Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...εμενα μου ειχαν πει οτι σε 7 ημερες οτι θα με ειδοποιησουν...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=178481

 

χρειαστηκαν ομως 50 μερες + και αλλα τηλεφωνα + μαιλ + φασαρια για να λαβω τελικα μια απαντηση.... :wacko::wacko:

 

...δεν ξερω πιο ειναι το "επίσημα ορισμένο χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο η εταιρία οφείλει να απαντήσει στα αιτήματα των συνδρομητών της" αλλα φανταζομαι δεν ειναι 50 μερες.......:lol::lol::lol::lol::lol:

 

...εν κατακλειδι...πολυ φοβαμαι οτι αν δεν εισαι αποφασισμενος να λαβεις μια απαντηση και δεν επιμενεις σε ξεχνανε .... :mad::mad:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΠΡΟΤΙΜΑΤΕ ΣΤΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ VODAFONE ΝΕ ΕΚΔΙΔΕΤΑΙ ΤΗΝ DINERS VODAFONE.

 

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VISA ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΠΑΝΤΟΥ ΩΣ Η ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΥΡΟΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΣΕ ΔΟΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΔΟΣΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Έγινα κι εγώ κάτοχος μιας κάρτας της γνωστής εταιρίας.Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια πακέτα του 1286.Θέλω να συνδυάσω ομιλία και μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ VISA ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΠΑΝΤΟΥ ΩΣ Η ΚΑΡΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΥΡΟΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑΣ ΤΗΣ.

 

Βεβαια βγαινω λιγο εκτος, αλλα η VISA τουλαχιστον στην Ευρωπη ειναι η Νο1 Πιστωτικη. Ισως η DINERS να ειναι στην Αμερικη.

Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έκανα έκδοση της Μάιο, έχει έρθει Αύγουστος, κι ακόμα λογαριασμός δε μου έχει έρθει. Φοβάμαι μη μου κόψουν τη σύνδεση :p (υποτίθεται πληρώνεται αυτόματα από την πιστωτική, αλλά στον δεύτερο λογαριασμό VODA μου έλεγε ότι ο πρώτος δε πληρώθηκε (ενώ γράφει επάνω ότι πληρώνεται μέσω της VISA)
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχω vodafone a la carte και εδώ και λίγες μέρες όταν προσπαθώ να πάρω τηλέφωνο,σε όποιον αριθμο κι αν δοκιμασω,όταν πατάω κλήση,κάνει εκείνο τον ήχο όπως όταν δεν έχεις σήμα(τουρουρου-τουρουρου...:))

 

Σκέφτηκα μήπως έγινε καταλάθος φραγή,αν και εγώ δεν το είχα πειράξει.Μπήκα στη σελίδα της vodafone και εκανα ό,τι χρειαζοταν για να απενεργοποιησω τις "τυχον" φραγες,αλλα παλι τιποτα...Τι λέτε να κάνω;;Να το πάω σε κανένα κατάστημα μήπως ξέρουν εκεί;;

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΠΟΛΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΕ 40 ΜΕΡΕΣ. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΗΠΩΣ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις ήρθε, τώρα το είδα. Απ'ό,τι είδα καθυστέρησε στο ταχυδρομείο.
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις επιλέξει απόκρυψη αριθμού από το μενού της συσκευής?Γιατί έχει κάποιο πρόβλημα εδώ και κάποιες μέρες η εταιρεία με την επιλεκτική απόκρυψη αριθμού!
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να βαλεις την καρτα σου σε καποια αλλη συσκευη?

 

να δουμε αν ειναι προβλημα της καρτας η του κινητου...

θα παρακαλούσα όσους γράφουν εντυπώσεις, να παραθέτουν και τα προηγούμενα κινητά τους για να έχουμε μια πιο ξεκαθαρη εικόνα για τα οσα λεει ο καθένας. οσοι αναφέρονται σε SoT, να μας λένε και τις ρυθμίσεις που ειχαν, πχ ανοικτο 4g, wifi only, gps, gaming κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Αποκρυψη δεν είναι...δεν εχω βαλει!

 

Και δοκιμασα αλλη καρτα στη συσκευη μου,αλλα εκεινη δουλευε κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

mia aporia paidia ama kapoios se kalesei apo ellada apo ala cart me 1cent ana lepto kai esi exeis voda passport ti akrivos ginetai? o allos to ena 1c/1' kai esi mono to 1 evro?
Link to comment
Share on other sites

Ειχε και ενας φιλος το αντοιστοιχο προβλημα. Παρε τηλ στην εξηπυρετηση και πεστους για το προβλημα οτι ενω με αλλη καρτα παιρνει κανονικα με αυτην δεν μπορεις στο ιδιο κινητο.

 

Θα σε πουνε να τους δωσεις εναν 12ψηφιο αριθμο που εχει πανω στην καρτα νομιζω και θα σε πουνε να κλησης το κινητο και να το ανοιξεις μετα απο κανα 30λεπτο.

 

Ετσι εκανε ο φιλος και μετα ειτανε ολα οκ, ενω πριν δεν επερναι κληση πουθενα, ουτε στο 1252 ουτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

και μένα τα ίδια κάνει...ούτε καν στο 1252! Για εξυπηρετηση πελατων το 13830 και απο σταθερο ισχυει;;;
Link to comment
Share on other sites

και μένα τα ίδια κάνει...ούτε καν στο 1252! Για εξυπηρετηση πελατων το 13830 και απο σταθερο ισχυει;;;

 

Ναι. Όπως αναφέρθηκε από άλλο μέλος ίσως να χρειάζεται κάποιο reset στη γραμμή σου, διαδικασία που γίνεται από την εξυπηρέτηση πελατών σε 30-40 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Πατατα της vodafone μυριζομαι.

Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

mia aporia paidia ama kapoios se kalesei apo ellada apo ala cart me 1cent ana lepto kai esi exeis voda passport ti akrivos ginetai? o allos to ena 1c/1' kai esi mono to 1 evro?

 

Εφόσον το νούμερο που είναι στο εξωτερικό το υποστηρίζει το δίκτυο το vf passport ναι αυτά θα χρεώνονται...........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τελικά στη Βόνταφον και στην αρχή μου είπαν να κάνω επαναφορα ρυθμισεων και κατι τετοιες βλακειες,ενω δεν εφταιγε η συσκευη και μετα με συνδεσαν με το τεχνικο τμημα και μου ειπαν οτι θα κανουν επανακίννηση στη γραμμή μου.Κράτησα το κινητο 20 λεπτα κλειστο και μετα εγινε!

 

Δηλαδη εγινε ο,τι ειπατε πιο πανω...Δεν ξερω απο πού προηλθε το προβλημα,το σημαντικο ομως είναι οτι λυθηκε!!Ευχαριστω πολυ ολους σας!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, συνάδελφε gmmour, το θέμα που άνοιξες με ενδιαφέρει πολύ! Η κοπέλα που φεύγει για Αγγλία απο Σεπτέμβρη και αυτή τη στιγμή την έχω βάλει να κάνει φορητότητα σε Vodafone λόγω του Passport...

 

Λοιπόν, όπως το καταλαβαίνω εγώ, σίγουρα δε συμφέρει σε καμμια περίπτωση να ενεργοποιήσεις το Passport αν είσαι σε ταξίδι καθως η συντιρπτική πλειοψηφία των κλήσεων είναι πολύ κάτω των 3 λεπτών. Ειδικά τώρα με το Eurotarrif η χρέωση για εξερχόμενες (είμαι καρτοκινητός) είναι ουσιαστικά ίδια με Ελλάδα. Τώρα στη δική μου περίπτωση νομίζω οτι το Passport θα με βολέψει, υπο τις εξής συνθήκες:

1. Το κινητό της κοπέλας θα έχει το Passport ενεργό, αλλα θα είναι μόνιμα κλειδωμένο σε Non Voda network, με Eurotarrif.

2. Όταν κάποιος την παίρνει και θέλει να το απαντήσει θα έχει την χρέωση εισερχόμενης του Eurotarif, η οποία είναι λογική. Απο εκεί και πέρα, αν συνενοηθεί ότι θέλει να μιλήσει περισσότερο τότε θα λέει στην συνομιλητή της να την καλέσει σε 1 λεπτό όπου θα κλειδώνει σε Voda UK και ουσιαστικά η χρέωση θα είναι 1€ για τη κλήση. Οπότε εγώ απο Ελλάδα με 1c/min θα της μιλάω ουσιαστικά με΄χρέωση 1€/κλήση.

 

Γενικά νομίζω πως το Passport είναι κάργα ασύμφορο με τα νέα δεδομένα του Eurotarrif. Σε ειδικές περιπτώσεις όμως είναι καλό.

 

ΥΓ.[offtopic] Ξέρει κανεις τίποτα για το πως περνάμε σε μια SIM δύο αριθμούς απο διαφορετικά δίκτυα??

Link to comment
Share on other sites

Και μεις είχαμε πρόβλημα...Κ ο πατέρας μ+η μαμά μ με σύνδεση vodafone.Και γω με cu....

Αλλά στη 1 του μήνα!Το απόγευμα είχε φτιάξει...

Δν μπορούσαμε να πάρουμε,ούτε να δεχτούμε κλήσεις!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Και μεις είχαμε πρόβλημα...Κ ο πατέρας μ+η μαμά μ με σύνδεση vodafone.Και γω με cu....

Αλλά στη 1 του μήνα!Το απόγευμα είχε φτιάξει...

Δν μπορούσαμε να πάρουμε,ούτε να δεχτούμε κλήσεις!

 

Άλλο πρόβλημα το ένα, άλλο το άλλο. Στη φίλη μας κάτι κόλλησε στη γραμμή της και με ένα απλό reset από την HLR λύθηκε. Σε εσάς προφανώς υπήρχε κάποιο προσωρινό πρόβλημα δικτύου ή συγκεκριμένα στη περιοχή σας ή γενικά σε κάποιους συνδρομητές (π.χ εγώ δεν είχα πρόβλημα ούτε άκουσα κανέναν να έχει).:O

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως, αν και που μπορούμε να βρούμε την Java εφαρμογή του RadioDJ; Είδα ένα review του Nokia 6500 classic (σε non-branded έκδοση) και είχε στις εφαρμογές το RadioDJ της Vodafone. Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ... Υπάρχει περίπτωση να το βρούμε και για άλλα κινητά; :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε μήπως, αν και που μπορούμε να βρούμε την Java εφαρμογή του RadioDJ; Είδα ένα review του Nokia 6500 classic (σε non-branded έκδοση) και είχε στις εφαρμογές το RadioDJ της Vodafone. Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ... Υπάρχει περίπτωση να το βρούμε και για άλλα κινητά; :rolleyes:

 

Δεν νομιζω οτι ειναι java.

Ειτε ειναι ενσωματομενη (Motorola V6 πχ)

ειτε ειναι sis Ν70, ειτε wap.

 

Μπες στο live και βρες το dj και αν ειναι συμβατο θα κατεβει.

Link to comment
Share on other sites

Απλώς μου κίνησε το ενδιαφέρον το γεγονός ότι είδα την εφαρμογή σε S40 unbranded... Το να ήταν σε S60 θα ήταν όντως πιο λογικό...

Θα ήταν καλή φάση να το βρίσκαμε πάντως... Έκανα ένα σύντομο search σε torrent "μαγαζάκια" αλλά δεν είχαν! :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...