Jump to content

Soundtracks διαφημίσεων & εκπομπών [III]


rigasnic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest valeria
Ρε παιδιά μηπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς???

Ψάχνω ένα τραγούδι από τη σειρά του Παπακαλιάτη. Έπαιξε στο πρώτο επεισόδιο στη σκηνή που είναι σε μια ταράτσα. Το τραγούδι λέει I can't take my eyes of you... χαλαρό κομματάκι

Μπορεί να μου δώσει κανείς τα φώτα του?

 

Thnx!

Eίναι το καταπληκτικό "The Blower's Daughter" από Damien Rice. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Διαφήμιση Tommy Hilfiger,πρωταγωνιστής Enrique Iglesias,τραγούδι που ερμηνεύεται από τον ίδιο.Ποιο είναι; :)

 

Μετά από σύντομη αναζήτηση, πρόκειται για το ακυκλοφόρητο ακόμη τραγούδι, Ring my bell.

 

Όσον αφορά τη διαφήμιση της Trident με Ronaldinho, το τραγούδι είναι το Necesito Aire Fresco. ;)

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

paidia psaxno ena tragoudi pou itan se mia diafimisi me ena taxi evgaine mia kopela den mporo na thimitho alla nomizw diafimisi tis coca-cola den ime sigouros. to refren itna kapws i just wanna want you alla kai gi afto den ime sigouros!!! anazitw titlo kai kallitexni. efxaristw!!!
Δεκάδες tips & tricks σχετικά με Η/Υ, προγραμματισμό, hacking, software, hardware, linux και πολλά ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

geia xara

 

edw kai pollous mhnes psaxnw ayto to rhmadi to tragoudi ths jose cuervo alla tipota....

 

gia allh mia fora loipon kanw mia ystath prospatheia mpas kai vroume akrh:

 

to style einai san gotan project, h fwnh prepei na einai ths celia cruz kai to tragoudi prepei na einai palio alla remixarismeno se electro hip hop

 

mou eipan oti otan eixe pethanei h celia cruz prin 5 xronia nomizw, eixe vgei kapaki ena album tribute me remixes kai isws na einai ekei, to opoio den yparxei pouthena (an prokeitai gi'aythn vevaia)

 

an voithisa me ayta pou eipa kai xerei kapoios as pei tipotis vre paidia....

 

thanxxx

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σύντομη αναζήτηση, πρόκειται για το ακυκλοφόρητο ακόμη τραγούδι, Ring my bell.

 

Όσον αφορά τη διαφήμιση της Trident με Ronaldinho, το τραγούδι είναι το Necesito Aire Fresco. ;)

Thanks a lot mpatsinilas,θα κάνω μία αναζήτηση μπας και βρω τίποτα (αν και λίγο δύσκολο ως ακυκλοφόρητο). :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κανείς ποια είναι τα τραγούδια από τις διαφημίσεις:

1- ΤΙΜ (Νέα διαφήμιση)

2- Skoda Octavia

3- Golf Gti με τον πιτσιρικά

 

Thanx! :alien:

monochrome life...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Ξέρει κανείς ποια είναι τα τραγούδια από τις διαφημίσεις:

1- ΤΙΜ (Νέα διαφήμιση)

2- Skoda Octavia

3- Golf Gti με τον πιτσιρικά

 

Thanx! :alien:

το τραγουδι της ΤΙΜ το ψαχνω πανω απο εναν μηνα αλλα κανεις μαλλον δεν το εχει ή δεν το ξερει.Απο την ΤΙΜ μου ειπαν οτι το τραγουδι ειναι το thinking about και κατι αν καταλαβα καλα σε συγκροτημα IVU αλλα ασο και να το εψαξα δεν το βρηκα

Link to comment
Share on other sites

το τραγουδι της ΤΙΜ το ψαχνω πανω απο εναν μηνα αλλα κανεις μαλλον δεν το εχει ή δεν το ξερει.Απο την ΤΙΜ μου ειπαν οτι το τραγουδι ειναι το thinking about και κατι αν καταλαβα καλα σε συγκροτημα IVU αλλα ασο και να το εψαξα δεν το βρηκα

 

Malon einia oi IVY amerikaniko pop group tha to psakso kai ego cu

monochrome life...
Link to comment
Share on other sites

Ίσως επειδή δεν το ψάχνεις ως σωστά γραμμένο, Ivy - Thinking About You.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το απαιχτο κομματι που ακουγεται στην διαφημιση της Δελτα για το καινουριο γαλα ποιο ειναι ??? Ειναι εκεινη με το λευκοστρωμενο κρεβατι που κυλιουνται πανω του τα μελη της ιδανικης οικογενειας κλπ κλπ....
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το απαιχτο κομματι που ακουγεται στην διαφημιση της Δελτα για το καινουριο γαλα ποιο ειναι ??? Ειναι εκεινη με το λευκοστρωμενο κρεβατι που κυλιουνται πανω του τα μελη της ιδανικης οικογενειας κλπ κλπ....

Το ψάχνω κι εγώ μέρες τώρα, έχει ζητηθεί παραπάνω σε αυτό το φόρουμ αλλά δεν έχει βρεθεί ούτε ο τίτλος καν.Παραθέτω κάποιους στίχους που πιθανόν να βοηθήσουν:

"In my life I've travelled far"

"Days turned into nights"

"Find some comfort there"

"Swim against the tides"

http://www.kapsoura.gr/pics/tini.jpg

Stai bene li con te?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ειχα ποσταρει σε λαθος φορουμ πριν :D

 

Μηπως ξερεις κανεις το κομματι που παιζει στη διαφημιση της νεας sony BRAVIA LCD?

 

Ειναι με ακουστικη κιθαρα.

 

Λοιπόν το τραγούδι στη διαφήμιση της Sony Bravia είναι το:

 

Jose Gonzalez - Heartbeats :cool: ;)

 

...και συνεχίζω το ψάξιμο για το τραγούδι της διαφήμισης "Φρέσκο γάλα Δέλτα"...! Πού θα μου πάει...θα το βρω! :rolleyes:

http://img376.imageshack.us/img376/4599/swingers0hb.jpg

"Vegas, baby...Vegas!"

Link to comment
Share on other sites

...και συνεχίζω το ψάξιμο για το τραγούδι της διαφήμισης "Φρέσκο γάλα Δέλτα"...! Πού θα μου πάει...θα το βρω! :rolleyes:

 

"Mpatsinilas" ενημέρωσε αν βρεις κάτι σχετικό γιατί εγώ δεν έχω κουράγιο να ψάξω άλλο... :( Να'σαι καλά

http://www.kapsoura.gr/pics/tini.jpg

Stai bene li con te?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το τραγούδι στη διαφήμιση της Sony Bravia είναι το:

 

Jose Gonzalez - Heartbeats :cool: ;)

 

...και συνεχίζω το ψάξιμο για το τραγούδι της διαφήμισης "Φρέσκο γάλα Δέλτα"...! Πού θα μου πάει...θα το βρω! :rolleyes:

Να σαι καλα!!! :D Ειχα αρχισει να απογοητευομαι. Αντε και με το "Δελτα"!! Καλο ψαξιμο.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το ψάχνω κι εγώ μέρες τώρα, έχει ζητηθεί παραπάνω σε αυτό το φόρουμ αλλά δεν έχει βρεθεί ούτε ο τίτλος καν.Παραθέτω κάποιους στίχους που πιθανόν να βοηθήσουν:

"In my life I've travelled far"

"Days turned into nights"

"Find some comfort there"

"Swim against the tides"

 

 

Τους εψαξα στο google αλλα τιποτα. Εγω εντωμεταξυ δεν καταλαβαινω γρι απο στιχους οταν παιζει η διαφημιση...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι οι στίχοι. Αρχίζω να απελπίζομαι οτι δε θα βρεθεί ποτέ, αφού ούτε η Google δε βγάζει results
Link to comment
Share on other sites

Η μουσική στο τηλεπαιχνίδι της NET 'Τοις μετρητοίς' με το Σπύρο Παπαδόπουλο είναι διασκευή της σύνθεσης του Κραουνάκη από το τραγούδι του 'Τα λεφτά'.

 

Μια ερώτηση:

Ποιο είναι το κομμάτι που ακούγεται στη διαφήμιση Asics που δείχνει το MAD με τα παπούτσια που τρέχουν μόνα τους? Μήπως παίζει και σε κάποια ταινία?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!!! :D Ειχα αρχισει να απογοητευομαι. Αντε και με το "Δελτα"!! Καλο ψαξιμο.

 

Το τραγούδι λέγεται "In my life" και το συγκρότημα είναι το "CHIP". Η πληροφορία έρχεται κατ' ευθείαν απο τη Δέλτα, ωστόσο ακόμα δεν μπόρεσα να το βρω ούτε στο Shareaza, ούτε σε κάποιο On line music store... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι παρατήρησα πάρα πολλοί ψάχνετε το τραγούδι της διαφήμισης του γάλατος Δελτα! Μπορώ να σας φτιάξω τον μήνα;; :rolleyes:

ΜΠΟΡΩ!!! :lol:

Το τραγούδι είναι.............. Chip - In my life :w00t: :w00t:

 

Άντε καλό downloanding και Καλό Μουσικό Μήνα παιδιά!!!!! ;)

:!: Vodafone, ο αριθμός Tim που καλέσατε, είναι πιθανόν Cosmote, παρακαλώ δοκιμάστε Q-Telecom!?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...