Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με βάση τις αναφορές εδω

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/help/bluetooth-5-0-how-to-dual-audio-t3627387

 

S* has it because samsung made "its own" software for dual audio. Bluetooth 5 is not enabled until Android O. Current version of android does not support BL 5

 

δεν υπάρχει η δυνατότητα...

και η Samsung έχει σκαλίσει το λειτουργικο...

 

για αυτό και μόλις ξετικαρω...

 

την δυνατότητα τηλ κλήσεων στο ρολόι.... αυτομάτως ενεργοποιούνται στο ακουστικό και συνδέεται σωστά....

 

Με Μαμά rom δεν βλεπω δυνατότητα εκτός αν παίζεις με custom..

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

 

Η λυση είναι απο τη στιγμή που θες να μιλας-απαντάς απο ακουστικά εξ αρχής απενεργοποιήσεις από ρυθμίσεις ρολογιού την κλήση μέσω ρολογιού.

Default έτσι είναι άλλωστε σε ολα τα android wear ρολογια.

Αν σε Gear ειναι ενεργοποιημενο εξ αρχης το βαζεις στο off.

 

Δεν εχω τεστάρει με custom rom αν υποστηριζει dual audio ταυτόχρονα αν και δεν βρίσκω κανένα νόημα σε αυτή τη λειτουργιά(αν και θα τεσταρω ετσι απο περιεργια μιας και εχω ηδη backup απο custom rom και την περνάω σε 1 λεπτό απο recovery,απλά η βλακεία πρέπει απο αρχη pair ρολοι που ειναι σπαστικό)

Εκτος αν εισαι τύπος που εναλλασει συνεχεια και μια να μιλαει απο ακουστικά και μια απο ρολόι πράγμα που εγω δεν κανω ουδέποτε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν την χρησιμότητα τους...

 

Παραδειγμα..

 

Είμαι στον χώρο που δουλεύω πχ... ή στο αυτοκίνητο και έχω ξεχάσει σε ένα τσαντάκι το bt ακουστικο συνδεδεμενο... το τηλέφωνο είναι στην βάση... και...χτυπάει κλήση...

 

εκεί έρχεται το ρολόι.... και σε διευκολύνει...απαντάς.... χωρίς να σηκώσεις το τηλ από την βάση του....

 

 

την διαχείριση κλήσεων του gear (απάντηση) την ενεργοποιώ ή όχι από το τηλ....

 

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν την χρησιμότητα τους...

 

Παραδειγμα..

 

Είμαι στον χώρο που δουλεύω πχ... ή στο αυτοκίνητο και έχω ξεχάσει σε ένα τσαντάκι το bt ακουστικο συνδεδεμενο... το τηλέφωνο είναι στην βάση... και...χτυπάει κλήση...

 

εκεί έρχεται το ρολόι.... και σε διευκολύνει...απαντάς.... χωρίς να σηκώσεις το τηλ από την βάση του....

 

την διαχείριση κλήσεων του gear (απάντηση) την ενεργοποιώ ή όχι από το τηλ....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Μια χρησιμοτητα εχει αλλα υπαρχουν λυσεις.

Πχ να μην ξεχνας το ακουστικο στο τσαντακι:lol:

Για αυτο εχουμε bluetooth για να τα φοράμε πάντα οχι να τα αφήνουμε δεξια η αριστερά αφου για αυτο το σκοπο αγοράστηκαν.

Ακομα και αν δεν τα φοραμε φροντιζουμε να τα έχουμε κοντα μας αν χρειαστεί.

 

Ετσι κανω εγω.

 

Τωρα θα δοκιμασω με Resurrection Remix OS αν υποστηριζει bluetooth dual audio ετσι να δουμε αν custom rom εχουν αυτη τη λειτουργία η οχι..

 

Edit: Οχι δεν υποστηρίζετε ουτε σε custom rom.

Είναι καθαρά Samsung λειτουργία.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα και από μενα, εχω το sasmung s7 και σκέφτομαι να το αλλαξω, τι λετε αξιξει να το αλλαξω με το oneplus 6 η να παω προς s9?. Ποιο πολύ μου αρεσει να τραβαω βιντεο και στο s7 είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομεα αλλα θελω μια αλλαγη…..
Link to comment
Share on other sites

Προς κάποιο διαχειριστή:

Μήπως έφθασε η ώρα να ανοίξει ένα καινούριο topic "Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις" για το oneplus 6?

Έχουν περάσει αρκετές ημέρες από την κυκλοφορία του και ακόμα δεν υπάρχει. :(

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν οι φήμες για το 6Τ https://www.igeekphone.com/oneplus-6t-concept-design-leaked-with-surprise/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν οι φήμες για το 6Τ https://www.igeekphone.com/oneplus-6t-concept-design-leaked-with-surprise/

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ψιλόμουφα δείχνουν... οι φήμες

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μια χρησιμοτητα εχει αλλα υπαρχουν λυσεις.

Πχ να μην ξεχνας το ακουστικο στο τσαντακι:lol:

Για αυτο εχουμε bluetooth για να τα φοράμε πάντα οχι να τα αφήνουμε δεξια η αριστερά αφου για αυτο το σκοπο αγοράστηκαν.

Ακομα και αν δεν τα φοραμε φροντιζουμε να τα έχουμε κοντα μας αν χρειαστεί.

 

Ετσι κανω εγω.

 

Τωρα θα δοκιμασω με Resurrection Remix OS αν υποστηριζει bluetooth dual audio ετσι να δουμε αν custom rom εχουν αυτη τη λειτουργία η οχι..

 

Edit: Οχι δεν υποστηρίζετε ουτε σε custom rom.

Είναι καθαρά Samsung λειτουργία.

Τι λέει η RR ;;

Είχα σκοπό να τη βάλω σήμερα αλλά έμπλεξα..

Link to comment
Share on other sites

Μια χρησιμοτητα εχει αλλα υπαρχουν λυσεις.

Πχ να μην ξεχνας το ακουστικο στο τσαντακι:lol:

Για αυτο εχουμε bluetooth για να τα φοράμε πάντα οχι να τα αφήνουμε δεξια η αριστερά αφου για αυτο το σκοπο αγοράστηκαν.

Ακομα και αν δεν τα φοραμε φροντιζουμε να τα έχουμε κοντα μας αν χρειαστεί.

 

Ετσι κανω εγω.

 

Τωρα θα δοκιμασω με Resurrection Remix OS αν υποστηριζει bluetooth dual audio ετσι να δουμε αν custom rom εχουν αυτη τη λειτουργία η οχι..

 

Edit: Οχι δεν υποστηρίζετε ουτε σε custom rom.

Είναι καθαρά Samsung λειτουργία.

αν τα χεις κρεμασμένα εσύ και σε βολεύουν στην καθημερινότητα σου καλώς...

 

αλλα δεν λειτουργούν όλοι σε εργασιακό. χώρο που να. έχουν κρεμασμένα ακουστικά...πχ..

ή θα πρέπει να προνοησουν να αλλάξουν την ρύθμιση ανάλογα την περίπτωση που βολεύει...

 

ούτε τους αρέσει...

 

η Sammy καλώς έχει την λειτουργία και είναι μια επιπλέον επιλογή.. που δίνει λύσεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Προς κάποιο διαχειριστή:

Μήπως έφθασε η ώρα να ανοίξει ένα καινούριο topic "Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις" για το oneplus 6?

Έχουν περάσει αρκετές ημέρες από την κυκλοφορία του και ακόμα δεν υπάρχει. :(

 

Όχι δεν υπάρχει ΚΑΝΕΝΑΣ λόγος να έχουμε τόσα πολλά θέματα, αυτό που γινόταν στις προηγούμενες συσκευές με 4-5 θέματα διαφορετικά είναι αστείο

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω έχει χοντρό θέμα η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό , κρίμα πραγματικά γιατί σε όλα τα άλλα είναι καλό πραγματικά.

Μέχρι και το s7 φίλου που έπαιζα χθες βράδυ τραβάει καλύτερο βίντεο.

Έχω 5 μέρες ακόμα να αποφασίσω αν θα το στείλω πίσω .

Link to comment
Share on other sites

αν τα χεις κρεμασμένα εσύ και σε βολεύουν στην καθημερινότητα σου καλώς...

 

αλλα δεν λειτουργούν όλοι σε εργασιακό. χώρο που να. έχουν κρεμασμένα ακουστικά...πχ..

ή θα πρέπει να προνοησουν να αλλάξουν την ρύθμιση ανάλογα την περίπτωση που βολεύει...

 

ούτε τους αρέσει...

 

η Sammy καλώς έχει την λειτουργία και είναι μια επιπλέον επιλογή.. που δίνει λύσεις...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

 

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Πχ εμένα να εμφανίζεται ποσοστό μπαταρίας Bluetooth αξεσουάρ σε status bar είναι πιο σημαντικό από dual Bluetooth audio για αυτό έφυγα από Samsung.

 

Όπως επίσης να έχω on screen και off screen gesture και gesture navigation όπως η ελευθερία και το customization του root.

 

Καλά θα ήταν ένας συνδυασμός με όλα τα καλά του Samsung +Oxygen αλλά δεν γίνεται.

Ή η no limits...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Τι λέει η RR ;;

Είχα σκοπό να τη βάλω σήμερα αλλά έμπλεξα..

 

Και οι 2 άψογες σε 5T που εναλλασω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To GravityBox μόνο με xposed μπορούμε να το βάλουμε? Με magisk δεν μπαίνει? Υπάρχει κανένα παρόμοιο module για magisk?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Πχ εμένα να εμφανίζεται ποσοστό μπαταρίας Bluetooth αξεσουάρ σε status bar είναι πιο σημαντικό από dual Bluetooth audio για αυτό έφυγα από Samsung.

 

Όπως επίσης να έχω on screen και off screen gesture και gesture navigation όπως η ελευθερία και το customization του root.

 

Καλά θα ήταν ένας συνδυασμός με όλα τα καλά του Samsung +Oxygen αλλά δεν γίνεται.

 

 

 

 

 

Και οι 2 άψογες σε 5T που εναλλασω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Σε 5Τ το ξέρω, για 6αρι λέω..
Link to comment
Share on other sites

Σε 5Τ το ξέρω, για 6αρι λέω..

Δοκίμασε διοτι δεν εχω το 6αρι ουτε πρόκειται να το τιμήσω.

Την RR την ανέφερα πίσω σχετικά με το αν υποστηρίζει dual bluetooth η οχι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε διοτι δεν εχω το 6αρι ουτε πρόκειται να το τιμήσω.

Την RR την ανέφερα πίσω σχετικά με το αν υποστηρίζει dual bluetooth η οχι.

Αα οκ, ούτως ή άλλως σήμερα αύριο θα δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

εχω ενα θεμα με το βιμπερ ενω μεσα απο την εφαρμογη εχω απενεργοποιησει την ιδιοτητα να αποθηκευει τις φωτογραφιες απευθειας καθε φορα που παω να ανοιξω μια φωτο που μου εχουν στειλει αποθηκευεται αυτοματα.αν παω στις ρυθμισεις της εραφμογης απο το κινητο μου βγαζει να ξετικαρω το βιμπερ να εχει προσβαση στον αποθηκευτικο χωρο αν το κανω αυτο θα μπωρω να στελνω φωτογραφιες εγω?

 

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω έχει χοντρό θέμα η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό , κρίμα πραγματικά γιατί σε όλα τα άλλα είναι καλό πραγματικά.

Μέχρι και το s7 φίλου που έπαιζα χθες βράδυ τραβάει καλύτερο βίντεο.

Έχω 5 μέρες ακόμα να αποφασίσω αν θα το στείλω πίσω .

 

συγνωμη, ερευνα αγοράς δεν κανετε πριν αγορασετε; Το πολυ μια ωρα θα σου παρει να δεις 5 video-review στο youtube και να καταλαβεις τι συσκευη πας να αγορασεις.

 

Αν ειναι τοσο σημαντικο το βιντεο, γιατι πηρες 1+6; Που ειναι εγνωσμενα κακο;

 

Εγω, που περιμενω να μου ερθει, ξερω οτι απο ηχειο, βιντεο και μοτερ δονησης θα κανω παραχωρηση

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, ερευνα αγοράς δεν κανετε πριν αγορασετε; Το πολυ μια ωρα θα σου παρει να δεις 5 video-review στο youtube και να καταλαβεις τι συσκευη πας να αγορασεις.

 

 

 

Αν ειναι τοσο σημαντικο το βιντεο, γιατι πηρες 1+6; Που ειναι εγνωσμενα κακο;

 

 

 

Εγω, που περιμενω να μου ερθει, ξερω οτι απο ηχειο, βιντεο και μοτερ δονησης θα κανω παραχωρηση

 

 

 

Έτσι από περιέργεια αυτά που αναφέρεις ως προβλήματα στο 5Τ δεν υπήρχαν;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, ερευνα αγοράς δεν κανετε πριν αγορασετε; Το πολυ μια ωρα θα σου παρει να δεις 5 video-review στο youtube και να καταλαβεις τι συσκευη πας να αγορασεις.

 

Αν ειναι τοσο σημαντικο το βιντεο, γιατι πηρες 1+6; Που ειναι εγνωσμενα κακο;

 

Εγω, που περιμενω να μου ερθει, ξερω οτι απο ηχειο, βιντεο και μοτερ δονησης θα κανω παραχωρηση

παρεμπιπτόντως το video του και ειδικά η σταθεροποιηση είναι εξαιρετική...

το ηχείο όντως πιο πίσω... σε παραμόρφωση σε δυνατή ένταση και η δόνηση πιο. ήπια... για όποιον την χρειαζεται

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το s7 φίλου που έπαιζα χθες βράδυ τραβάει καλύτερο βίντεο.

 

Πες οτι κανεις πλακα στο παραπανω....Δεν μπορω να το πιστεψω αν οντως ισχυει,παρολο που το Op6 εχει περισσοτερες επιλογες στο video λογω snap845,μου κανει εντυπωση να υπαρχει τετοια διαφορα με ναυαρχιδα του 2016 στην ποιοτητα του.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται και έκανα έρευνα αγοράς για πολύ καιρό κιόλας αλλά πουθενά δεν είδα θέμα στο βίντεο , όλοι έλεγαν ότι είναι πιο πίσω από άλλες ναυαρχίδες αλλά στέκεται καλά .

Συνεχίζοντας τις δοκιμές σε κάποιες περιπτώσεις το βίντεο είναι καλό σε χαμηλό φωτισμό και σε κάποιες είναι χάλια, φαίνεται να είναι θέμα software δηλαδή .

Αυτή η op πραγματικά πρέπει να κάνει κάτι με αυτό , σε κάθε συσκευή τα ίδια με την κάμερα .

Και ναι σε κάποιες περιπτώσεις είναι πιο κάτω από το s7 μην πω και τίποτα χειρότερο.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω έχει χοντρό θέμα η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό , κρίμα πραγματικά γιατί σε όλα τα άλλα είναι καλό πραγματικά.

Μέχρι και το s7 φίλου που έπαιζα χθες βράδυ τραβάει καλύτερο βίντεο.

Έχω 5 μέρες ακόμα να αποφασίσω αν θα το στείλω πίσω .

δηλαδή φιλε μου εγω που εγραψα ποιο πανω τα εξης "Παιδια καλησπέρα και από μενα, εχω το sasmung s7 και σκέφτομαι να το αλλαξω, τι λετε αξιξει να το αλλαξω με το oneplus 6 η να παω προς s9?. Ποιο πολύ μου αρεσει να τραβαω βιντεο και στο s7 είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομεα αλλα θελω μια αλλαγη….. " και δεν μου απαντησε κανενας τελικα τι να κανω,? συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν αξιζει….

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...