Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ksoup (25 Φεβ. 2004 , 00:23)

 

Προσπαθώ ανεπιτυχώς να στείλω MMS σε κινητό του εξωτερίκου (Αγγλία).

Έχω Vodafone Live & Motorola v525...

Ξέρει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

Είμαι αρκετά μπερδεμένος με το θέμα και οποιαδήποτε πρόταση θα με βοηθούσε....

p.s στα ελληνικά δίκτυα στέλνω κανονικά MMS

 

 

Επισημως δεν υποστηριζεται η αποστολη ΜΜS στο εξωτερικο. Αυτος ειναι ο λογος που δεν μπορεις να στειλεις...

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

otan h panafon egine vodafone, polla allaksan sthn etaireia.. ekei pou eixe ena cc pou noiazotane gia tous pelates twra apla noiazetai gia to pws 9a ksepetaksei pio pollous.. (p.x. ama pareis thl 8a sou apantisoun meta apo 10-15lepta) kai den 8a sou dwsoun kai lysi.. alla ston eksw ton asxeto pelati fainetai oti exoun eksipiretisi... otan egine voda, pali h etaireia egine teliws aprosopi "ayto exoume ama den s'aresei pare to pouli" kai skopos kai stoxos ths einai ta oikonomika apotelesmata kai mege8i ka8ws kai to pws 8a apoktisei noumera syndromitwn megalytera...
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

να διευκρινισω κατι... εχω την απαιτηση να μου μιλησουν ευγενικα κι ακομα κι αν δεν εχουν λυση να προσπαθησουν να με εξυπηρετησουν.. απαντησεις του τυπου "δεν ειναι θεμα της vodafone", η "να απευθυνθειτε στον κατασκευαστη της συσκευης", απλα δε τις δεχομαι. Για μενα δειχνουν κακη εξυπηρετηση και δεν εχω καμμια ορεξη να πληρωνω καποιον που δεν με εξυπηρετει (απαντησεις αυτου του στυλ ειχα παρει απο την εξυπηρετηση πελατων της stet τοτε!)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

To kalo diktyo ths vodafone antikrouei sto pio fwrtomeno diktyo sthn Ellada,einai kalh etaireia alla den exei tis yphresies tis TIM,einai pio akribh apo tin TIM,exei ligo kalyterh kalypsh apo thn TIM alla mhn ta isopedwnoume ola,yparxoun kai kapoia oria,ola ta diktya exoun pleonekthmata kai meionekthmata,egw h8ela na paw se vodafone mia pou h TIM kathrghse thn 5ara karta alla 8a xasw to internet kai de goustarw na exw th palia TIM sim mono gia to internet,eksallou mhniaia kai me fthnh xrewsh 10,35 euro kanenas provider kai kamia allh etaireia kinhths de dinei,gi ayto paramenw se TIM (proplhrwmenh kinhth thlefwneia+internet) ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος SeCtoR (25 Φεβ. 2004 , 02:27)

 

To kalo diktyo ths vodafone antikrouei sto pio fwrtomeno diktyo sthn Ellada,einai kalh etaireia alla den exei tis yphresies tis TIM,einai pio akribh apo tin TIM,exei ligo kalyterh kalypsh apo thn TIM alla mhn ta isopedwnoume ola,yparxoun kai kapoia oria,ola ta diktya exoun pleonekthmata kai meionekthmata,egw h8ela na paw se vodafone mia pou h TIM kathrghse thn 5ara karta alla 8a xasw to internet kai de goustarw na exw th palia TIM sim mono gia to internet,eksallou mhniaia kai me fthnh xrewsh 10,35 euro kanenas provider kai kamia allh etaireia kinhths de dinei,gi ayto paramenw se TIM (proplhrwmenh kinhth thlefwneia+internet) ;)

 

 

Εσυ συντομα θα πας Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι ευχαριστημενος απο την VODAFONE:

α)Διοτι οι χρεωσεις σε πακετα ειναι υψηλες

β)Το CCARE τους ειναι χαλια

γ)Την εχει δει μονοπωλιο και κανει οτι γουσταρει

Try Me
Link to comment
Share on other sites

Μπαααααααααααααα

τπτ δεν ήρθε αν και τους χρυσοπληρώνα πριν το sms party

αλλά αιώνια γκαντεμιά :mad:

Link to comment
Share on other sites

surfer με τις υπέρυθρες τελικά τι παίζει? θα είνια κλειδωμένες όπως και στα άλλα live!?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πως ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων κλήσεων? Από το μένου της συσκευής όταν πάω να νεργοποιήσω την επίλογη "φραγή εισερχόμενων κλήσεων"την ενεργοποίει μόνο για εισερχόμενα μηνύματα και όχι για κλήσεις... έχω CU
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (25 Φεβ. 2004 , 13:54)

 

Ρε παίδες πως ενεργοποιείται η φραγή εισερχομένων κλήσεων? Από το μένου της συσκευής όταν πάω να νεργοποιήσω την επίλογη "φραγή εισερχόμενων κλήσεων"την ενεργοποίει μόνο για εισερχόμενα μηνύματα και όχι για κλήσεις... έχω CU

 

Αν δεν γίνεται από την συσκευή δοκίμασε τον παρακάτω κωδικό: *ΚΩΔΙΚΟΣ ΦΡΑΓΗΣ*35#ΥΕΣ για ενεργοποίηση και #ΚΩΔΙΚΟΣ ΦΡΑΓΗΣ*35#ΥΕΣ για να απενεργοποιήσεις την υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Epishma h oxi mms den paei!

Link to comment
Share on other sites

Δε φταιει η συσκευη...

Πατας ##002# και μετα προσπαθησε παλι απο το μενου της συσκευης.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia3510i/1.0 (04.44) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από swiffer

Δε φταιει η συσκευη...

Πατας ##002# και μετα προσπαθησε παλι απο το μενου της συσκευης.

 

Ti einai autos o kwdikos?

Link to comment
Share on other sites

Ο ενδιαφερόμενος, ας επικοινωνήσει με την VODA.

 

 

Ξέρει κάποιος τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;

 

...ρητορικό ερώτημα?..ή...πραγματικό ?.. :wacko:

 

Τη VODAFONE την ρώτησες ???

Δραστηριοποιήσου λίγο, πρώτα...μην περιμένεις "μασημένη" τροφή για τέτοια θέματα...είναι σαν να ρωτάς: "...ρε παιδιά, πήγα στο βενζινάδικο για βενζίνη, αλλά τη βρήκα ακριβή με Χ ΕΥΡΩ / λίτρο...τι λέτε είναι ακριβή?,,,να ψάξω αλλού?.." ΕΛΕΟΣ ρε Φίλε...

 

Πριν κάνουμε post, τουλάχιστον όσον αφορά ένα δίκτυο και τις υπηρεσίες του, πιστεύω ότι ο άμεσα ενδιαφερόμενος πρέπει να επικοινωνεί με τον Πάροχο και να αναζητά πληροφορίες.

Βοηθά, δε, συχνά, η 2η ή και 3η αναζήτηση (άλλη "θέση" στο Customer Care, ίσως άλλη άποψη...ίσως άλλη ενημέρωση...ρωτώντας πας στην Πόλη...), όταν υπάρχει η αμφιβολία.

 

Πιστεύω ότι σε τελυταία και "καταιδρωμένη" :!: φάση, ΄΄εχει κάποιος λόγο να αναζητήσει απάντηση σε κάποιο thread.

 

Εγώ, τουλάχιστον (και πιστέυω πολλοί άλλοι), αυτό κάνω.

 

Εξαντλώ, δηλαδή, τις προσπάθειές μου (είναι δικαίωμά μου ως συνδρομητής και υποχρέωσή μου έναντι της λογικής μου και αυτής των άλλων) και στο τέλος ζητώ την βοήθεια Τρίτων.

 

Χψρίς παρεξήγηση, αλλά το θεωρώ ουσιώδες :o ;) :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (25 Φεβ. 2004 , 11:50)

 

surfer με τις υπέρυθρες τελικά τι παίζει? θα είνια κλειδωμένες όπως και στα άλλα live!?

 

 

Μην ανησυχείς... υπάρχει τρόπος να "μεταφέρεις" τις φωτογραφίες σου! :)

 

Κόστος συσκευής? Περίπου €600!

 

Tα επόμενα Sharp handsets (GSM/UMTS) θα έχουν και ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ "καλούδια"! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιει ολες τις ενεργες προωθησεις. ΚΑΙ ειδοποιηση ΚΑΙ φραγη εισερχομενων ΚΛΗΣΕΩΝ.... Δ Ε Ν γινεται!

Ειτε το ενα, ειτε το αλλο!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (25 Φεβ. 2004 , 13:50)

 

surfer με τις υπέρυθρες τελικά τι παίζει? θα είνια κλειδωμένες όπως και στα άλλα live!?

 

όταν στα έλεγα εγώ

δες την απάντηση του surfer! :)

Link to comment
Share on other sites

Δε σου επιτρέπω σε καμία περίπτωση να μου απευθύνεις το λόγο κατά αυτόν τον τρόπο!!!! :mad:

Αν έχεις όποιαδήποτε ένσταση για αύτα που γράφω μπόρεις να την παραθέσεις με κόσμιο τρόπο και όχι με φράσεις του τύπου ...έλεος ΡΕ φίλε.., ή στην εσχάτη των περιπτώσεων να στείλεις ενα ΡΜ.

Link to comment
Share on other sites

@miaow Θα ηταν πιο ευγενικο αν ησουν λιγοτερο επιθετικος προς τον φιλο μας, που ισως να μην παρατηρησες αλλα ηταν και το πρωτο post του. Δεν ειμαστε εδω για να κανουμε κριτικη σε αυτα που γραφουν οι χρηστες απο την στιγμη που τηρουν τους κανονες του forum και δεν ειναι ενοχλητικοι. Το παιδι μπορει να θεωρησε πιο αμεσο, να ρωτησει στο forum απο το να παρει στο CC. Αν ηταν τα πραγματα οπως τα λες να κλειδωσω σχεδον ολα τα θεματα (αφου θεωρητικα για σχεδον ολα μπορεις να παρεις καποια απαντηση απο το CC). Φιλικα παντα. :)

 

@ksoup Καλωσηρθες στο forum. Απο οτι ειδα ο χρηστης εκανε edit τη φραση του οποτε ας θεωρησουμε οτι το θεμα εληξε εδω :)

 

Συνεχιζουμε on-topic :p

Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nMIK-3 (17 Φεβ. 2004 , 20:16)

 

 

Ena allo senario tora ine oti i Vodafone an telika apoxorisei telios apo tin diadikasia tis AT&T tha meletisei to senario na agorasei pano apo to 50% tis Verizon (apo to 45% pou exei simera) etsi oste na na apoktisoun ton apolito elenxo tis etairias..

Gia na doume…

 

 

Εαν δεν τα καταφέρουν ... ένα άλλο σενάριο "λέει" ότι έως τα μέσα του 2005... "χαιρετούν" τη Verizon και... βλέπουμε! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν πιστεύετε ότι προσέβαλα κάποιον και ικανοποιείται το κοινό αίσθημα με το να ζητήσω συγγνώμη...χαλάλι και το ζητώ...μόνο και μόνο διότι θεωρώ ότι το μόνο σφάλμα μου (έως και επιπολαιότητα) ήταν οτι δεν πρόσεξα ότι ήταν το 1ο Post του.

 

Από κεί και πέρα, μένω απόλυτα σε όσα γράφω και τα θεωρώ 100% αντικειμενικά και ουσιαστικά.

 

Δεν κάνω κριτική στο πρόσωπο (το πρόσωπο ήταν άτυχο στο timing).

Κάνω κριτική στην νοοτροπία την οποία περιγράφω και είναι πολύ συχνή και χαρακτηριστική σε πολλούς τομείς της καθημερινότητας.

 

Με κάθε ειλικρίνεια. :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...