Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα!ειχα φτιαξει ενα zip με γραμματοσειρες!Απλα τις βαζεις στον φακελο themes

 

https://drive.google.com/open?id=14P-3o7c5Lqsw-IQ5BiOYz6JsyPfdDIb6[

 

πρέπει να είμαι root για να μπούνε? αν όχι λίγη βοήθεια πως τις εγκαθιστώ ?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!ειχα φτιαξει ενα zip με γραμματοσειρες!Απλα τις βαζεις στον φακελο themes

 

https://drive.google.com/open?id=14P-3o7c5Lqsw-IQ5BiOYz6JsyPfdDIb6[

 

πρέπει να είμαι root για να μπούνε? αν όχι λίγη βοήθεια πως τις εγκαθιστώ ?

 

Root εννοειται πως οχι!Τις κανεις unzip και την μετακινεις στον φακελο themes στην εσωτερικη μνημη.

 

Πριν απο αυτο ενεργοποιησε να φενεται η επιλογη γραμματοσειρας με το προγραμματακι που ανεφερα πριν

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teammt.gmanrainy.emuitweaker&hl=en_US

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι έγινε με τον λογαριασμό μου και έγινα επιπλέον "69".. απο κεί και πέρα από τα λίγα που κατάλαβα με την νέα αναβάθμιση όσο αφορά την κάμερα το 4D scanner λειτουργεί και πάλι και πολύ καλύτερα και πιο γρήγορα, αν δεν κάνω λάθος με μεγαλύτερα τετραγωνάκια. Ο φακός γενικα εστιάζει και ενναλαζει το focus πιο γρήγορα βάζοντας το χέρι μπροστά και μία όχι.. Εμπας περιπτωση θα δούμε και στην πράξη.. Υ. Γ πάντως στο σπίτι που το δοκίμασα (μέχρι και στην τουαλέτα κλειστηκα στα σκοτάδια με λίγο.. μέτριο η καθόλου φως).. δεν αλλάζει στην επιλογή "φωτογραφία" αυτόματα σε nite mode. Όλα αυτά απλά η γνώμη μου. Selfie δεν δοκίμασα γιατί μου χαλάνε μετά όλα τα κινητά.. (γέλια) Edited by Margelis69
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως ακόμα δεν την πήρα την αναβαθμιση. Ακόμα περιμενω....

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεσαι, μια από τα ίδια

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σιγά μην βάλω και άγχος. Μια χαρά ειμαι με το κινητακι μου.

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα άφωνος με το 4D στην τελευταία ενημέρωση.Αγόρασα την συσκευή όταν βγήκε η ενημέρωση 131(τότε που είχε χαλάσει η δυνατότητα αυτή) και δεν είχα εμπειρία σε αυτό.Βελτίωση και στην Selfie κάμερα.Δεν βλέπω σε εκείνη κάποια αλλοίωση στα πρόσωπα :)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Έμεινα άφωνος με το 4D στην τελευταία ενημέρωση.Αγόρασα την συσκευή όταν βγήκε η ενημέρωση 131(τότε που είχε χαλάσει η δυνατότητα αυτή) και δεν είχα εμπειρία σε αυτό.Βελτίωση και στην Selfie κάμερα.Δεν βλέπω σε εκείνη κάποια αλλοίωση στα πρόσωπα :)
Και γω μια από τα ίδια και δεν είδα ακόμα για να εκφέρω αποψη.

 

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 4D είναι ενεργοποιημενο από default στο mode φωτογραφία ή πρέπει να κάνεις κάποια ρύθμιση;
Στις ρυθμίσεις κάμερας θα το βρεις f1fa4c45237398f5c43d23b37c6cd11f.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις κάμερας θα το βρεις f1fa4c45237398f5c43d23b37c6cd11f.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το βρήκα ευχαριστώ. Ήταν ενεργοποιημενο από default.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! αντιμετωπίζω ένα θέμα με το huawei p20 pro που αγόρασα και θέλω να μου πείτε αν γνωρίζετε κάτι σχετικό με αυτό το θέμα.οταν άνοιξα την συσκευή για πρώτη φορά και ρύθμισα όλες τις παραμέτρους στην συλλογή των φωτογραφιών εργοστασιακά δεν μου είχε καμία εικόνα μεσα και ενώ έβαλα κανονικά το id μου στο λογαριασμό huawei που έχω, το θέμα συνεχιζόταν. έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως κάπου είχε κολλήσει η συσκευή αλλά και πάλι δεν υπάρχει καμία εικόνα περασμένη μέσα.αν γνωρίζει κάποιος κάτι σχετικό με αυτό ας μου απαντήσει. ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμή gpu turbo. Δοκίμασα το PUBG mobile σε hdr γραφικα(και όλες τις επιλογές γραφικών στο τέρμα). 0 lag σε όλες τις στιγμές. Μίκρυνε η κατανάλωση μπαταρίας στο παιχνίδι προς το καλύτερο(όχι κάτι extreme αλλά σε σημαντικό βαθμό) .Αντε με το καλό να υποστηριχτουν και άλλα παιχνίδια στην συνέχεια.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά νυχτερινή βγάλατε?? είτε lite είτε night mode όσοι πήρατε την ενημερωση γιατί με ανησυχεί το γεγονός οτι βγάζει βορυβο που έβγαλα μερικές σήμερα όσο αφορά τον ουρανό, ίσως γιατί είχε και φώτα και στις δύο περιπτώσεις.. μακάρι να βγω ψεύτης,ας πει και κάποιος άλλος που δοκίμασε Edited by Margelis69
Link to comment
Share on other sites

Το p20 pro ανακηρύχθηκε το κινητό με το ταχύτερο σύστημα φόρτισης.

Με 44.44 mah/min και πλήρη φόρτιση τα 90 λεπτά με 2ο το 1+ και 41.25 mah/min.

 

image.ashx?fid=2492822

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους παιδια κάτοχος και εγω του p 20 pro αρκετο καιρό η αλήθεια είναι θα ηθελα να ρωτησω πως κανουμε unzip το αρχείο με τις γραμματοσειρές και υποστειριζουν κανονικα τα Ελληνικά ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή και στην εξερεύνηση βρίσκεις τον φάκελο themes εκεί μέσα κάνεις unzip τα αρχεία στην συνεχεία κατεβάζεις το πρόγραμμα που ανέφερε το παιδί πιο πάνω και τον ευχαριστώ που μοιράστηκε τις γνώσεις του και τις γραμματοσειρές και αφού το κάνεις εγκατάσταση από το play store μέσα στην εφαρμογή έχει ένα πεδίο που λέει ξεκλείδωμα γραμματοσειρών στα θέματα και αφού το κάνεις και αυτό πας στην εφαρμογή θέματα προσαρμογή και επιλεγείς πια θέλεις υποστηρίζουν ελληνικά κανονικά !!!! ελπίζω να βοήθησα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσω funky huawei εχει κανει ποτε καποιος αναβαθμιση ?? ρωταω επειδη ειμαι με την international version του τηλεφωνου και με την 130 ακομα εκδοση :( οποτε σκεφτομαι δυστηχως να πληρωσω να παω στην 152. (CLT-29 C636) αυτο εχω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μεσω funky huawei εχει κανει ποτε καποιος αναβαθμιση ?? ρωταω επειδη ειμαι με την international version του τηλεφωνου και με την 130 ακομα εκδοση :( οποτε σκεφτομαι δυστηχως να πληρωσω να παω στην 152. (CLT-29 C636) αυτο εχω

 

Υπομονή λίγες μέρες και θα έρθει.Δεν αξίζει πιστεύω να πληρώσεις για μία ενημέρωση... :(

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ringtone σας αλλάζει στο default όταν έχετε συνδέσει ακουστικά Bluetooth? Έχω ελέγξει την επιλογή στο developer options (ενεργοποιηση ενδοζωνικου κουδουνισματος) αλλά πάλι αντί για το custom ringtone μου όταν με καλούν παίζει το default huawei tune living.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα πως την βλέπετε την κάμερα με την 152? Νομίζω τα χρώματα είναι λίγο πιο σκούρα στη φωτογραφία με φλας το βράδυ.Εχει κάποιος άποψη να μου πει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής θέμα: Χρησιμοποιώ μια 3η εφαρμογή (button mapper) ωστε να κανω τα volume buttons να αλλάζουν τραγούδι με double tap (πολύ χρήσιμο αν ακους μουσικη και δεν θελεις να βγαζεις το κινητο συνεχεια απο την τσέπη, να ξεκλειδωνεις και να αλλαζεις τραγουδι). Η ρύθμιση δουλεύει μια χαρά όσο το κινητό είναι ξεκλείδωτο, αλλά όταν κλειδώνει, τότε σταματά να δουλεύει και απλά ανεβάζει την ένταση συνεχόμενα. Υποθέτω κάτι γίνεται με τα δικαιώματα των εφαρμογών στη lock screen και μπλοκάρονται όλα γιαυτό; Έχει καταφέρει κάποιος σαν αυτό που περιγράφω (skip με volume button σε κλειδωμένο τηλ) και αν ναι πως;
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πήρα κι εγώ την 152, μία ερώτηση μόνο : την εφαρμογή "σουίτα παιχνιδιών" που την έχει??

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...