Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημαντικό εύρημα:

 

Παρόλο που δεν αναφέρεται πουθενά (εκτός και μου έχει διαφύγει εμένα) η συσκευή υποστηρίζει tap to skip ακόμα και με τη στοκ εφαρμογή μουσικής, συγκεκριμένα: Διπλό χτύπημα στο play/pause button των ακουστικών κάνει skip next, τριπλό χτύπημα κάνει skip previous :up:

 

Οτιδήποτε άλλο δοκίμασα με τα volume buttons δεν είχε δουλέψει αλλά φαίνεται ότι η συγκεκριμένη (κρυφή; ) λειτουργία είναι ενσωματωμένη στο EMUI, σούπερ!

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

το ότι μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι δεν πάει το μυαλό σας δηλαδή ε?

 

στο xda που βλέπω πολλά άτομα έχουνε παράπονα από το p20 pro ...

 

Γι'αυτο το λογο προτεινα να κανετε ληψη πληρους πακετου. Το προβλημα σου πρεπει να ειναι καθαρα θεμα καποιας ρυθμισης. Ειπες οτι εκανες επαναφορα αλλα δεν ειπες τι επαναφορα εκανες. Βασικα δοκιμασε να κανεις πληρη επαναφορα απο το eRecovery (κλειστο κινητο κρατας volumeup και power μεχρι να δεις το Logo της Huawei, μετα επιλεγεις wipe cache partition και μετα κανεις wipe data)

Κατι ακομα το προβλημα που αναφερεις το κανει μονο σε εφαρμογες και σε συγκεκριμενες Ή γενικα το κανει παντου και στα μενου του κινητου οπως ρυθμισεις;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Tο s9 έχει καλύτερη κάμερα....

Αυτό από που προκύπτει;

Όλος ο κόσμος λέει ότι είναι (αυτή την στιγμή) το Νο1 cameraphone. Εκτός εάν εννοείς στο video, γιατί στην φωτογραφία είναι μερικά σκαλιά πιο πάνω από το S9

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο το λογο προτεινα να κανετε ληψη πληρους πακετου

Δεν έχω καταλάβει αλλά πως γίνεται να κάνεις λήψη πλήρους πακέτου? Ποια ακριβώς στιγμή?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αλλά πως γίνεται να κάνεις λήψη πλήρους πακέτου? Ποια ακριβώς στιγμή?
Από εδώ φίλε μου. ed2a2a6a6cde37a29de4a93bb7419b0b.jpg

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει αλλά πως γίνεται να κάνεις λήψη πλήρους πακέτου? Ποια ακριβώς στιγμή?

 

Εκει που εισαι και σου εχει δειξει οτι εχει βρει αναβαθμηση πατας τις 3 τελιτσες και πατας Ληψη του τελευταιου πληρους πακετου. Θα δεις οτι θα κανει ενα check παλι και η αναβαθμηση που θα εμφανισει θα ειναι κατι GB και οχι MB.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εκει που εισαι και σου εχει δειξει οτι εχει βρει αναβαθμηση πατας τις 3 τελιτσες και πατας Ληψη του τελευταιου πληρους πακετου. Θα δεις οτι θα κανει ενα check παλι και η αναβαθμηση που θα εμφανισει θα ειναι κατι GB και οχι MB.

 

Συγνώμη για να καταλάβω..σε μας που λειτουργεί χωρίς πρόβλημα πρέπει να το κατεβάσουμε το πλήρες πακέτο η είναι για αυτούς που έχουν πρόβλημα..και τι παραπάνω προσφέρει από το να πιάσει περισσότερη μνήμη μέσα

Link to comment
Share on other sites

Εκει που εισαι και σου εχει δειξει οτι εχει βρει αναβαθμηση πατας τις 3 τελιτσες και πατας Ληψη του τελευταιου πληρους πακετου. Θα δεις οτι θα κανει ενα check παλι και η αναβαθμηση που θα εμφανισει θα ειναι κατι GB και οχι MB.

 

Α... Αυτό ήθελα να καταλάβω... Οπότε θα πρέπει πρώτα να μας έρθει η ενημέρωση για ΟΤΑ αναβάθμιση και μετά να τσεκάρουμε το πλήρες πακέτο... Οκ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σιγά σιγά έρχεται και προσωπική μου άποψη τουλάχιστον μπροστά θα είναι πανέμορφο... Πίσω δεν το έχω συνηθίσει αλλά πιστεύω ότι θα μου άρεσε περισσότερο αν κράταγε την δομή της 3πλης κάμερας του p20 pro έστω και την μέση της πλάτης της συσκευης

https://techblog.gr/mobile/huawei-mate-20-me-tripli-kamera-kai-notch-a-la-essential-phone/

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για να καταλάβω..σε μας που λειτουργεί χωρίς πρόβλημα πρέπει να το κατεβάσουμε το πλήρες πακέτο η είναι για αυτούς που έχουν πρόβλημα..και τι παραπάνω προσφέρει από το να πιάσει περισσότερη μνήμη μέσα

 

Την ιδια μνημη πιανει απλα ειναι μεγαλυτερο γιατι στην ουσια κατεβαζεις ολο το λειτουργικο και το ξαναπερνας και γιαυτο πολλες φορες διορθωνει προβληματα και αλλες φορες αποφευγει προβληματα που μπορει να εμφανιστου λογο αναβαθμησης.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αν και δεν μου απάντησες αν χρειάζεται να την κατεβάσει αυτός που ΔΕΝ έχει πρόβλημα..να υποθέσω πώς όχι
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση αν και δεν μου απάντησες αν χρειάζεται να την κατεβάσει αυτός που ΔΕΝ έχει πρόβλημα..να υποθέσω πώς όχι

 

Λοιπον πες οτι σου ηρθε μια αναβαθμηση οπως καλη ωρα η 152. Αποφασιζεις και κανεις την γρηγορη και σου εμφανιζεται ενα προβλημα οπως του παλικαριου με το scroll. Αν ομως εκανες την πληρη δεν θα σου εμφανιζοταν αυτο το προβλημα οποτε καλυτερα ειναι να κανεις την πληρη. Δεν σου λεω οτι θα σου εμφανιστουν προβληματα μπορει να μην κανεις ποτε πληρη και να εισαι παντα ΟΚ απλα με την πληρη εχεις τις λιγοτερες πιθανοτητες να βγει προβλημα λογο update.

Σκεψου να μην κανεις ποτε αλλαγη λαδιων στο αμαξι αλλα να συμπληρωνεις παντα οσο εκαψε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Την ιδια μνημη πιανει απλα ειναι μεγαλυτερο γιατι στην ουσια κατεβαζεις ολο το λειτουργικο και το ξαναπερνας και γιαυτο πολλες φορες διορθωνει προβληματα και αλλες φορες αποφευγει προβληματα που μπορει να εμφανιστου λογο αναβαθμησης.

 

Εφαρμογές και λοιπές ρυθμίσεις χάνονται;;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές και λοιπές ρυθμίσεις χάνονται;;

 

Τιποτα δεν χανεται οπως οταν κανεις την απλη αναβαθμιση

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πες οτι σου ηρθε μια αναβαθμηση οπως καλη ωρα η 152. Αποφασιζεις και κανεις την γρηγορη και σου εμφανιζεται ενα προβλημα οπως του παλικαριου με το scroll. Αν ομως εκανες την πληρη δεν θα σου εμφανιζοταν αυτο το προβλημα οποτε καλυτερα ειναι να κανεις την πληρη. Δεν σου λεω οτι θα σου εμφανιστουν προβληματα μπορει να μην κανεις ποτε πληρη και να εισαι παντα ΟΚ απλα με την πληρη εχεις τις λιγοτερες πιθανοτητες να βγει προβλημα λογο update.

Σκεψου να μην κανεις ποτε αλλαγη λαδιων στο αμαξι αλλα να συμπληρωνεις παντα οσο εκαψε.

Έγινες κατανοητός.. Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έγινες κατανοητός.. Και πάλι ευχαριστώ!

 

Να'σαι καλα γιαυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε οσο μπορουμε

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να περάσω την full? έχω ήδη περασμένη αυτή που ήτανε 600 κάτι mb αλλα δεν βρίσκει την full έκδοση... θέλω να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση μήπως και φτιάξει κάτι.. με το hisuite γίνετε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να περάσω την full? έχω ήδη περασμένη αυτή που ήτανε 600 κάτι mb αλλα δεν βρίσκει την full έκδοση... θέλω να κάνω μια καθαρή εγκατάσταση μήπως και φτιάξει κάτι.. με το hisuite γίνετε κάτι?

 

Δυστηχως τωρα θα πρεπει να περιμενεις την επομενη αλλιως το πας σε service και την περνουν αυτοι. Δοκιμασες το factory reset απο erecovery που σου ειπα πριν μαζι με το wipe cache partition;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως τωρα θα πρεπει να περιμενεις την επομενη αλλιως το πας σε service και την περνουν αυτοι. Δοκιμασες το factory reset απο erecovery που σου ειπα πριν μαζι με το wipe cache partition;

 

οχι ακομα δεν εκανα... σκευτομαι να το κανω επαναφορα απο το hisuite..

 

δεν υπαρχει δηλαδη καπιος τροπος να κανω download tin firmware? και να την περασω μετα? σε samsung πχ το εκανα αυτο με το odin..

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα πάντως το κινητό πάει σφαίρα πραγματικά. Προερχόμενος από s7 edge.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομα δεν εκανα... σκευτομαι να το κανω επαναφορα απο το hisuite..

 

δεν υπαρχει δηλαδη καπιος τροπος να κανω download tin firmware? και να την περασω μετα? σε samsung πχ το εκανα αυτο με το odin..

 

Τροπος υπαρχει αλλα δεν ξερω τις γνωσεις σου και δεν σου το συνηστω γιατι αν κατι παει στραβα θα brickaρει το κινητο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ - DOWNLOAD??
Καλημέρα. Δες το ymusic! Σε παρακαλώ μην γράφεις κεφάλαια γιατί ειναι σα να φωνάζεις!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι η μπαταρία σε σχέση με sam s7-s8 -s9;

Πχ έβγαζα μια μέρα με s8 και τώρα βγάζω 2 με ίδια χρήση

Ο μόνος λόγος που θέλω να αλλάξω είναι η μπαταρία γιατί έχω ξενερώσει με τη samsung.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως είναι η μπαταρία σε σχέση με sam s7-s8 -s9;

Πχ έβγαζα μια μέρα με s8 και τώρα βγάζω 2 με ίδια χρήση

Ο μόνος λόγος που θέλω να αλλάξω είναι η μπαταρία γιατί έχω ξενερώσει με τη samsung.

 

Μιλάμε για τις απλές συσκευές της Samsung ή και σε σύγκριση με s9plus, S8 Plus?

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...