Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τον ήχο τω μυνηματων SMS γιατί πάω στις ρυθμίσεις μυνηματων και δεν μου δίνει τετοια επιλογή.....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πας στο μενου στις ρυθμίσεις και στους ήχους. Εκεί θα το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Υπάρχει τρόπος να αλλάξουμε τον ήχο τω μυνηματων SMS γιατί πάω στις ρυθμίσεις μυνηματων και δεν μου δίνει τετοια επιλογή.....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο ηχος μηνυματων ειναι ο ηχος ειδοποιησεων και τον αλλαζεις στο:

Ρυθμισεις->Ηχος->Ειδοποιηση

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ο ηχος μηνυματων ειναι ο ηχος ειδοποιησεων και τον αλλαζεις στο:

Ρυθμισεις->Ηχος->Ειδοποιηση

Ευχαριστώ αυτό το ξέρω, να βάλω στον ήχο μυνηματων ξεχωριστό ήχο από τις υπόλοιπες ειδοποιήσεις θέλω.....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αυτό το ξέρω, να βάλω στον ήχο μυνηματων ξεχωριστό ήχο από τις υπόλοιπες ειδοποιήσεις θέλω.....

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τοτε μονο με εφαρμογη μηνυματων που να εχει ξεχωριστη ρυθμιση ηχου

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα μέχρι χτες το firmware finder μου έβρισκε την 9 με ημερομηνία διάθεσης 12 μια κ 16 μια άλλη σήμερα δεν έχει τα ίδια δεν έχει βασικά καθόλου 9 με ημερομηνία από σήμερα κ για άλλη ημέρα....
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει από τον Οκτώβριο την τελευταία beta του emui 9 ( 9.0.0.108) και όπως έχει αναφερθεί και, όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post, η συσκευή είναι super smooth σε όλα της. Δεν ξέρω αν αυτή θα είναι η τελικη έκδοση που θα έρθει για το κινητό μας όμως ακόμη και με αυτή το κινητό πετάει. Όσον αφορά τις φωτό, ισχυουν τα γνωστά: Μένουν όλοι με ανοιχτό το στόμα όταν ποσταρω σε social media. Πιστεύω ότι θα πάρουμε την τελική έκδοση τέλη Νοέμβρη με αρχές Δεκέμβρη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω περάσει από τον Οκτώβριο την τελευταία beta του emui 9 ( 9.0.0.108) και όπως και όπως έχω αναφέρει και σε προηγούμενο post, η συσκευή είναι super smooth σε όλα της. Δεν ξέρω αν αυτή θα είναι η τελικη έκδοση που θα έρθει για το κινητό μας όμως ακόμη και με αυτή το κινητό πετάει. Όσον αφορά τις φωτό, ισχυουν τα γνωστά: Μένουν όλοι με ανοιχτό το στόμα όταν ποσταρω σε social media. Πιστεύω ότι θα πάρουμε την τελική έκδοση τέλη Νοέμβρη με αρχές Δεκέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

Το χω ξαναπει και θα το ξαναπω. Ασχετα οτι καποιος mod εσβησε το μυνημα. Μπαινουμε εδω να ενημερωθουμε για την συσκευη που κατεχουμε απο παιδια που ειναι πιο ψαγμενα και εμπειρα απο μερικους απο μας. Και επι ενα τριμηνο τωρα υπαρχει υπερ του δεοντος ανοχη στον omorfonio ο οποιος μπαινει εδω και γραφει οτι του κατεβει στην κουτρα του. Παραπληροφορει πληρως και τρολαρει συνεχως με αποτελεσμα να εκνευριζει τα υπολοιπα μελη του φορουμ. Και δεν εχω δει ένα μυνημα απο ενα moderator που να τον προειδοποιεί η να τον βαζει στην θεση του. Σε οσα φορουμ ειμαι μελος-και ειμαι σε πολλα-αυτο δεν το χω ξανασυναντησει.

 

και θα σβηστεί ξανά το μήνυμα σου... :)

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν έλαβα απάντηση . Έχει κανείς το galaxy watch;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωτάω γιατί δεν έλαβα απάντηση . Έχει κανείς το galaxy watch;

 

εχω το Galaxy watch 46mm και δουλευει τελεια με το p20 pro...!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω το Galaxy watch 46mm και δουλευει τελεια με το p20 pro...!!!

Τα μηνύματα από Viber και messenger έρχονται κανονικά στο ρολόι ή μόνο ειδοποιήσεις; Να απαντήσεις μπορείς;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Τα μηνύματα από Viber και messenger έρχονται κανονικά στο ρολόι ή μόνο ειδοποιήσεις; Να απαντήσεις μπορείς;

 

ναι κανονικα έρχονται ειδοποιήσεις και φυσικα εχει και reply...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την τελευταία ενημέρωση σε 29.8.1.0.159 (C432) υπάρχει μεγάλο battery drain . Μπορείτε να δείτε στις φώτο αναλυτικά την κατανάλωση.https://www.flickr.com/photos/156457163@N08/31960575378/in/dateposted-public/

1b

1c

1d

1e

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά την τελευταία ενημέρωση σε 29.8.1.0.159 (C432) υπάρχει μεγάλο battery drain . Μπορείτε να δείτε στις φώτο αναλυτικά την κατανάλωση.

 

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Υπηρεσιες Google Play->Αποθηκευτικος χωρος->Διαχειριση χωρου->Διαγραφη ολων των δεδομενων

Ακομα απενεργοποιησε την εφαρμογη "Google" εχει θεμα και καταναλωνει πολυ ενεργεια και ενεργοποιει συνεχεια το GPS.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Υπηρεσιες Google Play->Αποθηκευτικος χωρος->Διαχειριση χωρου->Διαγραφη ολων των δεδομενων

Ακομα απενεργοποιησε την εφαρμογη "Google" εχει θεμα και καταναλωνει πολυ ενεργεια και ενεργοποιει συνεχεια το GPS.

Το έκανα και περιμένω να δω συμπεριφορά, ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις->Εφαρμογες και ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Υπηρεσιες Google Play->Αποθηκευτικος χωρος->Διαχειριση χωρου->Διαγραφη ολων των δεδομενων

Ακομα απενεργοποιησε την εφαρμογη "Google" εχει θεμα και καταναλωνει πολυ ενεργεια και ενεργοποιει συνεχεια το GPS.

 

οταν απενεργοποιεις την google Πραγμα που εκανα σου ζηταει κατι για backup και το εκανα και τα πηγε στο Mail. τι πιθανα θεματα μπορει να εχουμε απο την απενεργοποιηση της εφαρμογης google

Link to comment
Share on other sites

οταν απενεργοποιεις την google Πραγμα που εκανα σου ζηταει κατι για backup και το εκανα και τα πηγε στο Mail. τι πιθανα θεματα μπορει να εχουμε απο την απενεργοποιηση της εφαρμογης google

Γρηγόρη με πρόλαβες χαχαχαχαα, την ίδια ερώτηση ήθελα να κάνω και εγώ. Τι επιπτώσεις υπάρχουν στο κινητό όταν απενεργοποιούμε τις υπηρεσίες της google? Με ενδιαφέρει μονάχα να συγχρονίζουν οι επαφές μου με το gmail. Όπως δείχνω και στις φώτο χρησιμοποιώ mymail και όχι gmail και opera αντί για chrome

Link to comment
Share on other sites

οταν απενεργοποιεις την google Πραγμα που εκανα σου ζηταει κατι για backup και το εκανα και τα πηγε στο Mail. τι πιθανα θεματα μπορει να εχουμε απο την απενεργοποιηση της εφαρμογης google

 

Γρηγόρη με πρόλαβες χαχαχαχαα, την ίδια ερώτηση ήθελα να κάνω και εγώ. Τι επιπτώσεις υπάρχουν στο κινητό όταν απενεργοποιούμε τις υπηρεσίες της google? Με ενδιαφέρει μονάχα να συγχρονίζουν οι επαφές μου με το gmail. Όπως δείχνω και στις φώτο χρησιμοποιώ mymail και όχι gmail και opera αντί για chrome

 

Καταρχην ειπα για την εφαρμογη Google να απενεργοποιησεις οχι τις υπηρεσιες google. Στις υπηρεσιες google κανεις μονο καθαρισμο χωρου γιατι στις φωτογρφιες ειναι πρωτη στην λιστα εφαρμογων σε καταναλωση.

Τωρα αν απενεργοποιησεις την εφαρμογη Google απλα χανεις το google search. Εγω που το εχω παντα απενεργοποιημενο ποτε δεν μου ζητησε να κανω backup.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην ειπα για την εφαρμογη Google να απενεργοποιησεις οχι τις υπηρεσιες google. Στις υπηρεσιες google κανεις μονο καθαρισμο χωρου γιατι στις φωτογρφιες ειναι πρωτη στην λιστα εφαρμογων σε καταναλωση.

Τωρα αν απενεργοποιησεις την εφαρμογη Google απλα χανεις το google search. Εγω που το εχω παντα απενεργοποιημενο ποτε δεν μου ζητησε να κανω backup.

 

για την εφαρμογη μιλουσα και εγω. την εκλεισα τωρα θα δω απο αυριο που θια κανω full φορτιση διαφορα

Link to comment
Share on other sites

για την εφαρμογη μιλουσα και εγω. την εκλεισα τωρα θα δω απο αυριο που θια κανω full φορτιση διαφορα

και εγω για το ιδιο μιλουσα, ευχαριστω παντως πολυ για τις πληροφοριες, αποψε θα κανω πληρη φορτιση και αυριο το βραδυ εκτιμω οτι θα εχω εικονα για τη συμπεριφορα του κινητου

Link to comment
Share on other sites

για την εφαρμογη μιλουσα και εγω. την εκλεισα τωρα θα δω απο αυριο που θια κανω full φορτιση διαφορα

 

και το google duo απενεργοποίηση αν δεν το χρειάζεστε παιδιά.. έχει υψηλή κατανάλωση απ ότι έχει ακουστεί

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα κάπου πως η Huawei Serbia και Huawei Croatia για την C432 είπαν για 22 Δεκεμβρίου η Pie δεν ξέρω αν ισχύει και κατά πόσο ισχύει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα μπορούσε να μου πει κάποιος γιατί δεν μου έρχονται ΟΤΑ οι όλες οι αναβαθμίσεις;;;;; Τελευταία που ήρθε ήταν η 156 τον Αύγουστο. Σήμερα έμαθα για το firmware finder και μόλις μπήκα μου έβγαλε αυτό

https://postimg.cc/q6dZsRWB

https://postimg.cc/xNyptQSv

Edited by gedpassi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...