Jump to content

Asus Zenfone 5 / 5Z


focusinos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ρυθμίσεις της άσους

 

τελικα βλακεια μου κατι αλλο ειχα πειραξει..σορρυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φαίνεται να υπάρχουν δυο εκδόσεις σύμφωνα με τα βίντεο ξεπακεταρίσματος μια με ακουστικά και μια χωρίς....βέβαια θα μπορούσα πάντα να παραγγείλω τα πιστόνια μαζί.... :)
Link to comment
Share on other sites

παω να κανω την αναβαθμηση και μου βγαζει σφαλμα , ενω ξεκιναει να κανει την αναβαθμηση μετα απο λιγο βγαζει σφαλμα

 

Finding update package ...

opening update package...

verifying update package...

intalling update

device image SKU:

CUCC

OTA image SKU : WW

assert failed: getprop("ro.build.asus.sku") == "ww"

return code 8E:Error in /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip

(status 8)

E: fota_return_code 403

E:Install of /data/media/0/UL-ASUS-T00F-WW-1.17.40.16-user.zip failed with status 1

Instalation aborted

E:Installation failed with status 1

E:cannot load volume /misc!

 

Και εμένα το ίδιο μου έβγαλε αρχικά γιατί ειχα βάλει το zip για το update στη sd. Μόλις το έβαλα στην internal η αναβάθμιση έγινε κανονικά.

Το κινητό απλά τα σπάει. Καμία σχέση με το CUBOT X6 αν και έχουν πάνω κάτω τη ίδια τιμή. Πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής καθώς και οθόνη το zenfone. Σε αναμονή τώρα για τη θήκη και φυσικά τα πιστόνια ;)

Greece From Above

http://myquadcopter.gr

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου έβγαλε αρχικά γιατί ειχα βάλει το zip για το update στη sd. Μόλις το έβαλα στην internal η αναβάθμιση έγινε κανονικά.

Το κινητό απλά τα σπάει. Καμία σχέση με το CUBOT X6 αν και έχουν πάνω κάτω τη ίδια τιμή. Πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής καθώς και οθόνη το zenfone. Σε αναμονή τώρα για τη θήκη και φυσικά τα πιστόνια ;)

 

Διαβάζω ξανά και ξανά για το ότι είστε περίπου έκπληκτοι, με την ποιότητα της συσκευής..

Παιδιά το κινητό είναι asus και όχι μια ότι να'ναι κινέζικη εταιρεία. Εχετε πάρει ποτέ κάτι asus για τον υπολογιστή σας και ήταν μούφα; νιωσατε ότι πήγαν χαραμι τα χρήματα σας; Γιατί λοιπόν τέτοια έκπληξη;

 

 

 

 

Παρεμπιπτοντως, θεωρώ την κίνηση της εταιρείας να βγάλει κάτι καλό, με χαμηλή τιμή και να μη κοιτάξει να χτυπήσει ναυαρχίδες, εξαιρετικά έξυπνη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα για το jiayu g2f αλλά τσεκάροντας αυτό το κινητάκι μου φάνηκε λιγότερο μπελαλίδικο και με intel επεξεργαστή. Τα αξίζει τα παραπάνω λεφτά η μήπως υπάρχει κάποιο άλλο αξιόλογο σε αυτήν την κατηγορία; Επίσης στο θέμα της διάρκειας μπαταρίας παίζει ρόλο ποια έκδοση θα πάρω; Μαλον πάω για την 2ghz με 2gb ram στα 180$ από vickmall. Γενικότερα με χαλαρή χρήση τι αυτονομία είδατε;
Link to comment
Share on other sites

Το Minideal πως και καταφέρνει και πουλάει με 2400 mAh μπαταρία?

Όλοι οι υπόλοιποι με 2110 mAh ............ :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Το Minideal πως και καταφέρνει και πουλάει με 2400 mAh μπαταρία?

Όλοι οι υπόλοιποι με 2110 mAh ............ :confused::confused::confused:

 

Προφανώς ορθογραφικό

Link to comment
Share on other sites

Το Minideal πως και καταφέρνει και πουλάει με 2400 mAh μπαταρία?

Όλοι οι υπόλοιποι με 2110 mAh ............ :confused::confused::confused:

 

Προφανώς ορθογραφικό

Στο μαύρο χρώμα.κάποιος ρώτησε......

".........Lokh Lokh

Hi, I wanted to buy this phone, may I ask you a couple of questions:

 

Do you also sell a screen protector for this model? Does it need one, or is the screen absolutely scratch proof?

Is the battery really 2400 mAh? On most other sites ir says 2100 mAh.

 

Thank you.

2 Aug at 7:37 am

Katherine Wang

we send screen protector+silicone case as a gift,it is really 2400mah

2 Aug at 10:16 am|Reply..............."

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.minideal.net/new-asus-zenfone-5-16gb-dual-sim-3g-5-5-hd-ips-intel-z2580-2-0ghz-black.html

Link to comment
Share on other sites

Στο μαύρο χρώμα.κάποιος ρώτησε......

".........Lokh Lokh

Hi, I wanted to buy this phone, may I ask you a couple of questions:

 

Do you also sell a screen protector for this model? Does it need one, or is the screen absolutely scratch proof?

Is the battery really 2400 mAh? On most other sites ir says 2100 mAh.

 

Thank you.

2 Aug at 7:37 am

Katherine Wang

we send screen protector+silicone case as a gift,it is really 2400mah

2 Aug at 10:16 am|Reply..............."

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.minideal.net/new-asus-zenfone-5-16gb-dual-sim-3g-5-5-hd-ips-intel-z2580-2-0ghz-black.html

 

Στα επίσημα χαρακτηριστικα δεν υπάρχει τέτοιο πράμα... Τώρα αν αυτοί κανανε καμιά μετατροπή ή λένε ψέμματα, τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου έβγαλε αρχικά γιατί ειχα βάλει το zip για το update στη sd. Μόλις το έβαλα στην internal η αναβάθμιση έγινε κανονικά.

Το κινητό απλά τα σπάει. Καμία σχέση με το CUBOT X6 αν και έχουν πάνω κάτω τη ίδια τιμή. Πολύ καλύτερη ποιότητα κατασκευής καθώς και οθόνη το zenfone. Σε αναμονή τώρα για τη θήκη και φυσικά τα πιστόνια ;)

 

Στην εσωτερική μνήμη βάζω το ζιο

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα για το jiayu g2f αλλά τσεκάροντας αυτό το κινητάκι μου φάνηκε λιγότερο μπελαλίδικο και με intel επεξεργαστή. Τα αξίζει τα παραπάνω λεφτά η μήπως υπάρχει κάποιο άλλο αξιόλογο σε αυτήν την κατηγορία; Επίσης στο θέμα της διάρκειας μπαταρίας παίζει ρόλο ποια έκδοση θα πάρω; Μαλον πάω για την 2ghz με 2gb ram στα 180$ από vickmall. Γενικότερα με χαλαρή χρήση τι αυτονομία είδατε;

2400 δεν παίζει να είναι. Τα παραπάνω λεφτά τα αξίζει. Αυτονομία μου βγάζει μια μέρα χρήσης. Το βράδυ ξανά φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

βασικα εχω καταλαβει οτι αυτο που τρωει την μπαταρια ειναι η οθονη , οτι αλλο και να εχεις ανοιχτο δνε καταναλωνει οσο η οθονη και αυτο το συμπερανα διαβαζοντας καποια κειμενα στο κινητο, οσο διαβασα τοσο κατεβαινε η μπαταρια Edited by tempes
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Και κάτι άλλο. Το 1.6ghz με το 2.0ghz εχουν 2-3 ευρω διαφορα. Εγώ που θέλω περισσότερη αυτονομία αξίζει να πάω για το 1.6 απτη στιγμή που ο intel καταναλώνει αρκετη μπαταρία; Επίσης αν χρειαστεί να την αλλάξω μιας και δεν αλλάζω συχνά κινητά την πάτησα ε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρήγγειλα το παραπάνω τηλέφωνο στις 7 του μήνα από vickmall. Σύμφωνα με τα e-mail και το tracking number το δέμα στάλθηκε στις 9 του μήνα στο singapore post. Στις 11 υπήρξε ενημέρωση για despatched to overseas και έκτοτε η τύχη του αγνοείται :p . Το tracking number έχει κολλήσει εκεί.

 

Ξέρουμε τι μπορεί να γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Και κάτι άλλο. Το 1.6ghz με το 2.0ghz εχουν 2-3 ευρω διαφορα. Εγώ που θέλω περισσότερη αυτονομία αξίζει να πάω για το 1.6 απτη στιγμή που ο intel καταναλώνει αρκετη μπαταρία; Επίσης αν χρειαστεί να την αλλάξω μιας και δεν αλλάζω συχνά κινητά την πάτησα ε;

Το 2ghz θα πάρεις.Η μπαταρία αλλάζει εύκολα.

Καλησπέρα, παρήγγειλα το παραπάνω τηλέφωνο στις 7 του μήνα από vickmall. Σύμφωνα με τα e-mail και το tracking number το δέμα στάλθηκε στις 9 του μήνα στο singapore post. Στις 11 υπήρξε ενημέρωση για despatched to overseas και έκτοτε η τύχη του αγνοείται :p . Το tracking number έχει κολλήσει εκεί.

 

Ξέρουμε τι μπορεί να γίνεται???

Θα περιμένεις δεν έγινε τίποτα. Φυσιολογικό είναι.τσέκαρε και στο 17track

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νομίζω οτι έχω να κάνω με την ταχύτερη αποστολή που θα μπορούσα να τύχω.

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 16-08-2014 13:37 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 20-08-2014 14:00 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ) 20-08-2014 15:29 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (ΣΥΣΤΗΜΕΝΑ)

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 20-08-2014 23:03 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ 21-08-2014 02:52 ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ - ΕΛΤΑ 21-08-2014 06:28 ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ - ΕΛΤΑ

ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 21-08-2014 08:17 ΒΡΑΧΑΤΙΟΥ - ΕΛΤΑ

 

Στάλθηκε στις 16/8 και σήμερα το πρωί 21/8 είναι στα χέρια μου! :yahoo:

 

Το κινητό είναι Κ-Α-Τ-Α-Π-Λ-Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο σε θέμα ποιότητας κατασκευής! Τρομέρα στιβαρό σώμα και ωραία αίσθηση στο χέρι. Το άνοιξα λίγο, αλλά δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ μαζί του - απλά κατέβασα google accounts κτλ. Πολύ γρήγορο και η 5άρα οθόνη δίνει άλλη αίσθηση. Μιλώντας για οθόνη, το πέρασμα στην 4μισάρα του Desire 310 (τελευταία του μέρα!) είναι...απογοητευτικό! Το Asus έχει εξαιρετική οθόνη, αν και διαπίστωσα άμεσα οτι η μέγιστη φωτεινότητα δεν είναι τόσο δυνατή (όπως συμβαίνει με τα tablets της εταιρείας). Το UI είναι όμορφο και κάπου εδώ τελειώνει η πρώτη περιγραφή, αφού δεν πρόλαβα να κάνω και πολλά...

 

Αρνητικό θα δώσω (αν και όχι τόσο σημαντικό ίσως) την ποιότητα του φορτιστή. Ο τρόπος που κουμπώνει στον ευρωπαϊκό αντάπτορα είναι της πλάκας και μάλλον θα υπάρχουν στιγμές που απλώς δεν θα κάνει καλά επαφή...

 

Αυτά προς το παρόν! Περισσότερα το Σ/Κ που θα παίξω μαζί του! :)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινα για το jiayu g2f αλλά τσεκάροντας αυτό το κινητάκι μου φάνηκε λιγότερο μπελαλίδικο και με intel επεξεργαστή. Τα αξίζει τα παραπάνω λεφτά η μήπως υπάρχει κάποιο άλλο αξιόλογο σε αυτήν την κατηγορία; Επίσης στο θέμα της διάρκειας μπαταρίας παίζει ρόλο ποια έκδοση θα πάρω; Μαλον πάω για την 2ghz με 2gb ram στα 180$ από vickmall. Γενικότερα με χαλαρή χρήση τι αυτονομία είδατε;

 

Αξίζει τα χρήματά του μέχρι τελευταίου λεπτού. Πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις.

 

2400 δεν παίζει να είναι. Τα παραπάνω λεφτά τα αξίζει. Αυτονομία μου βγάζει μια μέρα χρήσης. Το βράδυ ξανά φόρτιση.

 

Μπορείς να ανεβάσεις screenshot και να μας πεις τι χρήση κάνεις;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα χρήματά του μέχρι τελευταίου λεπτού. Πάρτο και δεν θα το μετανιώσεις.

 

 

 

Μπορείς να ανεβάσεις screenshot και να μας πεις τι χρήση κάνεις;

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-08-21-17-40-56.jpg

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-08-21-17-41-11.jpg

 

http://i1236.photobucket.com/albums/ff459/saltofx_v/Mobile%20Uploads/Screenshot_2014-08-21-17-41-25.jpg

 

Πολλές φορές χρησιμοποιώ στη δουλειά και το suffix απλά δεν έτυχε σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε και εμενα απο Merimobiles...Σημερα 1η μερα δοκιμης και με χρηση 3G μονο απο 85% περιπου μπαταρια , μου εβγαλε σκαρτες 4 ωρες...Οταν εκλεισα τα δεδομενα (και με μπαταρια πλεον στο 2%) κρατησε 3 ωρες. Δεν εσβησε ομως,προλαβα και το εβαλα για φορτιση.

Η αντοχη της ειναι για κλάματα δυστυχως κατι που αντιστρεφεται πληρως οταν ειναι κλειστα δεδομενα /wifi...

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ηρθε και εμενα απο Merimobiles...Σημερα 1η μερα δοκιμης και με χρηση 3G μονο απο 85% περιπου μπαταρια , μου εβγαλε σκαρτες 4 ωρες...Οταν εκλεισα τα δεδομενα (και με μπαταρια πλεον στο 2%) κρατησε 3 ωρες. Δεν εσβησε ομως,προλαβα και το εβαλα για φορτιση.

Η αντοχη της ειναι για κλάματα δυστυχως κατι που αντιστρεφεται πληρως οταν ειναι κλειστα δεδομενα /wifi...

 

οπως εγραψα πριν , εγω παρατηρησα οτι αυτο που καταναλωνει πολυ μπαταρια ειναι η οθονη

 

 

τελικα ξερει κανεις πως να βρω με τι εχει γινει ρουτ το δικο μου για να το απενεργοποιησω και να κανω την αναβαθμηση??

Link to comment
Share on other sites

 

Με τέτοιο σήμα που έχεις πόση οθόνη να βγάλεις; Εγώ που έχω καλύτερο σήμα θα βγάζω σχεδόν σίγουρα πάνω από 3.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη φορτιση πως γινεται?

 

Σύνδεσε το φορτιστή με το κινητό μέσω του καλωδίου που έχεις στη συσκευασία και βάλτο στη μπρίζα.......... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το φορτιστή με το κινητό μέσω του καλωδίου που έχεις στη συσκευασία και βάλτο στη μπρίζα.......... :D:D:D

 

Έγραψες φίλος. Και μόλις πάει 100% το βγάζεις και να μην αφήνεις την μπαταρία να αδειάζει τέλειος εγώ θα έλεγα γύρω στο 20% να την ξαναφορτισεις

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 5 / 5Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...