Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια..Θελω να προβω στην αγορα ενος P20 Pro αλλα δεν ξερω ποιο χρωμα.

 

Τι λετε;

Επίσης κανένα καλο Τζαμακι για την οθόνη ξέρουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάσατε κανένα νεώτερο αν θα πάρουμε emui 9.1? Γιατί απ' όσο είχα διαβάσει έχει αρκετές βελτιώσεις και στην απόδοση αλλά και στο ΑΙ της κάμερας που λογικά θα απογειώσουν το κινητό. Στη σειρά mate 20 άρχισαν ήδη να το παίρνουν σε beta έκδοση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παίδες διαβάσατε κανένα νεώτερο αν θα πάρουμε emui 9.1? Γιατί απ' όσο είχα διαβάσει έχει αρκετές βελτιώσεις και στην απόδοση αλλά και στο ΑΙ της κάμερας που λογικά θα απογειώσουν το κινητό. Στη σειρά mate 20 άρχισαν ήδη να το παίρνουν σε beta έκδοση.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ποσο καλυτερο να γινει; Η συσκευή πετάει. Το μονο μειον για μενα, το βιντεο και ιδιαίτερα η σταθεροποιηση...Εκει χωλαίνει.Μακαρι εκει να γινει βελτίωση.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κανένα καλο Τζαμακι για την οθόνη ξέρουμε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καποιος ρε παιδια μια βοηθεια

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Καποιος ρε παιδια μια βοηθεια

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ αυτό και είμαι υπερευχαριστημένος: Spigen GLAS.tR Slim Full Face Tempered Glass

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο καλυτερο να γινει; Η συσκευή πετάει. Το μονο μειον για μενα, το βιντεο και ιδιαίτερα η σταθεροποιηση...Εκει χωλαίνει.Μακαρι εκει να γινει βελτίωση.
Υποτίθεται ότι εισάγει μια νέα επαναστατική καινοτομία της huawei, το ERFOS, που αντικαθιστά το ext4 και αυξάνει το read and write performance κατά 20% και επομένως την ταχύτητα του τηλεφώνου η όποια δεν μειώνεται με την χρήση και την πάροδο του χρόνου, ο διαθέσιμος χώρος αυξάνεται κατά 2 Gb σε σχέση με πριν και βελτιώνει το security στα αρχεία συστήματος. Επίσης βελτιώνει το AI της κάμερας.

Για βίντεο δεν γνωρίζω, αλλά μου φαίνονται καλές αλλαγές αυτές. Σκέψου το update στο mate 20 ήταν περίπου 4.5 GB.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιώ αυτό και είμαι υπερευχαριστημένος: Spigen GLAS.tR Slim Full Face Tempered Glass
Μπαίνει εύκολα; Κάποιο λινκ αγοράς παρακαλώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IMG-0945.png
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο φαίνεται να το πάρει το mate 20 και να μην το πάρει το P20pro.

 

Δεν νομίζω ότι θέλουν να χαλάσουν την φήμη των αναβαθμίσεων στην σειρά P.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή να πουλήσει η σειρά p30 να μπαλωσουν και τίποτα από το φιάσκο με τις οθόνες της LG με το Mate 20 pro και θα δώσει σίγουρα updates όχι μόνο τώρα αλλά και αργότερα φυσικά... Μην ξεχνάτε ότι το p 20 pro έβαλε άλλα δεδομένα στον τομέα των καμερών, ψηφίστηκε το καλύτερο smartphone του 2018 συνεπώς μην αγχώνεστε άδικα πιστεύω...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα έχει ανακοινωθεί επίσημα (το ινετ είναι γεμάτο από τις αναφορές αυτές) ότι και η σειρά p20 θα πάρει το 9.1. Τι το ψάχνουμε. Είναι απλά θέμα χρόνου.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ζω κάτι απίστευτο και κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά.

Πέφτει το κινητό από απόσταση ούτε μισού μέτρου στο χαλί, με τζάμι και θήκη σιλικόνης και μάλλον χάλασε το digitizer.

To κινητό άθικτο και η οθόνη άψογη χωρίς γρατζουνιά.

Η οθόνη δεν αποκρίνεται κι όταν πάω να την ανοίξω, αναβοσβήνει και έχει ψιλοπράσινο χρώμα.

Είναι δυνατόν ρε παιδιά; :cry:

Είναι εντός εγγύησης, θα μπορέσει να καλυφθεί;

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοια περίπτωση με την δική σου ενός φίλου, άθικτη η συσκευή μετά από "καλή" πτώση δίχως καμία ζημιά εμφανισιακά, όμως έπαψε να λειτουργεί το δακτυλικό αποτύπωμα καθώς και η οθόνη δεν ανταποκρινοταν .Το έστειλε Μιχαλακοπούλου το επισκευασαν κανονικά με μηδενικό κόστος. Εύχομαι η περίπτωση σου να έχει την ίδια έκβαση.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερον αυτο.

Το θεμα ειναι οτι τους ενημερωνω οτι επεσε ή το κανω αβαβα;

Οχι οτι δεν ειναι εξυπνοι να καταλαβουν οτι προκειται για πτωση.

Εμενα το δακτυλικο λειτουργει.

Φανταζομαι δεν κανουν καποια επαναφορα ετσι; Γιατι δεν εχω προσβαση στ αρχεια δεδομενου οτι το hisuite δεν μπορει να διαβασει το κινητο χωρις permisions.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι και δεν ρώτησα για την επαναφορά, λογικά θα έρθει σε κατάσταση εργοστασιακών ρυθμίσεων, δηλ. Θα σου κάνουν επαναφορά όταν επιστρέψει .Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν τους ανέφερε κάτι με πτώση αφού ήταν και τυχερός φυσικά γιατί η συσκευή ήταν άθικτη μετά την τούμπα...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΠΤΩΣΗ..., είναι δυνατόν να το σκέφτεσαι καν? Χαλαρό αβαβά και το πας την Δευτέρα να στο επισκευάσουν εντός εγγύησης! Θα σε ρωτήσουν τι και πω, πες έτσι ξαφνικά έγιναν όλα χωρίς αιτία.

Ναι θα το κάνουν επαναφορά κατά πάσα πιθανότητα, οπότε ΑΝ είναι κάτι σημαντικό που έχεις μέσα, πες τους το μπας και φιλοτιμηθούν να στο σώσουν. (κράτα και ένα στικάκι να τους δώσεις) Ακούω πολλές ανάλογες περιπτώσεις με πτώσεις σε χαλιά που έχουν επιφέρει ακόμα και σπάσιμο οθόνης παρ' όλο που είναι και σε θήκες. Θα πρέπει να το κοιτάξει λίγο η Huawei σε μελλοντικά της κινητά!

Link to comment
Share on other sites

Θα παω απο κοντα να τους ενημερωσω. Ελπιζω να φιλοτιμηθουν να μη κανουν επαναφορα.

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας γιατι εφριξα επειδη το προσεχω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Θα παω απο κοντα να τους ενημερωσω. Ελπιζω να φιλοτιμηθουν να μη κανουν επαναφορα.

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας γιατι εφριξα επειδη το προσεχω πολυ.

Το πρώτο πράγμα που σου λένε στο service είναι να πάρεις back up γιατί θα γίνει επαναφορά ή τέλος πάντων εγκατάσταση της τελευταίας ρομ. Οπότε νομίζω πρέπει να βρεις ένα τρόπο να πάρεις back up αν δεν θες να χάσεις κάποια αρχεία. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ζω κάτι απίστευτο και κοντεύουν να μου πέσουν τα μαλλιά.

Πέφτει το κινητό από απόσταση ούτε μισού μέτρου στο χαλί, με τζάμι και θήκη σιλικόνης και μάλλον χάλασε το digitizer.

To κινητό άθικτο και η οθόνη άψογη χωρίς γρατζουνιά.

Η οθόνη δεν αποκρίνεται κι όταν πάω να την ανοίξω, αναβοσβήνει και έχει ψιλοπράσινο χρώμα.

Είναι δυνατόν ρε παιδιά; :cry:

Είναι εντός εγγύησης, θα μπορέσει να καλυφθεί;

 

Αν μπορείς να δείς στην οθόνη αλλά δεν δουλεύει το touch σύνδεσε ένα mouse στη usb του κινητού να το δουλέψεις.

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουσα να δω την οθονη μεχρι που χτυπησα το κινητο στην πλατη δυνατα και αναψε η οθονη με πολλα μαυρα και μωβ σημεια. Ηταν ικανο ομως να παρω backup αφου το touch δουλευε αλλα και το δαχτυλικο.

Αυριο παω στους μαστορες να τ αφησω και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουσα να δω την οθονη μεχρι που χτυπησα το κινητο στην πλατη δυνατα και αναψε η οθονη με πολλα μαυρα και μωβ σημεια. Ηταν ικανο ομως να παρω backup αφου το touch δουλευε αλλα και το δαχτυλικο.

 

Αυριο παω στους μαστορες να τ αφησω και βλεπουμε.

Γκαντεμιά φίλε μού. Είχες την απλή σιλικόνης που είχε μέσα;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι Γιωργο την απλη.

Σ ολα τα κινητα που ειχα στα χερια μου, προφανως καποια στιγμη μου πεσαν, αλλα ποτε δεν εγινε κατι τετοιο. Οχι τιποτε αλλο, η πτωση δεν ηταν και τραγικη. Ουτε μισο μετρο και σε χαλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να καταλάβω αν έχει γίνει αλλαγή οθόνης στο P20 pro έχω βρει ένα μεταχειρισμένο και θέλω να το αγοράσω

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...