Jump to content

Huawei MediaPad M5 10.8


maximos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα εχθές από περιέργεια και παίζουν κανονικά.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε τι ανάλυση? Με τον προεγκατεστημένο player?

Με τον mx player παίζουν μέχρι 1080p αλλά μόνο μέσω software decoding, όχι hardware.

4k δεν παίζει ομαλά, δεν μπορείς να παρακολουθήσεις

Με των ενσωματωμένο δεν ξέρω πως τα παίζει αλλά τα χρώματα είναι ότι να ναι και το πιξελιασμα είναι σαν να βλέπω κακό streaming από youtube

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 287
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εμένα ο mx τον οποίο χρησιμοποιω σαν κύριο δεν τα έπαιζε. Μόνο ο προεγκατεστημενος και αυτός https://play.google.com/store/apps/details?id=dn.video.player.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1080p hevc 10bit με τον προεγκατεστημένο

https://imgur.com/a/usYdb0k

Είναι σαν να βλέπεις 260p

Link to comment
Share on other sites

1080p hevc 10bit με τον προεγκατεστημένο

https://imgur.com/a/usYdb0k

Είναι σαν να βλέπεις 260p

Παντός δεν πιστεύω να είναι θέμα επεξεργαστή. Πρέπει να είναι θέμα εφαρμογής. Εδώ στα Windows και μόνο ο vlc μου έπαιξε αυτά τα βίντεο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντός δεν πιστεύω να είναι θέμα επεξεργαστή. Πρέπει να είναι θέμα εφαρμογής. Εδώ στα Windows και μόνο ο vlc μου έπαιξε αυτά τα βίντεο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτά που δοκίμασες είναι 8 ή 10bit? Δεν είναι μόνο στην προεγκατεστημένη εφαρμογή αλλα και στο Kodi ακριβώς το ίδιο μου κάνει h/a, αν κλείσω το h/a τότε παίζει κανονικά τα 1080p αλλά όχι τα 4κ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δοκίμασες είναι 8 ή 10bit? Δεν είναι μόνο στην προεγκατεστημένη εφαρμογή αλλα και στο Kodi ακριβώς το ίδιο μου κάνει h/a, αν κλείσω το h/a τότε παίζει κανονικά τα 1080p αλλά όχι τα 4κ.
10bit. Μια ερώτηση. Που βρήκες τέτοια αρχεία; Εγώ παντός και η κάμερα 4Κ που έχω και όλες οι ταινίες που έχω παίξει δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αυτά που λες είναι όντος ζόρικα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εκδοση λογισμικου φοραει?εμενα εχει την sht-al09 8.0.0123(c432)ενω στο ffinder υπαρχει νεοτερη εκδοση η 151.εχει ερθει σε κανενα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

τι εκδοση λογισμικου φοραει?εμενα εχει την sht-al09 8.0.0123(c432)ενω στο ffinder υπαρχει νεοτερη εκδοση η 151.εχει ερθει σε κανενα?
Κι εμένα αυτή φοράει. Ακόμα δεν ήρθε κάτι νεότερο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

face unlock θα παρει αραγε?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

face unlock θα παρει αραγε?
Λογικά ναι. Αλλά σίγουρα δεν θα έχει την ασφάλεια του δακτύλικου.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10bit. Μια ερώτηση. Που βρήκες τέτοια αρχεία; Εγώ παντός και η κάμερα 4Κ που έχω και όλες οι ταινίες που έχω παίξει δεν είχα κανένα πρόβλημα. Αυτά που λες είναι όντος ζόρικα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα 4k 10bit hevc τα παίζει άνετα το shield του 2015 με τον tegra x1, περίμενα τον 960 να τα παίζει εξίσου άνετα.

Οι περισσότερες ταινίες από την ομάδα PSA είναι στα 10bit όπως και πολλά επεισόδια από σειρές. Αρκετά έχει και η ομάδα UTR.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση από τις ρυθμίσεις για την φωτεινότητα που μειώνεται αυτόματα σε ορισμένες εφαρμογές, όπως ο chrome?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βάλτε εναν ακομα στην παρέα σας. Αυριο παραλαμβάνω ενα 8.4 LTE (στα 290 απο amazon.it). Περίμενα αρχικα για κανα Mi Max 3 αλλα οταν είδα το κάθισμα στην τιμή... δε βαριεσαι λεω... τι 7 τι 8.4... και τα 2 τεράστια για κινητα, θα εχω και 2 χρονια εγγυηση :lol:

 

Ναι, το πηρα σαν δευτερο κινητο, ταμπλετ, drone screen και λοιπα.... συσκευη πασπαρτού.

 

Κλασσικα ομως... ξέχασα να βάλω στην παραγγελία καμια θηκη και κανα screen protector (pet film, οχι tempered). Εχει δοκιμάσει κανεις τιποτα? Εχετε να προτεινετε κάτι?

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Είναι dual SIM το Huawei MediaPad M5 8.4? Και το 64GB θα κυκλοφορήσει ποτέ; :(

 

Οχι δεν ειναι

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα. Εκανα ενα πρωτο στήσιμο στο tab και επαιξα μαζι του καμποση ωρα. Απλά αψογο. Εξαιρετικη ποιοτητα κατασκευης. Φανταστικη οθονη, ακομα πιο φανταστικα ηχεία, δυνατος επεξεργαστης, το emui δε με προβλημάτισε... ειχε ομως αρκετο bloat, το οποιο ευτυχως γινεται uninstall. Δουλευει απροβλημάτιστα, στις 8.4 ιντσες ειναι πολυ ιδανικο μέγεθος. Μη σας πω οτι δευτερευουσα συσκευη θα γίνει το OP5 μου, γιατι η εμπειρια χρήσης στο Mediapad (μεγαλυτερη οθονη γαρ) τα κάνει ολα πιο απολαυστικά.

 

Money well spent γενικά... και νομιζω η μοναδικη αντροιντ ταμπλετ της προκοπης και σε καλη τιμη μαλιστα.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μετονομαστεί το θέμα και να συμπεριλάβει στον τίτλο του και το 8 ιντσών τάμπλετ. Άλλωστε πιο πολύ για αυτό μιλάμε. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να μετονομαστεί το θέμα και να συμπεριλάβει στον τίτλο του και το 8 ιντσών τάμπλετ. Άλλωστε πιο πολύ για αυτό μιλάμε. :)
Σε εμένα που άνοιξα το θέμα δεν μου δείνει τέτοια επιλογή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια λύση από τις ρυθμίσεις για την φωτεινότητα που μειώνεται αυτόματα σε ορισμένες εφαρμογές, όπως ο chrome?

 

Να απαντήσω στον εαυτό μου.

Όταν ανοίγει ο chrome πχ και μειώνεται η φωτεινότητα αν πατήσω το power button για να κλειδώσει και αμέσως το ξεκλειδώσω με το δακτυλικό αποτύπωμα η φωτεινότητα επανέρχεται στο φυσιολογικό.

Επίσης με το smart task launcher αν είσαι σε εφαρμογή που έχει κανονική φωτεινότητα πχ gmail και ανοίξεις τον chrome μέσω του smart task launcher η φωτεινότητα παραμένει κανονική όπως στο Gmail και δεν μειώνεται

Link to comment
Share on other sites

GPUTurbo update: Απο τον Ιουλιο σε ολα τα Mediapad.

Η Huawei μας υποσχεται 60% καλυτερες επιδόσεις και 30% μικροτερη κατανάλωση μπαταρίας (κρατήστε μικρό καλαθι) :happy:

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

GPUTurbo update: Απο τον Ιουλιο σε ολα τα Mediapad.

Η Huawei μας υποσχεται 60% καλυτερες επιδόσεις και 30% μικροτερη κατανάλωση μπαταρίας (κρατήστε μικρό καλαθι) :happy:

 

εχεις καποιο λινκ να το δουμε αναλυτικα τι εννοει ο ποιητης?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο λινκ να το δουμε αναλυτικα τι εννοει ο ποιητης?

 

https://www.gizmochina.com/2018/06/06/honor-announces-gpu-turbo-a-turbocharger-for-your-smartphone-graphics/

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η μπαταρία στο δεκαρι θα την χαρακτήριζα απογοητευτική. Με το ζόρι 8 ώρες οθόνη την στιγμή που με το Lenovo tab 4 8 plus με μπαταρία 4800mah έβγαζα και 9. Και θα χαρακτήριζα τραγική την διαχείριση αφού από το 50% και μετά δεν βγάζω ούτε 2 ώρες οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...