Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση παιδιά, στο messenger μετα απο 2-3 μηνύματα απο μια συνομιλία, αν δεν τα άνοιγες, μετα σταματούσαν να χτυπούν. Τώρα στο oneplus χτυπάει συνεχώς. Υπάρχει λύση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα η κόκκινη έκδοση σταματησε; γιατί εξαφανίστηκε απο το σαιτ.

 

ετσι φαινεται.. κοκκινο τελος. οσοι προλαβαν προλαβαν..!! με τα ακουστικα τι γινετε/ ρωταω ξαναρωταω δεν ξερουμε λενε.. μηπως μεανιωσαν για την τιμη που εβαλαν και δεν θελουν να τα δωσουν.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το gearbest δεν περιλαμβάνει τον dash charger?

Παραλαμβάνω σήμερα, γνωρίζει κανένας πως θα καταλάβω αν έχω τον καλό ή κάποιον χειρότερο;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει ότι το gearbest δεν περιλαμβάνει τον dash charger?

Παραλαμβάνω σήμερα, γνωρίζει κανένας πως θα καταλάβω αν έχω τον καλό ή κάποιον χειρότερο;

 

Δεν νομιζω να παιζει κατι τετοιο , το πιο πιθανο ειναι να μην ειναι ευρωπαικος και να σου εχουν στειλει ανταπτορα

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ διαφορά στην κύλιση των ιστοσελίδων. Άλλες φορές τρέχει νερό κι άλλες κολλάει... Το χει παρατηρήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ διαφορά στην κύλιση των ιστοσελίδων. Άλλες φορές τρέχει νερό κι άλλες κολλάει... Το χει παρατηρήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ποιόν browser φίλε μου; Με chrome δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, στο messenger μετα απο 2-3 μηνύματα απο μια συνομιλία, αν δεν τα άνοιγες, μετα σταματούσαν να χτυπούν. Τώρα στο oneplus χτυπάει συνεχώς. Υπάρχει λύση?

Κάποιος μια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά, στο messenger μετα απο 2-3 μηνύματα απο μια συνομιλία, αν δεν τα άνοιγες, μετα σταματούσαν να χτυπούν. Τώρα στο oneplus χτυπάει συνεχώς. Υπάρχει λύση?
Κάποιος μια λύση?
Και γιατί δεν πατάς μια διακοπή ειδοποιήσεων;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ! Δεν μπορώ να πω ότι με έχει τρελάνει μέχρι στιγμής... Δεν κολλάει σωστά η δεξιά πλευρά όπως ακριβώς συμβαίνει και με τα terrapin... Πάντως είναι αρκετά ανώτερο από τα terrapin που έχω δοκιμάσει...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ειχε κανεις θεμα για την αγορα του με ελληνικη καρτα λογο capital control η περνανε ολες? απο το επισημο site φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

ειχε κανεις θεμα για την αγορα του με ελληνικη καρτα λογο capital control η περνανε ολες? απο το επισημο site φυσικα.

Περνανε οι κάρτες παρα μονον αν η εκδότρια τράπεζα έχει φτάσει το πλαφον της (συνήθως τέλος μήνα). Αν δυσκολευτείς με κάποια κάρτα, δοκίμασε μόλις μπει ο Σεπτέμβριος

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Περνανε οι κάρτες παρα μονον αν η εκδότρια τράπεζα έχει φτάσει το πλαφον της (συνήθως τέλος μήνα). Αν δυσκολευτείς με κάποια κάρτα, δοκίμασε μόλις μπει ο Σεπτέμβριος

 

σε ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο πρόβλημα με τής ειδοποιήσεις σε μερικές εφαρμογές... Ενώ τής έχω κλειδώσει στα πρόσφατα πάλι δεν έρχονται... Τι να κάνω?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Το bluethoo δεν μπορει να υποσηριξει 2 συσκευες ταυτοχρονα? Καθε φορα πρεπει να κανω συνδεση στο αυτοκίνητο επειδη το εχω συνδεδεμενο με το gear ,με το s7 edge συνδεονταν συτοματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το bluethoo δεν μπορει να υποσηριξει 2 συσκευες ταυτοχρονα? Καθε φορα πρεπει να κανω συνδεση στο αυτοκίνητο επειδη το εχω συνδεδεμενο με το gear ,με το s7 edge συνδεονταν συτοματα
μόνο τα Samsung έχουν αυτή την δυνατότητα....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το bluethoo δεν μπορει να υποσηριξει 2 συσκευες ταυτοχρονα? Καθε φορα πρεπει να κανω συνδεση στο αυτοκίνητο επειδη το εχω συνδεδεμενο με το gear ,με το s7 edge συνδεονταν συτοματα
μόνο τα Samsung έχουν αυτή την δυνατότητα....

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Μια χαρά μπορεί. Εγώ μονίμως έχω smartwatch και κάποιο Bluetooth ηχείο συνδεδεμένο.

Το μόνο που μου κάνει τελευταία είναι να μη συνδέεται αυτόματα στο ηχείο (είτε της δουλειάς είτε του αυτοκινήτου) και να θέλει χειροκίνητη σύνδεση. Αλλά 2 συσκευές τις σηκώνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορεί. Εγώ μονίμως έχω smartwatch και κάποιο Bluetooth ηχείο συνδεδεμένο.

Το μόνο που μου κάνει τελευταία είναι να μη συνδέεται αυτόματα στο ηχείο (είτε της δουλειάς είτε του αυτοκινήτου) και να θέλει χειροκίνητη σύνδεση. Αλλά 2 συσκευές τις σηκώνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που εννοεί είναι ότι το δικό του smartwatch είναι έχει ηχείο και μικρόφωνο για ομιλία ανοιχτής ακρόασης. Δεν ενώνετε με κάποιο bluetooth Headset η με το car kit του αυτοκινήτου ταυτόχρονα. Μπορεί να σηκώσει μόνο μια συσκευή ομιλίας bluetooth. Είναι και ο λόγος που το έδωσα άρον άρον..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά μπορεί. Εγώ μονίμως έχω smartwatch και κάποιο Bluetooth ηχείο συνδεδεμένο.

Το μόνο που μου κάνει τελευταία είναι να μη συνδέεται αυτόματα στο ηχείο (είτε της δουλειάς είτε του αυτοκινήτου) και να θέλει χειροκίνητη σύνδεση. Αλλά 2 συσκευές τις σηκώνει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνδέεται μεν αλλά δεν κάνει το σημαντικότερο....Δεν μεταφέρει τον ήχο (πχ φωνητικές κλησεις) και σε δυο συσκευές ταυτόχρονα πχ gear S3 και bt ακουστικό.....Πρέπει να επιλέξεις σε ποιο από τα δύο θα πηγαίνει ο ήχος....Στα Samsung πηγαίνει και στις 2 bt συσκευές Ταυτόχρονα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εννοεί είναι ότι το δικό του smartwatch είναι έχει ηχείο και μικρόφωνο για ομιλία ανοιχτής ακρόασης. Δεν ενώνετε με κάποιο bluetooth Headset η με το car kit του αυτοκινήτου ταυτόχρονα. Μπορεί να σηκώσει μόνο μια συσκευή ομιλίας bluetooth. Είναι και ο λόγος που το έδωσα άρον άρον..

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς.καθε φορά πρέπει να το συνδέσω στο bluetooth του αυτοκινήτου χειροκίνητα και στο κινητό δείχνει η μία η την άλλη συσκευή συνδεδεμένη,άραγε είναι θέμα software?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεται μεν αλλά δεν κάνει το σημαντικότερο....Δεν μεταφέρει τον ήχο (πχ φωνητικές κλησεις) και σε δυο συσκευές ταυτόχρονα πχ gear S3 και bt ακουστικό.....Πρέπει να επιλέξεις σε ποιο από τα δύο θα πηγαίνει ο ήχος....Στα Samsung πηγαίνει και στις 2 bt συσκευές Ταυτόχρονα....

 

Επειδή μάλλον είναι της ίδιας εταιρείας θα τυγχάνει ειδικής μεταχείρισης. Κανονικά όμως δε μπορείς να συνδέσεις 2 συσκευές που κάνουν το ίδιο πράγμα. Πχ ούτε 2 ηχεία ούτε 2 τηλέφωνα μαζί και ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.καθε φορά πρέπει να το συνδέσω στο bluetooth του αυτοκινήτου χειροκίνητα και στο κινητό δείχνει η μία η την άλλη συσκευή συνδεδεμένη,άραγε είναι θέμα software?

 

Είναι θέμα ότι η OnePlus δεν έκατσε να ασχοληθεί να προσθέσει τέτοιο feature στην λειτουργία με Bluetooth.

 

Software θέμα είναι αλλά θέλει να ασχοληθεί για να το προσθέσει και δεν κόβω να ασχοληθεί η OnePlus.

 

Ούτε σε οποιαδήποτε custom AOSP rom υποστηρίζεται και απίθανο θα το δούμε μελλοντικά.

 

Και σε άλλους OEM δεν υποστηρίζεται το συγκεκρμενο feature του Bluetooth όχι μόνο σε OnePlus ούτε καν η Google με τα Pixel το υποστηρίζει.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον είναι της ίδιας εταιρείας θα τυγχάνει ειδικής μεταχείρισης. Κανονικά όμως δε μπορείς να συνδέσεις 2 συσκευές που κάνουν το ίδιο πράγμα. Πχ ούτε 2 ηχεία ούτε 2 τηλέφωνα μαζί και ταυτόχρονα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

όταν είναι car kit η smartwatch τα αναγνωρίζει και συνδέεται μαζί με το headset που έχεις. δεν το κάνει μόνο η Samsung. το κάνουν και τα καλά huawei και iPhone κλπ..

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...