Jump to content

Αν σας απατούσε...


sakaflias
 Κοινοποίηση

Αν σας απατούσε...  

425 members have voted

  1. 1. Αν σας απατούσε...

    • Θα έφευγα (δεν το αντέχω,δεν αξίζει)
      279
    • Θα έμενα (τον/την αγαπώ)
      40
    • Θα το πληρώσει με το ίδιο νόμισμα
      70
    • Αδιαφορία
      36


Recommended Posts

Εφόσον, όπως παραδέχεσαι, υπάρχει ανεπανόρθωτος κλονισμός εμπιστοσύνης, ποίος ο λόγος να συνεχίσεις τη σχέση σου, αφου θα είσαι συνεχώς καχύποπτη για τυχόν νέο "στραβοπάτημα" του ανθρώπου σου; :confused:

 

Ο λόγος να συνεχίσω είναι οτι αυτός είναι ο άνθρωπος που θέλω να είμαι για πάντα μαζί του και που τον αγαπάω και που έχω την δύναμη να τον συγχωρέσω. Για να γίνει η απιστία, φταίνε και οι 2, όχι μόνο αυτός που την έκανε αλλά και ο άλλος που δεν έκανε κάτι ή δεν έχει κάνει κάτι. Δεν μπορώ να αφήσω μια σχέση 5 χρόνων που είναι όλη μου η ζωή λόγω μιας (προσοχή μιας) απιστίας. Χάνω έτσι την ζωή μου.

Αν αυτή η απιστία γίνει επανηλημμένα, τότε φταίω εγώ που δεν κατάλαβα απο την πρώτη φορά τι γίνεται και αποφασίζω και κάνω....

Εξαρτάται απο πολλά πράγματα.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 689
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ο λόγος να συνεχίσω είναι οτι αυτός είναι ο άνθρωπος που θέλω να είμαι για πάντα μαζί του και που τον αγαπάω και που έχω την δύναμη να τον συγχωρέσω. Για να γίνει η απιστία, φταίνε και οι 2, όχι μόνο αυτός που την έκανε αλλά και ο άλλος που δεν έκανε κάτι ή δεν έχει κάνει κάτι. Δεν μπορώ να αφήσω μια σχέση 5 χρόνων που είναι όλη μου η ζωή λόγω μιας (προσοχή μιας) απιστίας. Χάνω έτσι την ζωή μου.

Αν αυτή η απιστία γίνει επανηλημμένα, τότε φταίω εγώ που δεν κατάλαβα απο την πρώτη φορά τι γίνεται και αποφασίζω και κάνω....

Εξαρτάται απο πολλά πράγματα.

 

Οτι εξαρταται απο πολλα πραγματα, ναι συμφωνω.

Αλλα δεν ειναι απολυτο το οτι φταινει και οι δυο, και τι εννοω.

Πες οτι εγω ειμαι με καποια και πανε ολα καλα.

Τουλαχιστον πιστευω οτι πανε ολα καλα, γιατι αυτη δεν μου εχει πει οτι ξερεις "Μαριε, αυτο που κανεις δεν μου αρεσει".

Δεν μου εχει πει τιποτα, αρα εγω δεν ξερω οτι κατι μποριε να την ενοχλει και το κραταει μεσα της.(Και δεν ισχυει το οτι θα επρεπε να το καταλαβω ακομα και χωρις να μου το πει)

Και σε καποια φαση, το κραταει, το κραταει, και καπου της την βιδωνει και εχωντας σαν αιτια αυτο το "προβλημα" βρισκει την αφορμη και παει με καποιον αλλο.

Και μου λεει:

"Ξερεις τι με ενοχλουσε τοσο καιρο αυτο που εκανες, αυτα τα 2-3 πραγματα εν παση περιπτωση, αλλα δεν σου ειχα πει τιποτα..."

Αυτοματα εγω ναι μεν φταιω, αλλα στο οτι μου εριξε κερατο , δεν φταιω...

Γιατι δεν ειχα ιδεα οτι την ενοχλουσε κατι...

Γι' αυτο πιστευω οτι σε μια σχεση πρεπει να υπαρχει επικοινωνια, και τυχων προβληματα και παρεξηγησεις να συζητιονται και να λυνονται αμεσως.

Και το παραδειγμα αυτο δεν ειναι καθολου τραβηγμενο ή περιεργο...

απο εκει και περα προσωπικα οσο και να αγαπω οσ και να λατρευω τον αλλο, αν χαθει η εμπιστοσυνη, ζητω που καηκαμε.

Δεν υπαρχει νοημα πλεον....

Για εμενα στην αγαπη η εμπιστοσυνη παιζει πολυ μεγαλο ρολο...

Link to comment
Share on other sites

....Το να συγχωρήσεις κάποιον που έχει κάνει κάτι τέτοιο στην σχέση πιστεύω πως θέλει πολύ μεγάλη δύναμη και πίστη σε αυτή την αγάπη. Και ισχύει και για τα 2 φύλα, δεν υπάρχει ελαφρυντικό για κανέναν και καμία. Ξέρω πως η απιστία είναι ένας μικρός θάνατος όταν γίνει αλλά και όταν μαθευτεί, το θέμα όμως είναι να καταφέρνουμε να τον ξεπερνάμε αυτόν τον θάνατο και να κάνουμε μια νέα μικρή ανάσταση με νέες βάσεις. Τώρα για άτομα που το κάνουν αυτό κατ επανάληψη, εις γνώσην τους.....

Απόλυτα μαζί σου ειμαι.Δυσκολα μπορει να ειναι και να αντισταθεις αλλα και να υπερνικησεις αν εκανες ενα λαθος.

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

sofi-k, αυτά είναι πολύ θεωρητικά που λες.

 

 

Τι εννοεις ακριβως οταν λες θεωρητικα...;;; :confused: :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατο σε βρίσκω :rolleyes:

Δεν καταλαβαινω σε τι απο αυτα που ειπα διαφωνεις :confused:

Μαλλον σε ολα :)

Παντος αν πιστευεις πως δεν εχω την εμπειρια να μιλησω σε ενα τετοιο θεμα κανεις λαθος... ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικότατο σε βρίσκω :rolleyes:

Δεν καταλαβαινω σε τι απο αυτα που ειπα διαφωνεις :confused:

Μαλλον σε ολα :)

Παντος αν πιστευεις πως δεν εχω την εμπειρια να μιλησω σε ενα τετοιο θεμα κανεις λαθος... ;)

Δεν είπα ότι δεν έχεις την εμπειρία να μιλήσεις για ένα τέτοιο θέμα, λέω ότι πιστεύω ότι είναι αμπελοφιλοσοφίες. Και γω μπορεί να χω πει 1002 πράγματα και στο τέλος να κάνω άλλα. Να μαι τόσο τρελά ερωτευμένος με την κοπέλα αυτή που να μην με ενδιαφέρει...Μπορέι να την σκοτώσω, μπορεί να πηδήξω από το μπαλκόνι. Δεν ξέρεις τι ψυχολογία θα χεις εκείνη τη στιγμή, με ποιον θα είναι κλπ. Είναι διαφορετικό να έχεις υποψίες και να το αποκαλύψεις, και διαφορετικό να την έχεις για αγία και να την βρεις με τον κολλητό σου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει σουβλακι, εχεις καποια βαση, κι εγω πιστευω οτι ειναι και πως θα σου ερθει εκεινη την ωρα, τι αλλο μπορει να σου εχει συμβει εκεινη την περιοδο, αλλα παει στο καλο, τουλαχιστον εγω στα 24 μου σχεδον πανω κατω ξερω (εστω και υποθετικα) πως θα αντιδρουσα, γιατι ξερω τον χαρακτηρα μου και πως αντιδρω πανω κατω σε διαφορες "δυσαρεστες εκπληξεις"... ;)

 

Και συμφωνω και με το τελευταια σου προταση απολυτα! :!: ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα ότι δεν έχεις την εμπειρία να μιλήσεις για ένα τέτοιο θέμα, λέω ότι πιστεύω ότι είναι αμπελοφιλοσοφίες. Και γω μπορεί να χω πει 1002 πράγματα και στο τέλος να κάνω άλλα. Να μαι τόσο τρελά ερωτευμένος με την κοπέλα αυτή που να μην με ενδιαφέρει...Μπορέι να την σκοτώσω, μπορεί να πηδήξω από το μπαλκόνι. Δεν ξέρεις τι ψυχολογία θα χεις εκείνη τη στιγμή, με ποιον θα είναι κλπ. Είναι διαφορετικό να έχεις υποψίες και να το αποκαλύψεις, και διαφορετικό να την έχεις για αγία και να την βρεις με τον κολλητό σου. :cool:

 

Δικιο εχεις για το τελευταιο που λες αλλα επειδη το συγκεκριμενο που αναφερεις το εχω παθει νομιζω ξερω πλεον καπως τις αντιδρασεις μου σε μια τετοια περιπτωση... ;)

Δεν ειναι αμπελοφιλοσοφιες απλα η δικη μου αποψη ;) ...Ο καθε ανθρωπος αντιδρα διαφορετικα σε συγκεκριμενες καταστασεις(οπως η απιστια) και εγω ειμαι ατομο που γενικα αντιδρω "υπερβολικα" πολιτισμενα και ψυχραιμα :cool: (τουλαχιστον ετσι δειχνω, αλλο τι περναω και πως νιωθω :cry: ) σε καθε περιπτωση...

Παντως ο φιλος στον οποιο απαντησα δεν ειπε για μια αντιδραση σε συναισθηματικη φορτιση οπως λες εσυ("Μπορέι να την σκοτώσω, μπορεί να πηδήξω από το μπαλκόνι.")αλλα για ενα συστημα και μια "θεωρια"που εχει σχετικα με την απιστια(οτι δηλαδη την πλακωνω στο ξυλο,οπως ειπε)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου, αν την πάθεις τη δουλειά, το καλύτερο είναι να μην μάθεις ποτέ τίποτα.

oxi oxi....diafono mazi sou agaphto soublaki...

an thn kanei thn koutsoukela tou,na mou to pei kai mena na ksero pou badizo..kai fysika to idio isxuei kai gia mena...

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

oxi oxi....diafono mazi sou agaphto soublaki...

an thn kanei thn koutsoukela tou,na mou to pei kai mena na ksero pou badizo..kai fysika to idio isxuei kai gia mena...

Δεν το διευκρίνισα καλά...Μιλάω για την περίπτωση που είσαι τρελά ερωτευμένος και αν αντικρίσεις την πραγματικότητα μπορεί να καταλήξεις σε κανέναν τρελογιατρό...

Link to comment
Share on other sites

Εαν πα8αινα κατι τετοιο προσωπικα,,,οσα χρονια και να ημουν με αυτο το ατομο(με εξαιρεση εαν ειχαμε παιδια!)...8α εφευγα αμεσα.8α το 8εωρουσα αδικο για ολες τις αλλες κοπελες που υπαρχουν στην α8ηνα,που 8α μπορουσαν να ηταν πιστες σε μια σχεση..και 8α το προσεφεραν πιστα.Και αντι8ετα εγω να παρεμενα σε μια ραγισμενη σχεση μονο και μονο απο συνη8εια η φοβο να μην δοκιμασω κατι καινουργιο.Φυσικα και ΔΕΝ φταινε και οι 2 οταν γινεται απιστια,

Εχω δει απειρα ατομα να δινουν τα παντα,,γη και ουρανο και πολυ απλα επειδη ο αλλος η αλλη ειναι ενα τερας χωρις βασικα στοιχεια αν8ρωπιας και πιστης να κανει την απιστια.Αρα δεν ειναι 8εμα οτι φταινε και οι 2!..φταει αυτος που σπαει τα ορια της ειλικρινειας και εμπιστοσυνης,και αυτα τα ορια..κακα τα ψεμματα παιδια...δεν ξαναφτιαχνονται.Αρα γιατι να μην δωσεις στον εαυτο σου μια ευκαιρια για νεα ζωη,,μια ευκαρια σε ενα ατομο που 8α τιμησει την αγαπη σου?..

Η δικη μου αποψη ειναι αποχωρηση.Οτιδηποτε αλλο ειναι μακροχρονιος πονος,,υποψιες και πολλη αυπνεια.

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανουμε δεν κανουμε απιστια...είναι σωστη; ειναι φυσιολογική;πρεπει; οχι;
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα κανουμε δεν κανουμε απιστια...είναι σωστη; ειναι φυσιολογική;πρεπει; οχι;
το τι είναι φυσιολογικό και τι όχι μάλλον το κρίνει η λογική του καθενός ....

 

για κάποιον μπορεί να είναι κάτι "απαραίτητο" ...για κάποιον άλλον όχι

 

έχει να κάνει μάλλον με το τι αναζητά ο καθένας!

 

και η ουσία μιας απιστίας ποια είναι? η απόλαυση; και το αποτέλεσμα; πληγώνουμε κάποιον; ξεγελάμε τον εαυτό μας;

 

όλα πια έχουν γίνει τόσο εύκολα....

Link to comment
Share on other sites

Θα χωρίζαμε πολιτισμένα [και δεν το λέω ειρωνικά] κι από κει και πέρα θα βρισκε το δρόμο του...Εξάλλου η όλη αυτή ηρεμία είναι ακόμα πιο εκνευριστική από το να αρχίσεις τα ουρλιαχτά και τις υστερίες...Δημιουργεί κλίμα τύψεων αν πρόκειται για λογικό και σοβαρό άνθρωπο...Και δεν έχει συγχώρεση ούτε μετά να μείνουμε φίλοι και τέτοιες βλακείες...Αυτά τα ολίγα...Δεν υποφέρεται το κέρατο ρε γαμώτι...

http://img178.imageshack.us/img178/1052/rainwa8.gif

But I miss you most of all, my darling

When autumn leaves start to fall...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ναι ρε παιδια αλλα το κερατο "πειραζει" όπως και να το κανουμε.!
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια αλλα το κερατο "πειραζει" όπως και να το κανουμε.!

 

Αν πειραζει λεει;;;;

Πειραζει και παρα-πειραζει!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν πειραζει λεει;;;;

Πειραζει και παρα-πειραζει!!!!!!!!!!

Ωχ...καμένος ε; Δεν πειραζει, ετσι ειναι η ζωη, κυκλος που γυριζει!

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ...καμένος ε; Δεν πειραζει, ετσι ειναι η ζωη, κυκλος που γυριζει!

 

Οχι οχι!!! :w00t:

Δοξα σοι ο Θεος ακομα δεν εχει καει η γουνα μου...(ή τουλαχιστον δεν το εμαθα ποτε.)

αν και με την τωρινη βαζω και το χερι μου στη φωτια οσο μεγαλη κουβεντα και αν ειναι αυτη...

Απλως εχει πεσει η φωτια σε πολυ καλο μου φιλο και η μαμακια ειναι οτι την επιασε σε τρυφερο τετ α τετ με αλλον, οταν ημουν κι εγω μαζι, και πραγματικα η εκφραση στα ματια του, ηταν να ειχα μπροστα μου την καρδια του και να την εβλεπα να γινεται χιλια κομματια... :(

Αστα.... :(

Link to comment
Share on other sites

Krima..asxhmo pragma kai prosta sta matia sou. Το επεθε και ενας φιλος μου και ...οπως ειπες χιλια κομματια
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα φιλο που λεει...και τι να κανω,να την παρακολουθω; ετσι κι αλλιως αν θελει θα το κανει και στο διπλανο δωματιο και δεν θα παρω χαμπαρι. Οποτε δεν το σκεφτομαι. Αν ειναι να σου τυχει θα γινει. Απλα δεν το σκεφτεσαι.
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα εάν η κοπέλα/σχέση μας, μας απατούσε/κεράτωνε με ένα άτομο του ίδιου φύλου δε θα αντιδρούσαμε το ίδιο, εν αντιθέσι με την περίπτωση που μας απατήσει με έναν άντρα.

Μήπως γιατί εμείς οι άντρες, δε δεχόμαστε πως υπάρχει κάποιος καλύτερος (στο κρεβάτι, στους τρόπους κτλ.) και το βλέπουμε πολύ εγωιστικά και πολύ εγωκεντρικά το όλο θέμα?

Nick
Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα εάν η κοπέλα/σχέση μας, μας απατούσε/κεράτωνε με ένα άτομο του ίδιου φύλου δε θα αντιδρούσαμε το ίδιο, εν αντιθέσι με την περίπτωση που μας απατήσει με έναν άντρα.

Στους περισσότερους άντρες αυτό είναι και η πιο συχνή φαντασίωση... Πιστεύω να καταλαβαίνεις πως δεν αναφέρομαι για το κέρατο... :p

Επίσης μια γυναίκα ξέρει πολύ καλύτερα από εμάς τα "κουμπιά" για την ευχαρίστηση και την κορύφωσή της... ;)

 

Μήπως γιατί εμείς οι άντρες, δε δεχόμαστε πως υπάρχει κάποιος καλύτερος (στο κρεβάτι, στους τρόπους κτλ.) και το βλέπουμε πολύ εγωιστικά και πολύ εγωκεντρικά το όλο θέμα?

Με συγχωρείς αλλά αυτό δεν θα είναι σχέση αλλά διαγωνισμός στο άλμα εις βάθος... Δεν αμφιβάλλω πως είναι από τους πιο σημαντικούς παράγοντες για να κρατήσει μια σχέση αλλά αυτό το θέμα λύνεται ανάμεσα στο ζευγάρι συζητώντας για τις προτιμήσεις και τις φαντασιώσεις τους. Πολύ σημαντικό είναι και το πόσο δένουν ερωτικά σαν ζευγάρι. Άλλο ο έρωτας και η αγάπη κι άλλο το κρεββάτι. Αν υπάρχει πρόβλημα στο κιβώτιο ταχυτήτων έχουμε πρόβλημα στην μετάδοση της κίνησης. Ελπίζω να καταλαβαίνετε τον παραλληλισμό μου... :D :shifty:

Always have the feeling that something's missing or left behind...[/b]

Link to comment
Share on other sites

Πάω στοίχημα εάν η κοπέλα/σχέση μας, μας απατούσε/κεράτωνε με ένα άτομο του ίδιου φύλου δε θα αντιδρούσαμε το ίδιο, εν αντιθέσι με την περίπτωση που μας απατήσει με έναν άντρα.

Μήπως γιατί εμείς οι άντρες, δε δεχόμαστε πως υπάρχει κάποιος καλύτερος (στο κρεβάτι, στους τρόπους κτλ.) και το βλέπουμε πολύ εγωιστικά και πολύ εγωκεντρικά το όλο θέμα?

 

Για το πρωτο δεν ξερω πως θα το εβλεπα.Αλλα και παλι καπως θα μου ερχοταν.

Το δευτερο, δεν καταλαβαινω τον συνειρμο των σκεψεων σου.

Να σουπ ω την αληθεια, εαν με απατουσε ποτε η κοπελα, χεστ... εαν ο αλλος ηταν καλλιτερος στο κρεββατι ή οχι.

Ελεος εαν ειναι εγωκεντρικο το να θελω να εχω (σε ορισμενες "σκηνες") την κοπελα μου μονο για εμενα.

Εγωκεντρικο και εγωηστικο θ ηταν να μην την αφηνα να εχει φιλους, να την εκανα να ξεκωψει απο την παρεα της, να μην την αφηνα να βγαινει εαν δεν ημουν κι εγω κτλ κτλ.

Και οπως εχω χιλιοπει, εαν κατι δεν της αρεσει απο αυτα που κανω, ή απο τους τροπους μου ή απο τις σεξουαλικες μου επιδοσεις, ο Θεος για καποιο λογο μας εδωσε το στομα.

Τα παντα μπορουν να λυθουν με την συζητηση.

Και αν κατι δεν λυνεται, χωριζουμε και μετα κανε οτι θες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...