Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ίσως να έχεις και δίκαιο και να ήμουν περισσότερο επιθετικός από ότι έπρεπε, άλλα κάπου με έχει κουράσει η ιστορία με τις παραεισαγωγές (το είχε ξαναπεί 7 post πιο πριν)

τέλος πάντων, θα χαλαρώσω λίγο

thanks

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θέλω να πάρω ένα bluetooth adaptor για να συνδέσω το 630 με το pc

προτείνετε κάποιο και από που θα το αγοράσω?

ευχαριστώ

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (19 Δεκ. 2003 , 12:16)

 

θα το πω για άλλη μια φορά.

1. Η ΟΘΟΝΗ ΤΟΥ 630 ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟ 610

2. ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΤΙΣ ΟΘΟΝΕΣ ΕΝΩ ΒΓΑΖΕΙΣ PHOTO ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ 610 ΕΧΕΙ ΑΡΓΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΘΟΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑ

3. ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙΣ PHOTO ΣΕ 640x480 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ 610 (αν και δεν έχω δει τι διαφορές έχουν σε ποιότητα)

4. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ SMS ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

 

για μένα το 630 είναι πολύ καλύτερο και σε εμφάνιση (αλλά αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό). Πρέπει να το δείτε από κοντά για να καταλάβετε πόσο ωραίο είναι.

 

Τώρα όσων αφορά στον Gary Kokkin αυτός είναι κολλημένος με τη μπάλα... και με τα σενάρια παραεισαγωγών

 

ΒΡΕΣ ΜΟΥ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ 340 ευρώ ΜΕ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ, ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, ΤΗΝ ΕΥΧΡΗΣΤΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΤΟΥ 630 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΕΣ

 

stark, πάρε όποιο σου αρέσει πιο πολύ σε εμφάνιση, αλλά πρώτα δες το 630 από κοντά και μετά μου λες

 

αυτά, για να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη

 

 

1) Δεν είπε κανείς ότι δεν έχει καλύτερη οθόνη

2) Με την ίδια λογική αν το συγκρίνεις με άλλες ΤFT οθόνες άλλων συσκευών της αγοράς σήμερα....δεν του δίνεις σημασία (δες Panasonic X70,Sharp GX20,Siemens ST55)

3) Είναι θέμα software όχι hardware....Στην επόμενη επίσημη αναβάθμιση

θα το έχουν και τα T610...ανεπίσημα κάποια το έχουν ήδη με πατέντα !

4) Δεν το νομίζω ,μόνο στis clamshell συσκευές έιναι πιό εύκολο,λόγω άλλης γωνίας θέασης...

 

Η εμφάνιση είναι υποκειμενικό γούστο όπως είπες.......

 

Οταν κάποιος ρωτά κάτι πιο συγκεριμένο και κάποιος γνωρίζει σε λεπτομέρειες τι γίνεται απαντά (για τις παραεισαγωγές)

-Αν εσένα δεν σε νοιάζει να σου πουλάνε ότι θέλουν οι "επιτήδιοι" ,επειδή κάτι δήθεν έχει καλύτερη ή είναι ετοιμοπαράδοτο.....άλλους πιθανόν να τους ενοχλεί !

Αλλους όμως που "την έχουν πατήσει" παλιά νομίζουν ότι είναι σωστό να επιμένουν σ'άυτό ,πρός όφελος των άλλων....

 

Τέλος αν εσύ είσαι ευχαριστημένος με την αγορά σου ,δεν σημαίνει αυτό ότι ισχύει για τους περισσότερους που αγοράζουν κινητό μόνο με επιδότηση! -Και με τις επιδοτήσεις -προσφορές των Χριστουγέννων παίρνεις τώρα "καλύτερη" (υποκειμενικά πάντα) συσκευή με τα ίδια χρήματα +χρόνο ομιλίας !

 

Ομως μετά τον Μάρτιο που "η φορητικότητα" θα γίνει πραγματικότητα και στην Ελλάδα....οι προσφορές θα ενταθούν πρός όφελος των καταναλωτών (για να μην αλλάξεις Δίκτυο)...και είναι καλύτερο να περιμένει κανείς προτού πάρει συσκευή σήμερα με κάποιο τρόπο (επιδότηση ή μη) -Οπότε τότε θα έχει ήδη παρουσιαστεί και ο "πραγματικός" αντικαταστάτης του Τ610/Τ630 (σε προδιαγραφές όχι facelift) στην έκθεση Cebit 2004 Μάρτιο στο Αννόβερο !

 

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dave_Steele (19 Δεκ. 2003 , 17:57)

 

ίσως να έχεις και δίκαιο και να ήμουν περισσότερο επιθετικός από ότι έπρεπε, άλλα κάπου με έχει κουράσει η ιστορία με τις παραεισαγωγές (το είχε ξαναπεί 7 post πιο πριν)

τέλος πάντων, θα χαλαρώσω λίγο

thanks

 

 

 

Οκ !

Link to comment
Share on other sites

το ξαναλέω

 

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΓΡΑΨΩ SMS ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟΝ ΗΛΙΟ

(εγώ που έχω 630 και το έχω δοκιμάσει, εσύ που έχεις 610 μπορείς να νομίζεις ότι θέλεις)

 

πάνω που είπα να χαλαρώσω

anyway

 

για το bluetooth info κανείς?

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Aμα επιμένεις να βρείς τις "μεγάλες" διαφορές μεταξύ των μοντέλων Τ610/Τ630 διάβασε ότι το νέο "επίσημο" software είναι μάλλον κοινό πλέον για αναβάθμιση (το ανεπίσημο κυκλοφορούσε έτσι και αλλιώς !)

 

http://www.esato.com/board/viewtopic.php?topic=45845&forum=17

Link to comment
Share on other sites

Τι φαγωνεστε βρε παιδια; Το 630 ειναι 610 με καλυτερη οθονη. Οποιος νομιζει οτι του αρεσει και εμφανισιακα ας παει να το παρει. Εμενα μου αρεσε και το πηρα. Και το 610 ειχα δοκιμασει με το τελευταιο software και ηταν που καλο και οπως φαινεται οι επομενες αναβαθμισεις ισως ειναι κοινες και για τα δυο τηλ.

Peace!!

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Barret (20 Δεκ. 2003 , 12:26)

 

RE paidia Kserei kaneis ton Deikti aktinovolias SAR tou T630? Opoios toxei parei as koitaksei to manual please! Elpizo na einai xamilos kai oxi skotostra!

 

 

sar=1.47

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT630/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την johner

Έκπληξη απο την SE το νέο SonyEricsson T630!http://www.sonyericsson.com/t630/specifications/images/t630_100_240.jpg

http://www.sonyericsson.com/t630/

 

Testing a post via T630

Link to comment
Share on other sites

GTC ianalysi tis cameras dystixos einai 288x352. kai psiloxalia poiotiota. Pigaine sto http://www.myphone.gr/gallery/showgallery.php/cat/508/password/

 

kai koita fotografies pou exoun dimosieysei kapoioi. Exei nomizo mia epilogi na tis megalosei se vga prin tis steilei sto pc, alla fadazomai tha peftei etsi i poiotita. An loipon theleis camera dose alla tosa lefta kai pare mia kali psifiaki! I sygkekrimeni camera einai kali gia na apoikonizei mikres kathares fotografies sto kinhto (px gia tin anagnorisi klisis) kai oxi gia to pc.

 

Tora sovara tha mou pei kapoio kalo paidi poso SAR exei to T630??????

PLEEEEEASE!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω σπιτι το κουτι για να τσεκαρω αλλα νομιζω οτι εχει γυρω στο 0.90

Αν δεν το βρει αλλος θα το επιβεβαιωσω αυριο

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα αγόρασε ο πατέρας μου το Τ630 και το περιεργάστηκα λιγάκι. Ωραίο κινητό, ωραίο design (προσωπική άποψη) και τρομερή οθόνη. Αυτό που μου την έσπασε κάπως είναι ότι δεν υπάρχει ο ελληνικός χαρακτήρας "ς" - το συνάντησα στο Τ300 μου και πίστευα ότι θα χε διορθωθεί στα επόμενα μοντέλα - όπως επίσης και το ότι δεν έχει επιλογή για να μεγαλώνει το μέγεθος της γραμματοσειράς.

 

Όσο για το SAR, τώρα βλέπω το manual και γράφει...:

 

"η υψηλότερη τιμή για το συγκεκριμένο μοντέλο, όταν αυτό δοκιμάστηκε από τη SonyEriccson για χρήση στα αυτιά, είναι κατά μέσο όρο 0,88 W/Kg ανά 10 γραμμάρια ιστού."

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Α και επιπλέον:

 

Η τιμή του μετρητοίς είναι 347 ευρώ.

 

Όσο για την κάμερα και την ανάλυσή της έχει επιλογή από το τηλέφωνο να φωτογραφίζει σε "εκτεταμένο" που είναι ανάλυσης 480x640 όπου το "εκτεταμένο" μεταφράζεται στο manual: "Εκτεταμένο σημαίνει ότι η φωτογραφία μεγενθύνεται στα 480x640 πιξελ και μπορεί να χρησιμοποιηθεί όταν απαιτείται μεγαλύτερη επιφάνεια προβολής π.χ. όταν ανεβάζετε μια φωτογραφία σε υπολογιστή..."

 

Άρα σαν συμπέρασμα παίρνουμε ότι δεν τραβάει φωτογραφίες σε αυτή την ανάλυση, απλά τις κάνει resize οπότε δεν θα ναι η ποιότητα ίδια με μια φωτό που έχει πραγματικά τραβηχτεί σε 480x640.

 

Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω την κάμερα MCA-25 για το Τ300, μήπως κάποιος την συνέδεσε με το Τ630? Είμαι περιέργος να δω αν την αναγνωρίζει αλλά δεν τολμάω να το κάνω μπας και συμβεί καμιά στραβή...

[samsung Galaxy Tab S2 8"]

[Apple Iphone 6]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elefas (20 Δεκ. 2003 , 22:09)

 

Ακόμα θα ήθελα να ρωτήσω επειδή έχω την κάμερα MCA-25 για το Τ300, μήπως κάποιος την συνέδεσε με το Τ630? Είμαι περιέργος να δω αν την αναγνωρίζει αλλά δεν τολμάω να το κάνω μπας και συμβεί καμιά στραβή...

 

Στο Τ610 δεν την αναγνωρίζει. Μάλλον ούτε το Τ630 πρέπει να την αναγνωρίζει δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Krima giati i camera ayti einai kalyreri apo tin diki tou! Mlkia tis Sony ericsson pou den evale mia VGA camera sto neo tis T630! I esto kaiperissoteri mnimi!

 

Eytyxos agorasa prosfata psifiaki camera, opote den kaigomai!

 

Oson afora ton SAR tou kinitou, einai idios peripou me tou T610. Kalo tha mas kanei ligo psisimo!!! :P

Link to comment
Share on other sites

mporei na moy pei kapois pws katebazw fotografies apo to t630 sto pc? (oxi ton tropo syndeshs). 3erei kaneis an mpainei h prosopsh(kaluma) toy t610 sto t630?meta pou 3ebhdwsa tis 2 emfaneis bides katw apo thn mpataria epsa3a gia tis ypoloipes alla matea..pou einai?
Link to comment
Share on other sites

Με καποιο τροπο βγαινει και το καλυμμα της καμερας και εχει αλλες 2 βιδες νομιζω....παντως λιγο χλωμο να κανει η προσοψη του Τ610
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Barret (21 Δεκ. 2003 , 12:23)

 

1.Krima giati i camera ayti einai kalyreri apo tin diki tou! Mlkia tis Sony ericsson pou den evale mia VGA camera sto neo tis T630! I esto kaiperissoteri mnimi!

 

2.Eytyxos agorasa prosfata psifiaki camera, opote den kaigomai!

 

1. Συμφωνώ αλλά δυστυχώς... :o

2. Μία απ'τα ίδια κι εγώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος scott (21 Δεκ. 2003 , 12:40)

 

mporei na moy pei kapois pws katebazw fotografies apo to t630 sto pc? (oxi ton tropo syndeshs).

Πας στην εικόνα που θες και μετά: Εργαλεία->Αποστολή->Μέσω IR ή μέσω Bluetooth. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mporeite na mou peite re paidia ti xroma einai o fotismos tou T630? To exo dei stis fotografies enos site, opos kai sti diafimisi tou germanou na exei mple fotismo kai malista einai poly omorfo, san pagomeno! Aditheta allos pou to exei mou leei oti o fotismos tou einai kataspros!

 

Oxi oti exei toso megali simasia, aplos einai thema aisthitikis! Opos kai na to kaneis o pmle fotismos se imidiafana pliktra einai klaseis omorfoteros!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος vision72 (22 Δεκ. 2003 , 11:53)

 

Exo stilei sms stin telestet gia energopoiisi ton MMS minimaton. Ti allo prepei na rithmiso? Eipe ayrio tha energopioithei. Prepei na energopioiso kati allo sto 630?

 

δεν ειχα ποτε telestet για να σου απαντησω με σιγουρια. λογικα παντως θα λειτουργει οπως και οι αλλες δυο εταιριες. Θα σου στειλει 1-2 sms με τις ρυθμισεις για MMS και εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις αποδοχη και αποθηκευση των μηνυματων!! το κινητο θα δημιουργησει μονο του τα data account & wap profil που χρειαζονται για να στειλεις και να λαβεις mms.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...