Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικό από κατάστημα Γερμανός τπτ ακόμα.. Δεν υπάρχει κάτι όμως στο κινητό μου για να είναι branded ούτε όταν ανοίγει ούτε πουθενά. Αντε να δούμε θα μείνουμε στο s9 plus η θα κάνουμε οικονομίες για άλλο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό από κατάστημα Γερμανός τπτ ακόμα.. Δεν υπάρχει κάτι όμως στο κινητό μου για να είναι branded ούτε όταν ανοίγει ούτε πουθενά. Αντε να δούμε θα μείνουμε στο s9 plus η θα κάνουμε οικονομίες για άλλο

 

Υπομονή... θα ανταμειφθείς! Άψογη η πίτα :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με τα full screen gestures ΔΕΝ ανοίγει.

Έβαλα άλλα 2 άτομα να δουν και δεν τους ανοίγει.

Μόλις τα βγάλεις όμως και βάλεις τα κανονικά, ανοίγει.

 

Αρα bug του game που θα μου σπασει τα νευρα μεχρι να διορθωθει...εστειλα και ticket ingame. Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας

Nokia 3510-->Sony Ericsson k700-->Sony Ericsson W550i-->Sony Ericsson U1 Sation-->Lg G2-->S9+
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή... θα ανταμειφθείς! Άψογη η πίτα :)

 

Μιαμ μιαμ. Για να δούμε τι νέο θα μας φέρει . Εγώ το έχω έτσι στημένο με το nova που είναι σαν το μανισιο. Η βελτίωση στην κάμερα με ενδιαφέρει περισσότερο..

Υπαρχει κάποιος εδώ μέσα που περιμένει το αναδιπλωμενο η το s10 x με τις 4 κάμερες;; αντε και ο ήχος απτις ειδοποιήσεις..

 

Ερώτησή που είχα ξανακάνει .. όταν ξετικαρω το dolby atmos γιατί συνεχίζει να παίζει η μουσική κ από ακουστικό κ από ηχείο δεν Θα έπρεπε κανονικά να κλείνει απτό ακουστικό τελείως;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που μπορεί να έχει απαντηθεί ξανα, αλλά θέλω να αποφασίσω αν θα το παραγγείλω.

 

Βρίσκω από το Amazon.it πολύ φθηνότερα τη συσκευή. Υπάρχει κάποιο θέμα είτε αν είναι branded (Σε αναβάθμιση π.χ) είτε με την εδώ αντιπροσωπεία /εγγύηση;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιαμ μιαμ. Για να δούμε τι νέο θα μας φέρει . Εγώ το έχω έτσι στημένο με το nova που είναι σαν το μανισιο. Η βελτίωση στην κάμερα με ενδιαφέρει περισσότερο..

 

Υπαρχει κάποιος εδώ μέσα που περιμένει το αναδιπλωμενο η το s10 x με τις 4 κάμερες;; αντε και ο ήχος απτις ειδοποιήσεις..

 

 

 

Ερώτησή που είχα ξανακάνει .. όταν ξετικαρω το dolby atmos γιατί συνεχίζει να παίζει η μουσική κ από ακουστικό κ από ηχείο δεν Θα έπρεπε κανονικά να κλείνει απτό ακουστικό τελείως;;

Γιατί να σταματήσει?η συσκευή έχει διπλό ηχείο κ απλά με το Dolby επιλέγεις το εφέ του ήχου

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με branded cosmote που να του ήρθε η αναβάθμιση? Είδα σε κάποιον με το s9 του ήρθε. Εμένα με το s9plus τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με branded cosmote που να του ήρθε η αναβάθμιση? Είδα σε κάποιον με το s9 του ήρθε. Εμένα με το s9plus τίποτα.

 

Όχι, δεν του ήρθε, απλά δεν ξέρει την έννοια της branded συσκευής και παραπληροφορεί τον κόσμο άθελα του.

Ήθελα να του το πω αλλά κρατήθηκα.

 

Έχει Ελληνική συσκευή, aka EUR και όχι COS.

 

Απλά έχει cosmote κάρτα μέσα και θεώρησε πως είναι αυτό :P

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν του ήρθε, απλά δεν ξέρει την έννοια της branded συσκευής και παραπληροφορεί τον κόσμο άθελα του.

Ήθελα να του το πω αλλά κρατήθηκα.

 

Έχει Ελληνική συσκευή, aka EUR και όχι COS.

 

Απλά έχει cosmote κάρτα μέσα και θεώρησε πως είναι αυτό :P

 

Και από την ώρα που το διάβασα κάνω συνέχεια αναζήτηση για αναβάθμιση χειροκίνητα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήρθε το update με unbranded Ελληνική συσκευή φτιαγμένη λίγο έξω από την Μαγούλα.. :P

Εντύπωσης έτσι κ έτσι, Μ αρέσουν τα γραφικά αλλά θέλω χρόνο να το συνηθίσω.

Και ένα tip όσοι έχετε μαύρο θέμα πριν το update μα το αλλάξετε στο default γιατί εγώ την πάτησα και το μαύρο θέμα δεν μου έδειχνε πολλές επιλογές, μέχρι να πάρω χαμπάρι ότι εφτεγε το θέμα έσπασαν τα νεύρα μού.

Οπότε έβαλα το βασικό θέμα και τώρα έβαλα νυχτερινή λειτουργία και επανήλθαν όλα back to black.. Αυτό για την ώρα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το ποσοστό της μπαταρίας που είναι κρυμμένο κ δε το βρίσκω... Θέλω ν εμφανίζεται πάνω...
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες το ποσοστό της μπαταρίας που είναι κρυμμένο κ δε το βρίσκω... Θέλω ν εμφανίζεται πάνω...
Ρυθμίσεις ειδοποιήσεις γραμμή κατάστασης

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

T68 N95 i900 i8000 HTC HD2 GT-I9300 Note3 s6 s7edge
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις ειδοποιήσεις γραμμή κατάστασης

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλαράκι!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Ωραια η αναβάθμιση. Προσθεσαν αρκετες ωραιες λειτουργιες με κορυφη για μενα το lift to wake και το tap για την εμφανιση της always on display. Επισης η εξυπνη σαρωση πραγματικα βελτιωθηκε κορυφη μπορω να πω. 3 πραγματα με χαλασανε ομως μέχρι στιγμής : το πλήκτρο με την επιπλέον ενταση που ειχαμε κατά την διάρκεια κλησεων εξαφανίστηκε / οι προσφατες εφαρμογες δεν ρολλαρουν γρηγορα αριστερα δεξια / η τελιτσα για γρηγορη αποκρυψη της γραμμής πλοήγησης με πληκτρα δεν υπάρχει πια. Αν μου διαφευγει κατι σχετικά με αυτα τα 3 παρακαλω ας με διαφωτίσει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες τις χειρονομίες αντί για την μπάρα.να ξέρεις ότι άμα κρατήσεις πατημένο την μεσαία και την σύρεις προς τα δεξιά βλέπεις πρόσφατες εφαρμογές και διαλέγεις ποια θες.αν το μάθεις είναι πολύ γρήγορο .για τα άλλα δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Άμα θες τις χειρονομίες αντί για την μπάρα.να ξέρεις ότι άμα κρατήσεις πατημένο την μεσαία και την σύρεις προς τα δεξιά βλέπεις πρόσφατες εφαρμογές και διαλέγεις ποια θες.αν το μάθεις είναι πολύ γρήγορο .για τα άλλα δεν ξερω
Ωραιος.. Εχω αρκετες ωρες που το ψαχουλευω και αυτο μου διεφυγε. Αντε να την παρουν ολοι την 9αρα και να μαθουμε κιαλλα tips and tricks

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραια η αναβάθμιση. Προσθεσαν αρκετες ωραιες λειτουργιες με κορυφη για μενα το lift to wake και το tap για την εμφανιση της always on display. Επισης η εξυπνη σαρωση πραγματικα βελτιωθηκε κορυφη μπορω να πω. 3 πραγματα με χαλασανε ομως μέχρι στιγμής : το πλήκτρο με την επιπλέον ενταση που ειχαμε κατά την διάρκεια κλησεων εξαφανίστηκε / οι προσφατες εφαρμογες δεν ρολλαρουν γρηγορα αριστερα δεξια / η τελιτσα για γρηγορη αποκρυψη της γραμμής πλοήγησης με πληκτρα δεν υπάρχει πια. Αν μου διαφευγει κατι σχετικά με αυτα τα 3 παρακαλω ας με διαφωτίσει κάποιος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

+1 για τα 3 προβλήματα που αναφέρεις και ένα 4ο ότι δεν μπορεί να μπει το gps σε ένα battery saving mode

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Screenshot-20190116-210651-Settings.jpg

 

Τελικά την υποστηρίζει αυτή την λειτουργία στην pie? Δεν μπορώ να το βρω πουθενά...

Κάποια ιδέα, βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Τουλάχιστον πως μπαίνει η λειτουργία- δυνατότητα picture in picture

Στο s8 plus κατέβαζα το YouTube στην άκρη κάτω δεξιά στο ακρο και σε όλη την υπόλοιπη οθόνη ουσιαστικά σερφάριζα μέσω Samsung browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-20190117-084858-Samsung-Internet.jpg

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την υποστηρίζει αυτή την λειτουργία στην pie? Δεν μπορώ να το βρω πουθενά...

Κάποια ιδέα, βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Τουλάχιστον πως μπαίνει η λειτουργία- δυνατότητα picture in picture

Στο s8 plus κατέβαζα το YouTube στην άκρη κάτω δεξιά στο ακρο και σε όλη την υπόλοιπη οθόνη ουσιαστικά σερφάριζα μέσω Samsung browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-20190117-084858-Samsung-Internet.jpg

Καλημέρα.

Και εγώ όσο το πάλεψα, δεν βρήκα την επιλογή στις ρυθμίσεις.

Από το μόνο μέρος, που γίνεται πια (χωρίς gesture δηλαδή), είναι εάν πας στα recents και πατώντας στο εικονίδιο της εφαρμογής που θες (όχι στην εικόνα, αλλά στο εικονίδιο πάνω), σου βγάζει επιλογή "Άνοιγμα σε αναδυόμενη προβολή"

Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Έγινε φίλος,σε ευχαριστώπολύ για την απάντηση :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τουλάχιστον δουλεύει έτσι χωρίς gesture λειτουργία, ωραίος ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ειχα διαβασει εδω μεσα οτι με την pie το θεμα με την ενταση των ειδοποιήσεων λυθηκε. Σε μενα δεν βλεπω κατι τέτοιο.. Την εγκατάσταση της pie την εκανα αφου προηγήθηκε επαναφορα εργοστασιακων και μετα καπακι αλλη μια..

Επισης την εκφωνηση ταυτοτητας καλούντος την εχω απενεργοποιημενη και αυτο συνεχιζει να εκφωνει.. Κατι δεν παει καλα

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την υποστηρίζει αυτή την λειτουργία στην pie? Δεν μπορώ να το βρω πουθενά...

Κάποια ιδέα, βοήθεια ευπρόσδεκτη!

Τουλάχιστον πως μπαίνει η λειτουργία- δυνατότητα picture in picture

Στο s8 plus κατέβαζα το YouTube στην άκρη κάτω δεξιά στο ακρο και σε όλη την υπόλοιπη οθόνη ουσιαστικά σερφάριζα μέσω Samsung browser.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot-20190117-084858-Samsung-Internet.jpg

Για κάποιο λόγο δεν είναι στις κανονικές ρυθμίσεις. Θα το βρεις στο Developer Options (αν το έχεις ενεργοποιημένο) και στο Night Mode επιλέγεις Αυτόματο.

Στο Note 8 το έχουν κανονικά σαν επιλογή από ότι είδα...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει παραπάνω κάρτες το Bixby από αυτές που έχω τωρα με την pie.Σορρυ δεν μπορώ να ανεβάσω τις εικόνες οπότε άκυρο το σχόλιο μου. Edited by theopanatha
Προσθήκη εικόνας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...