Jump to content

[S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ, ψάχνομαι για αγορά του S9+. Βλέπω αισθητή διαφορά του duoS οπότε λέω να πάω σε αυτό. Ψάχνοντας στο bestprice βλέπω κάποια μαγαζιά https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3fiioGo0rZE_6c190&seq=13

Θα είμαστε εντάξει με κάποιο απ αυτά π είναι κοντά στα 700; Υπάρχει καμιά προσφορά σε πιο "γνωστά " μαγαζιά π να αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 329
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετώ, ψάχνομαι για αγορά του S9+. Βλέπω αισθητή διαφορά του duoS οπότε λέω να πάω σε αυτό. Ψάχνοντας στο bestprice βλέπω κάποια μαγαζιά https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3fiioGo0rZE_6c190&seq=13

Θα είμαστε εντάξει με κάποιο απ αυτά π είναι κοντά στα 700; Υπάρχει καμιά προσφορά σε πιο "γνωστά " μαγαζιά π να αξίζει;

Εγώ το πήρα πριν 3 μέρες από το netmobile πολύ καλά συσκευασμένο και σφραγισμένο ειναι ουγγρικο το s9+ όπως και το s6 που είχα και έχω ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε 3 μήνες το s9+ έχει πέσει από τα 978 στα 690

 

 

300 ευρώ κάτω δηλαδή. Μέχρι το Νοέμβριο έχουμε 6 μήνες ακόμα. Γενικά υπάρχει πολύ μεγάλος κορεσμός. Οι εταιρίες βγάζουν ότι να ναι με notch iris face μακρόστενα κινητα μπας και πουλήσουν τίποτα. Βαζουν χαζομάρες δηλαδή για να κάνουν τον κόσμο να αγοράσει. Χωρίς νόημα πάντα. Έχουμε φτάσει στο peak πραγματικά. Ακόμα και το iPhone x 300 ευρώ κάτω έχει πέσει που άλλες χρονιές θα είχε πέσει κάνα 100αρι. Black Friday αν συνεχιστεί αυτό το s9+ θα έχει 600 ίσως παρακάτω. Πάλι πολλά θεωρώ τα χρήματα θα έχει βγει και το note 9 μέχρι τότε το οποίο θα βοηθήσει πολύ στον εσωτερικό ανταγωνισμό.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξερεις οτι δεν παει αναλογικα ομως...Επειδη επεσε σε 3 μηνες 300 ευρο δεν σημαινει οτι θα πεσει αλλα τοσα μεχρι τον Σεπτεμβριο...Η τιμη που θα παιζει ειναι γυρω απο τα 650 μεχρι το S10...Σημειωσε τα λογια μου

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Το ξερεις οτι δεν παει αναλογικα ομως...Επειδη επεσε σε 3 μηνες 300 ευρο δεν σημαινει οτι θα πεσει αλλα τοσα μεχρι τον Σεπτεμβριο...Η τιμη που θα παιζει ειναι γυρω απο τα 650 μεχρι το S10...Σημειωσε τα λογια μου

Ναι βρε συ το γνωρίζω. Δεν είπα αλλα τόσα είπα στα 600 πιστεύω ότι θα το δούμε μετά θα σταματήσει εκεί πιο κάτω πολύ δύσκολα. Ήδη πήγε 679 προχθές είχε 690 δεν περίμενα τέτοια πτώση χαίρομαι μόνο καλό κάνει αυτό σε εμάς τους καταναλωτές.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις πως χαιρομαι που ψαχνω για κινητο και ηαγορα θα γινει μαλλον σε κανα μηνα...τελη ιουνιου. Αν ειναι κατω απο 700 το τσιμπαω δεν το σκεφτομαι καν για 1+6
Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Εγω να δεις πως χαιρομαι που ψαχνω για κινητο και ηαγορα θα γινει μαλλον σε κανα μηνα...τελη ιουνιου. Αν ειναι κατω απο 700 το τσιμπαω δεν το σκεφτομαι καν για 1+6

Στα 680 είναι ήδη ρε συ και πέφτει κάθε μέρα λίγο λίγο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω είναι τοσο...απλα αυτή την στιγμη εχω καποια αλλα εξοδα,αν εχει μεινει η τιμη και δεν γινει καμια χαζομαρα να ανεβει (γινονται και αυτά) από το πουθενα εχει καλως...
Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω είναι τοσο...απλα αυτή την στιγμη εχω καποια αλλα εξοδα,αν εχει μεινει η τιμη και δεν γινει καμια χαζομαρα να ανεβει (γινονται και αυτά) από το πουθενα εχει καλως...

Με το καλό αν συνεχιστεί η πτώση σκέφτομαι να δώσω και εγώ το note 8 να πάω σε αυτό μιας και σπάνια δουλεύω πενάκι πια. Στα 600 θα το χτύπαγα στα 679 μου φαΐνεται ακόμα λιγάκι ακριβό.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Στα 631,2 στα public με την προσφορά της εθνικής.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/679063-20-στα-καταστήματα-public-πληρώνοντας-με-ibank-pay/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Στα 631,2 στα public με την προσφορά της εθνικής.

https://www.insomnia.gr/forums/topic/679063-20-στα-καταστήματα-public-πληρώνοντας-με-ibank-pay/

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Παιζει πουθενά με επιστροφή eurobank?

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια από εγγυηση τι ισχυει?αν το παρω από σκρουτζ μονοκαρτο η δικαρτο θα εχω επισημη εγγυηση από Samsung?μιλαω για το απλο όχι το plus
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λόγος να πάρεις με 1 σιμ ;

Εγγύηση έχεις κανονικά αν πάρεις μοντέλο που έρχεται Ευρώπη

Link to comment
Share on other sites

To skyfon απο οτι είδα μόλις πήγε το μικρο s9 στα 499. Είναι το μονοκαρτο. Έχει κυκλοφορήσει Ευρώπη αυτό? Θα δούμε επίσημα εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είδα πως σε όλα τα καταστήματα έχουν το s9 σε προσφορά στα 700 ευρώ και καλά δώρο φπα .. αν το πάρω με τιμολόγιο η τιμή του θα είναι μικρότερη; δλδ με το τιμολόγιο αφαιρείται ο ΦΠΑ από την τιμή των 700; γνωρίζει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είδα πως σε όλα τα καταστήματα έχουν το s9 σε προσφορά στα 700 ευρώ και καλά δώρο φπα .. αν το πάρω με τιμολόγιο η τιμή του θα είναι μικρότερη; δλδ με το τιμολόγιο αφαιρείται ο ΦΠΑ από την τιμή των 700; γνωρίζει κάνεις;

Όχι δεν παίζει κάτι τέτοιο. Τα 700 είναι με αφαιρεμενο ΦΠΑ. 660 έχει στο bestprice

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν παίζει κάτι τέτοιο. Τα 700 είναι με αφαιρεμενο ΦΠΑ. 660 έχει στο bestprice

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρε παιδιά αν δεν ξέρετε μην μιλάτε και παραπληροφορειτε τον κόσμο. Πώς γίνεται να σου πουλάνε κάτι χωρίς ΦΠΑ χωρίς να κόβεις τιμολογιο; Έχω απάντησει και αλλού ότι όλο αυτό είναι μια μούφα απλά μια έκπτωση κάνουν και στο πουλάνε και καλά ως αφαίρεση ΦΠΑ. Αν κόψεις τιμολόγιο κανονικά θα γίνει αφαίρεση ΦΠΑ.

 

Επίσης αυτό απαντήθηκε από εμένα σήμερα εάν όχι σε αυτό το νήμα ίσως στο επίσημο του S9+.

Καλό είναι να το ψάχνουμε λίγο και να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν ξέρετε μην μιλάτε και παραπληροφορειτε τον κόσμο. Πώς γίνεται να σου πουλάνε κάτι χωρίς ΦΠΑ χωρίς να κόβεις τιμολογιο; Έχω απάντησει και αλλού ότι όλο αυτό είναι μια μούφα απλά μια έκπτωση κάνουν και στο πουλάνε και καλά ως αφαίρεση ΦΠΑ. Αν κόψεις τιμολόγιο κανονικά θα γίνει αφαίρεση ΦΠΑ.

 

Επίσης αυτό απαντήθηκε από εμένα σήμερα εάν όχι σε αυτό το νήμα ίσως στο επίσημο του S9+.

Καλό είναι να το ψάχνουμε λίγο και να μην λέμε τα ίδια και τα ίδια συνέχεια.

Τότε ας μην λένε ότι χαρίζουν το ΦΠΑ. Εφόσον λένε αυτό κανονικά δεν πρέπει να το αφαιρούν ξανα. Πολλά καταστήματα έχουν τιμή με απόδειξη και τιμή με τιμολόγιο το οποίο είναι 30 40 ευρώ λιγότερο. Αν μπείτε στα πρώτα καταστήματα που βγάζει το bestprice θα το δείτε. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό αλλά τσέκαρε το ότι έγραψα ισχύει.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για παράδειγμα

 

ee6a2c6a2d91e6babc4cadbea9b877f7.jpg

 

Με απόδειξη 660 με τιμολόγιο 654. Δεν μπορούν να κόψουν τιμολόγιο στα 660 οπότε προσοχή στο ποιος παραπληροφορει τον κόσμο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΥτο που γραφεις ισχυει μονο για σκρουτζομαγαζα κτλπ...Οπου ναι εκει το τιμολογιο ε ιναι 30-40 ευρο κατ απο την αποδειξη.

Στα μεγαλα μαγαζια τυπου πλαισιο κτλπ που λενε σου χαριζουμε το ΦΠΑ το λενε ετσι για να μην γραψουν ενα ξερο 24%...Εννοειται μπορεις να κοψεις τιμολογιο και να σου κανουν εκ νεου μειωση 24% που αντιστοιχει στο πραγματικο κοψιμο του φπα!

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Με απόδειξη 660 με τιμολόγιο 654. Δεν μπορούν να κόψουν τιμολόγιο στα 660 οπότε προσοχή στο ποιος παραπληροφορει τον κόσμο.

 

Η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας, επίσης καλό είναι όταν κάποιος ρωτάει κάτι ξεκάθαρα και με το γραπτό του λόγο να είναι ακριβής να είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί και να του απαντάμε σχετικά με αυτό που ρώτησε, και αν δεν καταλαβαίνουμε τι ρωτάει κάποιος ξανά διαβάζουμε την ερώτηση που κάνει. Ο φίλος μίλησε για χάρισμα ΦΠΑ όπου αυτό χρησιμοποιείται από τις μεγάλες αλυσίδες και όχι από σκρουτζομαγαζα.

Εγω θα ηθελα αυτη η κοινότητα να λειτουργει υπερ του καταναλωτη με μαζικες καταγγελιες στην ΕΕTΤ κατα των καρτελ που εχουν στηθει, οχι να κανουμε και γκαλοπ κατα του καταναλωτη και υπερ των εταιριων!;)
Link to comment
Share on other sites

To skyfon απο οτι είδα μόλις πήγε το μικρο s9 στα 499. Είναι το μονοκαρτο. Έχει κυκλοφορήσει Ευρώπη αυτό? Θα δούμε επίσημα εγγύηση?

 

Ακόμα στα 499 το έχει. Τι παίζει μ αυτό το μαγαζί;

Θέλω να το πάρω αλλά κρατιέμαι. (Θα πάω στο dual έτσι κ αλλιώς)

Link to comment
Share on other sites

απο οτι βλεπω ειναι εμπιστο μαγαζι και πεζει συνεχεια με αυτη τη τιμη καθε λιγο και λιγακι. για την εγγυηση δεν ξερω τι παιζει. αν καποιος παντως δεν χρησιμοποει sd νομιζω η τιμη αυτη ειναι λουκουμι
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Διαθεσιμότητα & αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...