Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν εξαντλεί την μπαταρία αυτό; ακόμα και με την ambient νομίζω πως κάτι καίει παραπάνω.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά η μπαταρία είναι σούπερ. Αυτό που με εκνευρίζει είναι όταν το έχω στη βάση αυτοκινήτου καμιά φορά με τους κραδασμούς μπερδεύεται και ενεργοποιείται η ambient οθόνη.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Σιγα το προβλημα.

 

Καλα ναι, σιγα το προβλημα. Να χουμε να λεμε... Τοσο απροβληματιστη συσκευη ποτε δεν ειχα πριν. Να μη βρουμε κατι να γκρινιαξουμε;:lol:

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να υπάρχει ησυχία. Είναι δείγμα ότι όλα λειτουργούν απροβλημάτιστα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά επειδή το xz2 το εχω μπανισει δειλά δειλά να το δίνουν 250 πιστεύω θα σκασει ξεστοκαρισμα απο sony Hellas.

Το xz3 οχι.

Link to comment
Share on other sites

Δικο σας!

Εγω εχω το xz1.

Το xz3 εχει ενα κορυφαίο oled πάνελ συν μερικα tweak's βελτίωσης στις κάμερες.

Το πάνελ πιστεύω ειναι η αιτία που δε θα το δούμε πραγματικά φθηνά.

Το xz2 απο την αλλη ειναι ενα τρομερο all around κινητό που εαν κανει και πέσει χαμηλά ο γνώστης θα το τιμήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δικο σας!

Εγω εχω το xz1.

Το xz3 εχει ενα κορυφαίο oled πάνελ συν μερικα tweak's βελτίωσης στις κάμερες.

Το πάνελ πιστεύω ειναι η αιτία που δε θα το δούμε πραγματικά φθηνά.

Το xz2 απο την αλλη ειναι ενα τρομερο all around κινητό που εαν κανει και πέσει χαμηλά ο γνώστης θα το τιμήσει.

 

Το xz2 το είχε σκοτώσει και πριν το καλοκαίρι. Εκεί το χτύπησα εγώ. Για 250€ πιστεύω δεν έχει αντίπαλο. Καλά και σε πολύ παραπάνω δεν έχει αντίπαλο αλλά τελοσπάντων. Παρόλα αυτά κάποιοι θα προτιμήσουν στα λεφτά αυτά καμιά midrange Κινεζιά επειδή τον χαλάνε τα Sony, η μικρή τους μπαταρία, τα μεγάλα μπάζελ κτλ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ακου να δείς η αλήθεια δε χρειάζεται να είναι άσπρο μαύρο.

Δηλαδη ναι το sony στα 250 και παραπάνω αξιζει δυνατά.

Αλλα παράλληλα ενα xiaomi mi a3 με το στοκ android του με την αυτονομια στον θεο με ενα συνχρονο τσιπακι τον 665 και το camera set up του mi9 δε το λες κινεζια στα 200.

Ναι ποναει στην οθονη αλλα καπου θα πονάγε ,ειναι φθηνό.

Ενα motorola one vision με ωραια οθονη αυτονομια μεσο ορο εξισου καλές κάμερες με καλο τσιπακι exynos και πολύ καλο σημα wifi δεδομένα και κλήση στα 250 απο lenovo store επίσης είναι τίμιο.

Δηλαδη υπάρχει συσκευή σωστή από πολλούς.

Αλλα σαν το xz2 στα 250 μονο και μονο για τον 845 δε τα βαζω δίπλα.

Συσκευή 3ετιας εύκολα αβασανιστα.

Το xz1 μου είναι ακραία γρήγορο σε όλα.

Επειδή παιζω πολύ με edit και raw αρχείων απο το ιδιο και απο μια κάμερα μεσο snapseed lr express βλεπω σε σχεση με αλλα που εχω πιασει και κανει το ιδιο οτι τις παει ταχύτατα τις εφαρμογές και την εξέλιξη μιας φωτογραφίας.

Δηλαδη ενας snap ναυαρχιδα ειναι ενας snap ναυαρχίδα .

Ειτε 835 ειτε 845 ειτε 855 .

Link to comment
Share on other sites

Ακου να δείς η αλήθεια δε χρειάζεται να είναι άσπρο μαύρο.

Δηλαδη ναι το sony στα 250 και παραπάνω αξιζει δυνατά.

Αλλα παράλληλα ενα xiaomi mi a3 με το στοκ android του με την αυτονομια στον θεο με ενα συνχρονο τσιπακι τον 665 και το camera set up του mi9 δε το λες κινεζια στα 200.

Ναι ποναει στην οθονη αλλα καπου θα πονάγε ,ειναι φθηνό.

Ενα motorola one vision με ωραια οθονη αυτονομια μεσο ορο εξισου καλές κάμερες με καλο τσιπακι exynos και πολύ καλο σημα wifi δεδομένα και κλήση στα 250 απο lenovo store επίσης είναι τίμιο.

Δηλαδη υπάρχει συσκευή σωστή από πολλούς.

Αλλα σαν το xz2 στα 250 μονο και μονο για τον 845 δε τα βαζω δίπλα.

Συσκευή 3ετιας εύκολα αβασανιστα.

Το xz1 μου είναι ακραία γρήγορο σε όλα.

Επειδή παιζω πολύ με edit και raw αρχείων απο το ιδιο και απο μια κάμερα μεσο snapseed lr express βλεπω σε σχεση με αλλα που εχω πιασει και κανει το ιδιο οτι τις παει ταχύτατα τις εφαρμογές και την εξέλιξη μιας φωτογραφίας.

Δηλαδη ενας snap ναυαρχιδα ειναι ενας snap ναυαρχίδα .

Ειτε 835 ειτε 845 ειτε 855 .

Έτσι!!! Στα 250 πάντως το moto vision το χτύπαγα χαλαρά. Πλήρης συσκευή, ακόμα και ois. Μπράβο τους. Φυσικά η ναυαρχιδα είναι ναυαρχιδα. Ακόμα και χρόνια μετά. Το a3 είναι γεμάτο bugs. Σε σχέση με την τιμή του τα παραβλέπει κάνεις αλλά αυτό που με χαλάει είναι η έλλειψη nfc που το χρησιμοποιώ πολύ.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι.

η ναυαρχιδα ειναι ναυρχιδα.

και 2 ετων ακομα και να μοιαζει ιδιο η και να χανει σε σημεια απο ενα τωρινο midrange ξερεις οτι ο oem εχει βαλει τον αφρο που ειχε διαθεσημο.

δεν δημιουργηθηκε για να ειναι φθηνο.

ναυαρχιδα = ναυαρχιδα ...... τελος .

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά ειναι όλα

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Από τη μια δεν το έχει με τη διαφήμιση, από την άλλη έχουν μπει στην αγορά παίκτες που χτυπάνε τιμές τις οποίες η Sony μπορεί και δεν θέλει να ανταγωνιστεί. Οι πιο φτωχές χώρες που είναι και οι μεγαλύτερες αγορές του πλανήτη θέλουν δυνατά specs και χώμα τιμές. Αυτό ή Sony δεν το κάνει.

Σε καμία περίπτωση η Sony δεν θα έβγαζε ναυαρχίδα με αρχική τιμή 400 και 500 euro. Στην πορεία ρίχνει αρκετά τις τιμές αλλά οι περισσότεροι προτιμούν μια πιο νέα συσκευή, προτιμούν ένα φρέσκο midrange, από μια ναυαρχιδα δύο ή τριών ετών που πάει σφαίρα.

Στις πλουσιότερες η αγορά είναι παγιωμένη. Apple και Samsung είναι σχεδόν μονοπώλιο. Ειδικά τώρα που έφυγε από τη μέση και Huawei.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

οτι εγραψε ο vasterial και να συμπληρωσω οτι για να παρει ενα brand τα πανω του θα πρεπει να τραβηξουν το καρο τα midrange κινητα.

οι αγορα δεν ειμαστε εμεις των φορουμ που παμε σε ναυαρχιδες και εστω ειμαστε ψαγμενοι.

για αυτο και ειμαστε εδω.

η αγορα εχει οτι κινητο του δωσουν οι παροχοι με τις ανανεωσεις.

οταν λοιπον τα mid low σου ειναι πισω απο τον ανταγωνισμο και δε τα πας καλα με τους παροχους τι θες να κανεις;

χρονια ειχε φαει πορτα απο την αγορα των ΗΠΑ,κανενας μεγαλος youtuber δε τα επιανε.

στην ελλαδα οι παροχοι δινουν samsung huawei ,πας media markt και ρωτας για sony και σε πανε απο το χερι στα huawei.

και αυτο γινετε σε ολη την ευρωπη.

αρα ΗΠΑ οχι ΕΥΡΩΠΗ οχι ΑΣΙΑ φυσικα και οχι ΙΝΔΙΑ οχι......τι μενει;

χρονια τα low end της δεν ηταν προσεγμενα βγαζανε προβληματα εκτος απο υπερκοστολογιμενα κουτσουρεμενα .

απο την αλλη βγαζεις ναυαρχιδα back to back χρονια τωρα και απαξιωνεις τα κινητα σου σε μια χρονια.

πολλα λαθη βαρια κουβεντα και λευκη πετσετα χρονια τωρα.

μα να κανει 280 ευρω το xperia 10;

το ΜΑΠΑ l3 200!!!!!!!!!!!!!!!

δηλαδη να σε αγορασει ο γιωργος στα 200 με 250 μετα απο ενα δυο χρονια και μια συσκευη που καποτε εκανε 700!

ε δε πας πουθενα ετσι.

καταλαβατε γιατι απλα ποτε δε θα ξαναμπει στον χωρο;

τωρα που εχει παρει και φωτια ο κλαδος και τα specs πανε ανεμος;

οτι και να βγαλει κανενας δε θα το παρει μυρωδια.

 

υ.γ σε ολα τα φορουμ του πλανητη ο κοσμος που ηταν πολυς με κατοχους xperia z5 και εδω ζηταγανε ενα πραγμα ......ξανα και ξανα.

ανοιξε το raw αρχειο,δωσε μας την δυνατοτητα να το κατεβαζουμε να το επεξεργαζομαστε,να παιζουν ολα τα app στο play store,να εχουμε manual στην βιντεοσκοπηση.

ολα αυτα πριν η καμερα γινει trend.

δηλαδη ειχε κοινο ψαγμενο με ορεξη μυστες,ειχε ανωτερους κατοχους σε θεματα εικονας απο samsung τοτε.

τι εκανε; ΤΙΠΟΤΑ !

μας πουλησε .

τα χρονια περασαν και ηρθε η huawei η google και εδωσε απλοχερα ενα πληρες εργαλειο τσεπης για ληψη εικονας,εγινε μοδα .

το ειδαν;οι κατοχοι z5 και δωθε;

δεν ξαναπηγαν sony.

μαζι με τα παραπανω που εγραψα στην αρχη εχασε και τους πιστους ,τους ποιοτικους πελατες .

0 δικαιολογια για τον τεμπελη,για τον αυτοχειρα!

Link to comment
Share on other sites

Τυχαία στο reddit 527c0605823ef537206c7c361bc7b599.jpg

 

Στάλθηκε από το H9436 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...