Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε βάζει σε recovery?

Δοκίμασε να τρέξεις ADB Sideload από το pc. Θα ξανακάνεις εγκατάσταση το fw με ότι αυτό συνεπάγεται...

 

Btw, όσοι έχετε την KK, περάστε και αυτό... Εγώ είδα διαφορά στη διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

 

παντως εμενα δεν με βαζει με οποιον τροπο και να δοκιμασω recovery...

 

ακυρω δεν το εκανα εγω σωστα...επισης για οποιον θελει να δει και τεσταρει sensors multitouch κτλπ κανει το εξης

 

1)αριθμομηχανη

2)πληκτρολογη .12345+=

3)θα βγει μια σειρα απο test

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι με αυτον τον τροπο

 

Βγηκε καινουργια εκδοση V2.19.40.18(WW) εμεις που εχουμε ηδη KK την περναμε απλα απο πανω?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξεκίνησε και το δικό μου, άντε να δούμε πόσες αναβαθμίσεις θα βγάλει η ASUS μέχρι τότε. :lol:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν προχωραει το ρουτ σε εμενα

στον υπολογιστη ειναι ετσι

[ATTACH]50830[/ATTACH]

 

και στο κινητο γραφει

fastboot init...

continue the fastboot process

fastboot cmd waiting...

fastboot offline!

fastboot cmd waiting....

 

το notification led ειναι σβηστο

 

και δεν δέχεται τιποτα

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις πρόβλημα με τους drivers στο pc σου, σιγουρέψου ότι έχουν εγκατασταθεί σωστά όταν μπαίνει σε fastboot όπως στις οδηγίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε Root σε Kitkat με τη μέθοδο της πρώτης σελίδας (http://www.asus-zenfone.com/2014/10/zenfone-how-to-root-zenfone-kitkat.html) όπως έκανα και εγώ,

καταλήξατε με σωστό root αλλα με recovery TW και οχι WW...

(αν μπείτε σε Recovery θα δειτε πάνω πάνω να γράφει κάπου TW και όχι WW)

 

O Developer έβγαλε δεύτερη έκδοση του script (V2) που κάνει σωστά τη δουλειά και μπορείτε να κατεβάσετε από εδώ: http://23pin.logdown.com/posts/236251-zenfone-simple-root-program-for-rooting-zenfone-5-6-kitkat

Πάρτε το Link που λέει V2, π.χ. http://goo.gl/jykyye

 

Επειδή βαριόμουνα να σκαλίσω το script του, για να βάζει μόνο το σωστό recovery, έτρεξα ολόκληρο το Script σα να ήθελα να κάνω root (αν και ήμουν ήδη Root), οπότε δεν άλλαξε κάτι με το root μου, αλλά πλέον έχω το σωστό recovery (WW).

 

Σε μια φράση, απλά τρέχετε το V2 script και σε 5 λεπτά όλα οκ.

Edited by wnet
Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρόβλημα με τους drivers στο pc σου, σιγουρέψου ότι έχουν εγκατασταθεί σωστά όταν μπαίνει σε fastboot όπως στις οδηγίες.

 

Στην διαχείριση συσκευών το έχει όπως στις οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε καινουργια εκδοση V2.19.40.18(WW) εμεις που εχουμε ηδη KK την περναμε απλα απο πανω?

Και μόλις την κατέβασαν...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις την κατέβασαν...

 

κολαει το site αν ξαναπατησεις απο την αρχη το βγαζει

 

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS+ZenFone+5&p=39&s=1

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

κολαει το site αν ξαναπατησεις απο την αρχη το βγαζει

 

http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=ASUS+ZenFone+5&p=39&s=1

 

Δεν μου το δίνει. Δοκιμάζεις να κάνεις refresh να μου πεις αν συνεχίζει να το έχει?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το δίνει. Δοκιμάζεις να κάνεις refresh να μου πεις αν συνεχίζει να το έχει?

 

ναι αλλα κατεβαζει για το T00G!!και δεν κανει για το δικο μας!!τι κολπα ειναι αυτα?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Στο site σε εμένα λέει file not found!

Το κατεβάζω από το Asus Zenfone Blog.

Ας ελπίσουμε να είναι το ίδιο και να μην έχουν βγάλει άλλο μέχρι να τελειώσει το download! :p:p

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα κατεβαζει για το T00G!!και δεν κανει για το δικο μας!!τι κολπα ειναι αυτα?

 

αντε ντε... εδώ εχει για Τ100F

http://www.asuszenfoneblog.com/2014/10/new-update-kitkat-for-zenfone-5-6-fix.html

 

το κατέβασα, το δοκίμασα, όλα οκ αλλά φυσικά χάθηκε το Root....

 

----- προσθήκη μηνύματος 70 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο site σε εμένα λέει file not found!

Το κατεβάζω από το Asus Zenfone Blog.

Ας ελπίσουμε να είναι το ίδιο και να μην έχουν βγάλει άλλο μέχρι να τελειώσει το download! :p:p

 

αχαχαχαχα .αν βγάλουν και άλλο μέχρι το βράδυ θα κάτσω με ότι έχει το τηλέφωνο και δε θα ξαναμπώ στα asus sites για κανένα μήνα :p

Link to comment
Share on other sites

αχαχαχαχα .αν βγάλουν και άλλο μέχρι το βράδυ θα κάτσω με ότι έχει το τηλέφωνο και δε θα ξαναμπώ στα asus sites για κανένα μήνα :p

 

Εγώ στην θέση σου δεν θα το έκανα... :p

Ένα μήνα? Πιο γρήγορα θα κατεβάσεις Blueray ταινία παρά Firmware ενός μήνα! :D

 

*Sorry για το off topic αλλά το τραβάει τον χαβαλέ με τόσα upgrades! :P

Edited by Coffeman
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβγαλα άκρη...αυτό το link από εδώ έχει σφάλμα. Αν αντικαταστησεις όμως στο Link το T00G με το T00F τότε το αποτέλεσμα είναι αυτό οπότε και μπορούμε να κατεβάσουμε την 40.18. Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Θενξ καστορακο χρήσιμο! Ελπίζω να είναι stable αυτή τη φορά. Μια ερώτηση μονο. Επειδή μια φορά την Πατήσια με το demo mode , κάνω update χωρίς να ξερουταρω και μετα ροοταρω με το σκριπτακι και είναι safe ?
Link to comment
Share on other sites

ξερουταρεις πριν το update

 

Mε το δικο μου τωρα .

Στην διαχειριση συσκευων το βρισκει οπως το εχεις στις οδηγιες για το ρουτ(δεν εχω περασει ακομα την τελευταια κιτ κατ που διορθωνει και το προβλημα της μπαταριας).

Απο τα αρχεια του RootZenFone5KitKat , το CheckBeforeAction δουλευει και βγαζει αποτελεσματα.

Oταν κανω το Root-ZenFone5-en η θα κολλαει στο "πατηστε ενα πληκτρο για συνεχεια" μεχρι να κανω επανεκκινηση ή θα κολλαει στο επομενο βημα που ανεβασα και πριν.

Εχω εγκαταστησει αυτους τους drivers intelandroiddrvsetup1.1.5

[ATTACH]50875[/ATTACH]

Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έβγαλα άκρη...αυτό το link από εδώ έχει σφάλμα. Αν αντικαταστησεις όμως στο Link το T00G με το T00F τότε το αποτέλεσμα είναι αυτό οπότε και μπορούμε να κατεβάσουμε την 40.18.

 

το εκανa και στα μεσα της αναβαθμισης μου εκανε συνεχεια σφαλμα!!!για αυτο κατεβασα απο asus blog

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ξερουταρεις πριν το update

 

Δεν χρειάζεται, ακόμα και αν έχεις unlocked bootloader. Bάζεις τη rom στην εσωτερική μνήμη, κάνεις επανεκίννηση, βλέπει την διαθέσιμη αναβάθμιση και την κάνει κανονικά. Χάνεται το root αλλά ξαναμπαίνει εύκολα με τον οδηγό του πρώτου post.

 

Κατεβάστε αυτή... http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/UL_ASUS_T00F_WW_2_19_40_18.zip

 

Είναι σωστή και εγκαθίσταται χωρίς προβλήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...