Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι θα ανέβει στο xda..είναι σίγουρο, τα update..δύσκολα να τα πάρει..λογικά θα βγάζει καινούριο zip κάθε φορά.

Πέρυσι, με το s8+, είχα περάσει μέσω odin την beta αναβάθμιση και μετά έπαιρνα κανονικά updates.

Βέβαια Samsung είναι αυτή. Μπορεί να κάνει κάτι για να το κλειδώσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Πέρυσι, με το s8+, είχα περάσει μέσω odin την beta αναβάθμιση και μετά έπαιρνα κανονικά updates.

Βέβαια Samsung είναι αυτή. Μπορεί να κάνει κάτι για να το κλειδώσει.

Μακάρι να είναι έτσι.. και γω περιμένω πως και πως..

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στο reddit ξεκινησε η διανομη του one ui (android pie)

 

Για στείλε κανένα link please να το χαζέψουμε!

Link to comment
Share on other sites

Για snapd σίγουρα βγήκε.. έχει γεμίσει το YouTube με βίντεο. Για exynos.. δεν είδα το πρωί.. Γερμανία και Αγγλία το περιμένανε χθες. Link ακόμη για odin δεν έχω βρει για exynos
Link to comment
Share on other sites

Όχι...με το android pie που θα εχει έρθει μέχρι τον Γενάρη θα χρειάζεσαι απλά ένα usb c to hdmi ανταπτορα..οπότε πολύ πιο οικονομικη λυση
Link to comment
Share on other sites

Όχι...με το android pie που θα εχει έρθει μέχρι τον Γενάρη θα χρειάζεσαι απλά ένα usb c to hdmi ανταπτορα..οπότε πολύ πιο οικονομικη λυση

 

Οπως στο note 9 ? Αυτο δεν το ηξερα...Μπραβο σε ευχαριστουμε για την πληροφορια γιατι ειχα και εγω στα σχεδια την αγορα του dex

Edited by djchristakis
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση δύσκολη... Έτσι κουβέντα να γίνεται...

Πως με 1.4 διάφραγμα δεν έχει βάλει ολόκληρη samsung night mode όπως έχει η Huawei και την αφήνει να της κάνει πλάκα η κινεζα σε μερικές σκοτεινές σκηνές;;; το αφήνει για το s11? OK κ μεις έχουμε την επαγγελματική λήψη που το κάνει μέρα Χωρίς φλας αλλά θέλει τρίποδα κ είναι για κάτι ακίνητο.. Με ένα update μπορούσε να το δώσει κ σε μας ΑΛΛΑ...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι τη περισσότερη δουλειά γενικά τη κάνει το software όπως μας έδειξε η Google με τη σειρά pixel αλλά και άλλες εταιρείες που με καλό φακό βγάζουν χάλια φωτογραφίες.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος σημερα πηρε ενα xiaomi και μετεφερε ολα τα δεδομενα του στο καινουριο με ενα προγραμμα που εχει το mi drop ,υπαρχει κατι αντιστοιχο και στα Samsung? Εντυποσιαστηκα γιατι εκτος απο τα προγραμματα μετεφερε και τις ρυθμισεις των προγραμματων ακομα και τους κωδικους των wifi ,κοινος δεν χρειαζεται τιποτα να ξανακανει ειναι ακριβως οπως το παλιο
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος σημερα πηρε ενα xiaomi και μετεφερε ολα τα δεδομενα του στο καινουριο με ενα προγραμμα που εχει το mi drop ,υπαρχει κατι αντιστοιχο και στα Samsung? Εντυποσιαστηκα γιατι εκτος απο τα προγραμματα μετεφερε και τις ρυθμισεις των προγραμματων ακομα και τους κωδικους των wifi ,κοινος δεν χρειαζεται τιποτα να ξανακανει ειναι ακριβως οπως το παλιο

 

Υπαρχει το smart switch

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος σημερα πηρε ενα xiaomi και μετεφερε ολα τα δεδομενα του στο καινουριο με ενα προγραμμα που εχει το mi drop ,υπαρχει κατι αντιστοιχο και στα Samsung? Εντυποσιαστηκα γιατι εκτος απο τα προγραμματα μετεφερε και τις ρυθμισεις των προγραμματων ακομα και τους κωδικους των wifi ,κοινος δεν χρειαζεται τιποτα να ξανακανει ειναι ακριβως οπως το παλιο

Από κινητό Samsung σε Xiaomi χρησιμοποίησε το midrop? Ή από Xiaomi σε Xiaomi?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

PIE beta.

 

https://mega.nz/#!ZQZAzCCT!65m6DyYyykZfQHJ_BarJe-UZ_ioYZg4O--4527BSCrU

 

Βάζεις το update zip στην SD, και φλασάρεις από stock recovery.

ΔΕΝ χαλάει ο knox και όλα είναι μπόμπα.

Απλά κάντε ένα factory reset. (Θέλει όπως και δήποτε)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ, ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ για το s9 plus.

 

Για το S9 το απλό, θα πάτε στο thread του S9.

 

Το δοκίμασα ο ίδιος και όλα είναι μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Με ψήνει! Ρε συ μην είναι για κάνα U, F είναι στάνταρ; Έχεις λινκς xda να δούμε σχόλια;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ψήνει! Ρε συ μην είναι για κάνα U, F είναι στάνταρ; Έχεις λινκς xda να δούμε σχόλια;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου λέω πως το δοκίμασα ο ίδιος :P

Λες να έχω U συσκευή; χαχαχαχα

Τώρα μ αυτή είμαι και τσεκάρω τα πάντα.

 

Απλά την περνάει από πάνω δίχως να κάνει factory reset με αποτέλεσμα να έχει αρκετό lag.

Με factory reset όμως είναι πολυ πολυ πολυ πιο γρήγορο απ την version που έχετε τώρα.

 

Αυτό που αγάπησα είναι το intelligent unlock.

Απλά πιάνεις το κινητό με κλειστή οθόνη, σε βλέπει δίχως να πατήσεις κάποιο κουμπί και ξεκλειδώνει αμέσως.

 

E P I C !

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9/how-to/s9-s9-pie-alpha-beta-sm-g960f-sm-g965f-t3867627

 

Διάβασε εδώ.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

Φωτιές έβαλες.. χαχαχα!!

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χωρίς μ@λ@κίες τώρα, είναι Κ @ Υ Λ @!

Έχω τρελαθεί, είναι λες και έχω άλλη συσκευή ρε συ.

Τώρα το στήνω όπως πριν και θα αρχίσω να τεστάρω μπαταρία κλπ.

 

Επίσης έχω την εντύπωση πως τα notification ακούγονται πιο δυνατά τώρα.

Edited by UsualSuspect
Link to comment
Share on other sites

ωχου σε μπελαδες μας βαζεις βραδιατικα....:lol:

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧ δεν φταίω εγώ :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...