Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση λίγο άσχετη.

Το p20 αξίζει τα λεφτά του αλλά επειδή δεν καίγομαι και ιδιαίτερα να αλλάξω κινητό και επειδή η τιμή του p20 είναι τσιμπημένη (100ε πιο ακριβό από το s9), ξέρετε αν τα huawei πέφτουν καθόλου οι τιμές με τον καιρό ή παραμένουν σχεδόν όσο στην αρχή?

 

Tο s9 έχει καλύτερη κάμερα. Καλύτερη οθόνη και καλύτερη ανάλυση. Πιο γρήγορο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών. Αλλα λιγότερη ram. Κάτι που δεν πειράζει. Μπορεί να τα έχει όλα καλύτερα. Αλλα έχει χειρότερη μπαταρία. Και είναι μικρό. Και το s9+ να παρεις, το p20 pro έχει πάλι πολύ καλύτερη μπαταρία. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η μπαταρία καλύτερα να πας σε s9+ γιατί το s9 είναι πολύ λίγο. Αν σε ενδιαφέρει η μπαταρία πας σε p20 pro. Η να περιμένεις να πέσει η τιμή σε s9+ p20 προ. Σαν πακέτο το p20 pro το θεωρώ καλύτερο γιατί χάνεις λίγο σε όλα αλλα εχεις μπαταρία μεγάλη, και έχει και πιο καλο αισθητήρα. Ενώ το s9 κερδίζεις σε όλα αλλα δεν ξέρεις αν θα βγάλεις την μέρα. Και μετά από μερικούς μήνες χρήσης θα είναι ακόμα χειρότερα τα πράγματα. Καλύτερα να κοιτάξεις για s9+ που είναι κάτι ενδιάμεσο. Τώρα το θέμα ταχύτητας που λέω πιο πάνω. Εξαρτάται από κάποια πράγματα. Γενικά και τα 2 είναι πολύ γρήγορα κινητά. Απλά το s9 το θεωρώ καλύτερο λόγο του καλύτερου touchwiz.

Edited by asdfaster
Link to comment
Share on other sites

Tο s9 έχει καλύτερη κάμερα. Καλύτερη οθόνη και καλύτερη ανάλυση. Πιο γρήγορο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών. Αλλα λιγότερη ram. Κάτι που δεν πειράζει. Μπορεί να τα έχει όλα καλύτερα. Αλλα έχει χειρότερη μπαταρία. Και είναι μικρό. Και το s9+ να παρεις, το p20 pro έχει πάλι πολύ καλύτερη μπαταρία. Αν δεν σε ενδιαφέρει τόσο η μπαταρία καλύτερα να πας σε s9+ γιατί το s9 είναι πολύ λίγο. Αν σε ενδιαφέρει η μπαταρία πας σε p20 pro. Η να περιμένεις να πέσει η τιμή σε s9+ p20 προ. Σαν πακέτο το p20 pro το θεωρώ καλύτερο γιατί χάνεις λίγο σε όλα αλλα εχεις μπαταρία μεγάλη. Ενώ το s9 κερδίζεις σε όλα αλλα δεν ξέρεις αν θα βγάλεις την μέρα. Καλύτερα να κοιτάξεις για s9+ που είναι κάτι ενδιάμεσο.

 

Η αλήθεια είναι ότι θέλω p20 pro μονο για τη μπαταρία του. Όλα τα άλλα τα βρίσκω και αλλού και καλύτερα.

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Κάλιο αργά παρά ποτέ. Μόλις ήρθε!!!0dd33dd129af9d63f6cf449ed822336b.jpg

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι θέλω p20 pro μονο για τη μπαταρία του. Όλα τα άλλα τα βρίσκω και αλλού και καλύτερα.

 

Aκριβώς. Tότε πας σε p20 pro. Θα πέσει και αλλο η τιμή απλά είναι σχετικά καινούργιου. Ουσιαστικά είναι η top ναυαρχίδα τις huwei θέλει χρόνο. Να βγούν μερικά ακόμα κινητά να έχει ανταγωνισμό και θα πέσει. Στο skroutz είναι αρκετα ακριβό. Στο best price έχει λίγο καλύτερη τιμή. 640 αντί για 680. Γενικά στο best price τους τελευταίους μήνες έχει πολύ καλύτερες τιμές από το skroutz σε κινητά. Οπως και στο Note8 το είχε 100 euro φθηνότερο. Να κοιτάς και εκεί και σίγουρα θα το βρείς ως 100 euro φθηνότερο σε κάνα μηνα+

 

https://www.bestprice.gr/item/2155304250/huawei-p20-pro-dual.html

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την 152... καμια βελτιοση ολα χαλια... το καταρχάς το scroll εγινε πιο αργο... και το βλέπεις στο insta και twitter... εγινε και σε εσας καπος πιο αργο και smooth μετα την αναβάθμιση? ειναι πιο αργο και απο iphone πλεον και πολυ εκνευριστικό... συγχαρητήρια στην huawei για μια χαζη αναβάθμιση... περιμενα βελτιοση αλλα εδω ολα πανε χαλια... απο τοτε που το πηρα του εχω κανει 20 επαναφορες... δεν ειναι καθολου καλο αυτο το κινητο...
Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την 152... καμια βελτιοση ολα χαλια... το καταρχάς το scroll εγινε πιο αργο... και το βλέπεις στο insta και twitter... εγινε και σε εσας καπος πιο αργο και smooth μετα την αναβάθμιση? ειναι πιο αργο και απο iphone πλεον και πολυ εκνευριστικό... συγχαρητήρια στην huawei για μια χαζη αναβάθμιση... περιμενα βελτιοση αλλα εδω ολα πανε χαλια... απο τοτε που το πηρα του εχω κανει 20 επαναφορες... δεν ειναι καθολου καλο αυτο το κινητο...

 

Αν του κάνεις πολλές επαναφορές εκνευρίζεται, παρ'το με το μαλακό.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μου λέτε πως το scrolling ειναι φυσιολογικο τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/scrolling-152-update-t3830305

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν παρατηρώ τέτοιο είδος φαινόμενο.. όπως ήταν είναι.σε κάποιους φαίνεται δεν έκατσε καλά..
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μου λέτε πως το scrolling ειναι φυσιολογικο τωρα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/scrolling-152-update-t3830305

 

Άλλο πράγμα το "έγινε πιο αργό το scrolling" και εντελώς άλλο πράγμα το "όλα χάλια!" "χαζή αναβάθμιση" "δεν είναι καθόλου καλό αυτό το κινητό". Όταν δεν γράφεις σοβαρά πράγματα μην περιμένεις σοβαρή απάντηση. Εκτός του ότι σε μένα (και σε άλλους) δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα άρα ίσως ευθύνεται κάτι άλλο.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα το "έγινε πιο αργό το scrolling" και εντελώς άλλο πράγμα το "όλα χάλια!" "χαζή αναβάθμιση" "δεν είναι καθόλου καλό αυτό το κινητό". Όταν δεν γράφεις σοβαρά πράγματα μην περιμένεις σοβαρή απάντηση. Εκτός του ότι σε μένα (και σε άλλους) δεν έχει κανένα τέτοιο θέμα άρα ίσως ευθύνεται κάτι άλλο.
εχεις την C432? γιατι εκει εχει το θεμα...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την 152... καμια βελτιοση ολα χαλια... το καταρχάς το scroll εγινε πιο αργο... και το βλέπεις στο insta και twitter... εγινε και σε εσας καπος πιο αργο και smooth μετα την αναβάθμιση? ειναι πιο αργο και απο iphone πλεον και πολυ εκνευριστικό... συγχαρητήρια στην huawei για μια χαζη αναβάθμιση... περιμενα βελτιοση αλλα εδω ολα πανε χαλια... απο τοτε που το πηρα του εχω κανει 20 επαναφορες... δεν ειναι καθολου καλο αυτο το κινητο...

 

Tου συναδελφου στο διπλανο γραφειο ολα καλα μετα την αναβαθμιση κανε μια εκκαθαριση δεδομενων στα social apps και ξανακοιτα .Δεν βλεπω lag αλλα στην περιοχη που ειναι η εργασια βεβαια εχει και πολυ καλο σημα .

Link to comment
Share on other sites

εχεις την C432? γιατι εκει εχει το θεμα...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιά άλλη θα μπορούσα να έχω;

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τώρα πάει ποιο smooth από πριν. Πολύ καλύτερα με την 152.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την 152... καμια βελτιοση ολα χαλια... το καταρχάς το scroll εγινε πιο αργο... και το βλέπεις στο insta και twitter... εγινε και σε εσας καπος πιο αργο και smooth μετα την αναβάθμιση? ειναι πιο αργο και απο iphone πλεον και πολυ εκνευριστικό... συγχαρητήρια στην huawei για μια χαζη αναβάθμιση... περιμενα βελτιοση αλλα εδω ολα πανε χαλια... απο τοτε που το πηρα του εχω κανει 20 επαναφορες... δεν ειναι καθολου καλο αυτο το κινητο...

 

Σε μενα δεν συμβαινει αυτο. Ολα πανε βουτυρο οποτε κοιτα μηπως εχεις κολησει κανα trojan η κατι τετοιο. Το οτι δεν σου εκατσε καλα σε σενα η αναβαθμιση δεν σημαινει οτι το κινητο δεν ειναι καθολου καλο.

Link to comment
Share on other sites

πηρα και εγω την 152... καμια βελτιοση ολα χαλια... το καταρχάς το scroll εγινε πιο αργο... και το βλέπεις στο insta και twitter... εγινε και σε εσας καπος πιο αργο και smooth μετα την αναβάθμιση? ειναι πιο αργο και απο iphone πλεον και πολυ εκνευριστικό... συγχαρητήρια στην huawei για μια χαζη αναβάθμιση... περιμενα βελτιοση αλλα εδω ολα πανε χαλια... απο τοτε που το πηρα του εχω κανει 20 επαναφορες... δεν ειναι καθολου καλο αυτο το κινητο...

 

Τι εννοεις φιλε μου..Εμενα παει λιγο καλυτερα η 152 από την 131 και επειδή κατι διαβασα και στο xda για αργο scroll (οποτε δεν εισαι τρελος που το αναφέρεις) εκανα δοκιμες από χθες που την περασα (χωρις επαναφορά, μονο clear cache) και την βρικα μια χαρα...τραβιξα και βιντεο οθονης για να δεις το scrolling το κάνω με το ένα χέρι με το χοντρό δάχτυλο και όχι με το δεύτερο χέρι να του δίνω με δύναμη.

42347949770_cfae9a51bb_c.jpgHuawei p20 pro 152 scrolling NO PROBLEM by GumJd tsiglas, on Flickr"]42347949770_cfae9a51bb_c.jpgHuawei p20 pro 152 scrolling NO PROBLEM by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα δεν συμβαινει αυτο. Ολα πανε βουτυρο οποτε κοιτα μηπως εχεις κολησει κανα trojan η κατι τετοιο. Το οτι δεν σου εκατσε καλα σε σενα η αναβαθμιση δεν σημαινει οτι το κινητο δεν ειναι καθολου καλο.

 

οχι ρε συ τοσα χρονια με android τι trojan να κολισω... :P πριν ειχα το pixel 2 xl και το xiaomi redmi 5 plus ολα δουλευανε τελεια... με το p20 pro πολλα προβληματα...! δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος... εχει αργες επιδοσης η συσκευη... το messenger κανει κατι lag οταν γραφεις απο την φουσκα... και γενικα δεν ειναι καθολου καλο το κινητο... καθε τοσο θελει επαναφορα για να στρωσει.. και τωρα ουτε με επαναφορα βλεπω βελτιοση... το google photos σερνεται.. το scroll το καταστρεψανε... ολα τελεια...!!!!!! :shifty:

Link to comment
Share on other sites

http://www.insider.gr/epiheiriseis/tehnologia/92604/koryfaio-smartphone-tis-hronias-vgike-huawei-p20-pro

Περιμένω τα Fanboys από τα διπλανά κινητά

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by injen
Link to comment
Share on other sites

ναι για καμερα καλο ειναι....

 

σφαίρα είναι σε όλα. 8 heavy apps ανοιχτά δεν κάνει γκιχ το μηχάνημα.. από κάμερα άστο. οι φωτογραφίες του είναι αλλού.. top κινητό.

Link to comment
Share on other sites

σφαίρα είναι σε όλα. 8 heavy apps ανοιχτά δεν κάνει γκιχ το μηχάνημα.. από κάμερα άστο. οι φωτογραφίες του είναι αλλού.. top κινητό.

 

Μπα, έχεις πρόβλημα και δεν το ξέρεις μάλλον φίλε! :lol: Αφού λέμε χάλια το κινητό πολλά προβλήματα...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μπα, έχεις πρόβλημα και δεν το ξέρεις μάλλον φίλε! :lol: Αφού λέμε χάλια το κινητό πολλά προβλήματα...
Ναι ναι , λέω να το πετάξω

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το ότι μπορεί να έπεσα σε ελαττωματικό κομμάτι δεν πάει το μυαλό σας δηλαδή ε?

 

στο xda που βλέπω πολλά άτομα έχουνε παράπονα από το p20 pro ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...