Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kalimera se olous!

 

Mporei kapoios na mou pei an gnwrizei pio kommati paizei stin diafimisi gia to "Xamogelo tou paidiou"? Tin diafimisi me ta mwra sto maieytirio..

 

Euxaristw

+1 Κι εγώ το είχα απόρια...

 

Λογικά είναι το Ain't no sunshine (when she's gone). Ποιος το λέει όμως από τους 500.000 ερμηνευτές που βρήκα; (Λες και δεν υπήρχαν άλλα τραγούδια να πούνε ρε παιδάκι μου :lol: ).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από το Παρά Πέντε,

 

όταν η Ζουμπουλία είναι στο νοσοκομείο και πάνε οι υπόλοιποι να τη βγάλουν, τη στιγμή που βγαίνει η Θεοπούλα με το Φώτη από το ταξί ακούγεται ένα περίεργο τραογυδάκι χωρίς λόγια. Το ξέρει κανείς;

The 5.6.7.8's - Woo Hoo (τον DessertMissRain να ευχαριστήσεις, αυτός το βρήκε).

εγώ το κατέβασα από τον Windows Media Player:X

 

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ψάχνω δυο τραγούδια, ένα είναι το κομμάτι που παίζει στην διαφήμιση καινοτομίας της otenet για την πρωτότυπη ιδέα, και η άλλη είναι η διαφήμιση της sprite, που πέφτουν κάτι τύποι στο έδαφος και είναι νερό τελικά?

αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει,γιατί έκανα αναζήτηση αλλά τζίφος

ευχαριστώ πολύ

:love:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα παραπίσω, δεν έχει απαντηθεί ποιο τραγούδι παίζει στη διαφήμιση του micra. Αν γνωρίζει κανείς, ας μας απαντήσει.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Από το Παρά Πέντε,

 

όταν η Ζουμπουλία είναι στο νοσοκομείο και πάνε οι υπόλοιποι να τη βγάλουν, τη στιγμή που βγαίνει η Θεοπούλα με το Φώτη από το ταξί ακούγεται ένα περίεργο τραογυδάκι χωρίς λόγια. Το ξέρει κανείς;

 

Και εκτός από το Woo Hoo των 5,6,7,8's που ακούγεται αμέσως μετά που φεύγουν ο Φώτης κι η Θεοπούλα από την "κατάρρευση τιμών" παίζει ένα ακόμη πολύ γνωστό κομμάτι που βάζουν συχνά στο παρά πέντε και το 50-50. Έχω ανεβάσει την ηχογράφηση εδώ (717 KB)

 

http://rapidshare.de/files/30900784/para_pente.mp3

Link to comment
Share on other sites

«Hellads - Η Ελλάδα μέσα από τη Διαφήμιση» των Φιλήμονα Παπαπολύζου και Κώστα Μαρτζούκου. Είναι το βιβλίο που προέβαλε και η εκπομπή. Σε κάποια έκδοσή του από ό,τι διάβασα,είχε συνοδευτεί από μια βιντεοκασέτα «Hellads Video» με 300 σποτ. Σε κάποιο ενημερωμένο βιβλιοπωλείο θα σε βοηθήσουν καλύτερα :)

 

Μήπως ξέρεις αν κυκλοφορεί με dvd; Δεν έχω βίντεο, αλλά ενδιαφέρομαι πάρα πολύ για το θέμα. Γενικότερα μπορείς να μου δώσεις όσες πληροφορίες ξέρεις; Για το πόσο κάνει, αν θα το βρώ εύκολα, κλπ.(με pm εννοείται:p )

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις αν κυκλοφορεί με dvd; Δεν έχω βίντεο, αλλά ενδιαφέρομαι πάρα πολύ για το θέμα. Γενικότερα μπορείς να μου δώσεις όσες πληροφορίες ξέρεις; Για το πόσο κάνει, αν θα το βρώ εύκολα, κλπ.(με pm εννοείται:p )

Όχι όχι, εδώ να τα πει γιατί το θέλω κι εγώ αυτό το DVD! :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αχ μήπως ξέρει κανείς και το 2ο κομμάτι που παίζει στη διαφήμιση για το delta club? Από τη συλλογή '80s;
Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω έχω ανεβάσει 4 ηχογραφήσεις από το παρά πέντε. Τα 2,3 και 4 είναι από το πρώτο επεισόδιο που προβλήθηκε χθες σε επανάληψη. Το 1 από το επεισόδιο στο νοσοκομείο με τη Ζούμπι. Ποιοι είναι οι τίτλοι των τραγουδιών που ακούγονται πίσω από τους διαλόγους;

 

[1] [2] [3] [4]

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους όσους τα βρουν!

Link to comment
Share on other sites

Παρακάτω έχω ανεβάσει 4 ηχογραφήσεις από το παρά πέντε. Τα 2,3 και 4 είναι από το πρώτο επεισόδιο που προβλήθηκε χθες σε επανάληψη. Το 1 από το επεισόδιο στο νοσοκομείο με τη Ζούμπι. Ποιοι είναι οι τίτλοι των τραγουδιών που ακούγονται πίσω από τους διαλόγους;

 

[1] [2] [3] [4]

 

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους όσους τα βρουν!

 

Το 2ο είναι το Al Hirt - Green Hornet από το soundtrack του Kill Bill 1

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς τίτλο και καλλιτέχνη απο:

 

α) διαφήμιση στη ΝΕΤ για το νέο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που παίζοταν μέχρι και πρίν μια εβδομάδα περίπου (''...το Μουντιάλ τελείωσε,η -πραγματική- μπάλα τώρα αρχίζει...'' ή κάτι παραπλήσιο μ' αυτό) και

 

β) διαφήμιση της εφημερίδας ''Το βήμα'' που παίζεται συχνά

 

Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

''The only thing in this world that gives orders... is balls.''

Link to comment
Share on other sites

Είναι και το It's too late της Carole King!!! :D

 

 

SORRY παιδιά το μηνυμα μου ήταν εκτός τόπου και χρόνου!!! Λάθος, άκυρο!!! Κάντε πως δεν το είδατε!!!:X :X :X

:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τραγούδι που ακούγεται στη διαφήμιση της καινούριας σειράς του ΑΝΤ1

"Πάρ'το αλλιώς" το ξέρει κανείς??? Ακούγεται καλούτσικο!!! Αν ξέρει κανείς τίτλο ή καλλιτέχνη ας πει please!!!! :superman: :)

:) How i wish you were here... by Pink Floyd
Link to comment
Share on other sites

Φιλοι-Συναγωνιστες...Σηκωνω τα χερια ψηλα..

Ψαχνω εδω και μερες,χωρις επιτυχια,να βρω ενα υπεροχο ταγκο που ειναι στο soundtrack της ταινιας FLAWLESS ,με το Ρομπερτ Ντε Νιρο...

Το κομματι λεγεται "Tia's tango"..

 

Y.Γ.:anarxaki EIΣAI TEΛEIOΣ

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς το τραγούδι στην καινούρια διαφήμιση της Nike:Α little less Heart!

 

Σήμερα το μεσημεράκι είδα μία διαφήμιση.Λογικά αυτή θα είναι

 

Johnny Cash - Hurt (Nine Inch Nails Cover)

 

Θεική διασκευή...

Το νέο μουσικό blog είναι εδώ!Αφιερώματα,επιλεγμένα mp3s...

 

"It's better to burn out than fade away"

N. Young

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημεράκι είδα μία διαφήμιση.Λογικά αυτή θα είναι

 

Johnny Cash - Hurt (Nine Inch Nails Cover)

 

Θεική διασκευή...

Nα εισαι καλα φιλε....φοβερο κομματι οπως και η δοαφημιση! :)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε το τραγούδι της διαφήμισης της τράπεζας πειραιώς?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημεράκι είδα μία διαφήμιση.Λογικά αυτή θα είναι

 

Johnny Cash - Hurt (Nine Inch Nails Cover)

 

Θεική διασκευή...

 

 

Ευχαριστώ και εγώ για το κομμάτι, συγκλονιστική διαφήμιση!

:cry:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις το παραπανω τραγουδι της διαφημισης της Nike ετσι οπως ΑΚΡΙΒΩΣ ακουγεται στη διαφημιση?Αν ναι και μπορει να στο στειλει..pm :)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...