Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος που να προτιμάει και να χρησιμοποιεί τον stock launcher, από κάποιον άλλον πχ Nova; Θέλω να πω υπάρχουν επιχειρήματα υπέρ του stock;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν δεν έχεις καθόλου απαιτήσεις και αδιαφορείς για το τεράστιο πλούτο σε features και customization που σου παρεχει Nova μένεις με stock.

 

Που ο Nova με τόσα feature και customization κάθε άλλο παρά έναν απλό launcher θα το χαρακτήριζες.

 

Στην ουσία ένα δεύτερο παράλληλο λογισμικό πάνω στο stock περισσότερο θα του άρμοζε να το χαρακτηρίσουμε.

 

Εμένα όλοι οι stock launcher όλων των OEM τους ξηλώνω day one.

 

Είναι υπερβολικά φτωχοί και ελλιπείς και δεν καλύπτουν τις ανάγκες/θέλω μου.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη και ως παλιός ιδιοκτήτης Nexus 6p ... Αποφάσισα να κάνω παραγγελία από το oneplus shop ...

Διάλεξα το 8GB - 128GB και βγαίνει στα 569,99 + 9,99 (priority deliver για να το έχω έως 31/7) = 578,99 euro.

Στο skroutz βγαίνει στα 649

 

Υπάρχει extra φόρος πάνω σε αυτή την αγορά ? Ρωτάω γιατί δεν ξέρω που είναι η αποθήκη αγοράς.

Αν είναι Ευρώπη φαντάζομαι πως όχι αν είναι Ασία ή Αμερική θα έχω τελωνείο σωστά ?

 

Στο Amazon.de βγαίνει 554,99 euro αλλά παράδοση 5-15 Αυγούστου ...

 

Υπάρχει κάτι πιο άμεσο σε τιμή Oneplus shop χωρίς κίνδυνο τελωνείου

 

 

Επίσης στο Amazon

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη και ως παλιός ιδιοκτήτης Nexus 6p ... Αποφάσισα να κάνω παραγγελία από το oneplus shop ...

Διάλεξα το 8GB - 128GB και βγαίνει στα 569,99 + 9,99 (priority deliver για να το έχω έως 31/7) = 578,99 euro.

Στο skroutz βγαίνει στα 649

 

Υπάρχει extra φόρος πάνω σε αυτή την αγορά ? Ρωτάω γιατί δεν ξέρω που είναι η αποθήκη αγοράς.

Αν είναι Ευρώπη φαντάζομαι πως όχι αν είναι Ασία ή Αμερική θα έχω τελωνείο σωστά ?

 

Στο Amazon.de βγαίνει 554,99 euro αλλά παράδοση 5-15 Αυγούστου ...

 

Υπάρχει κάτι πιο άμεσο σε τιμή Oneplus shop χωρίς κίνδυνο τελωνείου

 

 

Επίσης στο Amazon

Από Πολωνία έρχεται οπότε δεν έχεις πρόβλημα, η τιμή είναι τελική και δεν πληρώνεις κάτι άλλο. Αν θέλεις και κάποιο αξεσουάρ μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο vaucher για έκπτωση 20 ευρώ μόνο σε αξεσουάρ και μόνο μαζί με την αγορά συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σκέψη και ως παλιός ιδιοκτήτης Nexus 6p ... Αποφάσισα να κάνω παραγγελία από το oneplus shop ...

Διάλεξα το 8GB - 128GB και βγαίνει στα 569,99 + 9,99 (priority deliver για να το έχω έως 31/7) = 578,99 euro.

Στο skroutz βγαίνει στα 649

 

Υπάρχει extra φόρος πάνω σε αυτή την αγορά ? Ρωτάω γιατί δεν ξέρω που είναι η αποθήκη αγοράς.

Αν είναι Ευρώπη φαντάζομαι πως όχι αν είναι Ασία ή Αμερική θα έχω τελωνείο σωστά ?

 

Στο Amazon.de βγαίνει 554,99 euro αλλά παράδοση 5-15 Αυγούστου ...

 

Υπάρχει κάτι πιο άμεσο σε τιμή Oneplus shop χωρίς κίνδυνο τελωνείου

 

 

Επίσης στο Amazon

το priority εχει αποδειχθει στην Ελλαδα οτι δεν χρειαζεται...με την απλη αποστολη αν εισαι θεσσαλονικη-αθηνα θα το εχεις μαξ σε 2 μερες σπιτι σου!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κάποιος πως ενεργοποιουμε την εγγραφή κλήσεων.?? Σε μια συνομιλία?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κάποιος πως ενεργοποιουμε την εγγραφή κλήσεων.?? Σε μια συνομιλία?

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/app-enable-call-recording-boot-t3634292

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω παρα πολυ.. για την αμεση απαντηση.. κομπλε ειμαι

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παρα πολυ.. για την αμεση απαντηση.. κομπλε ειμαι

 

Έχε υπόψιν ότι μετά τα τελευταία update της OnePlus μετά από κάποιο διάστημα απενεργοποιείται ξανά από μόνη της, θα πρέπει να κάνεις restart τη συσκευή για να ενεργοποιηθεί ξανά

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψιν ότι μετά τα τελευταία update της OnePlus μετά από κάποιο διάστημα απενεργοποιείται ξανά από μόνη της, θα πρέπει να κάνεις restart τη συσκευή για να ενεργοποιηθεί ξανά

 

ωραιος// κανα αλλο ενδιαφερον μοντακι να κουμπωσουμε πανω? τι προτεινεις?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

ωραιος// κανα αλλο ενδιαφερον μοντακι να κουμπωσουμε πανω? τι προτεινεις?
Αυτά έχω στο 5τ32bb03615f547011b5af16b7980f41e1.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ leo..!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί σε κάποιο φόρουμ, ελληνικό ή ξένο, πρόβλημα με την ταχύτητα στο WiFi;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά έχω στο 5τ32bb03615f547011b5af16b7980f41e1.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό φίλε είναι xposed?

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να ξερετε οποιος θελει παραγγελια το κοκκινο και ενω δειχνει αποστολη σε 6 μερες .. χτες το παραγγειλα σημερα εφυγε κανονικα.. απλα το σημειωνω να ξερετε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Aυτην την στιγμη το bangood εχει το 64αρι στα 410 με κουπονι σε preorder. https://www.banggood.com/OnePlus-6-6_28-Inch-199-AMOLED-Android-8_1-6GB-RAM-64G-ROM-Snapdragon-845-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1297066.html?rmmds=cart_middle_products&ID=224&cur_warehouse=HK

 

Πρακτικα το μονο που χανεις απο κινεζομαγαζα ειναι η επισημη εγγυηση της OnePlus (δηλαδη αν παθει κατι το στελνεις στο καταστημα)? Υποθετω οτι και το bangood θα δινει 2 χρονια, σωστα?

 

Κατα τ'αλλα απο θεμα software και υποστηριξη 4G ειναι ακριβως το ιδιο με τα υπολοιπα απ'οτι εχω καταλαβει.

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα και εγώ το vowifi λειτουργεί κανονικά στην sim της cosmote στην δεύτερη sim Vodafone δεν λειτουργεί

Η Vodafone δεν έχει ακόμα την υπηρεσία

Η θέλει ενεεγοποιηση με μήνυμα και στην Vodafone ;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα και εγώ το vowifi λειτουργεί κανονικά στην sim της cosmote στην δεύτερη sim Vodafone δεν λειτουργεί

Η Vodafone δεν έχει ακόμα την υπηρεσία

Η θέλει ενεεγοποιηση με μήνυμα και στην Vodafone ;

Και πως το εκανες-σου βγαζει ενδυξη στην οθονη

:)
Link to comment
Share on other sites

Και πως το εκανες-σου βγαζει ενδυξη στην οθονη

 

Έχει μια διαδικασία νομίζω ότι είναι σχετικά εύκολη, στην 168 σελίδα είναι πάνω πάνω αναφέρουν τα παιδιά διάβασε την σελίδα και θα μπορέσεις να το κάνεις

Και πλέον ναι μου δείχνει το εικονίδιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα και εγώ το vowifi λειτουργεί κανονικά στην sim της cosmote στην δεύτερη sim Vodafone δεν λειτουργεί

Η Vodafone δεν έχει ακόμα την υπηρεσία

Η θέλει ενεεγοποιηση με μήνυμα και στην Vodafone ;

 

δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει το vowifi kai to volte.

όταν πας να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να επιλέξεις κάτι ?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια διαδικασία νομίζω ότι είναι σχετικά εύκολη, στην 168 σελίδα είναι πάνω πάνω αναφέρουν τα παιδιά διάβασε την σελίδα και θα μπορέσεις να το κάνεις

Και πλέον ναι μου δείχνει το εικονίδιο!!!

 

Μπορεις να με βοηθησεις μεσω ΠΜ ; κατι κανω λαθος κ δεν μπορω να το ενεργοποιήσω.

 

δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει το vowifi kai to volte.

όταν πας να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να επιλέξεις κάτι ?

 

Στην ουσια δίνει προτερεότητα ωστε οι κλήσεις να γίνονται μεσω 4G ή Wifi ωστε να έχεις την καλύτερη ποιότητα ακόμα και σε σημεία που δεν εχεις σήμα δικτύου αλλα έχεις Wifi. Οι χρεώσεις είναι οι ίδιες λες κ της εκανες χωρίς VoLTE και VoWiFi

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει το vowifi kai to volte.

όταν πας να πάρεις τηλέφωνο πρέπει να επιλέξεις κάτι ?

 

ειναι πρακτικο πχ οταν εισαι σε υπογειο και δεν εχεις σημα αν πιανεις wifi μπορεις να μιλας κανονικα ή οταν κοιμασαι το βαζεις σε λειτουργεια πτησης και αν σε παρουν μιλας παλι μεσω wifi το volte απο οσο καταλαβα να εχεις ακουγεσαι και να ακους καλυτερα τον αλλον (εφοσον εχει και ο αλλος ομως volte)

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεις να με βοηθησεις μεσω ΠΜ ; κατι κανω λαθος κ δεν μπορω να το ενεργοποιήσω.

 

 

 

Στην ουσια δίνει προτερεότητα ωστε οι κλήσεις να γίνονται μεσω 4G ή Wifi ωστε να έχεις την καλύτερη ποιότητα ακόμα και σε σημεία που δεν εχεις σήμα δικτύου αλλα έχεις Wifi. Οι χρεώσεις είναι οι ίδιες λες κ της εκανες χωρίς VoLTE και VoWiFi

 

στο εμφανιζει στις ρυθμισεις τις sim ?

ναι αν και δεν τα ξερω και εγω πολυ καλα στειλε μου μηνυμα αν θες τι ακριβως

Edited by nikos154
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...