Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dleyteris (19 Ιαν. 2004 , 03:01)

Η ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ SOFTWARE TOY ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ>>R4C003 ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΑΛΛΗ ΕΚΔΟΣΗ?

 

R4B001 ... είναι το δικό μου version ...

μάλλον παλαιότερο απο το δικό σου ... :cry:

το έχω περίπου 1 μήνα...

Αντε... και κάλη τύχη μάγκες...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

Αυτό είναι το πρώτο μου post από το 630 μου.:-)

Παιδιά, μήπως ξέρει να μου πει κάποιος τι κόστος έχει το wap advanced ?

Link to comment
Share on other sites

@ngel μην γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες από το wap. Δεν φαίνονται γράμματα αλλά τετραγωνάκια κλπ στο ποστ σου :!:
Link to comment
Share on other sites

Aloha,ginetai na elattwthei kapws o toso polus thorybos stin kamera tou T630???Pragmatika nomizw oti einai to monadiko elattwma tou!!Eidika sti small analusi einai asta na pane,emena duskola ksexwrizeis ta proswpa kai ta xrwmata.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος treasure (19 Ιαν. 2004 , 13:04)

 

Καλημέρα σε όλους!

 

Μιας και αυτή είναι η πρώτη παρουσία μου στο forum σας, θα ήθελα να χαιρετίσω όλο τον κόσμο!

 

Πρόσφατα αγόρασα ένα SonyEricsson T630 και μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από αυτήν την αγορά μου. Το μόνο που ίσως χρειάζεται περαιτέρω αναβάθμιση είναι η μπαταρία του που όμως κρατάει 3 μέρες full (χωρίς βέβαια πολύ πασπάτεμα).

 

Αυτό που με ενόχλησε όμως - και βγάζει ΜΑΤΙ - είναι η έλλειψη του γράμματος ς τελικού από το μενού Ευρετήριο καθώς και από το μενού SMS . Η μόνη δυνατότητα που δίνεται στο μενού SMS, αναφορικά με το ς τελικό , είναι αυτή της προγνωστικής μεθόδου εισαγωγής Τ9 και μόνο για όσες λέξεις προϋπάρχουν στην βάση δεδομένων του Τ9.

 

Επικοινωνόντας με την αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, μου είπαν τα γνωστά του στυλ «Το θέμα διερευνάται....» κ.λ.π., κ.λ.π. Τι να πω ρε παιδιά ??!! Θα μπορούσε άραγε να κυκλοφορήσει κινητό στην Αγγλία χωρίς να έχει το γράμμα C παραδείγματος χάριν ??? Εδώ γιατί κυκλοφορεί προϊόν που δεν καλύπτει 100% την Ελληνική γλώσσα ??? Υπάρχει κανείς εκεί έξω που να έχει βρει λύση στο πρόβλημα αυτό ?

 

Αλήθεια, πως μπορώ να τσεκάρω το firmware του κινητού μου ?

 

Ευχαριστώ για κάθε συμβουλή/βοήθεια ?

 

 

Fle mu to provlima afto me to teliko s iparxi apo tin epoxi tu T39... milame gia 3 xronia. Den kserw giati ala kapios logos prpr na iparxi pu den to vazun... Pu ine o SEMC freak na mas apadisi...

 

Papajohn

Link to comment
Share on other sites

Fle mu to provlima afto me to teliko s iparxi apo tin epoxi tu T39... milame gia 3 xronia. Den kserw giati ala kapios logos prpr na iparxi pu den to vazun... Pu ine o SEMC freak na mas apadisi...

 

Papajohn

 

Αγαπητέ Papajohn,

 

γνωρίζω ότι το πρόβλημα αυτό ισχύει εδώ και πολύ καιρό μιας και είμαι φανατικός Ericsson-άκιας! Θεωρώ όμως απαράδεκτο το γεγονός για μια εταιρεία του επιπέδου SonyEricsson, πλέον, να μην προσφέρει κάτι που και τα κινητά της "πεντάρας" προσφέρουν!΄

 

Εκτός αυτού, και ένώ εγώ προσωπικά, τους έχω ενημερώσει για το θέμα εδώ και 1,5 χρόνο, μου λένε τώρα "Θα το προωθήσουμε!". Θα έλεγα καμμιά κουβέντα άσχημη για την στάση που κρατούν αλλά δεν θα το κάνω. Ούτε βέβαια το θέμα θα σταματήσει εδώ! Δεν είμαστε κορόϊδα εδώ στην Ελλάδα να αγοράζουμε κινητά στα οποία δεν έχουν κάτσει 5 άνθρωποι να ασχοληθούν σοβαρά με ένα software πρόβλημα!

 

Ας υποβάλλω και μια ερώτηση σε όλους τους φίλους του Forum:

Υπήρχε περίπτωση να κυκλοφορήσει κινητό στην Ευρωπαϊκή Ένωση χωρίς να περιλαμβάνει παραδείγματος χάριν το γράμμα c ? Γιατί αυτό συμβαίνει στην Ελλαδίτσα ?

 

Ανοικτός σε κάθε σχόλιό σας αναφορικά με το θέμα!

 

Μια τελευταία ερώτηση σε όσους γνωρίζουν:

Έχω τo Firmware R4C003. Υπάρχει κανείς που να έχει πιο πρόσφατο Firmware ? Μπορώ να το κάνω download?

Φιλικά,

Βασίλης

______________________

android 4ever

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάει ένας μήνας από τότε που πήρα το εν λόγω κινητό, και έχω παρατηρήσει ότι έχει "μαζέψει" σκόνη πάνω στην οθόνη και πίσω από το προστατευτικό κάλυμμα... είναι δηλαδή αδύνατον να φύγει με ένα σκούπισμα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; Υπάρχει κάποιος έμμεσος τρόπος να καθαριστεί η οθόνη, χωρίς να ανοίξει το κινητό;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έχω παρατηρήσει

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι ...

η αλήθεια είναι οτι η οθόνη είναι αρκετά ευαίσθητη .... ακόμα και στο άγγιγμα με απαλή επιφάνεια...

Αντε... και κάλη τύχη μάγκες...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος alexISS (20 Ιαν. 2004 , 16:24)

 

Πάει ένας μήνας από τότε που πήρα το εν λόγω κινητό, και έχω παρατηρήσει ότι έχει "μαζέψει" σκόνη πάνω στην οθόνη και πίσω από το προστατευτικό κάλυμμα... είναι δηλαδή αδύνατον να φύγει με ένα σκούπισμα. Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό; Υπάρχει κάποιος έμμεσος τρόπος να καθαριστεί η οθόνη, χωρίς να ανοίξει το κινητό;

 

Ευχαριστώ!

 

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele(20 Ιαν. 2004 , 16:24)

 

και εγώ το έχω παρατηρήσει

 

 

Μη μου λέτε τέτοια... :blink:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (20 Ιαν. 2004 , 22:43)

 

Μη μου λέτε τέτοια... :blink:

 

και γω πανω απο μηνα το εχω παιδια, αλλα δεν εχει ιχνος απο σκονη. ενταξει το προσεχω λιγακι, αλλα δεν το εχω και σε "γυαλινη σφαιρα" ;)
Link to comment
Share on other sites

η καλύτερη λύση είναι τα μαντιλάκια που έχουμε για τα γυαλιά μας.

Καθαρίζουν μια χαρά την οθόνη, την κάμερα και το καθρεφτάκι χωρίς να γρατζουνάνε.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος acidburn (21 Ιαν. 2004 , 09:32)

 

η καλύτερη λύση είναι τα μαντιλάκια που έχουμε για τα γυαλιά μας.

Καθαρίζουν μια χαρά την οθόνη, την κάμερα και το καθρεφτάκι χωρίς να γρατζουνάνε.

 

 

μιλάμε για τη σκόνη που μαζεύεται πίσω από την οθόνη και δεν καθαρίζεται. Το ίδιο έχω παρατηρήσει και στο Siemens S55 του brother μου. (το κινητό δεν το βάζω σε θήκη)

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια ερώτηση για ένα πιθανό Bug. :confused:

 

Όταν στέλνω ένα sms με περισσότερους από έναν παραλήπτες, μου έρχεται αναφορά ΜΟΝΟ για τον τελευταίο στη λίστα.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Έχω Telestet σύνδεση και την έκδοση R4B.

 

Ας το δοκιμάσουν και όσοι έχουν την R4C έκδοση firmware.

 

Thanx in advance

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος acidburn (21 Ιαν. 2004 , 11:16)

 

Παιδιά έχω μια ερώτηση για ένα πιθανό Bug. :confused:

 

Όταν στέλνω ένα sms με περισσότερους από έναν παραλήπτες, μου έρχεται αναφορά ΜΟΝΟ για τον τελευταίο στη λίστα.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Έχω Telestet σύνδεση και την έκδοση R4B.

 

Ας το δοκιμάσουν και όσοι έχουν την R4C έκδοση firmware.

 

Thanx in advance

 

 

Όταν στέλνεις σου λέει ότι έφυγε, οπότε είσαι οκ. Όταν στείλει και τα 5 ας πούμε θα φαίνεται ότι πήγε μόνο στον τελευταίο. Ίσως είναι bug αλλά τα sms πηγαίνουν σε όλους. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος acidburn (21 Ιαν. 2004 , 11:16)

 

Παιδιά έχω μια ερώτηση για ένα πιθανό Bug. :confused:

 

Όταν στέλνω ένα sms με περισσότερους από έναν παραλήπτες, μου έρχεται αναφορά ΜΟΝΟ για τον τελευταίο στη λίστα.

Συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Έχω Telestet σύνδεση και την έκδοση R4B.

 

Ας το δοκιμάσουν και όσοι έχουν την R4C έκδοση firmware.

 

Thanx in advance

 

Αυτό το έχω κι εγώ με το Τ610, telestet και μέχρι πρόσφατα R1L έκδοση. Με την R4C που έβαλα προχθές δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Άσχετο...Επειδή είδα αυτά που γράφτηκαν πιο πάνω για τον εξωτερικό καθαρισμό της οθόνης...Στο κουτί του Τ630 δεν έχει ένα ειδικό πανάκι καθαρισμού της οθόνης όπως στο Τ610;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο...Επειδή είδα αυτά που γράφτηκαν πιο πάνω για τον εξωτερικό καθαρισμό της οθόνης...Στο κουτί του Τ630 δεν έχει ένα ειδικό πανάκι καθαρισμού της οθόνης όπως στο Τ610;

 

Όχι, δεν υπάρχει καθαριστικό πανάκι στο κουτί του T630 όπως υπήρχε στο T610.

 

Στο T610 το πανάκι χρειαζόταν περισσότερο για το πλαστικό μέρος της πρόσοψης (το πάνω μισό της) που λέρωνε στην παραμικρή επαφή με χέρι ή πρόσωπο. :mad:

 

Το T630 έχει τελείως διαφορετικό πλαστικό που δεν λερώνει, αλλά φυσικά οθόνη και φακός λερώνουν το ίδιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό που λες για το ότι δεν χρειάζεται καθάρισμα εξωτερικά η πρόσοψη στο Τ630 γιατί το Τ610 με το παραμικρό γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vision72 (21 Ιαν. 2004 , 12:32)

 

Όταν στέλνεις σου λέει ότι έφυγε, οπότε είσαι οκ. Όταν στείλει και τα 5 ας πούμε θα φαίνεται ότι πήγε μόνο στον τελευταίο. Ίσως είναι bug αλλά τα sms πηγαίνουν σε όλους. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Δεν είμαι καθόλου ΟΚ γιατί δεν ξέρω πότε ή αν τελικά το έλαβε ο παραλήπτης.

 

Ειτε bug είτε feature είναι πολύ ενοχλητικό.

 

Αν το δοκιμάσει κάποιος με την R4C ας μας πεί :blink:

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα εχθες Ρ900 και Τ630! Ολα καλα με το Ρ900 αλλα το Τ630 δεν μου αρεσουν και πολυ οι φωτο που βγαζει. Πιο ειναι το τελευταιο software στην πιατσα? :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Baggy (22 Ιαν. 2004 , 15:26)

 

Αγορασα εχθες Ρ900 και Τ630! Ολα καλα με το Ρ900 αλλα το Τ630 δεν μου αρεσουν και πολυ οι φωτο που βγαζει.

 

Το ξέρουμε αυτό, ψιλοάθλιες είναι :D

 

Πιο ειναι το τελευταιο software στην πιατσα? :)

 

Η τελευταία που έχει αναφερθεί εδώ είναι η R4C003. Το δικό μου το αγόρασα 5/1/2004 από Πλαίσιο και την είχε ήδη, χωρίς αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vision72 (21 Ιαν. 2004 , 12:32)

 

Όταν στέλνεις σου λέει ότι έφυγε, οπότε είσαι οκ. Όταν στείλει και τα 5 ας πούμε θα φαίνεται ότι πήγε μόνο στον τελευταίο. Ίσως είναι bug αλλά τα sms πηγαίνουν σε όλους. Δεν υπάρχει πρόβλημα.

 

 

Εννοείς ότι για τους προηγούμενους απλά δεν πετάει μήνυμα ότι παραδόθηκε ή ούτε καν σημειώνει στο φακελάκι στα απεσταλμένα ότι έχουν παραδοθεί;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς τι αλλάζει με την R4C003

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (22 Ιαν. 2004 , 15:48)

 

Εννοείς ότι για τους προηγούμενους απλά δεν πετάει μήνυμα ότι παραδόθηκε ή ούτε καν σημειώνει στο φακελάκι στα απεσταλμένα ότι έχουν παραδοθεί;

 

 

ούτε αναφορά έρχεται ούτε φαίνονται φακελάκια στον φάκελο με τα απεσταλμένα για τους υπόλοιπους παραλήπτες παρα μόνο για τον τελευταίο.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...