Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά oneplus 6 αγορασμένο από ελληνικό μαγαζί έχει εγγύηση από την oneplus η μπα?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Όχι Γιαννη. Δεν εχει. Ειναι σαν να το πηρες απο κινεζομαγαζο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι Γιαννη. Δεν εχει. Ειναι σαν να το πηρες απο κινεζομαγαζο.
Σοβαρά Αντρέα? Μόνο από το site της oneplus δίνουν εγγύηση?

 

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά Αντρέα? Μόνο από το site της oneplus δίνουν εγγύηση?

 

 

Mate the 10 pro be with you

 

Ναι γιατι ειναι παραεισαγωγης ενω δεν υπαρχει αντιπροσωπεια στην Ελλαδα. Αντιθετα οσα αγοραστηκαν απο το επισημο δικτυο, αν προκυψει κατι στελνουν courier και στο παιρνουν. Γενικα εχει πολυ καλο service η oneplus. Αλλα για να το εχεις πρεπει να αγορασεις απο το επισημο δικτυο. Διαφορετικα εχεις εγγυηση καταστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Και από amazon αν δεν κάνω τραγικό λάθος.

 

Λογικά εγγύηση του amazon θα είναι. Απλά το amazon επειδη είναι σοβαρό κατάστημα θα χεις καλύτερη κάλυψη από ότι πχ gearbest ή Σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά. Απλά ρώτησα γιατί είχα μια πρόταση ανταλλαγής και το op6 ήταν αγορασμενο από ελληνικό μαγαζί.

Μίλησα και με oneplus και μου επιβεβαιώσε ότι δεν έχει εγγύηση από την στιγμή που δεν είναι αγορασμενο από το oneplus.net.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει πιο παλιά , είναι απλά σπαστικό... Από ινσταγκραμ πχ δεν έχω ούτε μια ειδοποίηση μόνο αν μπω στο app...

Παιδιά τυχαίνει και σε άλλους να εχει ερθει ενα email ,ενα notification και να το λαμβάνουν κανονικά οι αλλες συσκευές και το OP6 να το λαμβάνει μόνο μετά το ξεκλείδωμα της οθόνης? Ολα τα battery optimization τα εχω off (και τα advanced) και τα apps αυτα είναι whitelisted ..Τι μπορεί να φταίει? Δε το κάνει συνέχεια αλλά είναι εκνευριστικό...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία για να εγκαταστήσει την τελική pie ενώ ήδη είχε περάσει την beta από oxygen updater?
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Και από amazon αν δεν κάνω τραγικό λάθος.

Πουθενά δεν έχει εγγύηση, εκτός από την ίδια την εταιρεία.

Nokia 2760 -> LG GD510 -> Xperia X10 Mini -> Moto G 1st gen -> LG G4 -> Nexus 6P -> OnePlus 6 -> Pixel 4a 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ έτσι το έκανα από την beta πρέπει να γυρίσεις πίσω στην 8 stable για να στην κατεβάσει

Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία για να εγκαταστήσει την τελική pie ενώ ήδη είχε περάσει την beta από oxygen updater?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forums.oneplus.com/threads/android-p-beta-and-device-tree-kernel-source-for-oneplus-6.833612/ κάνε τα βήματα που λέει εδώ και θα στο κανει

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ λαμβάνω ειδοποιήσεις μόνο οτα ξεκλειδώνω το κινητό σε πολλά apps

Το έχω αναφέρει πιο παλιά , είναι απλά σπαστικό... Από ινσταγκραμ πχ δεν έχω ούτε μια ειδοποίηση μόνο αν μπω στο app...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

εγώ λαμβάνω ειδοποιήσεις μόνο οτα ξεκλειδώνω το κινητό σε πολλά apps

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Στις ρυθμίσεις>μπαταρία>βελτιστοποίηση>τρεις τελιτσες πάνω δεξιά, μήπως έχετε εκεί κάτι ανοιχτό;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ λαμβάνω ειδοποιήσεις μόνο οτα ξεκλειδώνω το κινητό σε πολλά apps

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ειχα το ιδιο προβλημα στη beta 3 και instagram. Στη stable ομως δεν βλεπω τετοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες είχα αναφέρει και από την αρχή ότι μετά από hard reset όλα δουλεύουν τέλεια... Πραγματικά δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα με ειδοποιήσεις και εννοείται με προηγμένη βελτιστοποίηση μπαταρίας και τις εφαρμογές που θέλω να παίρνω ειδοποιήσεις να μην βελτιστοποιούνται...

Όσοι την βάλατε καλό είναι ένα hard reset.

Θα μειωθούν τα bugs!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Adguard στο One Plus 6 του; Μετά την αναβάθμιση σε Pie, βλέπω ότι μειώθηκαν πολύ τα MB σε διαφημίσεις και connections που κόβει. Συγκεκριμένα ενώ κάθε μέρα έκοβε 100-130MB, σήμερα πρώτη μέρα μετά το update, έχει κόψει μόλις 5MB... Τόσο πολύ βελτιώθηκε το λειτουργικό; Η το Adguard δε συνεργάζεται τόσο καλά; Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Πάντως διαφημίσεις δε βλέπω πουθενά. Όπως ήταν πριν την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς το Adguard στο One Plus 6 του; Μετά την αναβάθμιση σε Pie, βλέπω ότι μειώθηκαν πολύ τα MB σε διαφημίσεις και connections που κόβει. Συγκεκριμένα ενώ κάθε μέρα έκοβε 100-130MB, σήμερα πρώτη μέρα μετά το update, έχει κόψει μόλις 5MB... Τόσο πολύ βελτιώθηκε το λειτουργικό; Η το Adguard δε συνεργάζεται τόσο καλά; Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Πάντως διαφημίσεις δε βλέπω πουθενά. Όπως ήταν πριν την αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολυ πρόσφατα πήρε αναβάθμιση adguard και μάλλον εκει ευθύνεται ο λόγος.

Σημασία εχει το αποτέλεσμα στο τελος πάντα.

Προσωπικά δεν κοιταω τα στατιστικά του αλλά αν κάνει σωστά την δουλειά του για το οποιο το αγόρασα,αυτο με νοιάζει μονο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μια σίγουρη απάντηση από κάποιον με cosmote, έχουμε vowifi και volte στην stable? Επίσης θέλει ξανά την διαδικασία?

 

Root, twrp και magisk modules dobly atmos και call recording όλα κομπλέ?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μια σίγουρη απάντηση από κάποιον με cosmote, έχουμε vowifi και volte στην stable? Επίσης θέλει ξανά την διαδικασία?

 

Root, twrp και magisk modules dobly atmos και call recording όλα κομπλέ?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

λειτουργεί κανονικά το vo-wifi & volte αφου γίνει από την αρχή η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Θα έρθει η pie stable σε ενημέρωση για αναβάθμιση η πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει συνδέσει κάνεις μήπως miband με την έκδοση 9 στην beta είχε θέμα το έλυσαν ;;

 

Καλημέρα, χθες αντιμετώπισα πρόβλημα σύνδεσης με το mi band 3, μετά την αναβάθμιση.

Το ξεπέρασα, κάνοντας unpair το mi band και ξανά pair.

Αν δεν λειτουργήσει αυτό, τότε βάζεις το gadgetbridge, το συνδέεις με αυτό και μετά μπορείς να το συνδέσεις με το mi fit. Αλλά σε αυτή την περίπτωση θα χάσεις ότι δεν έχει συνχρονιστεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα έρθει η pie stable σε ενημέρωση για αναβάθμιση η πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι ?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν βιάζεσαι ακολουθείς το

 

Συγκεκριμένα χρειάζεσαι το αρχείο αναβάθμισης ολόκλρο. Είναι 1,6 gb από εδώ https://www.youtube.com/redirect?q=https%3A%2F%2Fgoo.gl%2FNH7HBm&redir_token=gtsJfHqcyFEQtY2BCC6UWOvO0s18MTUzNzg1OTI3NkAxNTM3NzcyODc2&v=m-kO-hAdgsA&event=video_description

 

Το βίντεο παραπάνω περιγράφει πως πας από beta σε stable pie.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κάνει κάποιος τη διαδικασία για να εγκαταστήσει την τελική pie ενώ ήδη είχε περάσει την beta από oxygen updater?

 

εδώ,

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις>μπαταρία>βελτιστοποίηση>τρεις τελιτσες πάνω δεξιά, μήπως έχετε εκεί κάτι ανοιχτό;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι τα εχω ολα απενεργοποιημένα οπως εγραψα και στο advanced optimization και παντου:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειχα το ιδιο προβλημα στη beta 3 και instagram. Στη stable ομως δεν βλεπω τετοιο προβλημα.

 

Δε νομίζω να είναι θέμα app καθως τα notifications ερχονται αμέσως μετά το ξεκλείδωμα...

 

Και αυτό δε γίνεται πάντα και με ολα τα apps αλλα γίνονται με αυτα που χρησιμοποιώ συχνά

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Οχι τα εχω ολα απενεργοποιημένα οπως εγραψα και στο advanced optimization και παντου:(

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δε νομίζω να είναι θέμα app καθως τα notifications ερχονται αμέσως μετά το ξεκλείδωμα...

 

Και αυτό δε γίνεται πάντα και με ολα τα apps αλλα γίνονται με αυτα που χρησιμοποιώ συχνά

 

Ασε το app. Κρατα οτι με beta μου γινοταν και με stable δεν μου γινεται. Μηπως θελεις κανενα fr ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...