Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nόμισα ότι έχει κυκλοφορήσει επίσημα η 120, αλλά όπως είδα, το Firmware finder δεν δουλεύει στο P20 pro..

 

Παιδιά δοκίμασα να βάλω την 120 με ff και με manual και με auto mode αλλά τζίφος.

Δεν εμφανίζεται το update στα settings. Δοκίμασε κάποιος άλλος εδώ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκίμασα να βάλω την 120 με ff και με manual και με auto mode αλλά τζίφος.

Δεν εμφανίζεται το update στα settings. Δοκίμασε κάποιος άλλος εδώ μέσα;

 

Δοκίμασα εγώ με proxy αλλά όπως και σε σένα δεν λειτουργεί, δεν στέλνει το Update....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα εγώ με proxy αλλά όπως και σε σένα δεν λειτουργεί, δεν στέλνει το Update....

 

Και εγώ μία από τα ίδια..Μάλλον δεν δουλεύει αυτός ο τρόπος στο P20 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Η προσφορα 100 εκπτωση και 100€ δωροεπιταγη υπαρχει ακομα? Μηπως υπαρχει κατι καινουργιο σε προσφορα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και περίπου 4 μέρες.

 

Ένας από τους λόγους που μεταπήδησα στο Προ είναι η διάρκεια μπαταρίας. Προς το παρόν όμως η αλήθεια είναι ότι δεν με εντυπωσιάζει. ΣΩΤ περίπου 6 ώρες με σχετικά χαμηλή φωτεινότητα. Το κινητό είναι συνδεδεμένο και στην δουλειά αλλα και στο σπίτι στο Wifi μου και το 90% των applications δεν έχουν background activity και δεν ξεκινούν αυτόματα. Τέλος, ο συγχρονισμός σε όλα τα accounts είναι off.

 

η αλήθεια είναι ότι περίμενα καλύτερα αποτελέσματα διαχείρισης ενέργειας και μπαταρίας.

 

Εσάς πως σας φαίνεται η διάρκεια μπαταρίας έως τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και περίπου 4 μέρες.

 

Ένας από τους λόγους που μεταπήδησα στο Προ είναι η διάρκεια μπαταρίας. Προς το παρόν όμως η αλήθεια είναι ότι δεν με εντυπωσιάζει. ΣΩΤ περίπου 6 ώρες με σχετικά χαμηλή φωτεινότητα. Το κινητό είναι συνδεδεμένο και στην δουλειά αλλα και στο σπίτι στο Wifi μου και το 90% των applications δεν έχουν background activity και δεν ξεκινούν αυτόματα. Τέλος, ο συγχρονισμός σε όλα τα accounts είναι off.

 

η αλήθεια είναι ότι περίμενα καλύτερα αποτελέσματα διαχείρισης ενέργειας και μπαταρίας.

 

Εσάς πως σας φαίνεται η διάρκεια μπαταρίας έως τώρα?

 

Θα πρέπει να ανεβασεις screenshot να δουμε την χρήση σου όπως θα δεις πιο πίσω κάποια που έχω βάλει εγώ... Σύμφωνα πάντως με την χρήση που περιγράφεις και αν δεν παίζεις παιχνίδια εγώ θα έβγαζα 6 ώρες οθόνη σε 4 μέρες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

 

κάτοχος και εγώ του κινητού εδώ και περίπου 4 μέρες.

 

Ένας από τους λόγους που μεταπήδησα στο Προ είναι η διάρκεια μπαταρίας. Προς το παρόν όμως η αλήθεια είναι ότι δεν με εντυπωσιάζει. ΣΩΤ περίπου 6 ώρες με σχετικά χαμηλή φωτεινότητα. Το κινητό είναι συνδεδεμένο και στην δουλειά αλλα και στο σπίτι στο Wifi μου και το 90% των applications δεν έχουν background activity και δεν ξεκινούν αυτόματα. Τέλος, ο συγχρονισμός σε όλα τα accounts είναι off.

 

η αλήθεια είναι ότι περίμενα καλύτερα αποτελέσματα διαχείρισης ενέργειας και μπαταρίας.

 

Εσάς πως σας φαίνεται η διάρκεια μπαταρίας έως τώρα?

Μια από τα ίδια και εγώ. Ερχόμενος από oneplus 5t περίμενα αν όχι καλύτερα τουλάχιστον να είναι κοντά.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανεβασεις screenshot να δουμε την χρήση σου όπως θα δεις πιο πίσω κάποια που έχω βάλει εγώ... Σύμφωνα πάντως με την χρήση που περιγράφεις και αν δεν παίζεις παιχνίδια εγώ θα έβγαζα 6 ώρες οθόνη σε 4 μέρες....

 

H αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ το κινητό από και προς την δουλειά για facebook και λίγο youtube και emails. Tο αρκετά μεγάλο SOT είναι διότι το χρησιμοποιώ και για τα mail της δουλειάς, τα ελέγχω και στέλνω κάποια mail από το κινητό.

 

Ερχόμενος από Xiaomi Mi5 όπου με 3,000mah μπαταρία και παλαιότερης γενιάς επεξεργαστή είχα SOT 4.5h με περισσότερη χρήση.

Screenshot_20180516_160500.jpg

Screenshot_20180516_160450.jpg

Edited by andreasermones
Link to comment
Share on other sites

Για τσεκάρετε για αναβάθμιση 17db713a5efd8ef14e7aa8af2cd1d8db.jpg

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος. Μολις τώρα μου εκανε random reboot και ξεκίνησε να κατεβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Μολις τώρα μου εκανε random reboot και ξεκίνησε να κατεβαίνει.

 

την έλαβα χτες το βραδυ, τίποτα αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι χρησιμοποιώ το κινητό από και προς την δουλειά για facebook και λίγο youtube και emails. Tο αρκετά μεγάλο SOT είναι διότι το χρησιμοποιώ και για τα mail της δουλειάς, τα ελέγχω και στέλνω κάποια mail από το κινητό.

 

Ερχόμενος από Xiaomi Mi5 όπου με 3,000mah μπαταρία και παλαιότερης γενιάς επεξεργαστή είχα SOT 4.5h με περισσότερη χρήση.

Screenshot_20180516_160500.jpg

Screenshot_20180516_160450.jpg

 

Δεν ξέρουμε σε αυτήν την χρήση πόσο SOT έχεις και πόσες ώρες από την τελευταία φόρτιση.

Επειδή έχω στα χέρια μου για λίγο το P20 pro και το τηλ μου είναι το Mi5 μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι η διαφορά τους είναι η μέρα με την νύχτα και ακόμα το Ρ20 είναι στην τρίτη του φόρτιση και ως γνωστόν οι μπαταρίες λιθίου φτάνουν στην πραγματική τους χωρητικότητα μετά από περίπου 7-10 κύκλους φόρτισης -εκφόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

την έλαβα χτες το βραδυ, τίποτα αξιοσημείωτο μέχρι στιγμής.

 

Όντως. Το μόνο που παρατήρησα είναι το iso 102400 στο auto mode. Νομίζω ότι

δεν υπήρχε στη προηγούμενη έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το update οεοοοοοο γιατί δεν έρχεται σε όλους;

 

Σήμερα το απόγευμα ήρθε και σε εμένα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει τρόπος (χωρίς άλλο app) να απενεργοποιήσεις το notification led για μεμονωμένες εφαρμογές.

Δεν θέλω να ενεργοποιείται στην εφαρμογή mail.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε σε αυτήν την χρήση πόσο SOT έχεις και πόσες ώρες από την τελευταία φόρτιση.

Επειδή έχω στα χέρια μου για λίγο το P20 pro και το τηλ μου είναι το Mi5 μπορώ να σου πω με βεβαιότητα ότι η διαφορά τους είναι η μέρα με την νύχτα και ακόμα το Ρ20 είναι στην τρίτη του φόρτιση και ως γνωστόν οι μπαταρίες λιθίου φτάνουν στην πραγματική τους χωρητικότητα μετά από περίπου 7-10 κύκλους φόρτισης -εκφόρτισης.

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, δεν το προσεξα. Sot 6h 4m από 100% σε 22% και 27h από τελευταία φόρτιση.

 

Εκανα μια φόρτιση στο μεσοδιάστημα και θα δω πως θα εξελιχθεί. Το σκεφτομουν και εγώ το θέμα βελτιστοποίησης μπαταρίας.

Edited by andreasermones
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο φίλε μου, δεν το προσεξα. Sot 6h 4m από 100% σε 22% και 27h από τελευταία φόρτιση.

 

Εκανα μια φόρτιση στο μεσοδιάστημα και θα δω πως θα εξελιχθεί. Το σκεφτομουν και εγώ το θέμα βελτιστοποίησης μπαταρίας.

 

Οπότε μέχρι το 0% (εάν είναι αναλογικά) εάν συνεχίσεις με την ίδια χρήση θα έχεις περίπου επιπλέον 1 ώρα και 40 λεπτά SOT σε περίπου 6 ώρες ακόμα χρήσης.

Θα έχεις δηλαδή συνολικά με μια φόρτιση 7:45 SOT σε 33 περίπου ώρες χρήσης.

 

Τι παραπάνω περιμένεις;

Το SOT είναι τελείως σχετικό. Δεν είναι το ίδιο να έχεις 4,5 ώρες SOT σε 5 ώρες χρήσης και να φτάσεις 0% και άλλο να έχεις 4,5 ώρες SOT σε 48 ώρες χρήσης.

 

Έχεις 1/4 περίπου παραπάνω ενέργεια από το Mi 5, οπότε θα πρέπει να έχεις 1/4 παραπάνω χρήση στο P20 pro. Σωστά;

Νομίζω ότι θα έχεις παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Που είναι το update οεοοοοοο γιατί δεν έρχεται σε όλους;

Και σε μένα κανονικά ήρθε από χτες το απόγευμα.

 

Υ.Γ: Δεν ξέρω πόσοι το έχετε προσέξει, αλλά διαθέτουμε το κατά 99% κινητό της χρόνιας σύμφωνα με την ψηφοφορία στο Myphone.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466884

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα κανονικά ήρθε από χτες το απόγευμα.

 

Υ.Γ: Δεν ξέρω πόσοι το έχετε προσέξει, αλλά διαθέτουμε το κατά 99% κινητό της χρόνιας σύμφωνα με την ψηφοφορία στο Myphone.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=466884

Ε καλά πλέον το φόρουμ έχει περισσότερο "διαμαντάκια" παρά γνώστες χρήστες.

Αλλά αν έτσι ικανοποιείται το εγώ σου, πάω πάσο.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ε καλά πλέον το φόρουμ έχει περισσότερο "διαμαντάκια" παρά γνώστες χρήστες.

Αλλά αν έτσι ικανοποιείται το εγώ σου, πάω πάσο.

Προσωπικά επειδή από τρέλα αλλάζω κατά μέσο όρο 1-2 flagship το μήνα μου είναι αδιάφορο. Δείχνει κάτι όμως καθώς τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας δεν διαφέρουν σημαντικά σε σχέση με το εξωτερικό.

 

Θα συμφωνήσω επίσης ότι υπάρχουν διαμαντάκια όπως λες και γνώστες, απλά και εκεί παίζεται για το ποιος ανήκει στην μια κατηγορία και ποιος στην αλλη. :)

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Ε καλά πλέον το φόρουμ έχει περισσότερο "διαμαντάκια" παρά γνώστες χρήστες.

Αλλά αν έτσι ικανοποιείται το εγώ σου, πάω πάσο.

 

Ενω αν εβγαινε πρωτο το S9+ (το οποιο παρεπιπτοντως ψηφισα) ή το iPhone X, θα ηταν γνωστες χρηστες! :lol:

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

στην ουσια η συγκριση ειναι και λιγο αδικη,τα μοντελα τα πιο πολλα ειναι του 2017

Ασε που δε βαλανε το νοτε 8 (ειναι το τελευταίο νοτε μέχρι να βγει αντικαταστατης) το οποιο θα επιανε σιγουρα καλούτσικο ποσοστο. Προσωπικά θα το ψήφιζα. Δεν εχει να ζηλέψει απολυτως τιποτα απο ολα αυτα. Καπου χανει ελαφρώς, καπου κερδιζει, και έχει και το πενακι + την μεγαλύτερη oled οθονη απο ολα αυτα, χωρίς notch. Αν ειχε και καλύτερη μπαταρία μεχρι 1ο εβγαινε.

Το 20 pro όμως ισως δικαιωματικά ειναι πρωτο κυρίως λογω ντορου, ειναι το τελευταίο που βγηκε, με την καλύτερη καμερα (εστω σε καποια σενάρια, νομίζω σε αυτο συμφωνούμε όλοι), καλη μεγαλη μπαταρία κλπ. Με τα δικα του συν και πλην. Απλα αυτη η 1η θεση ειναι με διαφορά στήθους. Ολα αυτα ειναι πολυ κοντα και κανενα δεν ξεχωρίζει πραγματικά.

Αμα ξαναψηφισεις σε 6 μηνες οταν παλαιωσει και αυτο και κοπασει ο θόρυβος, αλλο μπορει να έβγαινε 1ο ανετοτατα.. (με μικρη παντα διαφορά).

Edited by sosimple2
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παρακολουθω την συζητηση και ακομα δεν εχω καταλαβει γιατι πρεπει να γινει δσυγκριση με κατι αλλο π.χ με s9+

Εμεν με νοιαζει η συγκεκριμενη συσκευη p20 pro και εδω θα διαβασω για την επιδοση της.λιγο με ενδιαφερει αν υπερεχει ή οχι απο αλλες .εγω θελω να ακουσω απο καποιον που την εχει τι εχει τελοσπαντων και τι προσφερει.τωρα για τα διαμαντακια που γραφτηκε πιο πανω ειναι τουλαχιστον ατυχης ο σχολιασμος καποιος δεν χρειαζεται να ειναι ειδημονας για να εκφρασει αποψη .η αποψη του ειναι σεβαστη οποια και αν ειναι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...