Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με την φωτεινότητα;; Την έχω σχεδόν στο 70% ενώ πριν στο 30 με 40%.

Το sot δεν είναι στα ίδια. Σχεδόν μια ώρα κάτω!!!

 

Με το android 9 η Google άλλαξε την κλίμακα του slider από εκθετική σε λογαριθμική. Δεν είναι bug ούτε άλλαξε η φωτεινότητα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Σε flight mode από 33% ήταν 31% το πρωί

 

Μια βοήθεια θα χρειαστώ

Έχω το προγραμμα call recording και με την 9 δεν μου γράφει σωστά

Έτυχε και σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

Σε flight mode από 33% ήταν 31% το πρωί

 

Μια βοήθεια θα χρειαστώ

Έχω το προγραμμα call recording και με την 9 δεν μου γράφει σωστά

Έτυχε και σε άλλον?

Νομιζω με το Android Pie τέλος η ηχογράφηση κλήσης! Όχι μόνο στην OnePlus!

Μέχρι να βρουν, αν βρουν, λύση οι devs.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Σε flight mode από 33% ήταν 31% το πρωί

 

Μια βοήθεια θα χρειαστώ

Έχω το προγραμμα call recording και με την 9 δεν μου γράφει σωστά

Έτυχε και σε άλλον?

 

Χρειάζεται ροοτ πλέον για αυτό στην 9. Η Google αφαίρεσε την λειτουργία χωρίς ροοτ γιατί σε πολλές χώρες είναι παρανομο.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους είναι ρουτ , Με το γνωστό magisk module δουλεύει μια χαρά η ηχογράφηση.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τώρα μόλις με σκοτώσατε γιατί είναι εργαλείο δουλειάς και δεν κατέχω από ροοτ

και ούτε θέλω να μπλέξω

 

Το θέμα δεν είναι ότι δεν δουλεύει καθόλου απλά κάποιες φορές αλλοιώνετε η φωνή και δεν ακούγετε σωστά

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος τι γίνεται με την φωτεινότητα;; Την έχω σχεδόν στο 70% ενώ πριν στο 30 με 40%.

Το sot δεν είναι στα ίδια. Σχεδόν μια ώρα κάτω!!!

Ακριβως το ιδιο θεμα εχω και εγω πρεπει σε επομενη ενημερωση να το φτιαξει.
Link to comment
Share on other sites

δεν απαγορεύεται να ηχογραφείτε τους άλλους?

 

Απαγορευεται εφόσον δεν έχει δώσει συγκατάθεση. Δεν είναι απίστευτο όμως το σενάριο να πεις σε κάποιον να σου δώσει οδηγίες για κάτι ώστε να ηχογραφήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως το ιδιο θεμα εχω και εγω πρεπει σε επομενη ενημερωση να το φτιαξει.

 

Λίγα σχόλια πιο πάνω απαντάω σε αυτό, δεν είναι bug.

Link to comment
Share on other sites

Με το android 9 η Google άλλαξε την κλίμακα του slider από εκθετική σε λογαριθμική. Δεν είναι bug ούτε άλλαξε η φωτεινότητα του κινητού.

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ για να καταλάβουμε ακριβώς πως δουλεύει ώστε να το χρησιμοποιούμε σωστά?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις κάποιο λινκ για να καταλάβουμε ακριβώς πως δουλεύει ώστε να το χρησιμοποιούμε σωστά?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Με την έννοια εκθετική και λογαριθμική κλίμακα εννοώ ότι παλιά με λίγο ανέβασμα του slider ανέβαινε γρήγορα και απότομα η φωτεινότητα ενώ από το android 9 ανεβαίνει "σταδιακά" όπως η εκθετική και λογαριθμική συνάρτηση αντίστοιχα.

 

Ένα άλλο feature είναι το adaptive brightness που με τεχνιτή νοημοσύνη ρυθμίζει μόνο του τη φωτεινότητα του κινητού ανάλογα με το πως ρυθμίζει ο χρήστης τη φωτεινότητα αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την ερώτηση πιο πάνω.

Ορίστε link για το adaptive brightness:

 

https://www.thurrott.com/mobile/android/165680/android-9-pie-feature-focus-adaptive-brightness

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν άντεξα ,παιδιά καμιά φορά δεν είναι κακο να λέμε δε ξέρω . Τι εκθετικές και λογαριθμικες συναρτήσεις , η λογαριθμική συνάρτηση δίνει και αρνητικές τιμές πως γίνεται να το κάνει αυτό η φωτεινότητα μιας οθόνης ;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν άντεξα ,παιδιά καμιά φορά δεν είναι κακο να λέμε δε ξέρω . Τι εκθετικές και λογαριθμικες συναρτήσεις , η λογαριθμική συνάρτηση δίνει και αρνητικές τιμές πως γίνεται να το κάνει αυτό η φωτεινότητα μιας οθόνης ;

 

Δεν καταλαβαίνω που θες να καταλήξεις, εξηγώ από πάνω με ποια έννοια το είπα και προφανώς και μιλάμε για θετικές τιμές.

 

Ορίστε και ένα link:

https://www.androidpolice.com/2018/06/07/improved-logarithmic-brightness-slider-introduced-android-p-dp3/

Link to comment
Share on other sites

Δε θέλω να καταλήξω κάπου απλα νομίζω ότι λέμε πράγματα που δεν ισχύουν ή ισχύουν εν μέρει και στην τελική δε βοηθούν και κανενα με τον τρόπο που παρουσιάζονται. Το άρθρο που έστειλες είναι ακριβώς αυτό που περιγράφω

" σωστό στο περίπου " αρα όχι σωστό , τελος παντων βγήκαμε off topic .

Προφανώς δεν είχα κανένα σκοπό να σε προκαλέσω ούτε να αντιπαρατεθω μαζί σου .

Καλό βράδυ .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ota το Android 9 pie. Στο μενού προγραμματιστων πλέον δεν υπάρχει η επιλογή προηγμένης επανεκκίνησης για να μπω σε recovery. Πως μπορώ να κάνω επανεκκίνηση σε recovery Mode, με ποιο συνδυασμό πλήκτρων; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα ota το Android 9 pie. Στο μενού προγραμματιστων πλέον δεν υπάρχει η επιλογή προηγμένης επανεκκίνησης για να μπω σε recovery. Πως μπορώ να κάνω επανεκκίνηση σε recovery Mode, με ποιο συνδυασμό πλήκτρων; Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

power + vol down

Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένα bug στην έκδοση 9.0 κατά την ενεργοποίηση του ξυπνητηριού το σηματάκι του εμφανίζεται δεξιά και αριστερά του νοτς
:)
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ένα bug στην έκδοση 9.0 κατά την ενεργοποίηση του ξυπνητηριού το σηματάκι του εμφανίζεται δεξιά και αριστερά του νοτς

Εμένα είναι μόνο δεξιά. Και αν είμαι σε WiFi που εμφανίζεται το vowifi δεν έχω καθόλου εικονίδιο ξυπνητηριού στο notch, μόνο αν κατεβάσω την κουρτίνα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το vol down+power ποτέ το πατάω; Σορρυ αλλά δεν μπορώ να μπω με τίποτα σε recovery σε Android 9. Πριν είχαμε την προηγμένη επανεκκίνηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι μόνο δεξιά. Και αν είμαι σε WiFi που εμφανίζεται το vowifi δεν έχω καθόλου εικονίδιο ξυπνητηριού στο notch, μόνο αν κατεβάσω την κουρτίνα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Με επαναφορα ολα ΟΚ :):):)

:)
Link to comment
Share on other sites

Το vol down+power ποτέ το πατάω; Σορρυ αλλά δεν μπορώ να μπω με τίποτα σε recovery σε Android 9. Πριν είχαμε την προηγμένη επανεκκίνηση

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αφού εχεις κλείσει την συσκευή φιλε μου.:)

Αλλιως αν εισαι root μπορείς μεσω magisk menu η υπάρχουν εφαρμογές στο Play store.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.antaresone.quickreboot

 

Καλα τι μπουρδα ειναι αυτη να εχει αφαιρεσει το advanced power menu η OnePlus(και σε 5T εδω και 3 μηνες σε beta 8.1 το εχει αφαιρέσει)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι μόνο δεξιά. Και αν είμαι σε WiFi που εμφανίζεται το vowifi δεν έχω καθόλου εικονίδιο ξυπνητηριού στο notch, μόνο αν κατεβάσω την κουρτίνα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

παιδια το vowifi η το volte, σε εσας εμφανιζεται στο Notch η οταν κατεβασετε τη κουρτινα ; με το volume του ringtone εχετε βρει καποιο τροπο να αλλαζει οπως και στη προηγουμενη εκδοση ;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις έγινε shipping από gearbest το oneplus 1 μου. Ξέρει κανείς αν τώρα μπορώ να κάνω canceling?

Βασικά μόλις είδα ότι έρχεται από Κίνα και φοβάμαι τα έξοδα τελωνείου εδώ στην Αγγλία

Edited by apostolos01
Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...