Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν πρόκειται να φτιαχτεί σε μελλοντικό update.

Είναι θέμα λόγω παλιού επεξεργαστή. Ο Kirin 970 δεν το υποστηρίζει.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν μην μπορούν να βάλουν eis σε 4k? Θέμα software δεν είναι αυτό?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

το ξερω το εβαλα για να δειξω αυτο ακριβως το θεμα.... προσωπικα δε νομιζω να φτιαξει στο μελλον...

 

Κομπλέ ο ήχος και η εικόνα σαν ποιότητα δεν είναι κακή αλλά αν δεν το ανέφερες θα νομίζαμε ότι είχες Πάρκινσον χτυπα ξύλο.. Πιστεύω να το τραβηξες κ σε ποιότητα που δεν είχε κούνημα

Τέρμα Κακη επιλογή της Huawei για μια τέτοια συσκευή ναμην έχει ois σε 4k

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Samsung που είχα μπορούσες να βάλεις τα notifications να "χτυπάνε" μέχρι να τα δεις ή έστω 1 λεπτό, εδώ στο p20 pro χτυπάει μια φορά και αυτό είναι όλο, πως μπορούμε να κάνουμε τα notifications να "επιμένουν"? Δεν μπόρεσα να το βρω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Samsung που είχα μπορούσες να βάλεις τα notifications να "χτυπάνε" μέχρι να τα δεις ή έστω 1 λεπτό, εδώ στο p20 pro χτυπάει μια φορά και αυτό είναι όλο, πως μπορούμε να κάνουμε τα notifications να "επιμένουν"? Δεν μπόρεσα να το βρω. Ευχαριστώ

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse&hl=el

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ παιδιά. κάτοχος του p20 pro εδώ και 5 μέρες ερχόμενος από s7 και πρώην αιώνιος samsugkakias. το κινητό είναι υπέροχο το μόνο που με χαλάει είναι στο video. πέραν του ήχου που είναι φοβερός κατά την λήψη βίντεο η εικόνα κουνιέται με το παραμικρό. και εγώ στην συναυλία των Thievery corporation τράβηξα βίντεο 4κ αλλά τρέμει πολύ. απαράδεκτο για τέτοιο κινητό.. ποιες αναλύσεις βίντεο υποστηρίζουν σταθεροποιηση; Πέραν αυτού δεν έχω βρει άλλο αρνητικό. η μπαταρία φορτίζει σε μια ώρα και δίνει 2 μέρες plus με την δική μου χρήση.οθόνη απλά πολύ καλή όχι όμως άριστη. στα παιχνίδια πάλι τέλειο δεν υπάρχει ίχνος lag. πολύ καλή δουλειά στην κάμερα. κάνει την νύχτα μέρα κυριολεκτικά. έβαλα θήκη spigen air cusion γιατί χωρίς θήκη γλιστράει για πλάκα από το χέρι. γενικά προς το παρών αυτά στην πορεία βλέπουμε τι θα μας δώσει η εταιρία με τα updates.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα και εγώ παιδιά. κάτοχος του p20 pro εδώ και 5 μέρες ερχόμενος από s7 και πρώην αιώνιος samsugkakias. το κινητό είναι υπέροχο το μόνο που με χαλάει είναι στο video. πέραν του ήχου που είναι φοβερός κατά την λήψη βίντεο η εικόνα κουνιέται με το παραμικρό. και εγώ στην συναυλία των Thievery corporation τράβηξα βίντεο 4κ αλλά τρέμει πολύ. απαράδεκτο για τέτοιο κινητό.. ποιες αναλύσεις βίντεο υποστηρίζουν σταθεροποιηση; Πέραν αυτού δεν έχω βρει άλλο αρνητικό. η μπαταρία φορτίζει σε μια ώρα και δίνει 2 μέρες plus με την δική μου χρήση.οθόνη απλά πολύ καλή όχι όμως άριστη. στα παιχνίδια πάλι τέλειο δεν υπάρχει ίχνος lag. πολύ καλή δουλειά στην κάμερα. κάνει την νύχτα μέρα κυριολεκτικά. έβαλα θήκη spigen air cusion γιατί χωρίς θήκη γλιστράει για πλάκα από το χέρι. γενικά προς το παρών αυτά στην πορεία βλέπουμε τι θα μας δώσει η εταιρία με τα updates.
Σε 1080 δουλεύει η σταθεροποιηση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε 1080 δουλεύει η σταθεροποιηση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο σε fhd; Λίγο άκυρο αυτό για τέτοιο κινητό ελπίζω να το φτιάξουν. πως γίνεται ένα chipset με αυτές τις ικανότητες να μην υποστηρίζει 4κ σταθεροποιηση video;εγώ το βιντεο το έγραψα σε fhd plus και κουνιέται σαν τρελό σε σημείο που τρέμει δεν μπορείς να παρακολουθησεις

Link to comment
Share on other sites

Kαλως σας βρήκα παιδιά κ καλησπέρα. Έχω περίπου μια εβδομάδα το κινητό κ ακόμα το επεξεργαζομαι. Η κάμερα όπως όλοι έχετε πει είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Ζητάω την βοήθεια σας σε κάτι. Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο μου βγάζει ένα μήνυμα λειτουργία απενεργοποιησης ταφής εάν θέλετε πατήστε τα πλήκτρα ήχου κ κάτι τέτοια μην καλύπτεται το πάνω μέρος της οθόνης. . Εσάς σας έχει τύχει αυτό? Ξέρετε πως το απενεργοποιώ?
Link to comment
Share on other sites

Kαλως σας βρήκα παιδιά κ καλησπέρα. Έχω περίπου μια εβδομάδα το κινητό κ ακόμα το επεξεργαζομαι. Η κάμερα όπως όλοι έχετε πει είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί. Ζητάω την βοήθεια σας σε κάτι. Όταν το κινητό είναι κλειδωμένο μου βγάζει ένα μήνυμα λειτουργία απενεργοποιησης ταφής εάν θέλετε πατήστε τα πλήκτρα ήχου κ κάτι τέτοια μην καλύπτεται το πάνω μέρος της οθόνης. . Εσάς σας έχει τύχει αυτό? Ξέρετε πως το απενεργοποιώ?

 

Αυτό συμβαίνει μόνο κατά την διάρκεια της λήψης κλήσεων ή ειδοποιήσεων όταν περάσεις το χέρι σου δίπλα από την κάμερα-ηχείο (βασικά από τον αισθητήρα φωτός που βρίσκεται ανάμεσα) για να απενεργοποιεί την αφη και η ρύθμιση σωστά υπάρχει για να μην πατηθεί κατά λάθος κάποιο κουμπί την ώρα αυτή που θα το έχεις π.χ. στην τσέπη σου ή σε κάποιο τσαντάκι και αποδεχθεις ή απόρριψεις κάποια κλήση. Λίγο που κοίταξα δεν βρήκα πως απενεργοποιειται

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε πρόβλημα με τη σταθεροποιηση σε 4κ γυμνάστε και λίγο τους πήχεις στο γυμναστήριο.
Ενω με τα σαμσουνκ ε;

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι στα Public ισχύει ταυτόχρονα και το Trade in της Huawei και η επιστροφή της Eurobank 20% με αποσυρση του P9 Lite μου, βγαίνει τελική τιμή 580€ με ΦΠΑ. Κόβοντας τιμολόγιο κατεβαίνει στα 467,74€. Τι λέτε αξίζει; Edited by gxyp
Άκυρο να διαγραφεί παρακαλώ..
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι στα Public ισχύει ταυτόχρονα και το Trade in της Huawei και η επιστροφή της Eurobank 20% με αποσυρση του P9 Lite μου, βγαίνει τελική τιμή 580€ με ΦΠΑ. Κόβοντας τιμολόγιο κατεβαίνει στα 467,74€. Τι λέτε αξίζει;

 

Oχι, περιμενε να πεσει κανα 200ρι ακομα, σε κανα 8μηνο

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε φιλε να κανεις αποφορολογη μαζι με επιστροφη της eurobank το λεει στους ορους γιατι ηθελα και εγω αλλα τελικα θα το παρω με τιμολογιο 541 και trade
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση σχετικα με την φωτεινοτητα του κινητου. Διαβασα οτι η φωτεινοτητα σε manual mode ειναι 412 nits ενω σε auto mode 582 nits. Αυτο σημαινει οτι θα πρεπει να το εχω σε auto mode για να βλεπω πιο φωτεινη οθονη σε φωτεινα περιβαλλοντα πχ εξω στον ηλιο ? Γενικα θελω η οθονη μου να εχει max φωτεινοτητα και για αυτο το λογο το ειχα ολο αυτο το καιρο σε manual mode....

 

Επισης υπαρχει κανενα προγραμμα που να κλειδωνει παντα τη φωτεινοτητα στο max που μπορει να δωσει μια οθονη δηλ στη προκειμενη περιπτωση στα 582?

Αν μπορει καποιος να με διαφωτισει...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα κατέβασα OTA και πέρασα το νέο update 128...Ολα καλά και ίδια δείχνουν έχω βγάλει και μερικά δείγματα φωτογραφιών να δω αν ισχύουν οι τρομερές βελτιώσεις που ανέφεραν στο xda και βλέπουμε... Security update Μαΐου...

Παντως μια χαρά τα πάει εδώ η Huawei με τα updates

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! αυτοματη απαντηση εχει το κινητο μας; θελω υπευθυνη απαντηση για τον εξης λογο.Ουτε στο P20 pro το βρισκω ,ουτε στο honor 7x φιλου ,ουτε και στο Mate 10 lite....τι γινεται;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια! αυτοματη απαντηση εχει το κινητο μας; θελω υπευθυνη απαντηση για τον εξης λογο.Ουτε στο P20 pro το βρισκω ,ουτε στο honor 7x φιλου ,ουτε και στο Mate 10 lite....τι γινεται;
Πας έξυπνη βοήθεια, έλεγχος κίνησης και μετά στις ρυθμίσεις σηκώστε το.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πας έξυπνη βοήθεια, έλεγχος κίνησης και μετά στις ρυθμίσεις σηκώστε το.

 

Mate the 10 pro be with you

 

αυτο απαντάει αυτόματα όταν είσαι με hands free η bluetooth?

Link to comment
Share on other sites

Πριν καμιά ώρα κατέβασα OTA και πέρασα το νέο update 128...Ολα καλά και ίδια δείχνουν έχω βγάλει και μερικά δείγματα φωτογραφιών να δω αν ισχύουν οι τρομερές βελτιώσεις που ανέφεραν στο xda και βλέπουμε... Security update Μαΐου...

Παντως μια χαρά τα πάει εδώ η Huawei με τα updates

 

Δε νομίζω να δούμε βελτίωση στη κάμερα. Εξάλλου δεν αναφέρει κάτι στο changelog

που παραθέτει ο φίλος κάτω. Σε κάθε περίπτωση αναμένουμε τις εντυπώσεις σου απ τη

κάμερα. Έχει τα θεματακια του το software.

Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με το xda για την .128: σε pro mode η κάμερα φτάνει πλέον σε iso 102400 (10mpx mode) ενώ πριν έφτανε μέχρι iso 6400.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...