Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να κάνεις μια επανεκκίνηση στο κινητό?

 

ναι εκανα και παραμενει η θερμοκρασια απο τον καιρο αν και τωρα που το σκεφτομαι ισως να ειναι απο το accuweather

επανερχομαι σε λιγο

 

edit τελικα ηταν απο το accuweather κολλαει συχνα το μυαλο

ευχαριστω

το Viber WhatsApp και fb όταν τα πρασινοποιησες με τις ειδοποιησης τι εκανες;σου ερχόντουσαν κανονικα;

 

δεν λαμβανω ειδοποιησεις , καπου ειδα τετοια δυνατοτητα αλλα δεν θυμαμαι αν ειναι στο greenify ή στο bootmanager απο το xposed

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να το δοκιμάσω και αυτο, αλλα που θα βρω την επομενη της 1.13.40.51;

να το βαλω μεσω της εσωτερικης μνημης ή με Adb

 

Για δοκίμασε την Version V0625(WW), υάρχει στο support της asus, βάλτην για αρχή στη μνήμη και βλέπεις

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε την Version V0625(WW), υάρχει στο support της asus, βάλτην για αρχή στη μνήμη και βλέπεις

 

την εβαλα μεσα στην μνημη του κινητου αλλα δεν μου βγαζει το τριγωνακι οταν αποσυνδεω το USB απο τον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα μεσα στην μνημη του κινητου αλλα δεν μου βγαζει το τριγωνακι οταν αποσυνδεω το USB απο τον υπολογιστή...

 

Τι να πω, δεν ξέρω κάτι άλλο να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
την εβαλα μεσα στην μνημη του κινητου αλλα δεν μου βγαζει το τριγωνακι οταν αποσυνδεω το USB απο τον υπολογιστή...

 

Επανεκκίνηση έκανες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα τσεκαρα την βιντεοκαμερα του κινητου και εχω προβλημα.Σε οτι αναλυση και αν την βαλω απο 1920*1080 εως και 1280*720 τραβαει βιντεο απο 5-60 δευτερα και μετα κλεινει η καμερα και με γυριζει στην επιφανεια..το βιντεο δεν αποθηκευεται πουθενα ανεξαρτητως αν θα επιλεξω εσωτερικο χωρο ή MicroSD.Εσβησα διαφορα που ειχα εκανα και unroot το τηλεφωνο μηπως εφταιγε αυτο και περασα και την V2.19.40.18 απο V2.19.40.6 που ειχα αλλα τιποτα..μου κανει παλι τα ιδια...στις φωτο δεν εχω προβλημα.Μπορειτε να βοηθησετε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ποια είναι τα μοντέλα A500CG και Α501CG;

 

To πρώτο είναι η dual sim έκδοση και το δεύτερο η single sim έκδοση.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο είναι η WW (ευρωπαϊκή) έκδοση και το δεύτερο η TW (κινέζικη) έκδοση.

Δεν παίζει δηλαδή ρόλο ποια χαρακτηριστικά έχει(επξεργαστής, ραμ κλπ) για το αν θα πάρει αναβάθμιση έτσι;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν παίζει δηλαδή ρόλο ποια χαρακτηριστικά έχει(επξεργαστής, ραμ κλπ) για το αν θα πάρει αναβάθμιση έτσι;

 

Δίορθωσα το post μου... ξαναδες το. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

μέχρι τότε θα πάρουμε καμιά σοβαρή αναβάθμιση άραγε?? πέρασε μηνάς από την τελευταία και δεν φαίνεται να κινείτε τίποτα όπως γινόταν μέχρι τώρα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι αληθεια οτι σταματαει η παραγωγη του Zenfone 5? Στο vickmall μου ειπανε οτι τα μαυρα τελειωσαν και οτι δεν θα βγουν αλλα.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο πολλες προσπαθειες για αναβαθμηση του τηλ καταφερα να περασω την UL-ASUS_T00F-WW-1.18.40.10-user αφου πρωτα επρεπε να περασω την UL_ASUS_T00F_WW_1_14_40_16_user

μονο τοτε μπορεσα να περασω την αναβαθμηση σε 1.18.

 

ευχαριστω ολους οσους προσφεραν την βοηθεια τους

Link to comment
Share on other sites

Παιδες το πισω καπακι ειναι αλουμινιο;

 

οχι δεν ειναι αλουμινιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να στειλω κενο μηνυμα για να δω τον εναπομειναντα χρονο ομιλιας μου αλλα δεν μπορω να το κανω γιατι το κινητο βλεπει οτι ειναι κενο και δεν το στελνει. ενω αν γραψω εστω και ενα γραμμα (χαρακτηρα) τοτε ξεκλειδωνει η καρτα και το στελνει. καμια ιδεα προς επιλυση;

(εχω wind και το μηνυμα πρεπει να σταλει στο 1212)

Link to comment
Share on other sites

Πλαστικο δηλαδη; τοτε γιατι γραφουν aluminium body..πφφ δεν ξερω αξιζει η αγορα λετε; (2.0ghz & 2ara ram sta 16gb)..
Link to comment
Share on other sites

Πλαστικο δηλαδη; τοτε γιατι γραφουν aluminium body..πφφ δεν ξερω αξιζει η αγορα λετε; (2.0ghz & 2ara ram sta 16gb)..

 

body λενε οχι cover

εγω το βλεπω οτι αξιζει, αλλα αυτο το θεμα ειναι καθαρα αποψη του καθε ενος

αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος του τοτε εισαι οκ

Link to comment
Share on other sites

body λενε οχι cover

εγω το βλεπω οτι αξιζει, αλλα αυτο το θεμα ειναι καθαρα αποψη του καθε ενος

αν δεν σε ενοχλει το μεγεθος του τοτε εισαι οκ

 

Οκ τελεια! Οχι εχω το Inew v3 επισης 5ιντζο,θα το δωσω 100σταρικο κ θα κουμπωσω αλλα 54€ και θα το τσιμπισω αποψε κιολας! Τι λετε; inew v3 για το asus zenfone 5 !ευχαριστω !;)

Link to comment
Share on other sites

Οκ τελεια! Οχι εχω το Inew v3 επισης 5ιντζο,θα το δωσω 100σταρικο κ θα κουμπωσω αλλα 54€ και θα το τσιμπισω αποψε κιολας! Τι λετε; inew v3 για το asus zenfone 5 !ευχαριστω !;)

 

προσωπικά θα προχωρούσα! (για την ακρίβεια έτσι έκανα και γω.... έδωσα το THL W200 ένα κατοστάρικο και πήγα στο Asus... δε μετάνοιωσα)

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το τηλ. σε αυτο το σαιτ http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_72170.html

και λεει οτι εχει RAM 2GB και ROM 8GB με επεξεργαστη CPU: Intel Atom Z2560

Cores: Cortex-A7, Dual Core, 1.6GHz ,στα 128,68 ευρω

στο http://www.vickmall.com/asus-zenfone-5-smartphone-dual-sim-android-dual-core-intel-8gb-rom-white.html

λει οτι εχει RAM 1GB και με επεξεργαστη Cpu Intel Z2560 Dual Core 1.6 Ghz

1 Gb Ram - 8 Gb Rom στα 155 ευρω

ποιος λεει αληθεια και ποιος ψεματα ???

Link to comment
Share on other sites

μέχρι τότε θα πάρουμε καμιά σοβαρή αναβάθμιση άραγε?? πέρασε μηνάς από την τελευταία και δεν φαίνεται να κινείτε τίποτα όπως γινόταν μέχρι τώρα

 

Βγήκε πριν λίγες μέρες η 2.20.40.8. Προχθές βγήκε η 2.20.40.9 που διορθωνε ενα bug της προηγούμενης με τις επαφές. Διάβαζε και το asuszenfoneblog εκτός του επίσημου site.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς να κάνει root με το towelroot ; Το κατέβασα το έκανα εγκατάσταση αλλά Βαρέζε το antivirus και το έσβησα. Πάντως απ ότι είδα σε βίντεο στο YouTube έδειξε να δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...