Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο συνέβαινε νομίζω και με την σειρά s8 s8 plus... με τα 6 γίγα ραμ και Snapdragon
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

ο Ξηρογιαννοπουλος ειναι πωλητης της generali το κινητο μπορεις να το αγορασεις απο οπου θελεις ακομα και απο ευρωπαικο αμαζον οπως εγω

 

 

 

 

και να το ασφαλισω σε αυτον?ποσο ειπαμε οτι κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

και να το ασφαλισω σε αυτον?ποσο ειπαμε οτι κοστιζει?

35 γιούρια

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα στην εφαρμογή της Eurobank και μου μπήκαν 82.90 να θυμίσω σε όσους ΔΕΝ ήξεραν κ έπαιρναν θέση ενώ εγώ επέμενα ότι λογικά θα τα πάρω κ με έβγαζαν χαζό με τα λεγόμενα τους .... Έκανα την αγορά με χρεωστική για το - 10% ΔΕΝ ήξερα οτι πρέπει να κατεβάσω την εφαρμογή την κατέβασα μετά από 5 μέρες από την αγορά ... Ρωτούσα εδώ μέσα ενώ είχα διαβάσει τους κανονισμούς κ έλεγαν ότι είμαι μέσα στην προθεσμία να την κατεβάσω κ κάποιες μέρες μετά την αγορά.. Κάποια παιδιά εδώ μέσα ήταν σίγουροι ότι δεν θα τα πάρω... Χαίρομαι πολύ που έκαναν ΤΌΣΟ λάθος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι οι γνωστοι ελεγχοι της Samsung των 298309403492 σημειων που λεγανε :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εδώ θα δείτε, δυστυχώς, ότι το μοντέλο με Snapdragon 845 μας ρίχνει στα αυτιά!

https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review/5

 

Και πιο κάτω μας βάζει τα γυαλιά και στην αυτονομία:

https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review/8

 

Μπορει να ισχυει αυτο για τα benchmarks αλλα δεν στεκουν τα νουμερα στο κομματι της μπαταριας.

 

Δεν γινεται το απλο p10 με μικροτερη μπαταρια και παλιοτερο επεξεργαστη να βγαζει παραπανω χρονο wifi απο το mate 10 pro και ουτε το galaxy s8 να ειναι τοσο ψηλα και να ειναι στα ιδια με S9 plus.

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο της γυναίκας μου.... Δεν ξεκινάμε καλά....4fbaa4b84fc559f5ac8d7a782f74e76e.jpg

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Μη δίνεις σημασία, δεν είναι σωστή η μέτρηση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Απορώ που ασχολείστε με το τι λέει το Samsung info. Μια ζωή μπαρούφες βγάζει. S7 edge καινούργιο μου έλεγε ότι είναι καινούργιο μετά από επισκευή με πρόβλημα στην οθόνη και επαναφορά από το service πάλι καινούργιο έβγαζε και ότι δεν επενέβει κάνεις. Το πρόγραμμα είναι για τα πανηγύρια.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 5 μήνες μακριά από Samsung (S8plus), από χθες κάτοχος S9 Plus coral blue μετά από 2 απανωτά Huawei (mate10pro & p20pro).

Του πήρα και τη γνήσια γκρι Hyperknit, τόσο για την προστασία της συσκευής, όσο και γιατί η συγκεκριμένη έχει στην πίσω όψη τακτοποιημένα τα χωρίσματα για κάμερα/δαχτυλικό/καρδιακούς παλμούς.

 

Πρώτες εντυπώσεις είναι ότι μου λείπει το δαχτυλικό των Huawei και η κάμερα του P20 Pro.

Η υλοποίηση του Samsung Experience UI είναι η πληρέστερη και ο τρόπος, η τακτοποίηση, τα animations είναι μακράν του δεύτερου.

 

Για μπαταρία δεν μπορώ να μιλήσω. Δεν έχει ούτε 24ωρο στα χέρια μου.

Τα υπόλοιπα εν καιρώ.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από σχεδόν 5 μήνες μακριά από Samsung (S8plus), από χθες κάτοχος S9 Plus coral blue μετά από 2 απανωτά Huawei (mate10pro & p20pro).

Του πήρα και τη γνήσια γκρι Hyperknit, τόσο για την προστασία της συσκευής, όσο και γιατί η συγκεκριμένη έχει στην πίσω όψη τακτοποιημένα τα χωρίσματα για κάμερα/δαχτυλικό/καρδιακούς παλμούς.

 

Πρώτες εντυπώσεις είναι ότι μου λείπει το δαχτυλικό των Huawei και η κάμερα του P20 Pro.

Η υλοποίηση του Samsung Experience UI είναι η πληρέστερη και ο τρόπος, η τακτοποίηση, τα animations είναι μακράν του δεύτερου.

 

Για μπαταρία δεν μπορώ να μιλήσω. Δεν έχει ούτε 24ωρο στα χέρια μου.

Τα υπόλοιπα εν καιρώ.

Συμφωνώ σε όλα, επίσης θα σου λείψει και η μπαταρία των huawei αλλά θα κερδίσεις αλλού (οθόνη, ηχεία, aod, ασύρματη φόρτιση κτλ)

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Το καθένα με τα δυνατά του σημεία... τόσο καλύτερο είναι στην κάμερα το p20 pro?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το καθένα με τα δυνατά του σημεία... τόσο καλύτερο είναι στην κάμερα το p20 pro?
Μόνο στις βραδυνές είναι καλύτερο κ στο βίντεο πολύ χειρότερο το p20 pro

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί η Samsung ένα νέο update με το οποίο υποτίθεται ότι λύνεται το θέμα των χαμένων κλήσεων: https://www.sammobile.com/2018/05/04/new-galaxy-s9-update-fixes-call-issues/
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Τελικά επέστρεψα πάλι στο S9+!!

Δεν μπόρεσα να συνηθίσω το P20 Pro, με τιποτα!!

Αν εξαιρέσεις την μπαταρία, την λειτουργία ξεκλιδωματος και την νυχτερινή λήψη στις φωτογραφιες, σε όλα τα υπόλοιπα υστερεί σημαντικα!

Ειδικά το UI και η έλλειψη παραμετροποίησης, είναι σημαντικά υποδεέστερα σε σχέση με τους βασικούς ανταγωνιστές.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στις βραδυνές είναι καλύτερο κ στο βίντεο πολύ χειρότερο το p20 pro

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άσε το βίντεο στην άκρη, αν και όπως είδα στις ρυθμίσεις του S9+, δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ@60fps με OIS.

 

Στις φωτογραφίες είναι παντού καλύτερο το p20pro. Απλά όσο νυχτώνει, η .... τσόντα μεγαλώνει. :rolleyes:

 

Και δε μιλάμε για δυσδιάκριτες διαφορές.

Για να είμαι ειλικρινής, στην κάμερα νομίζω ότι έκανα πισωγύρισμα. Και λυπάμαι που το λέω γιατί το σλόγκαν ήταν "camera reimagined", το οποίο έχει πολλές αναγνώσεις.

 

Μέχρι και το UI της κάμερας του p20pro, καλύτερο μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Άσε το βίντεο στην άκρη, αν και όπως είδα στις ρυθμίσεις του S9+, δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ@60fps με OIS.

 

Στις φωτογραφίες είναι παντού καλύτερο το p20pro. Απλά όσο νυχτώνει, η .... τσόντα μεγαλώνει. :rolleyes:

 

Και δε μιλάμε για δυσδιάκριτες διαφορές.

Για να είμαι ειλικρινής, στην κάμερα νομίζω ότι έκανα πισωγύρισμα. Και λυπάμαι που το λέω γιατί το σλόγκαν ήταν "camera reimagined", το οποίο έχει πολλές αναγνώσεις.

 

Μέχρι και το UI της κάμερας του p20pro, καλύτερο μου φαίνεται.

Όταν τραβάς στα 10mp κ με night mode μονο

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσε το βίντεο στην άκρη, αν και όπως είδα στις ρυθμίσεις του S9+, δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ@60fps με OIS.

 

Στις φωτογραφίες είναι παντού καλύτερο το p20pro. Απλά όσο νυχτώνει, η .... τσόντα μεγαλώνει. :rolleyes:

 

Και δε μιλάμε για δυσδιάκριτες διαφορές.

Για να είμαι ειλικρινής, στην κάμερα νομίζω ότι έκανα πισωγύρισμα. Και λυπάμαι που το λέω γιατί το σλόγκαν ήταν "camera reimagined", το οποίο έχει πολλές αναγνώσεις.

 

Μέχρι και το UI της κάμερας του p20pro, καλύτερο μου φαίνεται.

 

Το s9 plus κάνει παπάδες και σε νύχτα κ σε μέρα απλά πρέπει και να σου κόβει για να το ρυθμίσεις με 1 λεπτό. Διαδικασια και ο κόσμος όλος...

Μήπως έχει κ καλύτερο ήχο κ καλύτερη οθόνη το p20? Ας σοβαρευτούμε μερικοί... Με το ζόρι να βγάλετε την Huawei από τώρα καλύτερη? Έχει μέλλον μπροστά της να τα καταφέρει.. Είναι σε καλό δρόμο..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Άσε το βίντεο στην άκρη, αν και όπως είδα στις ρυθμίσεις του S9+, δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ@60fps με OIS.

 

Στις φωτογραφίες είναι παντού καλύτερο το p20pro. Απλά όσο νυχτώνει, η .... τσόντα μεγαλώνει. :rolleyes:

 

Και δε μιλάμε για δυσδιάκριτες διαφορές.

Για να είμαι ειλικρινής, στην κάμερα νομίζω ότι έκανα πισωγύρισμα. Και λυπάμαι που το λέω γιατί το σλόγκαν ήταν "camera reimagined", το οποίο έχει πολλές αναγνώσεις.

 

Μέχρι και το UI της κάμερας του p20pro, καλύτερο μου φαίνεται.

 

Το s9 μπορεί να τραβήξει 4k με ois. Το ois δεν είναι κάτι που απενεργοποιείται. Είναι πάνω στο φακό. Δεν μπορεί να τραβήξει 4k με eis. Άλλο optical image stabilization και άλλο electronic image stabilization. Καλό είναι να μάθουμε την διαφορά και μετά να σχολιάζουμε

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κατεβαίνει ota η έκδοση

G965FXXU1ARD4 σε s9+ από cosmote.

150mb είναι.

Αναφέρει ότι βελτιώνει την ποιότητα των κλήσεων.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή κατεβαίνει ota η έκδοση

G965FXXU1ARD4 σε s9+ από cosmote.

150mb είναι.

Αναφέρει ότι βελτιώνει την ποιότητα των κλήσεων.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κ μένα μόλις μ ήρθε διορθώνει και το φόντο για να δούμε

 

 

Ρε παιδιά κάντε μ μια χάρη πηγαίνετε κάπου με σκοτάδι κ χαμηλή φωτεινότητα κ ξεκλείδωστε την συσκευή είτε με αποτύπωμα είτε με ιριδα κ. Μετά την αναβάθμιση παλι έχει μεγάλη αλλοίωση στην οθόνη μαύρα κομμάτια μέσα κ μετά γίνεται κανονική η να βλέπεις να είναι σκοτεινά κ να φεύγει ένα πέπλο από πάνω κ να γίνεται κανονικό.. Είναι εκνευριστικό αλήθεια

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το s9 μπορεί να τραβήξει 4k με ois. Το ois δεν είναι κάτι που απενεργοποιείται. Είναι πάνω στο φακό. Δεν μπορεί να τραβήξει 4k με eis. Άλλο optical image stabilization και άλλο electronic image stabilization. Καλό είναι να μάθουμε την διαφορά και μετά να σχολιάζουμε

Εδώ αναφέρει το εξής

Screenshot_20180505-125010_Camera.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άσε το βίντεο στην άκρη, αν και όπως είδα στις ρυθμίσεις του S9+, δεν μπορεί να τραβήξει 4Κ@60fps με OIS.

 

Στις φωτογραφίες είναι παντού καλύτερο το p20pro. Απλά όσο νυχτώνει, η .... τσόντα μεγαλώνει. :rolleyes:

 

Και δε μιλάμε για δυσδιάκριτες διαφορές.

Για να είμαι ειλικρινής, στην κάμερα νομίζω ότι έκανα πισωγύρισμα. Και λυπάμαι που το λέω γιατί το σλόγκαν ήταν "camera reimagined", το οποίο έχει πολλές αναγνώσεις.

 

Μέχρι και το UI της κάμερας του p20pro, καλύτερο μου φαίνεται.

 

Το OIS υπάρχει σε όλα τα modes. To EIS δεν ενεργοποιείται στα 4Κ/60fps.

To P20 pro δεν έχει OIS, αλλά θα του ήταν πολύ χρήσιμο στα

.

 

Και στις φωτογραφίες το βράδυ, σε κάποιες έχεις καλύτερο αποτέλεσμα με το P20 pro, σε κάποιες καλύτερο με το S9+.

https://imgur.com/7a1zc9A

https://imgur.com/UBlxtv4

Link to comment
Share on other sites

Εδώ αναφέρει το εξής

Screenshot_20180505-125010_Camera.jpg

 

Το γράφω ακόμα πιο απλά... To ois (optical image stabilization στα ελληνικά οπτική σταθεροποίηση εικόνας) είναι στο φακό. Δεν ενεργοποιείται. Ή το έχει ο φακός ή δεν το έχει. Λένε ότι είναι το πιο χρήσιμο. Σαν υλοποίηση είναι σαν ελατήριο που κρατάει το φακό και απορροφάει κραδασμούς. Το s9 plus το έχει και στους 2 φακούς.

 

Το eis (electronic image stabilization στα ελληνικά ηλεκτρονική σταθεροποίηση εικόνας) υλοποιείται με λογισμικό. Πολλοί φωτογράφοι που έχουν δουλέψει το s9 προτείνουν να απενεργοποιείται γιατί είναι άχρηστο από την στιγμή που υπάρχει οπτικό.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...