Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να δοκιμάσω τη nolimits αλλά επειδή δεν έχει aroma πρέπει να κάνω edit το xxxprofile αλλά δεν ξέρω πως. Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μηπως να την περασεις πρωτα και μετα να το βγαλεις?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω τη nolimits αλλά επειδή δεν έχει aroma πρέπει να κάνω edit το xxxprofile αλλά δεν ξέρω πως. Γνωρίζει κανείς τη διαδικασία;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα γράφει όλα αναλυτικά στην περιγραφή της ρομ. Απλά θα κατεβάσεις το notepad++ από το windows store και θα επεξεργαστεις και θα αποθηκεύσεις το αρχείο μόνο με αυτό αλλιώς θα κάνεις μια τρύπα στο νερό. Μόλις το ανοίξεις γράφει μέσα αναλυτικά τι μπορείς να αλλάξεις και τι όχι οπότε θα σου λυθούν οι απορίες.

Εγώ με την xxx αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μόλις πάω να μπω στις ρυθμίσεις του ambient display μου βγάζει την παρακάτω εικόνα και με πετάει. Οπότε δεν έχω καθόλου aod. Έχει κανένας κάτι υπόψη του? Δεν έχω θέμα στο substratum η κάτι τέτοιο. Ρώτησα και στο thread στο XDA αλλά δεν δίνει σημασία κανείς.

 

52882570691ab5eeb2a1027a04b6aebc.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα με editor κειμένου στο τηλέφωνο γιατί εδώ δεν έχω υπολογιστή. Θα έχω θέμα; Επίσης, γιατί δεν περνάς το aod module ξεχωριστά από το magisk?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα με editor κειμένου στο τηλέφωνο γιατί εδώ δεν έχω υπολογιστή. Θα έχω θέμα; Επίσης, γιατί δεν περνάς το aod module ξεχωριστά από το magisk?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έτσι όπως τα γράφει στην περιγραφή developer σίγουρα θα έχεις θέμα. Τονίζει πως μόνο με notepad++ πρέπει να κάνεις την επεξεργασία και τίποτα άλλο.

Δεν το έχω δοκιμάσει το aod module, θα το κοιτάξω

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ, περνώντας τη no limits και ανοίγοντας το viper4android, μου λέει ότι δεν έχουν εγκατασταθεί οι drivers. Όταν πατάω εγκατάσταση, μου λέει ότι δεν γίνεται λόγω internal error. Τι μπορεί να φταίει;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει απο Ελλάδα η εξωτερικό?

Είναι αδιάβροχο, μπαίνει στο νερό?

volte, wifi calling δουλεύει με cosmote?

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει απο Ελλάδα η εξωτερικό?

Είναι αδιάβροχο, μπαίνει στο νερό?

volte, wifi calling δουλεύει με cosmote?

 

απο κινα το περνεις ας πουμε 30-40 ευρω κατω.. και περιμενεις 15-20-25 μερες... απο το επισημο εχει 520 και το περνεις σε 3 μερες

μιλαω για το 6-64.!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει απο Ελλάδα η εξωτερικό?

Είναι αδιάβροχο, μπαίνει στο νερό?

volte, wifi calling δουλεύει με cosmote?

 

Ψάχνεις στα κινεζομάγαζα προς το παρών όπως είπε ο επάνω η διαφορά είναι σχετικά μικρή και θέλει κάνα 2 βδομάδες να έρθει +ότι έχεις 1 χρόνο εγγύηση και αυτό πρέπει να το στείλεις πίσω στον κινεζο

Επισιμα δεν είναι αδιάβροχο με ip67/68 η εταιρία το διαφημίζει ως splash proof αν βγεις να μιλήσεις σε βροχή δεν θα έχεις θέμα

Volte κτλ δουλεύει σε cosmote αλλά θέλει μια μικρή διαδικασία +ότι πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει από πριν την υπηρεσία στον αριθμό σου

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Link to comment
Share on other sites

Ποιά είναι η χαμηλότερη τιμή που έχει παίξει απο Ελλάδα η εξωτερικό?

Είναι αδιάβροχο, μπαίνει στο νερό?

volte, wifi calling δουλεύει με cosmote?

Παίζει προαγορά το 8/128 για 17 Αυγούστου το λευκό με το κουπόνι OPBG6W στα 469,66€

https://www.banggood.com/OnePlus-6-6_28-Inch-199-AMOLED-NFC-Android-8_1-8GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-4G-Smartphone-p-1309065.html?p=5Z2703914233201411WD&ID=521800&cur_warehouse=HK

το mirror με το κουπόνι OP6BG8 στα 469,66€ και το μαύρο με το κουπόνι OP6BG8 στα 477,49€

https://www.banggood.com/OnePlus-6-6_28-Inch-199-AMOLED-Android-8_1-NFC-8GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-4G-Smartphone-p-1297166.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=HK

όταν στο σκρουτζ το 64gb έχει 580€ και το 128 έχει 650€ νομίζω το λες πολύ καλή προσφορά κ ας περιμένεις κ ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Παίζει προαγορά το 8/128 για 17 Αυγούστου το λευκό με το κουπόνι OPBG6W στα 469,66€

 

https://www.banggood.com/OnePlus-6-6_28-Inch-199-AMOLED-NFC-Android-8_1-8GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-4G-Smartphone-p-1309065.html?p=5Z2703914233201411WD&ID=521800&cur_warehouse=HK

 

το mirror με το κουπόνι OP6BG8 στα 469,66€ και το μαύρο με το κουπόνι OP6BG8 στα 477,49€

 

https://www.banggood.com/OnePlus-6-6_28-Inch-199-AMOLED-Android-8_1-NFC-8GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-845-4G-Smartphone-p-1297166.html?p=5Z2703914233201411WD&cur_warehouse=HK

 

όταν στο σκρουτζ το 64gb έχει 580€ και το 128 έχει 650€ νομίζω το λες πολύ καλή προσφορά κ ας περιμένεις κ ένα μήνα

 

 

 

Απο σκρουτζ όχι, από το επίσημο συμφερει με κάτι παραπάνω και με δυο χρόνια εγγύηση.

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Απο σκρουτζ όχι, από το επίσημο συμφερει με κάτι παραπάνω και με δυο χρόνια εγγύηση.

 

Το κάτι παραπάνω που λες είναι 100€. 569€ έχει και στην Oneplus, δεν είναι 20-30€

εκτός αν θέλεις την 64gb, αλλά εδώ μιλάμε για το μεγάλο

Link to comment
Share on other sites

Τα γράφει όλα αναλυτικά στην περιγραφή της ρομ. Απλά θα κατεβάσεις το notepad++ από το windows store και θα επεξεργαστεις και θα αποθηκεύσεις το αρχείο μόνο με αυτό αλλιώς θα κάνεις μια τρύπα στο νερό. Μόλις το ανοίξεις γράφει μέσα αναλυτικά τι μπορείς να αλλάξεις και τι όχι οπότε θα σου λυθούν οι απορίες.

Εγώ με την xxx αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Μόλις πάω να μπω στις ρυθμίσεις του ambient display μου βγάζει την παρακάτω εικόνα και με πετάει. Οπότε δεν έχω καθόλου aod. Έχει κανένας κάτι υπόψη του? Δεν έχω θέμα στο substratum η κάτι τέτοιο. Ρώτησα και στο thread στο XDA αλλά δεν δίνει σημασία κανείς.

 

52882570691ab5eeb2a1027a04b6aebc.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αν τυχόν έχει άλλος το ίδιο πρόβλημα, η λύση είναι να αλλάξεις το θέμα στις ρυθμίσεις στο default και δεν κρασαρουν πλέον οι ρυθμίσεις της aod.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κάτι παραπάνω που λες είναι 100€. 569€ έχει και στην Oneplus, δεν είναι 20-30€

εκτός αν θέλεις την 64gb, αλλά εδώ μιλάμε για το μεγάλο

 

Λοιπόν εγώ το έχω παραγγείλει από bankgood με priority line 437€ ..... Το 64gb..... Φυσιολογικά θα παραλάβω από Δευτέρα.... Η πληρωμή έγινε 19-7-18....

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Ναι από banggood με priority έρχεται πολύ γρήγορα, όπως και με Belgium από gearbest.

 

Στην Ελλάδα υπάρχει αντιπροσωπεία αν το αγοράσεις από το επίσημο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Ναι από banggood με priority έρχεται πολύ γρήγορα, όπως και με Belgium από gearbest.

 

Στην Ελλάδα υπάρχει αντιπροσωπεία αν το αγοράσεις από το επίσημο?

 

Καμία αντιπροσωπεία. Το στέλνεις Πολωνία. Αλλά γενικά το service είναι super!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Ναι από banggood με priority έρχεται πολύ γρήγορα, όπως και με Belgium από gearbest.

 

Στην Ελλάδα υπάρχει αντιπροσωπεία αν το αγοράσεις από το επίσημο?

 

αν αγορασεις απο κινα , δεν σε καλυπτει η ευρωπαικη αντιπροσωποια τους , αν εχεις συσκευη αγορασμενη απο αυτους (oneplus.net) εχεις 2 χρονια εγγυηση και το κινητο στελνετε πολωνια και γινετε η επισκευη

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία αντιπροσωπεία. Το στέλνεις Πολωνία. Αλλά γενικά το service είναι super!

 

για να στελεις πολωνια πρεπει να το εχεις αγορασει απο αυτους ,για αγορα απο 3ο (δεν ξερω τι παιζει για αγορες απο ευρωπαικα αμαζον) για να σε καλυψουν στην εγγυηση πρεπει να το στειλεις απο εκει που το πηρες , για op5 αγορασμενο απο bg παρολο που ηταν μεσα στο 6μηνο απο την αγορα αν ηθελα να αναλαβουν την επισκευη επρεπε να πληρωσω εργατικα+μεταφορικα+ ανταλακτικο

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα για ελληνική αντιπροσωπεία μήπως έχει αλλάξει κατι και γίνετε η δουλειά εδω αντί για έξω μιας και έχω μια άκρη σε κάποιες αντιπροσωπείες.. οπότε από όπου και να το είχα αγοράσει η δουλειά μου θα γινόταν.. Όπως και στο παρελθόν...

Οπότε ναι μιλάω με κίνα αν συμβεί κάτι για το one plus.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σάς... Πιθανόν παραλαμβάνω από Δευτέρα και θέλω να μου πείτε ένα εύκολο τρόπο για ξεκλείδωμα και εγκατάσταση magisk...
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σάς... Πιθανόν παραλαμβάνω από Δευτέρα και θέλω να μου πείτε ένα εύκολο τρόπο για ξεκλείδωμα και εγκατάσταση magisk...

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/oneplus-6-unlock-bootloader-flash-twrp-t3792643/page17

Link to comment
Share on other sites

 

Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα που είναι ένα σε όλα και κάνει και ξεκλείδωμα και root το έχει δοκιμάσει κάποιος?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα που είναι ένα σε όλα και κάνει και ξεκλείδωμα και root το έχει δοκιμάσει κάποιος?

 

Στο δικο μου laptop δεν επαιξε ποτε το προγραμμα , μαλλον κατι κανω λαθος εγω.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει για ένα πρόγραμμα που είναι ένα σε όλα και κάνει και ξεκλείδωμα και root το έχει δοκιμάσει κάποιος?
Καλό θα ήταν,πριν ξεκινήσεις να πειράζεις,να μπεις λίγο xda και να διαβάσεις τους οδηγούς. Δεν τόσο δύσκολο το rootαρισμα στο one plus,ούτε χρειάζεται κάποιο all in one πρόγραμμα. Και με το συγκεκριμένο πρόγραμμα δεν κάνεις τιποτα στο OnePlus. Γιατί μετά, όταν κάτι πάει στραβά και μείνεις σε κάνα bootloop , καλό θα είναι να ξέρεις μόνος σου πώς να το επαναφέρεις,και να μην μεινεις με το κινητό τούβλο περιμένοντας κάποιον να σε βοηθήσει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνεται στις καρτέλες των πρόσφατων εφαρμογών πόση μνήμη χρησιμοποιείται και πόση είναι ελεύθερη;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να φαίνεται στις καρτέλες των πρόσφατων εφαρμογών πόση μνήμη χρησιμοποιείται και πόση είναι ελεύθερη;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μόνο με xposed και gravity box

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...