Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν ήταν bug,θα το είχαμε όλοι.αν το έχουν λίγοι,κάτι κάνουν διαφορετικά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ίσως επειδή έχω 120 εφαρμογές? δεν ξέρω. έχω κάνει restore, unlock bootloader, restore από Google root κλπ κλπ.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό δεν είναι σε εργοστασιακή κατάσταση,με κλειδωμένο bootloader,χωρίς root κτλ,δεν έχει νόημα να μιλάμε για bug του oos.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω για το θέμα του bug. Τι trouble shooting να κάνεις ,αν δεν είναι τελείως στοκ; Μπορεί να φταίνε 1002 πράγματα. Αν δεν έχεις μια βάση να ξεκινήσεις ,πως θα βρεις τι φταίει; Τώρα αν δεν θες να κάνεις ούτε το αυτονόητο,να γυρίσεις το κινητό σε τελείως στοκ κατάσταση, αλλά παρ όλα αυτά, σου φταίει το oos, τότε όντως δεν κάνει για σένα.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι βλάβη της συσκευής, είναι του oxygenos το γράφουν και στο reddit. είμαι με την τελευταία beta και κάνω αλλαγές στο low memory killer να δω πως θα δουλέψει
Ωπα,.ωπα!

 

Είσαι σε beta;

Και διαμαρτύρεσαι;;;

Ξέρεις τι σημαίνει beta και τι συνεπάγεται η χρήση της;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ωπα,.ωπα!

 

Είσαι σε beta;

Και διαμαρτύρεσαι;;;

Ξέρεις τι σημαίνει beta και τι συνεπάγεται η χρήση της;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

τώρα είμαι σε μπετα, δεν είχα μπετα, την έβαλα μπας και δω φως. χτες την πέρασα με καθαρή εγκατάσταση

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου Επιλογες για προγραμματιστες -> εφαρμογες -> οριο διεργασιων παρασκηνιου και Μη διατηρηση δραστηριοτήτων τι εχεις επιλεξει?
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου Επιλογες για προγραμματιστες -> εφαρμογες -> οριο διεργασιων παρασκηνιου και Μη διατηρηση δραστηριοτήτων τι εχεις επιλεξει?

 

δεν το έχω πειράξει

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το έφτιαξα. πείραξα το low memory killer και αύξησα τις τιμές στο background και έβαλα στο 0 τις εφαρμογές στο προσκήνιο. το κινητό όμως δεν δουλεύει σωστά έτσι κι αλλιώς, αφήνει πολύ ραμ αχρησιμοποιητη και αυτό είναι λάθος. δεν μπορεί να έχω 8 γιγα και να δουλεύει με 4
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το παραπάνω λινκ μπήκα και είδα ότι με το που μπήκε η 9.0.3 μου ενεργοποίησε την βαθιά βέλτιστο ποίηση. Μου την δίνει να περνάνε ρυθμίσεις κρυφά. Στο άλλο που αναφέρεστε ότι κλείνει εφαρμογές, δηλαδή όταν πάτε να την ανοίξετε την βγάζει με λευκή οθόνη και κάνει ανανέωση; Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Μετά από το παραπάνω λινκ μπήκα και είδα ότι με το που μπήκε η 9.0.3 μου ενεργοποίησε την βαθιά βέλτιστο ποίηση.

Πού είναι αυτή η ρύθμιση;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία _βέλτιστοποίηση_οι 3κουκιδες

Μάλιστα. Το βρήκα σε ευχαριστώ.

Εμένα ανενεργό ήταν (το θυμάμαι ότι το είχα δει) και ανενεργό παραμένει μετά την αναβάθμιση.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το παραπάνω λινκ μπήκα και είδα ότι με το που μπήκε η 9.0.3 μου ενεργοποίησε την βαθιά βέλτιστο ποίηση. Μου την δίνει να περνάνε ρυθμίσεις κρυφά. Στο άλλο που αναφέρεστε ότι κλείνει εφαρμογές, δηλαδή όταν πάτε να την ανοίξετε την βγάζει με λευκή οθόνη και κάνει ανανέωση;

 

ναι. ίσως κάποιος με λίγες εφαρμογές να μην το βλέπει, αλλά εγώ που έχω 120+ το βλέπω συνέχεια ακόμα και με μια εφαρμογή ανοιχτή. τώρα πάντως το σεναρια

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα πολλές εφαρμογές και οι απόψεις διίστανται σχετικά με την ελεύθερη μνήμη.

 

 

https://ibb.co/fC00qzN

https://ibb.co/T10jSDQ

https://ibb.co/nkJBzws

 

Ερώτηση : η λειτουργία ανάγνωσης καταναλώνει λιγότερη μπαταρία σε εφαρμογή;

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σήμερα έφαγε μια καλή πτώση, ποιο tempered glass προτείνετε που να συνδυάζεται καλά και με διάφορες θήκες; της μαμάς;

 

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο είναι το original. τα orzly τα πέταξα, είναι άθλια
Ευχαριστώ!

 

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο είναι το original. τα orzly τα πέταξα, είναι άθλια
Το orzly προσωπικά το έχω περασμένο 7 μήνες έκατσε με την μια και έχει εξαιρετική συμπεριφορά....

 

 

 

τι θεμα είχες?c1ae10f761b6103fda7dd044c30ef6ae.jpg

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

κόβει οθόνη γύρω γύρω και δεν μου αρέσει καθόλου.

 

άφησα χτες 10 εφαρμογές ανοιχτές και σήμερα βρήκα ανοιχτές τις 3, άλλες εξαφανιστηκαν. θα γυρίσω στην 8, τα έκανε σκατά η 1+

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

απο τη Nillkin εχει δοκιμάσει κανείς το tempered glass? Το οριτζιναλ δεν το βρίσκω...

http://www.banggood.com/NILLKIN-Amazing-HPRO-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Oneplus-6-p-1307132.html?cur_warehouse=CN

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το orzly έχει κάτσει εξαιρετικά , είχα και το original αλλά 2 φορές μου έσπασε ,και λογο κόστους έβαλα orzly και είμαι ευχαριστημένος
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια προσφορά από το site της orzly που είχε 2 τζαμακια, 3 θήκες και άλλα διάφορα, μπορεί να είναι διαφορετικά από τα δικά σας. Σε μένα πάντως δεν έκατσαν καθόλου καλά.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...