Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arjanvlek.oxygenupdater

 

κάνε εγκατάσταση και ακολούθησε τις οδηγίες και θα έχεις όλα τα updates μπαμ μπαμ....

 

είναι απλο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

έκανα το update με oxygenupdater και πήρα και εγώ την αναβάθμιση σε 5.1.11. Σε ευχαριστώ πολυ για την βοήθεια σου,ηταν όντως απλό!! Edited by Georgesap330
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση και όλα καλά...

Έχασα όμως το custom recovery πως μπορώ να ξαναβάλω χωρίς την χρήση υπολογιστή? Γίνεται να μην χάνετε?

Καλό θα ήταν να έφτιαχναν στην πρώτη σελίδα κάποιους χρήσιμους οδηγούς....

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να την ξαναβάλεις χωρίς υπολογιστή... Για να μην χάνεις το twrp πρέπει να μην κάνεις αυτόματη εγκατάσταση. Να την κάνεις χειροκίνητα μέσω twrp και στα καπάκια εγκατάσταση του twrp και μετά επανεκκίνηση στο twrp. Αν είχες κάνει root την συσκευή τότε με την επανεκκίνηση φλασάρεις το magisk στο είσαι κομπλέ, ειδάλλως θα σου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση στο twrp.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος ποτέ επίσημα θα μας έρθεις ή Pie ;;;
Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει αλλά θα βγει καινούρια open beta σύντομα.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα κι εγώ εχθές το 8/256. Επιτρέπεται να βάλουμε link με το referral program εδώ;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση δεν υπάρχει αλλά θα βγει καινούρια open beta σύντομα.

 

Me beta δεν ασχολούμαι. Βαριέμαι την σύνδεση με pc και λοιπά. Τεσπα. Οπότε αναμονή

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις χειροκίνητα μέσω twrp και στα καπάκια εγκατάσταση του twrp και μετά επανεκκίνηση στο twrp. Αν είχες κάνει root την συσκευή τότε με την επανεκκίνηση φλασάρεις το magisk στο είσαι κομπλέ, ειδάλλως θα σου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση στο twrp.

 

Λοιπον την βοηθεια σου για να μην μπερδευτώ!!!! Κανω εγκατασταση πρωτα το twrp img ετσι μετα το reboot παλι σε twrp και κανω εγκατασταση το twrp zip και μετα install to magisk και μετα reboot?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις χειροκίνητα μέσω twrp και στα καπάκια εγκατάσταση του twrp και μετά επανεκκίνηση στο twrp. Αν είχες κάνει root την συσκευή τότε με την επανεκκίνηση φλασάρεις το magisk στο είσαι κομπλέ, ειδάλλως θα σου κάνει συνέχεια επανεκκίνηση στο twrp.

 

Λοιπον την βοηθεια σου για να μην μπερδευτώ!!!! Κανω εγκατασταση πρωτα το twrp img ετσι μετα το reboot παλι σε twrp και κανω εγκατασταση το twrp zip και μετα install to magisk και μετα reboot?

 

Αν χρησιμοποιείς magisk, αμέσως μετά τη ρομ από το TWRP φλασαρεις magisk, δεν χρειάζεται κάτι άλλο.

Τώρα αφού το έχασες θα το περάσεις ξανά μέσω pc

Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει λιγο την μπαλα , κατεβασα το update πηγα να το περασω απο twrp και ξεκινησε Bootloop , https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/rom-stock-fastboot-roms-oneplus-6-t3796665 με το παραπανω το επανεφερα , αν θελω να περασω το update ποια η διαδικασια ? flasharo μεσω twrp περναω magisk και ειμαι ετοιμος ? θελει κατι αλλο ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω χασει λιγο την μπαλα , κατεβασα το update πηγα να το περασω απο twrp και ξεκινησε Bootloop , https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/rom-stock-fastboot-roms-oneplus-6-t3796665 με το παραπανω το επανεφερα , αν θελω να περασω το update ποια η διαδικασια ? flasharo μεσω twrp περναω magisk και ειμαι ετοιμος ? θελει κατι αλλο ?

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω χάσει την μπάλα και φοβάμαι μην τα χάσω όλα και πάλι από την αρχή...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ έχω χάσει την μπάλα και φοβάμαι μην τα χάσω όλα και πάλι από την αρχή...

 

Με το παραπάνω φλασαρισμα δεν έχασα κάτι απλά πέρασα από την αρχή twrp +magisk

Link to comment
Share on other sites

Με το παραπάνω φλασαρισμα δεν έχασα κάτι απλά πέρασα από την αρχή twrp +magisk

 

Ζητάω συγνώμη για το ζαλισμα αλλά το twrp το περνάμε μια φορά και μόνο σαν img η δύο φορές μια img και μια zip?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω συγνώμη για το ζαλισμα αλλά το twrp το περνάμε μια φορά και μόνο σαν img η δύο φορές μια img και μια zip?

 

Πρώτα μέσω υπολογιστή (fastboot με εντολή fastboot boot ___. Img) και μετά με το zip από το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα μέσω υπολογιστή (fastboot με εντολή fastboot boot ___. Img) και μετά με το zip από το κινητό

 

Σε ευχαριστώ πολύ... Και μετά κατευθείαν το root και επανασύνδεση έτσι....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ... Και μετά κατευθείαν το root και επανασύνδεση έτσι....

Από την στιγμή που περάσεις το zip δεν χρειάζεται ξανά υπολογιστή περνάς το zip του magisk και είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλει να πάρει κανείς το 64άρι από Ευρώπη στο Ιταλικό amazon βγαίνει 501,90€ μαζί με τα μεταφορικά, εντάξει δεν είναι καμιά τρελή προσφορά αλλά όπως και να χει

 

https://www.amazon.it/dp/B07CHQHFDZ

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Άμα θέλει να πάρει κανείς το 64άρι από Ευρώπη στο Ιταλικό amazon βγαίνει 501,90€ μαζί με τα μεταφορικά, εντάξει δεν είναι καμιά τρελή προσφορά αλλά όπως και να χει

 

https://www.amazon.it/dp/B07CHQHFDZ

Tο καλό στην περίπτωση είναι ότι μπορεί να στείλει με τιμολογίο....

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..απο μπαταρία πως πάει? Με 2G,WiFi ανοικτό,κλειστά δεδομένα και social,YouTube,Internet και online radio(Vradio) 1-2 ώρες τι sot θα δω περίπου?Και επίσης σε σχέση με το Xiaomi mi 8 ποιο υπερτερεί συνολικά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..απο μπαταρία πως πάει? Με 2G,WiFi ανοικτό,κλειστά δεδομένα και social,YouTube,Internet και online radio(Vradio) 1-2 ώρες τι sot θα δω περίπου?Και επίσης σε σχέση με το Xiaomi mi 8 ποιο υπερτερεί συνολικά?

 

Η μπαταρία είναι σούπερ στο τηλέφωνο.... Με ανοιχτά πάντα τα δεδομένα wifi πάνω από 4:30 ώρες sot.....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην κατεβάσετε την 5.1.11.

Μου κατέστρεψε το τηλέφωνο αφού δεν μπορεί να συνδεθεί με WiFi αλλά και με Data κινητής.

 

edit

με Επαναφορά εργοστασιακών το WiFi δούλεψε.

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να βρω που ειναι η ρύθμιση για το διπλό tap που σβύνει την οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...