Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνω απολυτα με τον panosf στη συγκριση S9+ με P20 Pro.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε, περιμένω οριστικές εντυπώσεις και αποφάσεις, είμαι κι εγώ ένας μελλοντικός αγοραστής ενός εκ των δύο, οπότε η γνώμη σου θα μετρήσει ✌

 

Στην θέση σου αυτή την στιγμή θα πήγαινα p20 pro φίλε μου!s8+ έχεις οπότε θα πας σε ένα ακριβώς ίδιο εμφανισιακά(s9+) δηλ δεν θα έχεις ενθουσιασμό όπως έχεις με μια καινούρια συσκευή η οτιδήποτε άλλο καινούριο που αγοράζεις!επίσης έχει πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά,εγώ μετά από s8+ θα πάω σε άλλη εταιρία να νοιώσω την αλλαγή!σίγουρα το καλύτερο θα ήταν να ειχες στην κατοχή σου και τις δυο συσκευές αλλά λίγοι έχουν αυτό το προνόμιο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Έχω βρει σε καταπληκτική τιμή το P20 pro.

Αξίζει η αλλαγή από Samsung S9 plus;

Μπορεί κάποιος που έχει και τα δύο, να πει την άποψη του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Εχω δεν εχω κ τα δυο αλλα εκτος απο κάμερα νομιζω οτι το s9 ειναι καλυτερο σε ολα..Απο αυτονομια τωρα δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Εχω δεν εχω κ τα δυο αλλα εκτος απο κάμερα νομιζω οτι το s9 ειναι καλυτερο σε ολα..Απο αυτονομια τωρα δεν ξερω..

 

Αυτονομια ξεκαθαρα καλυτερο το P20 Pro.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Στην θέση σου αυτή την στιγμή θα πήγαινα p20 pro φίλε μου!s8+ έχεις οπότε θα πας σε ένα ακριβώς ίδιο εμφανισιακά(s9+) δηλ δεν θα έχεις ενθουσιασμό όπως έχεις με μια καινούρια συσκευή η οτιδήποτε άλλο καινούριο που αγοράζεις!επίσης έχει πάρα πολύ καλά χαρακτηριστικά,εγώ μετά από s8+ θα πάω σε άλλη εταιρία να νοιώσω την αλλαγή!σίγουρα το καλύτερο θα ήταν να ειχες στην κατοχή σου και τις δυο συσκευές αλλά λίγοι έχουν αυτό το προνόμιο!

 

Έχεις δίκιο κι εγώ προς τα εκεί κλείνω όταν έρθει η ώρα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

P20 Pro συσκευάρα!!!! Και η κάμερα κορυφή!!!!!! Ανεπιφύλακτα στο προτείνω όσο για την μπαταρία ΤΕΡΑΣ!!!!!! τιτανοτεράστια!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Να τα πάρουμε ένα ένα.

 

Κάποιος βάζει ασφάλεια στο τηλέφωνό του για πολλούς λόγους:

1) Σε περίπτωση που το χάσει, που κλαπεί ή κάτι παρεμφερές, τότε να μην μπορεί κάποιος να εισέλθει σε αυτό.

2) Για να κρύβει το περιεχόμενο των ειδοποιήσεων από τα αδιάκριτα βλέμματα. Πχ έχεις αφημένο το κινητό στο γραφείο και έρχεται μήνυμα στο fb messenger από τη "γκόμενα". Θέλεις είτε να κρύβετε όλο το περιεχόμενο στην οθόνη κλειδώματος, είτε κατά προτίμηση.

 

Τώρα, φαντάζομαι πως όλοι έχετε ενεργοποιημένο το finger scanner.

Αν έχετε επιλέξει να έχει κάποιο κρυφό περιεχόμενο, είτε και ολικώς, δεν μας πειράζει αυτό, τότε στην οθόνη κλειδώματος δεν θα μπορείτε να δείτε κάτι παραπάνω πέρα από το πόθεν προέρχεται αυτό. Για παράδειγμα αν έχει επιλέξει να είναι κρυφά τα μηνύματα του fb messenger, θα δείτε μόνο το γνωστό εικονίδιο και δίπλα Messenger. Λογικό δεν είναι να μην μπορείς να δεις τίποτα;

Άρα θα πρέπει να βάλεις το δάχτυλο πάνω στο finger scanner. Έτσι όμως ξεκλειδώνει η οθόνη. Άρα πάει το πλεονέκτημα της θέασης των preview των ειδοποιήσεων στη lock screen.

 

Τώρα, στη συσκευή μας, όπως και στο iPhoneX που έχει βιομετρικό ξεκλείδωμα προσώπου (δηλαδή απόλυτα ασφαλές), έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις ξεκλείδωμα και με αναγνώριση προσώπου. Σε μας δεν είναι βιομετρικό δυστυχώς. Ένας από τους λόγους που η εμπρόσθια κάμερα του P20 pro, έχει 24.8mp, είναι για να "ρουφάει" λεπτομέρεια και να γίνει όσο το δυνατόν περισσότερο ασφαλές το ξεκλείδωμα μέσω αναγνώρισης προσώπου. Το θέμα μας είναι όμως τα notifications.

 

Αν έχεις επιλέξει και την παράπανω ρύθμιση και σου έρθει ένα κρυφό περιεχόμενο, τότε έχεις μερικές επιλογές:

-Να πιάσεις τη συσκευή στα χέρια σου, να ανοίξει η οθόνη και να ξεκλειδώσει η οθόνη. Πάλι δεν θα δεις ειδοποιήσεις όμως καθώς θα ξεκλειδώσει το τηλέφωνο. (αυτή η ρύθμιση αφύπνισης είναι Ρυθμίσεις---->Έξυπνη Βοήθεια--->Έλεγχος Κίνησης--->Πιάσιμο--->Αφύπνιση συσκευής)

 

Να πιάσεις της συσκευή στα χέρια σου, να πατήσεις το power ON, να δεις τη Lock screen, να αναγνωρίσει το πρόσωπό σου και να ξεκλειδώσεις τη συσκευή με swype. Έχω γράψει πιο πάνω αναλυτικά πως γίνεται.

 

 

Διαλέγεται και παίρνετε.

Μια ερωτηση..Στο iphone x με το που το κοιτάξεις μπορεις να δεις τις ειδοποιήσεις στην οθονη του κινητού χωρις να το αγγίξεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλε δηλαδη εσενα τωρα σου αρεσει να παιζει το βιντεακι και να εχει καπου σε μια ακρη ενα περιεργο κοψιμο;

Ειλικρινα τωρα... :wacko:

Εγω ναι το γουσταρω πολυ στο iphone x αυτο ειναι φλασια!!!Απο το να βλεπω βιντεο στην οθονη του κινητού κομμενο κ μικροτερο..Οποτε οπως του αρεσει βολεύεται ο καθενας..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως εκτός από κάνα 2 μικρολεπτομεριες (ήχος μηνυμάτων - Viber) η συσκευή overall είναι εξαιρετική... Η αλήθεια είναι ότι το S9+ δεν μου έχει λείψει ούτε ένα δευτερόλεπτο ίσα ίσα που το P20 PRO έχει λειτουργίες που τις ήθελα πάντα (αστραπιαία δακτύλικο μπροστά, gestures στο κεντρικό μπροστά πλήκτρο, ir blaster, Pc mode με ένα απλό καλώδιο, full screen photo caller, μπαταρία βράχος κτλ)

Καλοριζικο tsiglas @ αν κ οταν βγει το note 9 δεν ξερω πως θα κρατηθεις:)Για μενα αυτη ειναι η πραγματικη ναυαρχιδα της samsung!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω ναι το γουσταρω πολυ στο iphone x αυτο ειναι φλασια!!!Απο το να βλεπω βιντεο στην οθονη του κινητού κομμενο κ μικροτερο..Οποτε οπως του αρεσει βολεύεται ο καθενας..

 

ΟΚ να φανταστω και στην tv του σπιτιου σου θα γουσταρες να ειχε ενα Notch στα αριστερα ή δεξια, ετσι;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο tsiglas @ αν κ οταν βγει το note 9 δεν ξερω πως θα κρατηθεις:)Για μενα αυτη ειναι η πραγματικη ναυαρχιδα της samsung!!!

 

Μπαααα... Ένα μεγαλύτερο και πιο βελτιωμένο s9+ θα είναι... Αντε να κάνει λίγο την διαφορά με την μεγαλύτερη μπαταρία.... Αλλά μέχρι εκεί...

Η μεγάλη αναβάθμιση θα έρθει του χρόνου με τους επεξεργαστές στα 7nm... Αλλά και εκεί πάλι θα είναι δύσκολη η επιλογή μιας και η πρώτη συσκευή που θα κυκλοφορήσει με την νέα αρχιτεκτονική των επεξεργαστών θα είναι και πάλι η Huawei με το Mate 20 και εκεί θα είναι που η Huawei θα τα δώσει όλα για όλα γιατί θα είναι η καλύτερη συγκυρία να ξεπεράσει τους πάντες τουλάχιστον στην ευρωπαϊκή αγορά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα και από μένα. Κάτοχος απο χτες πρωί του P20 Pro σε χρώμα Twilight, το οποίο θα δοκιμαστεί παράλληλα με το s9 Plus ώστε ένα εκ των δύο να μας αποχαιρετήσει στο τέλος της εβδομάδας.

 

Πρώτες εντυπώσεις....

 

Στα υπέρ του P20 Pro (σε σύγκριση πάντα με το s9 Plus):

- Αυτονομία. Στην δική μου χρήση μιλάμε για ένα επιπλέον 2ωρο οθόνης που μεταφράζεται σε 30% καλύτερη μπαταρία.

- Δαχτυλικό και αναγνώριση προσώπου. Απίστευτα γρήγορα και αποτελεσματικά και τα δύο. Προσωπικά δεν έχω δει καλύτερο συνδυασμό ξεκλειδώματος σε οποιαδήποτε συσκευή.

- IR Blaster. Το χρησιμοποιώ σε σπίτι και δουλειά γιατί συνεχώς ψάχνω τα κανονικά τηλεκοντρόλ. Θα το ήθελα και στο S9 Plus ή κάποιο μελλοντικό Samsung flagship, αν και δε νομίζω ότι υπάρχει ελπίδα επαναφοράς.

- Πρώτη φορά χρησιμοποιώ τα gestures του Home button αντί για το κλασσικό navigation bar. Εξυπνη ιδέα, πολύ καλή υλοποίηση και εξασφαλίζει την χρήση ολόκληρης της οθόνης.

- Διπλάσιος αποθηκευτικός χώρος για κάποιον που χρησιμοποιεί το κινητό του ως δίκαρτο.

- Overall το καλύτερο camera setup για φωτογραφία. Ειδικά σε pro mode και night mode παίζει μπάλα μόνο του.

 

Στα κατά:

- Έλειψη microsd, οπότε το ταβάνι της συσκευής ειναι τα 128GB

- Έλειψη κανονικής θύρας ακουστικών (3,5mm)

- Χειρότερη λήψη video και χειρότερη selfie κάμερα.

- Εχω την εντύπωση ότι το touch του s9 plus είναι λίγο καλύτερο. Δεν ξέρω γιατί, ούτε μπορώ να το δικαιολογήσω αλλά αυτή την αίσθηση έχω.

- Soc. Μια χαρά είναι σε απόδοση, σχεδόν εφάμιλλο του S9, αλλά ψυχολογικά νιώθεις ότι είσαι μια γενιά πίσω.

 

Επίσης να αναφερθώ στην οθόνη και το ηχείο. Με αυτά που είχα διαβάσει περίμενα τρομερές διαφορές υπερ του s9 Plus. Το s9 Plus παραμένει καλύτερο τόσο σε οθόνη, όσο και ηχείο, αλλά οι διαφορές είναι πολύ μικρότερες από αυτες που περιγράφονται. Για την ακρίβεια και το P20 Pro έχει εξαιρετική οθόνη (αφού αφαιρέσετε την εργοστασιακή ζελατίνα) και ηχεία, αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

 

Άν έπρεπε να αποφασίσω την στιγμή που μιλάμε ποιο από τα δύο θα κρατήσω, θα δυσκολευόμουν αφάνταστα. Το s9 Plus φαίνεται πιο "ασφαλής" λύση στο χρόνο, αλλά από την άλλη το P20 PRO είναι πιο πρακτικό και ολοκληρωμένο στην καθημερινή χρήση, έχοντας ως ατού την καλύτερη κάμερα της αγοράς και την πολύ καλή αυτονομία.

Δυσκολη απόφαση γιατί μιλάμε για τις 2 top συσκευές σήμερα.

 

 

 

Και εγώ σε αυτο το δίλλημα ήμουν τελικά υπερίσχυσε το s9 + και τα δυο ειναι εξαιρετικά τηλέφωνα παρολαυτα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ να φανταστω και στην tv του σπιτιου σου θα γουσταρες να ειχε ενα Notch στα αριστερα ή δεξια, ετσι;

 

Φιλος τι σχεση εχει το κινητο με την 55 tv που εχω σπιτι;Καμια..Οταν θελω να δω ταινια βλεπω στην tv..Το κινητο για κανενα βιντεακι στο YouTube καλο ειναι..Μηπως θες να μου βγαζει κ φωτο η tv;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχοντας το τηλέφωνο πλέον ένα 24ωρο και έχοντας περάσει από σχεδόν όλες τις ναυαρχιδες του τελευταίου 8μηνου να πω τα εξής...

 

1)Ωραία οθόνη,όχι στα του note αλλά παρά πολύ καλή...

2)Πολύ καλή κάμερα αν και επειδή είμαι άσχετος με τη φωτογραφία δεν πολύ έχω άποψη σε αυτό.

3)Έχω την αίσθηση μέσα σε κάποιες εφαρμογές κάνει μικρό κοληματακια στο σκρολαρισμα που το note η το pixel δεν έκαναν.

4)Ωραία ηχεία!

5)Εξαιρετική μπαταρία.

6)Το αποτύπωμα μπροστά πολύ καλύτερο από οποιαδήποτε άλλη λύση.

7)Αρκετά όμορφο.

8)Παίζει η ηχογράφηση κλήσης κάτι που έχει αρχίσει και σταματάει σε άλλες ναυαρχιδες Android...

9)Η AoD display ανούσια αφού απλά την ώρα και την μπαταρία δείχνει...Εκτός και αν υπάρχει καλή και αξιόπιστη εφαρμογή που να λειτουργεί όπως στα Samsung που δε το έχω ψάξει ακόμα.

 

Γενικά πολύ καλή συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

@tsiglas δεν εχω link να σου δώσω γι αυτή την λύση των media markt. Πήγαινε και βαλτή αν δεν σ αρέσει στη πληρώνω... Αχχαχχαχ
Link to comment
Share on other sites

@tsiglas δεν εχω link να σου δώσω γι αυτή την λύση των media markt. Πήγαινε και βαλτή αν δεν σ αρέσει στη πληρώνω... Αχχαχχαχ

 

Φιλε έχεις μπερδευτεί δεν σε ρώτησα εγώ κάτι για μεμβράνη κτλ.....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

.

9)Η AoD display ανούσια αφού απλά την ώρα και την μπαταρία δείχνει...Εκτός και αν υπάρχει καλή και αξιόπιστη εφαρμογή που να λειτουργεί όπως στα Samsung που δε το έχω ψάξει ακόμα.

Είναι σε νηπιακό στάδιο η λειτουργια αυτή για την Huawei. Γι αυτό υποθέτω και την έχουν "κρυμμένη" εκεί που είναι :) Στην Samsung αντίθετα είναι σε κορυφαίο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο πρόγραμμα για να συνδέετε και να προβάλετε την οθόνη του κινητού σας στην TV έχετε. Έχω μια Sony, έχω χρησιμοποιήσει 3 διαφορετικά προγράμματα και δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιο πρόγραμμα για να συνδέετε και να προβάλετε την οθόνη του κινητού σας στην TV έχετε. Έχω μια Sony, έχω χρησιμοποιήσει 3 διαφορετικά προγράμματα και δεν λέει να συνδεθεί με τίποτα.

Ασύρματα (wifi) απλά με το "mirrorshare" της Huawei ή απλά με ένα καλώδιο HDMI σε USB Type C

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ασύρματα (wifi) απλά με το "mirrorshare" της Huawei ή απλά με ένα καλώδιο HDMI σε USB Type C

 

Το mirrorshare το χρησιμοποίησα αλλά δεν συνδέεται ρε μαμωτο

Link to comment
Share on other sites

Το mirrorshare το χρησιμοποίησα αλλά δεν συνδέεται ρε μαμωτο

 

Εγώ συνδέθηκα αμέσως με μια LG SMART, SAMSUNG SMART και μια Thomson με chromcast.

Κατι παίζει με την τηλεόραση σου....Γενικος είχες ποτέ θέμα με άλλη συσκευή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το μεσημέρι έπινα το καφεδάκι μου με τον γαμπρό μου που του είχα δώσει το S8+... Συγκρίναμε λίγο τις κάμερες και έπαθε εγγεφαλικο από την ποιότητα των πορτραιτων όπως και γενικός από την καθαρότητα και ευκρίνεια στα τοπία...

Αυτό που δεν περίμενα με τίποτα ήταν οι διαφορές στην οθόνη που την συγκρίναμε όταν του έστειλα τις φωτογραφίες που τραβήξαμε (με Bluetooth)

Δεν ξέρω αν εχει παθει κάτι ή οθόνη του αλλά ήταν η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το P20 PRO... Και φυσικά εμφανές πιο καλή του P20 pro. Εντάξει σε σχέση με του s9+ οι διαφορές αν και μικρές ήταν υπέρ του s9+ αλλά σε σχέση με του s8+ οι διαφορές σε χρώματα, φωτεινότητα ήταν καρά μπαμ υπέρ του P20 PRO... Κοίταξα λίγο και τις ρυθμίσεις στο s8+ αλλά τις είχε αφήσει όπως του το έδωσα δηλαδή 2κ ανάλυση και στοκ ρυθμίσεις χρωμάτων μιας και δεν είχε θέμα με ροζ αποχρώσεις και τέτοια...βέβαια δεν ξέρω αν υπήρχε αλλοίωση του γυαλιού του tempered glass που φορούσε (του είπα να το βγάλει αλλά έφαγα άκυρο μιας και δεν είναι ψείρας και δεν τον ένοιαξε καν)

Έχει κανείς άλλος S8+ μαζί με P20 PRO να μας πει?

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά. να το συνδέσει κάποιος με gopro actiion camera έχει δοκιμάσει??

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνδέθηκα αμέσως με μια LG SMART, SAMSUNG SMART και μια Thomson με chromcast.

Κατι παίζει με την τηλεόραση σου....Γενικος είχες ποτέ θέμα με άλλη συσκευή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το μεσημέρι έπινα το καφεδάκι μου με τον γαμπρό μου που του είχα δώσει το S8+... Συγκρίναμε λίγο τις κάμερες και έπαθε εγγεφαλικο από την ποιότητα των πορτραιτων όπως και γενικός από την καθαρότητα και ευκρίνεια στα τοπία...

Αυτό που δεν περίμενα με τίποτα ήταν οι διαφορές στην οθόνη που την συγκρίναμε όταν του έστειλα τις φωτογραφίες που τραβήξαμε (με Bluetooth)

Δεν ξέρω αν εχει παθει κάτι ή οθόνη του αλλά ήταν η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το P20 PRO... Και φυσικά εμφανές πιο καλή του P20 pro. Εντάξει σε σχέση με του s9+ οι διαφορές αν και μικρές ήταν υπέρ του s9+ αλλά σε σχέση με του s8+ οι διαφορές σε χρώματα, φωτεινότητα ήταν καρά μπαμ υπέρ του P20 PRO... Κοίταξα λίγο και τις ρυθμίσεις στο s8+ αλλά τις είχε αφήσει όπως του το έδωσα δηλαδή 2κ ανάλυση και στοκ ρυθμίσεις χρωμάτων μιας και δεν είχε θέμα με ροζ αποχρώσεις και τέτοια...βέβαια δεν ξέρω αν υπήρχε αλλοίωση του γυαλιού του tempered glass που φορούσε (του είπα να το βγάλει αλλά έφαγα άκυρο μιας και δεν είναι ψείρας και δεν τον ένοιαξε καν)

Έχει κανείς άλλος S8+ μαζί με P20 PRO να μας πει?

 

Κάποιος vagelis, ernesto και κάτι άλλα παιδιά, πήγαν να με βγάλουν τρελό ή δεν ξέρω τι άλλο.

Και δεν είπα ότι η οθόνη του P20 Pro πως είναι καλύτερη ούτε από του S9 Plus, ούτε από του S8 Plus. Δεν πιστεύω ότι είναι μάλιστα.

Απλά κάπου διάβασα στο διπλανό τόπικ για χάωδης και τερατώδης διαφορές υπέρ του S9 Plus και φυσικά διαφώνησα γιατί κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Στο μόνο πράγμα που υπερτερεί η οθόνη των Sam, είναι στην ανάλυση, πράγμα που γίνεται αντιληπτό όταν φέρεις τη φάτσα σου μούρη με μούρη με το κινητό και σε απόσταση <10cm και εγγύτερα. ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ :cool:

 

Και επειδή κομπλεξικός δεν είμαι: Θα ήθελα να έχω την οθόνη του S9 Plus, τα λίγο ποιοτικότερα ηχεία του (και μόνιμα στερεοφωνικά) και κάποια στοιχεία του Samsung Experience UI, στο σχέδιο και την υλοποίηση του P20 Pro.

 

Οι δε φωτογραφίες που βγάζει το P20 Pro, τείνουν να χαρακτηριστούν επικές. Το 2018 η Huawei υλοποίησε το slogan της Samsung... Camera reinvented... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Φιλος τι σχεση εχει το κινητο με την 55 tv που εχω σπιτι;Καμια..Οταν θελω να δω ταινια βλεπω στην tv..Το κινητο για κανενα βιντεακι στο YouTube καλο ειναι..Μηπως θες να μου βγαζει κ φωτο η tv;;;

 

Οση σχεση μπορει να εχουν 2 οθονες, τι δεν καταλαβαινεις; Οθονη εχει το κινητο, οθονη και η tv.

Θα σου αρεσε στο ματι σου οπως βλεπεις γενικα, να ειχες αριστερα μια μαυριλα που να σε εμποδιζε να δεις;

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συνδέθηκα αμέσως με μια LG SMART, SAMSUNG SMART και μια Thomson με chromcast.

Κατι παίζει με την τηλεόραση σου....Γενικος είχες ποτέ θέμα με άλλη συσκευή?

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το μεσημέρι έπινα το καφεδάκι μου με τον γαμπρό μου που του είχα δώσει το S8+... Συγκρίναμε λίγο τις κάμερες και έπαθε εγγεφαλικο από την ποιότητα των πορτραιτων όπως και γενικός από την καθαρότητα και ευκρίνεια στα τοπία...

Αυτό που δεν περίμενα με τίποτα ήταν οι διαφορές στην οθόνη που την συγκρίναμε όταν του έστειλα τις φωτογραφίες που τραβήξαμε (με Bluetooth)

Δεν ξέρω αν εχει παθει κάτι ή οθόνη του αλλά ήταν η μέρα με την νύχτα σε σχέση με το P20 PRO... Και φυσικά εμφανές πιο καλή του P20 pro. Εντάξει σε σχέση με του s9+ οι διαφορές αν και μικρές ήταν υπέρ του s9+ αλλά σε σχέση με του s8+ οι διαφορές σε χρώματα, φωτεινότητα ήταν καρά μπαμ υπέρ του P20 PRO... Κοίταξα λίγο και τις ρυθμίσεις στο s8+ αλλά τις είχε αφήσει όπως του το έδωσα δηλαδή 2κ ανάλυση και στοκ ρυθμίσεις χρωμάτων μιας και δεν είχε θέμα με ροζ αποχρώσεις και τέτοια...βέβαια δεν ξέρω αν υπήρχε αλλοίωση του γυαλιού του tempered glass που φορούσε (του είπα να το βγάλει αλλά έφαγα άκυρο μιας και δεν είναι ψείρας και δεν τον ένοιαξε καν)

Έχει κανείς άλλος S8+ μαζί με P20 PRO να μας πει?

 

Η προσωπική μου άποψη είναι πως οι συσκευές πλέον είναι τόσο κοντά που καμία δε μπορεί να ξεχωρίσει. Πλέον ένας μέσος χρήστης θα πρέπει να αλλάξει συσκευή αν είναι ''τρελαμένος'' με αυτό το hobby ή αν θέλει να εστιάσει σε πραγματικές διαφορές, όπως η μπαταρία ή....δε μπορώ να σκεφτώ τι άλλο.

Η κάμερα ναι, τα σπάει, αλλά αν δεν είναι κάποιος φωτογράφος να δει κάποιες λεπτομέρειες παραπάνω δε θα πεί ουαου σε μια φωτό απο το p20 plus και ουστ σε κάποια άλλη ναυαρχίδα.

 

Για την οθόνη τώρα, όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο οι οθόνες δείχνουν πανομοιότυπες με το s8+. Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οτι στο άνοιγμα εφαρμογών κοντράρονται παρόλο που το s8 έχει περσινό soc.

Άλλη μια εντύπωση μου έκανε το speedtest στο wifi όπου, παρόλο που αναφέρεται πιο ''δυνατό'' το σήμα του p20, οι μέτρηση ήταν εμφανώς υπέρ του s8. Βασικά δε μου κάνει και πολύ εντύπωση, απλά επιβεβαιώνεται ότι η ένδειξη του wifi signal δεν είναι αξιόπιστη μέτρηση:

 

Τώρα σε μια σύγκριση με το s9 πάλι δε μου φαίνεται χαόδης η διαφορά στις οθόνες, αλλά πιο πολύ φαίνεται η διαφορά στα παιχνίδια που επιβεβαιώνει την όχι και τόσο δυνατή κάρτα γραφικών του p20:

 

Eν κατακλείδι, προσωπικά σκέφτομαι την αλλαγή στο p20 pro μόνο και μόνο λόγω μπαταρίας μιας και είμαι heavy user και στο μυαλό μου, εκτός απο τα σημαντικά της ζωής μου, υπάρχει και ένας φορτιστης που το τριβελίζει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι notification του Android για μια εφαρμογή το volumeslider να εμφανίζεται "πάνω" από άλλες εφαρμογές . Ρε παιδιά ότι και να κάνω δεν φεύγει από την notification bar. Suggestions? Thanks

 

Τρόπος για ασύρματη φόρτιση στο p20 pro βρήκε κανείς?

Edited by alex61
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...