Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από περιέργεια, πόσο είναι ένα νορμάλ SOT μέσα στην μέρα; Εγώ έχω χτυπήσει κάτι τρελά νούμερα, μόνο με wifi και κάψιμο σε ταινίες(πχ 10 ώρες μία φορά) αλλά σε καθημερινή βάση, αν δεν βάλω κανένα YouTube να ανέβει το SOT, βλέπω πως πηγαίνω μέχρι 4-5 ώρες SOT και γενικά η μπαταρία μετά από 30 ώρες max, θέλει φόρτισμα. Υπόψιν, είμαι με 4G ανοιχτό, medium brightness, location. Χρησιμοποιώ chrome, Facebook, Messenger κυρίως, όταν είμαι εκτός σπιτιού και συνεχώς τρέχει Spotify.

 

καπου εκει νομιζω ειναι το νορμαλ του 1+6. Και εγω στις 5 ωρες ειμαι μεσο ορο με σχεδον τα παντα αντοιχτα ολη μερα

Link to comment
Share on other sites

Θα υποστηρίζει 5G και θα έχει 10 GB ram.

Παντελώς άχρηστα και τα δύο χαρακτηριστικά για τα επόμενα 2 χρόνια τουλάχιστον.

Αλλά οκ...κάποιοι πρέπει να κάνουν τους beta testers. :food:

 

σίγουρα άχρηστα για κάποιο διάστημα αλλά καθόλου κακό να τα έχει ειδικά αν το κινητό μετά από κάποιο διάστημα περνάει σε κάποιον άλλο και όχι στα σκουπίδια.

αυτό που αναρωτιέμαι είναι τι παίζει με την κατανάλωση μιας και είχα διαβάσει ότι είναι πολύ ενεργοβόρο το 5g τουλάχιστον σε κάτι πρώτα μόντεμ που είχαν παρουσιαστεί..

 

με την αδιαβροχοποιηση τι παίζει? μπορεί να μπει κάτω από αλμυρό νερό για 1-2 λεπτά και να το ξεπλυνεις γρήγορα η θα καταστραφεί? υπάρχουν φήμες για κάτι τέτοιο στο επόμενο?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

κάτι λένε οτι το επομενο xiaomi mi mix 3 που θα παρουσιαστεί σε λίγες μέρες θα υποστηρίζει 5g οπότε και το 6t ίσως να υποστηρίζει..

είναι δυνατόν να βγει κινητό με 5g και να μην ακολουθήσει η onePlus?

 

Με ποιον επεξεργαστή θα υποστηρίξει 5g όμως; Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση.

Ίσως γίνει η ανακοίνωση για να δείξουν οτι είναι πρώτοι και κυκλοφορήσει αρχές του καινούριου έτους με τον 855.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω τη διαφορα του 6000 με το 6003 και δε βρισκω κατι. Αν μπορουσε καποιος να βοηθησει.
Μερικές μπάντες έξτρα έχει το 6003

Και τα 2 όμως έχουν την 800αρα B20

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Βρισκω σε καλη τιμη το 6000, αρα το αγοραζω ελευθερα;
Ναι, το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να περάσεις την oxygen OS που είναι πανεύκολο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι το 2.5D tempered glass; Αγορασα ενα και το εβαλα στο κινητο, αλλα αφησε ενα περιγραμμα γυρω απο το κινητο, σχεδον ομοιομορφο. Δλδ φαινεται οπως οταν δεν μπαινει καλα η προστασια και αφηνει γκριζα σημεια. Εκανα κατι λαθος ή ετσι πρεπει να γινει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

έχω μπροστά μου μια δύσκολη απόφαση και η βοήθεια σας θα μου φανεί χρήσιμη. Ξεκινάω λέγοντας πως για χρόνια ήμουν κάτοχος μήλου, κατά σειρά 3GS, 4S, 5S και το κινητό που έχω μέχρι και σήμερα το 6S το οποίο είναι και το μακροβιότερο που είχα ποτέ. Το καλοκαίρι πήρα απόφαση να το γυρίσω για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης. Ήρθε λοιπόν η ώρα να αλλάξω και το κινήτο σε κάτι μη Apple και κατέληξα στο OnePlus 6 κυρίως λόγω της ταχύτητας που λένε/τε ότι έχει.

Όπως καταλαβαίνετε έχω πολλούς ενδοιασμούς και θα μου πάρει καιρό να συνηθίσω το Android. Το κινητό το βρίσκω αυτή την στιγμή με 435€ (απαλλαγή ΦΠΑ λόγω τιμολογίου) αλλά σκέφτομαι μήπως περιμένω το 6T σε 10-15 ημέρες με ~100€ παραπάνω μιας και μέσω του επίσημου σάιτ δεν γίνεται απαλλαγή και έχω πολύ λίγη υπομονή για να περιμένω να έρθει στα ελληνικά μαγαζιά. Εσείς τι μου προτείνετε να κάνω; Επίσης το βλέπω εδώ και μέρες Out Of Stock στο σάιτ και δεν ξέρω αν παίζει κάτι.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει τι ακριβως ειναι το 2.5D tempered glass; Αγορασα ενα και το εβαλα στο κινητο, αλλα αφησε ενα περιγραμμα γυρω απο το κινητο, σχεδον ομοιομορφο. Δλδ φαινεται οπως οταν δεν μπαινει καλα η προστασια και αφηνει γκριζα σημεια. Εκανα κατι λαθος ή ετσι πρεπει να γινει;

το 2.5D tempered glass ειναι η καμπυλοτητα που εχει στις ακρες το γυαλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ,

έχω μπροστά μου μια δύσκολη απόφαση και η βοήθεια σας θα μου φανεί χρήσιμη. Ξεκινάω λέγοντας πως για χρόνια ήμουν κάτοχος μήλου, κατά σειρά 3GS, 4S, 5S και το κινητό που έχω μέχρι και σήμερα το 6S το οποίο είναι και το μακροβιότερο που είχα ποτέ. Το καλοκαίρι πήρα απόφαση να το γυρίσω για διάφορους λόγους που δεν είναι της παρούσης. Ήρθε λοιπόν η ώρα να αλλάξω και το κινήτο σε κάτι μη Apple και κατέληξα στο OnePlus 6 κυρίως λόγω της ταχύτητας που λένε/τε ότι έχει.

Όπως καταλαβαίνετε έχω πολλούς ενδοιασμούς και θα μου πάρει καιρό να συνηθίσω το Android. Το κινητό το βρίσκω αυτή την στιγμή με 435€ (απαλλαγή ΦΠΑ λόγω τιμολογίου) αλλά σκέφτομαι μήπως περιμένω το 6T σε 10-15 ημέρες με ~100€ παραπάνω μιας και μέσω του επίσημου σάιτ δεν γίνεται απαλλαγή και έχω πολύ λίγη υπομονή για να περιμένω να έρθει στα ελληνικά μαγαζιά. Εσείς τι μου προτείνετε να κάνω; Επίσης το βλέπω εδώ και μέρες Out Of Stock στο σάιτ και δεν ξέρω αν παίζει κάτι.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για οποιαδήποτε απάντηση.

 

Το oneplus6 με το 6t θα έχουν πολύ μικρές διαφορές (fingerprint στην οθονη,μικρότερο notch κτλ)

Δεν ξέρω αν τα θεωρείς εσύ αυτά σημαντικά ή όχι.

 

Για μένα πχ σημαντικό είναι να έχω εγγύηση μέσω του επίσημου site και αυτός είναι ο λόγος που δεν θα έπαιρνα το κινητό απο αλλού.

 

Στο site einai out of stock το 6 γιατι σε λιγες μερες βγαινει το 6τ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με τις εγγυήσεις, η μεγαλύτερη απάτη ειναι, άσε που την πληρώνεις κιόλας.αν ήταν να κερδίσω αρκετά δεν θα με ένοιαζε καν, αλλά αν μιλάμε για κάτω απο 100 ευρώ ας υπάρχει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεστε με τις εγγυήσεις, η μεγαλύτερη απάτη ειναι, άσε που την πληρώνεις κιόλας.αν ήταν να κερδίσω αρκετά δεν θα με ένοιαζε καν, αλλά αν μιλάμε για κάτω απο 100 ευρώ ας υπάρχει.

 

Δεν θα έλεγα ότι είναι απάτη. Όταν δίνεις κοντά στα 500 ευρώ δεν θα ήθελες να είσαι καλυμένος για 2 χρόνια;

Και δεν είναι μόνο η εγγύηση είναι και το service. Έχω ακόμα και το oneplus x ,σχεδόν 3 χρόνια τώρα, και προχθές το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας στην oneplus. Αν το είχα πάρει από κινεζομάγαζο πχ θα έπρεπε να το έκανα μόνη μου :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

το 2.5D tempered glass ειναι η καμπυλοτητα που εχει στις ακρες το γυαλι
Και που ακριβως βοηθαει κατι τετοιο φιλε μου;

 

Δεν θα έλεγα ότι είναι απάτη. Όταν δίνεις κοντά στα 500 ευρώ δεν θα ήθελες να είσαι καλυμένος για 2 χρόνια;

Και δεν είναι μόνο η εγγύηση είναι και το service. Έχω ακόμα και το oneplus x ,σχεδόν 3 χρόνια τώρα, και προχθές το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας στην oneplus. Αν το είχα πάρει από κινεζομάγαζο πχ θα έπρεπε να το έκανα μόνη μου :)

Αγγλια το εστειλες για αλλαγη; Ποσες ημερες θα διαρκεσει η ολη διαδικασια; Κοστος αποστολης;

 

Αυτο ειναι το κακο με τα κινητα που εχουν γρηγορη φορτιση και μη αποσπωμηνη μπαταρια.. Οτι σε 2 χρονια η μπαταρια ειναι για πεταμα..

Link to comment
Share on other sites

Και που ακριβως βοηθαει κατι τετοιο φιλε μου;

 

Αγγλια το εστειλες για αλλαγη; Ποσες ημερες θα διαρκεσει η ολη διαδικασια; Κοστος αποστολης;

 

Αυτο ειναι το κακο με τα κινητα που εχουν γρηγορη φορτιση και μη αποσπωμηνη μπαταρια.. Οτι σε 2 χρονια η μπαταρια ειναι για πεταμα..

 

To oneplus x δεν είχε γρήγορη φόρτιση. Νομίζω ότι οποιαδήποτε μπαταρία κινητού μετά από 3 χρόνια καθημερινής χρήσης πέφτει η απόδοσή της. 10 εργάσιμες μου είπαν και 43 ευρώ (The cost is EUR 42.90. The price stated includes estimated price of spare parts, labor and VAT. We will be covering the logistics fee)

 

Το έστειλε πρόσφατα και καποιος άλλος από το φόρουμ, δες στο νημα του κινητού.

Συγγνώμη για το :offtopic:

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Και που ακριβως βοηθαει κατι τετοιο φιλε μου;

 

Αγγλια το εστειλες για αλλαγη; Ποσες ημερες θα διαρκεσει η ολη διαδικασια; Κοστος αποστολης;

 

Αυτο ειναι το κακο με τα κινητα που εχουν γρηγορη φορτιση και μη αποσπωμηνη μπαταρια.. Οτι σε 2 χρονια η μπαταρια ειναι για πεταμα..

 

Μπορείς πάντα να φορτίσεις με αργό φορτιστή ;)

Link to comment
Share on other sites

απο που κατεβαίνει;

 

apk mirror

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...