Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eσυ κατσε βλεπε τελιτσες αριστερα δεξια για να εχεις 0.2" οθονη παραπανω, κοπιαροντας την Apple, εγω αυτα δεν τα δεχομαι αμασητα.

 

aRKSwsn

jLSQ4y

https://ibb.co/jLSQ4y

 

Πραγματικα, οτι πιο αχρηστο σε android συσκευες το notch, σαν προβατα ακολουθουν την Apple. Άλλοι εχουν αφαιρεσει και το headphone jack, εκει να δεις γελια.

 

Η Apple τουλαχιστον δεν εχει ουτε κατω bezel, εχει μια συμμετρια, στο 1+6 ειναι πραγματικα Α-ΧΡΗ-ΣΤΟ το notch, οταν εχεις μεγαλυτερο chin απο κατω.

 

Εχω καποια στανταρ για τις αγορες μου και δυστυχως βλεπω οτι η βιομηχανια παει σε λαθος δρομο, ελαχιστες android συσκευες εχουν μεινει να ειναι πραγματικα σοβαρες.

 

Eνα ελαφρυντικο στο oneplus 6 απο μενα οτι εχει χαμηλη τιμη

Εγω θα καθομαι και θα βλεπω τελιτσες, τριγωνα, τετραγωνα...και εσυ κατσε και γκρινιαζε για καθε κινητο που αγοραζεις που στην τελικη δε σε πιεζει και κανενας να τα αγορασεις αφου δε σου κανουν.

 

Επισης το 1+6 σε android κινητα με notch εχει το μικροτερο notch, chin και τα μικροτερα μπεζελ οποτε ειναι η καλυτερη υλοποιηση οσων αφορα τα android με Notch.

Link to comment
Share on other sites

δεν το δοκιμασα αλλα ισως ενδιαφερει καποιους. απλουστευτηκε και επισημα η εγκατασταση της Resurrection Remix

 

https://forum.xda-developers.com/project-treble/trebleenabled-device-development/gsi-resurrection-remix-o-6-1-0-t3811299

Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να προσέξουμε κατά το ρουταρισμα της συσκευής; Μιας και απ' ότι θυμάμαι κάτι έπρεπε να προσέξουμε με τα partitions.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κλήσης πως τα πάει;;

Μουσική από ακουστικά;;

Βασικη παράμετρος για τη δική μου χρήση.

Έχω πουλήσει κινητά μόνο με αίσθηση ότι ίσως δεν είναι ισορροπημένος ο ήχος κατά τη κλήση

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Τι πρέπει να προσέξουμε κατά το ρουταρισμα της συσκευής; Μιας και απ' ότι θυμάμαι κάτι έπρεπε να προσέξουμε με τα partitions.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

τιποτα, απλα βγαλε ολα τα κλειδωματα στο lockscreen και μετα βαλε το all in one toolkit. unlock bootloader -> flash twrp -> flash magisk μεσα απο το twrp και εισαι ετοιμος

Link to comment
Share on other sites

Ποιότητα κλήσης πως τα πάει;;

Μουσική από ακουστικά;;

Βασικη παράμετρος για τη δική μου χρήση.

Έχω πουλήσει κινητά μόνο με αίσθηση ότι ίσως δεν είναι ισορροπημένος ο ήχος κατά τη κλήση

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν εχεις συνηθησει τον HD ηχο των Samsung θα σου φανει λιγο τσιγγος μιλαω για τον ηχο κλησης

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις συνηθησει τον HD ηχο των Samsung θα σου φανει λιγο τσιγγος μιλαω για τον ηχο κλησης
Ευχαριστώ. Το πήρα τελικά. Ο ήχος κλήσης είναι οκ. Ευτυχώς που τουλάχιστον δε παραμορφώνει.

Το ηχειάκι τρώγεται. Το περίμενα χειρότερο με αυτά που διάβαζα στο νήμα. Ποιότητα συνομιλίας μέσω bluetooth αρκετά καλός, κοντά σε επίπεδο samsung

Απόδοση όπως το περίμενα, άψογο. Είχα και άλλα παλιότερα oneplus επομένως λίγο πολύ ξέρω τι να περιμένω απο την εταιρεία όσον αφορά ταχύτητα, απόκριση κλπ.

Οθόνη μου φαίνεται πολύ καλή και ας έχω περάσει από note.

Μακάρι να το κρατήσω γιατί βαρέθηκα να αλλάζω συσκευές.

Αυτονομία δε ψυχαναγκάζομαι γιατί ούτως ή άλλως φορτίζει γρήγορα και όταν είμαι σπίτι συνήθως το καρφώνω στη πρίζα έτσι για να πάρει τα πάνω του.

Κάμερα δείχνει καλή αν και δεν πρόκειται να δυιλήσω τον κώνωπα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε σχέση με το Samsung s7, τι επιδόσεις έχει η κάμερα του 1+6? Γιατί σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε νέο κινητό και μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο. Μόνο στη κάμερα έχω μια αμφιβολία! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε σχέση με το Samsung s7, τι επιδόσεις έχει η κάμερα του 1+6? Γιατί σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε νέο κινητό και μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο. Μόνο στη κάμερα έχω μια αμφιβολία! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλυτερη το ΟΡ6.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Σε σχέση με το Samsung s7, τι επιδόσεις έχει η κάμερα του 1+6? Γιατί σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε νέο κινητό και μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο. Μόνο στη κάμερα έχω μια αμφιβολία! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kανε τον 'κοπο' και διαβασε 1-2 σελιδες στο θεμα πριν πεταξεις 1000ειπωμενες ερωτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Kανε τον 'κοπο' και διαβασε 1-2 σελιδες στο θεμα πριν πεταξεις 1000ειπωμενες ερωτησεις.
Λίγο Ευγένεια δεν βλάπτει ο Φίλος Ευχαρίστησε...

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα! Σε σχέση με το Samsung s7, τι επιδόσεις έχει η κάμερα του 1+6? Γιατί σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε νέο κινητό και μου αρέσει πολύ το συγκεκριμένο. Μόνο στη κάμερα έχω μια αμφιβολία! Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνολικά θα δεις καλύτερη ποιότητα και στο video και στην φωτογραφική... αφού το 1+6 κοντράρει σε μέρα και βίντεο το s9+ και χάνει στην νύχτα...

το S7 είναι δύο γενιές πίσω έτσι κι αλλιώς... σε αισθητήρα..

 

Προερχόμενος από S7, S8+, n8..

 

Προχώρα.. μην το φοβάσε!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγκρίθηκε η επιστροφή χρημάτων και πιστωθηκαν στο paypal. Ξέρει κάποιος πως μπορώ με αυτά τα χρήματα να ξανά αγοράσω το κινητό;; επειδή στην paypal εχω δώσει πιστωτική και δεν θέλω να τα τραβήξει από την πιστωτική αλλά από το υπάρχον πόσο!!!!

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγκρίθηκε η επιστροφή χρημάτων και πιστωθηκαν στο paypal. Ξέρει κάποιος πως μπορώ με αυτά τα χρήματα να ξανά αγοράσω το κινητό;; επειδή στην paypal εχω δώσει πιστωτική και δεν θέλω να τα τραβήξει από την πιστωτική αλλά από το υπάρχον πόσο!!!!

Ευχαριστω.

Θα επιστρέψουν στην κάρτα σου τα λεφτά το πολύ σε 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αξίζει η μετάβαση απο mate 10 pro?

 

Αναλογα τι προτεραιοτητες εχεις σαν χρηστης...

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία, γρήγορο, οθόνη, φωτογραφική......

 

Mπαταρια= δεν υπαρχει κατι καλυτερο στην αγορα απο το Mate 10 Pro. Bεβαια και του ΟΡ6 ειναι αρκετα καλη.

Ταχυτητα= πιο γρηγορο το OP6.

Oθονη= καλυτερη του ΟΡ6.

Φωτογραφικη= βιντεο και σελφι καλυτερο το ΟΡ6, γενικα φωτο ειναι πολυ κοντα και τα 2.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Mπαταρια= δεν υπαρχει κατι καλυτερο στην αγορα απο το Mate 10 Pro. Bεβαια και του ΟΡ6 ειναι αρκετα καλη.

Ταχυτητα= πιο γρηγορο το OP6.

Oθονη= καλυτερη του ΟΡ6.

Φωτογραφικη= βιντεο και σελφι καλυτερο το ΟΡ6, γενικα φωτο ειναι πολυ κοντα και τα 2.

Άψογος! Σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε μέγεθος πως είμαστε.... σαν ποιο είναι περίπου στο μέγεθος?

 

Στάλθηκε από το SM-T320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το αγορασω το εχω βρει απο Κινα 435 υπάρχει κάποια προσφορά ?

Το μπατζετ που διαθετα ειναι 400 αλλα νομιζω οτι αξίζει αυτά τα λιγα παραπάνω...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποιο είναι το default dpi, γιατί το πείραξα και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιο είναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

Αν δεν έχει απαντήσει κανείς εως τώρα, το default ειναι 454.

mowned.com/quicky
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...