Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα θα βελτιωθεί με μελλοντικά updates.

Ανέβασε και μερικά με το Ai on κάποια στιγμή και μετά πάλι όταν έρθει το νέο update. :)

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τo AI λειτουργει μερικές φορές πολύ επιθετικά. Ίσως είναι καλύτερα να απενεργοποιηθει για φυσικότερα αποτελέσματα.

Ζουμ και night mode το P20 Pro είναι έτη φωτός μπροστά από τον ανταγωνισμο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει cloud η Huawei αλλά ακόμα δεν είναι διαθέσιμο στην Ελλάδα τουλάχιστον μέχρι πριν 2 μήνες δεν ήταν.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί μου "κλείνει" το acr ενώ το έχω συνεχώς ενεργοποιημένο?

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, μπαταρία, Εκκίνηση εφαρμογών, και στο acr κλείσε το 'αυτόματη διαχείριση' αφήνοντας ενεργοποιημένες τις τρεις επιλογές που θα σου εμφανήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από περίπου 15 ημέρες χρήσης και άλλες τόσες φορτίσεις, κάνω ένα μικρό review για τη διαχείριση της μπαταρίας. Αρχικά να πω πως οι 2 προηγούμενες συσκευές μου ήταν το Xiaomi Redmi Note 3 Pro και Samsung Galaxy S7 Edge. Αμφότερα με πολύ δυνατές μπαταρίες, αλλά με διαφορετικές δυνατότητες το καθένα. Τώρα, με το Huawei P20 Pro στα χέρια μου είδα χρόνους καλύτερους από το S7 Edge αλλά όχι τέτοιους όπως τoυ Redmi Note 3 Pro. Δικαίως βέβαια, αφού από θέμα δυνατοτήτων μιλάμε για τη μέρα με τη νύχτα! Κι επειδή μιλάμε με νούμερα, παραθέτω τις εξής εικόνες:

ΔΙΑΡΚΕΙΑ https://ibb.co/bR6HbJ

ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ https://ibb.co/bCDxbJ

ΚΛΗΣΕΙΣ https://ibb.co/mvYxbJ

ΟΘΟΝΗ https://ibb.co/gpDKqd

 

Αυτό που θέλω να σημειωθεί πως το Screen On Time αυξήθηκε κατά 1 ώρα με απλή φόρτιση της μπαταρίας και όχι με υπερταχεία (χρήση άλλου φορτιστή). Στο γράφημα που υπάρχει κενό είναι τα 2 βράδια που έκλεισα το κινητό ενώ κοιμόμουν. Πολύ Chrome, Messenger, Instagram και περίπου μισή ώρα στο τηλέφωνο. Όλες οι εφαρμογές στην αυτόματη διαχείριση και ενεργοποιημένη η εξοικονόμηση ενέργειας. Επίσης η ανάλυση ήταν στο FHD+ και κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω σε χαμηλότερη, ενώ τα βράδια έπαιζα λίγο με νυχτερινή λήψη. Άψογη διαχείριση για τα δεδομένα του κινητού με μεγάλη οθόνη και πολλές δυνατότητες.

Στο μόνο που έχω μια μικρή ένσταση είναι στο ποσοστό: Όταν φτάνει στο 100% και το βγάζω από τη φόρτιση μετά από 5 λεπτά, θα πέσει στο 99 μετά από περίπου 20 λεπτά SoT. Και γενικά μέχρι το 90% πέφτει σχετικά αργά και σε γεμίζει χαρά. Μετά όμως τα πράγματα είναι διαφορετικά και πέφτει πιο εύκολα. Στο 15% ρουφάει τη μπαταρία σαν διάολος οπότε θα πρέπει να στε προσεκτικοί και να ενεργοποιήσετε την Υπερεξοικονόμηση Ενέργειας όπου η μπαταρία κρατάει καλά.

 

Αυτά από μένα, μπράβο στη Huawei και ελπίζω σε ακόμη καλύτερα optimizations μιας και η 8.1 Oreo είναι ακόμη στα πρώτα της γερά βήματα.

Link to comment
Share on other sites

Τo AI λειτουργει μερικές φορές πολύ επιθετικά. Ίσως είναι καλύτερα να απενεργοποιηθει για φυσικότερα αποτελέσματα.

Ζουμ και night mode το P20 Pro είναι έτη φωτός μπροστά από τον ανταγωνισμο.

 

+1.000 ουδέποτε το χρησιμοποίησα (ΑΙ) , η ρυθμιση σε νυχτερινή λήψη απλά διαλύει κι όχι μόνο τον ανταγωνισμό αλλα βάζει και σε σκέψεις πολύ πιο ακριβές κατασκευές αποκλειστικά για φωτογραφίες. Εύγε στο συνεργαζόμενο department της Leica...ουσιαστικά η Ferrari της φωτογραφίας.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα διάβαζα ότι βγαίνει νέο update για την κινεζική έκδοση με νέες βελτιώσεις σε μπροστινή κάμερα (beautification), Gpu-Games & στον stereo ήχο...αναφερει και τις διορθώσεις που αφορούν το touch respond σε πολύ μικρές κινήσεις αλλά αυτό το είχαν ήδη βελτίωση και στο προηγούμενο update της Κίνας.

Ολα δείχνουν ότι σε 3-4 μήνες η συσκευή θα αγγίζει την κορυφή σε πάρα πολλούς τομείς.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διαφανή μεμβράνη προστασίας ή skin για την πλάτη;

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω καθότι άσχετος με φωτογραφία, αυτά που λέτε για ΑΙ και επιθετικό sharpening δεν διορθώνονται με κάποιο camera app που να σώζει σε raw αρχείο; Υποθετω ότι εκεί δεν υπάρχει επεξεργασία από κινητό και είναι ότι κάνει το hardware. Όποτε κανείς παπάδες με τις τρεις κάμερες. Κάνω λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Τo AI λειτουργει μερικές φορές πολύ επιθετικά. Ίσως είναι καλύτερα να απενεργοποιηθει για φυσικότερα αποτελέσματα.

Ζουμ και night mode το P20 Pro είναι έτη φωτός μπροστά από τον ανταγωνισμο.

 

για ζουμ συμφωνώ.. το night mode ομως ειναι κακο.

υπερβολικό παστέλωμα, σβήσιμο λεπτομερειών και έντονες αλλοιώσεις

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

για ζουμ συμφωνώ.. το night mode ομως ειναι κακο.

υπερβολικό παστέλωμα, σβήσιμο λεπτομερειών και έντονες αλλοιώσεις

Όχι και κακό. Δεν έχω δει κάτι καλύτερο σε βράδινη φωτογραφία από οποιοδήποτε flagship κυκλοφορεί σήμερα (και τα περισσότερα τα έχω δοκιμάσει ).

Και μάλιστα με αρκετά μεγάλη διαφορά από το δεύτερο .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος πότε θα είναι σε διαθεσιμότητα το Huawei p20 pro σε χρώμα twilight;

Σαν κάτοχος του P20 Pro σε twilight μπορώ να πω με σιγουριά ότι το μαύρο μου αρέσει καλύτερα τελικά. Πιο διαχρονικό, πιο premium.

Βέβαια γούστα είναι αυτά. Ευτυχώς βρήκα κάποιον που το ήθελε και θα πάρω το μαύρο που μου αρέσει περισσότερο .

Edited by panosf
Link to comment
Share on other sites

Όχι και κακό. Δεν έχω δει κάτι καλύτερο σε βράδινη φωτογραφία από οποιοδήποτε flagship κυκλοφορεί σήμερα (και τα περισσότερα τα έχω δοκιμάσει ).

Και μάλιστα με αρκετά μεγάλη διαφορά από το δεύτερο .

 

.

 

μεχρι στιγμής χάνει απο U11/pixel/s9/mate 10 pro απ όσο έχουμε δει στο νήμα των συγκρίσεων

μπορείς βέβαια να μας ποστάρεις και δικά σου δείγματα και να το αναλύσουμε

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας διαβάζω συχνά κ λέτε ότι είναι μακράν καλύτερο απτο δεύτερο γιατί στο βίντεο αυτό δεν δείχνει κάτι τέτοιο;;

Εχω διαβασει ότι έχει το p20 pro καλύτερη σελφι κ είναι πίσω σε σχέση με το s9 plus όπως επίσης κ στο βίντεο διαφορά υπέρ του s9 plus όπως κ στις φώτο δεν βλέπουμε κάτι τέτοιο υπάρχει κάποιος αντικειμενικος; δεν προκαλώ ούτε τρολαρω απλά βρείτε μ λόγους πέρα απτό 5χ ζουμ κ την μπαταρία να αφήσει το s9 plus η ανάμεσα σε αυτά τα δύο να πάρει το p20. Εγώ είδα σε κάποιες φώτο κερδίζει πότε το το ένα κ πότε το άλλο.. Στο βίντεο γίνεται σεισμός κατά του Huawei κ στην σελφι beauty mode κ κερωμα πλαστικου παραπάνω στο Huawei. Δεν θέλω χαιδεμα στα αυτιά ούτε τσακωμό καλό βράδυ παρέα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει η λειτουργία μην ενοχλείτε από το να κλείσουμε απλα τον ήχο του κινητού;

 

Στην λειτουργία "μην ενοχλείτε" μπορείς να επιλέξεις αριθμούς οι οποίοι θα παρακάμπτουν το αθόρυβο και θα χτυπούν κανονικά με ήχο είτε σε κλήση είτε σε μηνύματα. Όπως επίσης, εάν θέλεις, μπορείς να επιτρέψεις στους αριθμούς που σε καλούν 2 φορές μέσα σε 3 λεπτά, να ακουστεί η δεύτερη κλήση κανονικά.

Για παράδειγμα, εγώ επειδή προσωρινά δεν έχω σταθερό, έχω επιτρέψει στα τηλέφωνα κάποιων οικείων προσώπων να παρακάμπτουν το "μην ενοχλείτε" ώστε αν τύχει και με καλέσουν σε ώρα ανάγκης να ακούσω το κινητό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας διαβάζω συχνά κ λέτε ότι είναι μακράν καλύτερο απτο δεύτερο γιατί στο βίντεο αυτό δεν δείχνει κάτι τέτοιο;;

Εχω διαβασει ότι έχει το p20 pro καλύτερη σελφι κ είναι πίσω σε σχέση με το s9 plus όπως επίσης κ στο βίντεο διαφορά υπέρ του s9 plus όπως κ στις φώτο δεν βλέπουμε κάτι τέτοιο υπάρχει κάποιος αντικειμενικος; δεν προκαλώ ούτε τρολαρω απλά βρείτε μ λόγους πέρα απτό 5χ ζουμ κ την μπαταρία να αφήσει το s9 plus η ανάμεσα σε αυτά τα δύο να πάρει το p20. Εγώ είδα σε κάποιες φώτο κερδίζει πότε το το ένα κ πότε το άλλο.. Στο βίντεο γίνεται σεισμός κατά του Huawei κ στην σελφι beauty mode κ κερωμα πλαστικου παραπάνω στο Huawei. Δεν θέλω χαιδεμα στα αυτιά ούτε τσακωμό καλό βράδυ παρέα

Οταν λες κάποιος αντικειμενικός τί ακριβώς εννοείς; Θεωρείς ότι υπάρχουν οπαδοί κινητών που γυρνάνε με κασκόλ και μπλουζάκια της Samsung ή της Huawei; Τα περισσότερα παιδιά έχουν δοκιμάσει και τα δύο κινητά και ακόμη περισσότερα φέτος. Για να μιλήσω για τον εαυτό μου έχω πάρει 2 φορές το s9 plus και 2 φορές το P20 Pro και κατέληξα οτι με βολεύει καλύτερα να συνεχίσω με το 2ο.

Ο καθένας ζυγίζει τι ακριβώς θέλει και αποφασίζει:

Μπαταρία, φωτογραφία, ir blaster, δαχτυλικό/face recognition, home button με αρκετά features πας στο P20 Pro.

Οθόνη, soc, βιντεο, καλύτερο ui, micro sd (αν δεν δουλεύεις dual sim) πας στο S9 Plus.

 

Στο θέμα φωτογραφία και μόνο...βρήκα αρκετά ανώτερο το P20 Pro.

Στο βίντεο υπάρχει το θέμα με το 4Κ ois στο P20 Pro....στα 1080/30fps είναι πανω-κατω ίδια.

Selfie προτιμώ χρωματικά το s9 plus, παρόλο που σε λεπτομέρεια υπερέχει και πάλι το P20 Pro.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μεχρι στιγμής χάνει απο U11/pixel/s9/mate 10 pro απ όσο έχουμε δει στο νήμα των συγκρίσεων

μπορείς βέβαια να μας ποστάρεις και δικά σου δείγματα και να το αναλύσουμε

Το U11 και το pixel δεν τα έχω αλλά στα s9 και mate 10 δεν μπορείς να δοκιμάσεις Night mode χωρίς τρίποδα. Αυτό που κάνει το P20 Pro στο night mode είναι λίγο πολύ τεχνολογικό θαύμα σε σχέση με ότι έχουμε δει μεχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας διαβάζω συχνά κ λέτε ότι είναι μακράν καλύτερο απτο δεύτερο γιατί στο βίντεο αυτό δεν δείχνει κάτι τέτοιο;;

Εχω διαβασει ότι έχει το p20 pro καλύτερη σελφι κ είναι πίσω σε σχέση με το s9 plus όπως επίσης κ στο βίντεο διαφορά υπέρ του s9 plus όπως κ στις φώτο δεν βλέπουμε κάτι τέτοιο υπάρχει κάποιος αντικειμενικος; δεν προκαλώ ούτε τρολαρω απλά βρείτε μ λόγους πέρα απτό 5χ ζουμ κ την μπαταρία να αφήσει το s9 plus η ανάμεσα σε αυτά τα δύο να πάρει το p20. Εγώ είδα σε κάποιες φώτο κερδίζει πότε το το ένα κ πότε το άλλο.. Στο βίντεο γίνεται σεισμός κατά του Huawei κ στην σελφι beauty mode κ κερωμα πλαστικου παραπάνω στο Huawei. Δεν θέλω χαιδεμα στα αυτιά ούτε τσακωμό καλό βράδυ παρέα

 

Αν και δεν θέλω να ανοίξει ένα ακόμα VS με το P20 PRO θα πω απλά ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο...Ιδιαίτερα αν κάποιος δεν ασχολείται επαγγελματικά με το θέμα φωτογραφίας τότε οι φωτογραφίες του p20 pro έστω και στην καλύτερη οθόνη του s9+ θα του φαίνονται όχι απλά καλές αλλά πολύ καλύτερες (έχω ήδη δοκιμάσει με s9+ και s8+) έστω και αν έχουν το sharpinnes ανεβασμένο... Και που να έρθουν και τα updates....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κάποιος αντικειμενικός τί ακριβώς εννοείς; Θεωρείς ότι υπάρχουν οπαδοί κινητών που γυρνάνε με κασκόλ και μπλουζάκια της Samsung ή της Huawei; Τα περισσότερα παιδιά έχουν δοκιμάσει και τα δύο κινητά και ακόμη περισσότερα φέτος. Για να μιλήσω για τον εαυτό μου έχω πάρει 2 φορές το s9 plus και 2 φορές το P20 Pro και κατέληξα οτι με βολεύει καλύτερα να συνεχίσω με το 2ο.

Ο καθένας ζυγίζει τι ακριβώς θέλει και αποφασίζει:

Μπαταρία, φωτογραφία, ir blaster, δαχτυλικό/face recognition, home button με αρκετά features πας στο P20 Pro.

Οθόνη, soc, βιντεο, καλύτερο ui, micro sd (αν δεν δουλεύεις dual sim) πας στο S9 Plus.

 

Στο θέμα φωτογραφία και μόνο...βρήκα αρκετά ανώτερο το P20 Pro.

Στο βίντεο υπάρχει το θέμα με το 4Κ ois στο P20 Pro....στα 1080/30fps είναι πανω-κατω ίδια.

Selfie προτιμώ χρωματικά το s9 plus, παρόλο που σε λεπτομέρεια υπερέχει και πάλι το P20 Pro.

 

Αντικειμενικά μ απαντησες όσο μπορείς πιστεύω .. Ναι υπάρχουν κασκόλ στο μυαλό μας Όταν σε όλα τα κινητά έχει βγει το κουμπι μπροστά κάποιοι το. Θεωρούν κάτι καινούργιο.. εγώ το θεωρώ πισωγύρισμα όπως κ το νοτς απτή στιγμή που τρώνε οθόνη.. Μπες να δεις στις συγκρίσεις καμερών.. Τα παιδιά γράφουν ότι υστερεί το p20 κ φαίνεται οκ στην οθόνη του κινητού..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν και δεν θέλω να ανοίξει ένα ακόμα VS με το P20 PRO θα πω απλά ότι συμφωνώ απόλυτα με τον Πάνο...

 

Γιατί να ανοίξουμε vs κουβέντα κάνουμε ρε παιδιά ούτε με το ζόρι θα βγάλουμε κάποιο καλύτερο ούτε τσακωμούς . Επειδή σας ξέρω από εδώ σήμερα έχετε Huawei μεθαύριο θα έχετε note 9 κ τούμπαλιν

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Αντικειμενικά μ απαντησες όσο μπορείς πιστεύω .. Ναι υπάρχουν κασκόλ στο μυαλό μας Όταν σε όλα τα κινητά έχει βγει το κουμπι μπροστά κάποιοι το. Θεωρούν κάτι καινούργιο.. εγώ το θεωρώ πισωγύρισμα όπως κ το νοτς απτή στιγμή που τρώνε οθόνη.. Μπες να δεις στις συγκρίσεις καμερών.. Τα παιδιά γράφουν ότι υστερεί το p20 κ φαίνεται οκ στην οθόνη του κινητού..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Γιατί να ανοίξουμε vs κουβέντα κάνουμε ρε παιδιά ούτε με το ζόρι θα βγάλουμε κάποιο καλύτερο ούτε τσακωμούς . Επειδή σας ξέρω από εδώ σήμερα έχετε Huawei μεθαύριο θα έχετε note 9 κ τούμπαλιν

 

Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.... Ότι δηλαδή μεθαύριο θα έχουμε NOTE 9 & MATE 20

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Huawei Mate Mate 10 12mpxl VS 20mpxl

 

12mpxl HUAWEI MATE 10

39690792332_71d4e8dc1d_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39690792332_71d4e8dc1d_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

20mpxl HUAWEI MATE 10

39012635684_af1252c033_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39012635684_af1252c033_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

HUAWEI P20 PRO FULL AUTO NO MODE

28228866908_026d6b44ef_z.jpgHuawei p20 pro low light indoor by GumJd tsiglas, on Flickr"]28228866908_026d6b44ef_z.jpgHuawei p20 pro low light indoor by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

12mpxl HUAWEI MATE 10

39690757162_74a25c1b60_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr"]39690757162_74a25c1b60_z.jpg12mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

 

20mpxl HUAWEI MATE 10

39012591784_1e54aa3e20_z.jpg20mpxl HUAWEI MATE 10 by GumJd tsiglas, on Flickr

 

HUAWEI P20 PRO FULL AUTO NO MODE

41382020974_187fff8369_z.jpgHuawei p20 pro indoor white light by GumJd tsiglas, on Flickr"]41382020974_187fff8369_z.jpgHuawei p20 pro indoor white light by GumJd tsiglas, on Flickr[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε διάφορα ρεβιου, συγκρίσεις κάμερας στο utube μεταξυ s9+ και p20 pro, σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν προκύπτει το συμπέρασμα που αναπαραγεται εδω οτι η καμερα του p20 pro υπερεχει. Κατα κανονα καθε μια υπερεχει σε διαφορετικούς τομεις. Πχ στο πολυ σκοτάδι οντως η καμερα του p20 pro παιζει μπαλα μονη της. Κατα κανονα ομως, στα περισσότερα και σημαντικότερα σεναρια, το s9 pro βγαζει καλύτερες φωτο με καλυτερα χρωματα κλπ.

Το οποίο ειναι και το σημαντικότερο κατ εμε..

Εκτός και αν είσαι νυχτοφυλακας, η καμερα του s9 ειναι προτιμοτερη.. :lol:

Απλα ειναι πλεον τόσο κοντά, που αναλογως τα γουστα σου σε χρώματα, σε τι οθονη βλέπεις τις φωτο κλπ μπορει να προτιμάς ητε τη μια ητε την αλλη κάμερα.

Το οποίο και αντικειμενικα σημαίνει οτι δεν μπορεις να πεις τη μια καμερα ξεκαθαρα καλύτερη της αλλης. Το τι θα γινει με Update, ας περιμένουμε να το δουμε. Δεν το ξερει κανείς. Ποιος σου λεει οτι δε θα βελτιωθεί πχ περισσότερο η καμερα του s9 με Update κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...