Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Το πρώτο πως το κατεβάζεις;; πατάω δεν μου ανοίγει κανένα link..

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πως το κατεβάζεις;; πατάω δεν μου ανοίγει κανένα link..

 

https://androidfilehost.com/?fid=11410932744536991227

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Περίμενα να αγοράσω το 6t αλλά εκτός από την μπαταρία δεν ενθουσιαστηκα με κάτι τόσο όσο να μου καλύψει την έλλειψη του led και του jack. Και κάπως άσχημα μου κολλάει το fingertip μπροστά... Οποτε σκεφτομαι να αγοράσω το 6. Έχω τη δυνατότητα να κόψω τιμολόγιο με απαλλαγή φπα οπότε αν το πάρω από σκρουτζομαγαζο θα βγει γύρω στα 440-450€. Χάνω τον ένα χρόνο εγγύηση όμως το ξέρω. Λογικά θα είναι με ανταπτορα στο φορτιστή σωστά; Πρέπει να προσέξω κάτι πριν την αγορά; Επίσης υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα που έχει βγάλει η συσκευη που πρέπει να κοιτάξω κατά την άφιξη; (το 5t κάποιων είχε ένα θέμα με την απόχρωση της οθόνης). Ευχαριστώ και sorry για μεγάλο μήνυμα.
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Περίμενα να αγοράσω το 6t αλλά εκτός από την μπαταρία δεν ενθουσιαστηκα με κάτι τόσο όσο να μου καλύψει την έλλειψη του led και του jack. Και κάπως άσχημα μου κολλάει το fingertip μπροστά... Οποτε σκεφτομαι να αγοράσω το 6. Έχω τη δυνατότητα να κόψω τιμολόγιο με απαλλαγή φπα οπότε αν το πάρω από σκρουτζομαγαζο θα βγει γύρω στα 440-450€. Χάνω τον ένα χρόνο εγγύηση όμως το ξέρω. Λογικά θα είναι με ανταπτορα στο φορτιστή σωστά; Πρέπει να προσέξω κάτι πριν την αγορά; Επίσης υπάρχει κάποιο γνωστό πρόβλημα που έχει βγάλει η συσκευη που πρέπει να κοιτάξω κατά την άφιξη; (το 5t κάποιων είχε ένα θέμα με την απόχρωση της οθόνης). Ευχαριστώ και sorry για μεγάλο μήνυμα.

 

Καλησπέρα,εσύ δεν είχες το 5 / 5τ? το έδωσες????

Για μένα η έλλειψη led στο 6τ είναι κάπως εκνευριστική να σου πω την αλήθεια. Δεν σε καλύπτει το ανταπτοράκι για το jack?

Το 6 εξ όσων γνωρίζω δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα.

 

Να κάνω και μια πιο γενική ερώτηση; Όσοι έχετε αγοράσει oneplus από κινεζομάγοζο/σκρουτζομάγαζα μπορείτε να το στείλετε στην oneplus για service?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εσύ δεν είχες το 5 / 5τ? το έδωσες????

Για μένα η έλλειψη led στο 6τ είναι κάπως εκνευριστική να σου πω την αλήθεια. Δεν σε καλύπτει το ανταπτοράκι για το jack?

Το 6 εξ όσων γνωρίζω δεν έχει βγάλει κανένα πρόβλημα.

 

Να κάνω και μια πιο γενική ερώτηση; Όσοι έχετε αγοράσει oneplus από κινεζομάγοζο/σκρουτζομάγαζα μπορείτε να το στείλετε στην oneplus για service?

 

Ναι το ειχα αλλα το εδωσα στο συζυγο μιας και ηθελε καινουριο τηλεφωνο. Βλεπω βιντεο του 6t τωρα και θα αποφασισω. Και εγω θελω να ξερω τι γινεται με το service.

 

Και τελικα εδωσα μολις παραγγελια το κοκκινο, στα 454 ευρω. Οποτε σε λιγες μερες θα ερθω στην παρεα σας.

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ειχα αλλα το εδωσα στο συζυγο μιας και ηθελε καινουριο τηλεφωνο. Βλεπω βιντεο του 6t τωρα και θα αποφασισω. Και εγω θελω να ξερω τι γινεται με το service.

 

Και τελικα εδωσα μολις παραγγελια το κοκκινο, στα 454 ευρω. Οποτε σε λιγες μερες θα ερθω στην παρεα σας.

 

Με το καλό να σου έρθει και να το χαρείς!

 

Το παίρνεις σε πάρα πολύ καλή τιμή πάντως και σε ωραίο χρώμα :love: :)

Νομίζω ότι το έδιναν στο site 519 λίρες (μένω αγγλία και δεν θυμάμαι πόσο το έδιναν σε ευρω) και νομίζω ότι αξίζει η αγορά :)

Εγώ είχα δώσει 569 λίρες για το 8/256

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου έρθει και να το χαρείς!

 

Το παίρνεις σε πάρα πολύ καλή τιμή πάντως και σε ωραίο χρώμα :love: :)

Νομίζω ότι το έδιναν στο site 519 λίρες (μένω αγγλία και δεν θυμάμαι πόσο το έδιναν σε ευρω) και νομίζω ότι αξίζει η αγορά :)

Εγώ είχα δώσει 569 λίρες για το 8/256

 

Σε ευχαριστω πολυ!!! Στο επισημο site το εδιναν 569 ευρω. Ας μας πει καποιος τι γινεται με την εγγυηση... Η oneplus υποθετω το αναγνωριζει κανονικα ετσι?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ!!! Στο επισημο site το εδιναν 569 ευρω. Ας μας πει καποιος τι γινεται με την εγγυηση... Η oneplus υποθετω το αναγνωριζει κανονικα ετσι?
Εγγύηση μόνο άμα το αγόρασες από το επίσημο site.

Υποθέτω το πήρες από κινέζικο που σημαίνει ότι άμα πάθει κάτι πρέπει να το στείλεις σε αυτούς.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση μόνο άμα το αγόρασες από το επίσημο site.

Υποθέτω το πήρες από κινέζικο που σημαίνει ότι άμα πάθει κάτι πρέπει να το στείλεις σε αυτούς.

 

Οχι απο skroutzομαγαζο το πηρα.

 

Θεμα με τροποποιησεις δεν εχει η συσκευη?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οχι απο skroutzομαγαζο το πηρα.

 

Θεμα με τροποποιησεις δεν εχει η συσκευη?

Το ίδιο είναι, και αυτοί από Κίνα τα φέρνουν.

Που σημαίνει το ίδιο πράγμα, εγγύηση ότι σου δίνει το μαγαζί που έκανες την αγορά.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εγγύηση μόνο άμα το αγόρασες από το επίσημο site.

Υποθέτω το πήρες από κινέζικο που σημαίνει ότι άμα πάθει κάτι πρέπει να το στείλεις σε αυτούς.

 

δηλαδή η oneplus παρέχει service μόνο σε συσκευές που αγοράστηκαν μέσω του site της;;

Δεν αναφέρομαι σε εγγύηση, εννοώ πχ αν σου σπάσει η οθόνη ή θέλεις αλλαγή μπαταρίας δεν μπορείς να το στείλεις για service στην 1+ αν δεν το αγόρασες από αυτούς;

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η oneplus παρέχει service μόνο σε συσκευές που αγοράστηκαν μέσω του site της;;

Δεν αναφέρομαι σε εγγύηση, εννοώ πχ αν σου σπάσει η οθόνη ή θέλεις αλλαγή μπαταρίας δεν μπορείς να το στείλεις για service στην 1+ αν δεν το αγόρασες από αυτούς;

Όχι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς αλλά πληρώνεις όλα τα έξοδα. Αυτό μου έγραψαν μόλις

 

I would like to inform you that we also provide the service for OnePlus devices that are purchased from third party, but you need to bare the charges for the repair.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οπότε καλώς!

Μπορείς αλλά πληρώνεις όλα τα έξοδα. Αυτό μου έγραψαν μόλις

 

I would like to inform you that we also provide the service for OnePlus devices that are purchased from third party, but you need to bare the charges for the repair.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μόλις το πάρω να ξεκλειδώσω bootloader και να ρουταρω. Βρήκα πώς στο xda. Πως γίνομαι decrypted? Ρωτάω ερχόμενη από το 5t και δεν ξέρω τι γίνεται αντίστοιχα εδώ Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να σου έρθει και να το χαρείς!

 

Το παίρνεις σε πάρα πολύ καλή τιμή πάντως και σε ωραίο χρώμα :love: :)

Νομίζω ότι το έδιναν στο site 519 λίρες (μένω αγγλία και δεν θυμάμαι πόσο το έδιναν σε ευρω) και νομίζω ότι αξίζει η αγορά :)

Εγώ είχα δώσει 569 λίρες για το 8/256

370€ πλέον το μαύρο 6/64 από GB

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

370€ πλέον το μαύρο 6/64 από GB

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

καλή η τιμή, επίφοβο κάπως το μαγαζί για τελώνες......

Άρχισα να ψήνομαι για την συσκευή μετά την απογοήτευση με το 6Τ, περιμένω τις τιμές την επόμενη εβδομάδα.....

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μόλις το πάρω να ξεκλειδώσω bootloader και να ρουταρω. Βρήκα πώς στο xda. Πως γίνομαι decrypted? Ρωτάω ερχόμενη από το 5t και δεν ξέρω τι γίνεται αντίστοιχα εδώ

 

Για δες εδώ:

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/test-decryption-t3818775/page12

Link to comment
Share on other sites

 

Την βοήθεια σας παρακαλώ... Τι πετυχαίνουμε με το decrypt?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Τα φώτα σας παρακαλώ:

Χθες έκανα search για νέα updates στο system updates και μου εμφάνισε ότι υπάρχει διαθέσιμη η open beta 5. Η οποία έχει μέσα και το νέο gesture για τα recent apps εκτός των άλλων. Η ερώτηση είναι η εξής. Πριν λίγες μέρες ενεργοποίησα να μπορώ να κάνω install εφαρμογές και εκτός play store. Υπάρχει κάποια σχέση με αυτό ότι μου εμφάνισε update beta? Η έτσι και αλλιώς θα μου ερχόταν η beta? Δεν έχω κάποιο θέμα με το update απλά θυμάμαι ότι πριν το κάνω αυτό δεν μου εμφάνισε ποτέ beta updates. Μπορεί να μην έχει και καμιά σχέση απλά εγκυκλοπαιδικά ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω για αλλη μια φορα Μαρια. Οπότε αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχω κατεβασμένη και την τελευταια official ρομ? (θέλω να μείνω stock τουλάχιστον για αρχή).

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για αλλη μια φορα Μαρια. Οπότε αν κατάλαβα καλά πρέπει να έχω κατεβασμένη και την τελευταια official ρομ? (θέλω να μείνω stock τουλάχιστον για αρχή).

 

Χμμ, εγώ δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο... Κοίτα το ποστ στην τελευταία σελίδα, όχι την αρχική. Εκεί που περιγράφει την ευκολότερη μέθοδο (που μοιάζει πολύ με αυτά που κάνουμε στο 5/Τ). Εκεί λέει ότι δουλεύει σε όλες τις ρομ και σε custom. (Αναφέρει liquid remix κλπ)

 

Αν εσύ θέλεις να παραμείνεις στοκ για αρχή απλα θα φλασαρεις το ζιπ της ολόκληρης official rom στο βήμα που λέει απλά "flash rom".

Εγώ δηλαδή κατάλαβα ότι δεν το εξειδικεύει επειδή μπορείς να φλασαρεις οποια ρομ θέλεις

 

Edit: τώρα κατάλαβα τι εννοείς. Νόμιζα ότι ρωτάς αν δουλεύει μόνο σε official rom.

 

Εννοείται ότι πρέπει να έχεις κατεβασμένη και την ρομ και μάλιστα στο PC σου διότι όταν θα κάνεις wipe system θα διαγραφεί η ήδη εγκατεστημένη oos. Κάνοντας μετά και format data θα χαθεί και η internal storage.

Άρα θα περάσεις τα αρχεία που χρειάζονται (ρομ, noverity, magisk, twrp ) από το PC στο κινητό

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, εγώ δεν κατάλαβα κάτι τέτοιο... Κοίτα το ποστ στην τελευταία σελίδα, όχι την αρχική. Εκεί που περιγράφει την ευκολότερη μέθοδο (που μοιάζει πολύ με αυτά που κάνουμε στο 5/Τ). Εκεί λέει ότι δουλεύει σε όλες τις ρομ και σε custom. (Αναφέρει liquid remix κλπ)

 

Αν εσύ θέλεις να παραμείνεις στοκ για αρχή απλα θα φλασαρεις το ζιπ της ολόκληρης official rom στο βήμα που λέει απλά "flash rom".

Εγώ δηλαδή κατάλαβα ότι δεν το εξειδικεύει επειδή μπορείς να φλασαρεις οποια ρομ θέλεις

 

Οκ το ιδιο λεμε αλλα δεν το εγραψα εγω σωστα. Ελπιζω να το εχω αυριο . Και ελπιζω να τα καταφερω.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Οκ το ιδιο λεμε αλλα δεν το εγραψα εγω σωστα. Ελπιζω να το εχω αυριο . Και ελπιζω να τα καταφερω.

 

Ναι, μετά κατάλαβα το εννοείς, έκανα edit στο πάνω ποστ.

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Καλύτερα τώρα να το κάνεις από την αρχή. Μάλιστα, για όσους θέλουν να δοκιμάζουν πολλές ρομ, το decryption είναι ακόμη πιο επιβεβλημένο στο op6 γιατι σε αυτό το κινητό, αν πας από ρομ με πιο πρόσφατο security patch σε ρομ με security patch πιο παλιό = σίγουρο bootloop. (Μάλλον λόγω του a/b partition).

Άρα κάντο τώρα να ξεμπερδευεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...