Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οδηγωντας στον παραδρομο της Εθνικης απο Λεπτοκαρυα Πιεριας προς Κατερινη ειδα κοντα στη Λεπτοκαρυα ανα καποια μετρα ταμπελιτσες της βονταφον στα δεξια του δρομου, σταματησα και ειδα οτι ειχαν το λογοτυπο αλλα και τη φιρμα της βονταφον και απο κατω καποια στοιχεια (τεχνικα μαλλον ισως και συντεταγμενες), θυμαμαι ενα νεο στο myphone πριν πολυ καιρο που ελεγε για αυτο. Πρακτικα για εμας τι σημαινει?
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να αγοράσω ένα smartphone που δεν το φέρνει κάποιο κατάστημα της vodafone, δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την επιδότηση της voda και να κάνω ανανέωση σε κάποιο dealer της?

Δυστυχως οχι. H Vodafone τα εχει μπλοκαρει για να παιρνουν ολοι συσκευες live!

Link to comment
Share on other sites

Hello,exw ena Motorola V980 sto Vodafone 180 (120SMS & 10 MMS) se 3G grammi.Omws logo minimaton poio poly erxete arketa parapanw apo ta stantar. Uelw na balw ena CU (Eidika twra poy soy dinei kai ton dwro gia na pareis nea siskeyi) san deyteri grammi me tin idia karta SIM (2 grammes se mia karta sim) Ua einai plires simbato me to kinito moy? ti xrewsis exw? Kai ua parw kanonika tin epitagi gia nea siskeyi apo to CU?Ua exw 3G karta sim?3G Kai sta 2 noymerakia ?
Link to comment
Share on other sites

Tis xrewsis energopoisis tis brika kai to kostos kaue mina.

Twra ua paizei se 3G karta?Yparxei?

Me to CU ti ginete yparxei i sigkekrimeni prosfora?

To noymero CU to neo to plirwnw kanonika 20 euro?Diladi dinw

20 euro gia to noymero

1.4 euro kaue mina

6 + 6 euro ejoda egkatastasis?

I nea sim einai free?

Link to comment
Share on other sites

Γιά εμάς τους συνδρομητές νομίζω σημαίνει απλά χωρητικότητα και αξιοπιστία δικτύου.

 

Για την Βοντα σημαίνει περισσότερες δυνατότητες παροχής περιεχομένου, καλύτερη αξιοπιστία στο σχεδιασμό και τη λειτουργία του δικτύου και ίσως και δυνατότητα επινοικίασης χωρητικότητας, όπως έκανε με τη διασύνδεση με τα Χανιά το 2004 (δες τα σχετικά δελτία τύπου από το http://www.vodafone.gr). Σε κάποια απο τις ανακοινώσεις της θυμάμαι ανέφερε οτι έχει το μεγαλύτερο ιδιωτικό δίκτυο οπτικής ίνας στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως βονταφον παει και για σταθερη τηλεφωνια??? :wacko:

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

μηπως βονταφον παει και για σταθερη τηλεφωνια??? :wacko:

Αποκλείεται.

Η Vodafone Group δεν έχει καμία ανάμειξη με τη σταθερή τηλεφωνία σε καμία χώρα. Αν τύχει και αποκτήσει καμία εταιρία σταθερής μαζί με κάποια εταιρία κινητής, στη συνέχεια την πουλάει.

Πόσο μάλλον το να αρχίσει από το μηδέν να παρέχει σταθερή,αυτό κι αν είναι

αδιανόητο..

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kai egw kati???exw mia karta vodafone me sindesi kai mia cu.mborw na balw kai ta 2 noumera se mia kainourgia karta kai na ta xeirizomai apo ena kinito??ean nai ti prepei na kanw kai poso stoixizei auto???thanx :D

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

na rwtisw kai egw kati???exw mia karta vodafone me sindesi kai mia cu.mborw na balw kai ta 2 noumera se mia kainourgia karta kai na ta xeirizomai apo ena kinito??ean nai ti prepei na kanw kai poso stoixizei auto???thanx :D

anybody>>???? :(

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

 

Οι καρτες Goody's SMS, με 20 δωρεαν SMS εχουν κατακλυσει τον κοσμο. Εχουν πεσει στα χερια μου πολλες, τις οποιες δε χρειαστηκα η δε βρηκα κανενα να τις δωσω.

 

Δραττοντας την ευκαιρια αυτη, θα μπορουσε ο καθενας να δημοσιευει κωδικους που του περισσευουν, για τους χρηστες του CU!

 

Ξεκιναω εγω λοιπον:

 

243 459 989 322

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να ανταλλάζετε τους κωδικούς αν είναι με πμ...

 

Μπα οχι, γιατι ξαφνικα θα γεμισεις με pm, απλα καλο ειναι οποιος ενεργοποιει τον κωδικο να κανει ενα ποστ.Το ιδιο γινεται και στο φορουμ της ΤΙΜ.

Link to comment
Share on other sites

Οδηγωντας στον παραδρομο της Εθνικης απο Λεπτοκαρυα Πιεριας προς Κατερινη ειδα κοντα στη Λεπτοκαρυα ανα καποια μετρα ταμπελιτσες της βονταφον στα δεξια του δρομου, σταματησα και ειδα οτι ειχαν το λογοτυπο αλλα και τη φιρμα της βονταφον και απο κατω καποια στοιχεια (τεχνικα μαλλον ισως και συντεταγμενες), θυμαμαι ενα νεο στο myphone πριν πολυ καιρο που ελεγε για αυτο. Πρακτικα για εμας τι σημαινει?

με τις οπτικές ίνες η βόδιφον αυξάνει το backfone της για να προσφέρεις περισσότερες δυνατότητες στους συνδρομητές της κυρίως data υπηρεσίες.Επιπλέον οι οπτικές ίνες δεν επηρρεάζονται από τα καιρικά φαινόμενα :w00t: άρα αποφεύγεται το πέσιμο των links σε περίπτωση ακραίων καιρικών φαινομένων.είναι καλή κίνηση για το το δίκτυο και ιδίως για υπηρεσίες 3ης γενιάς.η ΤΙΜ αρκείται στα air links σε αρκετές περιοχές(εκτός από τον οπτικό δακτύλιο στην Αθήνα και κάποιες διασυνδέσεις με μισθωμένες γραμμές) όχι πως είναι κακό αλλά επηρρεάζεται αρκετά από ατμοσφαιρικά φαινόμενα.

UMTS power!:cool:
Link to comment
Share on other sites

παντως ωραια κινηση αυτη της vodafone και των goodys.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια είναι 20 SMS μόνο για 24 ώρες αλλά εντάξει! Τα στέλνεις όλα μαζεμένα!
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει ακομα dual 3g sim αλλα δεν εχεις προβλημα με αυτες που ηδη κυκλοφορουν...

η καρτα ειναι δωρεαν, το cu κοστιζει 19.90 και παιζει κανονικα στην προσφορα με τις καρτες που εχει τωρα η vodafone

μην ξεχασεις να κανεις μια χρεωσιμη κληση πριν ζητησεις την ενεργοποιηση της υπηρεσιας...

Link to comment
Share on other sites

Συνοπτικά είναι μια τεχνολογία που κάνει αυτόματη προώθηση των email σου στο κινητό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες: www.google.com.gr-->blackberry, en.wikipedia.org/wiki/BlackBerry ή στο blackberry.com!

 

Δεν είναι τόσο δύσκολο να βρεις αυτό που ψάχνεις! Όπως βλέπεις δεν υπάρχουν και πολλοί χρήστες πρόθυμοι να απαντούν σε τέτοιες ερωτήσεις...

 

Diladi ti diafora exei apo to na blepeis ta email soy me ton pop3 email client poy iparxei sto kinito?

http://www.lordoftherings.net/media/aim_icons/lotr_aim_aragorn.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε; Έπεσε πείναι και κανείς δε πατάει Goody's; :p Το αντίστοιχο της ΤΙΜ θέμα είχε γεμίσει με κωδικούς. Όχι ότι ενδιαφέρομαι, συνδρομητής με συμβόλαιο είμαι, αλλά κρίμα, όποιος δεν τις χρειάζεται τις κάρτες ας γράφει τον κωδικό. :)
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα θα ήθελα την βοήθεια σας:έχω το se z800i και δεν μπορώ να έχω πρόσβαση στο vodafone live και στην υπηρεσία live tv..πήρα τηλ. στην vodafoen και μου είπαν ότι δεν μπορώ να έχω πρόσβαση επειδή η συσκευή μου δεν είναι vodafone live!!!(μα τους λέω είναι ίδιο με το v800 γιατι δεν μπορώ σε αυτό??)και μου λένε οτι αργότερα μπορει να αναγνωριστει η συσκευή μου σαν vodafone live όπως εγινε και με το κανονικο t610 kai to k700i..Ισχύει κάτι τέτοιο??μέχρι πότε πρέπει να περιμένω??α και επίσης μου στείλαν κάποιες ρυθμισεις μπαινει κάτι σαν το vodafone lib=ve αλλα με πολύ λίγες ενότητες και όχι κόκκινο μενού αλλα κάτι μπλέ γραμμές

ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SIE-M75/05 UP.Browser/7.0.2.2.d.3(GUI) MMP/2.0 Profile/MIDP-2.0 Configuration/CLDC-1.1)

 

etsi einai me to vlive!

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω οποιος μπορει ας βοηθησει με ρυθμισεις Vodafone Mail για Κ750 και αν μπορω να λαμβανω τα μηνυματα απο Yahoo στο κινητο κατευθειαν.

Ευχαριστω...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν γνωριζω οποιος μπορει ας βοηθησει με ρυθμισεις Vodafone Mail για Κ750 και αν μπορω να λαμβανω τα μηνυματα απο Yahoo στο κινητο κατευθειαν.

Ευχαριστω...

Ναι και εγώ από όσο γνωρίζω πρέπει να είναι pop3 λογαριασμός για να τον συνδέσεις με το κίνητο μέσω vodafone mail. Το yahoo υποστηρίζει πρωτόκολλο imap4 από όσο νομίζω και δεν μπορεί να συνδεθεί με το κινητό. Ασε που πρέπει να έχεις απαραίτητα σύνδεση και όχι καρτοκινητό για να συνδέσεις email.

Link to comment
Share on other sites

νομίζω το yahoo δίνει Pop3 αλλά πρέπει να πληρώσεις συνδρομή..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...