Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι: τα SMS περιορίζονται σε 160 χαρακτήρες; Γιατί νομίζω ότι σε stock ROM δεν μπορώ να το κάνω.

Αν μπορείτε να με βοήθησετε....

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: τα SMS περιορίζονται σε 160 χαρακτήρες; Γιατί νομίζω ότι σε stock ROM δεν μπορώ να το κάνω.

Αν μπορείτε να με βοήθησετε....

 

H stock εφαρμογή για τα sms δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες, θα πρέπει να κατεβάσεις άλλη από το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

έβαλα καστομ και πλέον το τηλέφωνο δουλεύει άψογα με 20 εφαρμογές ανοιχτές από χτες το απόγευμα. πάει και η oxygen...
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποια έβαλες;

 

Εγώ δεν έχω τόσο πρόβλημα με τη διαχείριση της ram, όσο με το υπαρκτό lag στο σκρολαρισμα, το οποίο έγινε πιο αισθητό μετά το update στην 9.0.3.

Επίσης λίγο πριν σταματήσει το scroll, τα γράμματα φαίνονται να "σπάνε" σε οριζόντιες γραμμές. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς, είναι όπως λέμε για κάποιο τηλεοπτικό σήμα ότι είναι interlaced.

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ποια έβαλες;

 

Εγώ δεν έχω τόσο πρόβλημα με τη διαχείριση της ram, όσο με το υπαρκτό lag στο σκρολαρισμα, το οποίο έγινε πιο αισθητό μετά το update στην 9.0.3.

Επίσης λίγο πριν σταματήσει το scroll, τα γράμματα φαίνονται να "σπάνε" σε οριζόντιες γραμμές. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς, είναι όπως λέμε για κάποιο τηλεοπτικό σήμα ότι είναι interlaced.

 

You tapatalking to me?

 

havoc αλλά μου κόλλησε μια φορά και δεν ξέρω αν θα την κρατήσω. πάντως στοκ δεν γυρίζω αν δεν την φτιάξουν

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποια έβαλες;

 

Εγώ δεν έχω τόσο πρόβλημα με τη διαχείριση της ram, όσο με το υπαρκτό lag στο σκρολαρισμα, το οποίο έγινε πιο αισθητό μετά το update στην 9.0.3.

Επίσης λίγο πριν σταματήσει το scroll, τα γράμματα φαίνονται να "σπάνε" σε οριζόντιες γραμμές. Δεν μπορώ να το περιγράψω ακριβώς, είναι όπως λέμε για κάποιο τηλεοπτικό σήμα ότι είναι interlaced.

 

You tapatalking to me?

Όταν λες σκρολαρισμα, εννοείς σε κάποιον browser;

Γιατί δεν υπάρχει πιθανότητα με τέτοιο τέρας κινητό να μιλάμε για lag σε οτιδήποτε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για browser το θεώρησα δεδομένο κι επειδή έχει εμφανίσει μερικά τέτοια φαινόμενα απλά του επιβεβαιώνω ότι ισχύει σε τελευταίο update του Samsung browser ειδικά εδώ στην σελίδα του myphone...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα laggare μετά απο κάποιες μερες αν δεν είχε γίνει κάποιο restart.. Του εβαλα να κανει scheduled power off/on μια φορα τη μερα σε ωρες που κοιμάμαι και λύθηκε το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

ορίστε και στα media το θέμα του oxygen. άντε καιρός ήταν μπας και ξυπνήσουν. πρόκειται για bug και μάλιστα πολύ σοβαρό

 

https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/oneplus-battery-optimisation-bug-can-stop-crucial-apps-from-running-in-the-background-1980893?amp=1&akamai-rum=off

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογές χρησιμοποιείς σε καθημερινή βάση;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

viber skype messenger sofa score tvtime file manager chrome insta twitter αυτες τις εχω μονιμα ανοιχτες αλλα οτι και να έκανα δεν τις κρατα ανοιχτές και πάρα πολλές φορές χάνω τις ειδοποιήσεις
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μέσα από το battery optimization, αυτές τις έχεις κάνει don't optimize?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μέσα από το battery optimization, αυτές τις έχεις κάνει don't optimize?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εδώ έκανα ένα σωρό άλλα, αυτό δεν θα έκανα?

 

Παντως πήγα εύκολα από την beta 11 στην Havoc και τώρα στην 5.1.11 (android 8.1) χωρίς να μπρικαρει. Αλλά πηγαίνοντας σε 5.1.11 έκανα και decrypt και όλα πήγαν μια χαρά.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πω,πως δεν είναι απαραίτητο να είναι στο παρασκήνιο η εφαρμογή για να σου έρχονται ειδοποιήσεις. Αρκεί να μην έχει κλείσει το service της κάθε εφαρμογής. Κ με το don't optimize, δεν κλείνει. Από τη πρώτη στιγμή που μπήκε το optimization, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις σε καμμιά εφαρμογή,άσχετα αν τρέχει στο παρασκήνιο ή όχι. Και δεν έχει περάσει μόνο το op6 από τα χέρια μου.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Απλά είναι λίγο θέμα κάθε φορά να κάνει reload η εφαρμογή, εμένα με ενοχλεί σε ένα κινητό που έχει 8 γιγα ραμ. Μια χαρά πάντως είναι η 8 μέχρι να το φτιάξουν.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες σκρολαρισμα, εννοείς σε κάποιον browser;

Γιατί δεν υπάρχει πιθανότητα με τέτοιο τέρας κινητό να μιλάμε για lag σε οτιδήποτε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Όσον αφορά το lag με chrome είμαι, αλλά δεν φταίει ο browser γιατί συμβαίνει κι αλλού πχ στο multitasking οταν κάνω εναλλαγή εφαρμογών. Δεν συμβαίνει πάντα αλλά συμβαίνει. Έκανα επανεκκίνηση και το ελέγχω μήπως φταίει αυτό.

 

Επίσης όσον αφορά το scroll και κλάσματα πριν σταματησει κάπου, η εικόνα δεν είναι smooth. Ίσως είναι το stutter, jitter ή όπως αλλιώς το λένε, μπορείτε να το googlαρετε για το OnePlus 6. Μπορώ να το περιγράψω μόνο με τη διαφορά interlaced και progressive εικόνας, και συμβαίνει παντού. Στον browser, στις ρυθμίσεις, στη συλλογή φωτογραφιών, στο tapatalk κτλ. Ίσως είναι θέμα ματιών όπως διάβασα κάπου και δεν εντοπίζεται από όλους. Πάντως στο προηγούμενο κινητό δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

 

You tapatalking to me?

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κλείνει το adguard κάθε 10 λεπτά, και στο επιστροφή app της eurobank δεν έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση (με don't optimize setting και τα 2 apps). Αυτά τα 2 τα έχω παρατηρήσει πρόσφατα δλδ. Για τα messaging apps δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Με 9.03 είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Στην 8. 1 είναι οκ, δεν υπάρχει πρόβλημα και η μπαταρία είναι πολύ καλύτερη
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ορισμένες φορές όταν ανοίγω το bluetooth βγαίνει αυτό το μύνημα στην οθόνη. Edited by themig
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κλείνει το adguard κάθε 10 λεπτά, και στο επιστροφή app της eurobank δεν έχει έρθει ποτέ ειδοποίηση (με don't optimize setting και τα 2 apps). Αυτά τα 2 τα έχω παρατηρήσει πρόσφατα δλδ. Για τα messaging apps δεν έχω παρατηρήσει κάτι. Με 9.03 είμαι.
Τις εφαρμογές αυτές,τις έχεις κλειδώσει από recent menu?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για τις εφαρμογές που θέλω να έχω ειδοποιήσεις τις έχω επιλέξει να μην βελτιστοποιούνται και μέχρι στιγμής όλα είναι εντάξει. Ούτε reload έχω, ούτε να κλείνουν μόνες τους και από την προηγμένη βελτιστοποίηση έχω επιλέξει μόνο την βαθιά βελτιστοποίηση καθώς και την προσαρμοστική μπαταρία και όλα είναι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ορισμένες φορές όταν ανοίγω το bluetooth βγαίνει αυτό το μύνημα στην οθόνη.
Απεγκατεστησε το soundabout

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησε το soundabout

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.woodslink.android.wiredheadphoneroutingfix

 

Sent from my ONEPLUS 6T

Ευχαριστώ πολύ αυτό ήταν μάλλον.

(Και να πεις ότι το χρησιμοποίησα και πολλές φορές).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...