Jump to content

Samsung Galaxy S9+


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα βάλω μια φωτογραφία παρακάτω με τους χρόνους της μπαταρίας... Μην βιαστείτε να πείτε ουαααουυυυ αυτός ο χρόνος αντιπροσωπεύει την δική μου χρήση με το δικό μου στήσιμο και γιαυτό θα πρέπει να πω ότι :

Καταρχάς είμαι στην τέταρτη φόρτιση και πάω για την Πέμπτη.

Με την ίδια ακριβώς χρήση στις 40 περίπου ώρες με το Note 8 είχα αντί για 4,5 ώρες οθόνη 3,5

Με την ίδια ακριβώς χρήση με το Mate 10 στις 40 περίπου ώρες ξεπερνουσα τις 6 ώρες οθόνη.

Πιστευω ότι μέσα στις επόμενες 5 φορτίσεις θα φτάσει ακριβώς τα επίπεδα του S8+ οπότε θα μιλάμε για σαφώς καλύτερη αυτονομία από το Note 8 και την καλύτερη συσκευή που κυκλοφορεί αυτή την δεδομένη στιγμή μιας και πολλά έρχονται

 

Κάθε μέρα και καλύτερα είσαι... Μακάρι να ανέβεις κ άλλο σε ώρες οθόνης

Από φώτο σε χαμηλό φωτισμό στο auto κ γενικά φώτο κ βίντεο με το 9αρι πως τα βλέπεις; ο ήχος είναι τόσο φοβερός όσο λένε; μετανιώσεις καθόλου για την αλλαγή από note 8? Αξίζει να έρθω τώρα από s8 plus η να το αφήσω να πέσει κατά πολύ η τιμή; όπως έκανα από 7 edge σε s8 plus...

Άρχισε να πεφτει η τιμή από τώρα σε σκρουτζ και. Best price

 

Ήχος είναι όντως υπέροχος

Επιτέλους ειδικά για Samsung συσκευή είναι απόλαυση σαφώς ανώτερος από S8 plus note 8 και ένας απ τους καλύτερους που υπάρχουν σε κινητό αυτή τη στιγμή.

Κάμερα χωρίς λόγια ειδικά σε χαμηλό φωτισμό.

Αύριο θα βάλω ενδεικτικά φώτο στο ίδιο σημείο με ίδιες συνθήκες στο αυτόματο να κρίνετε μόνοι σας.

Η μπαταρία δε μου αρέσει όπως δε μου άρεσε και στο νοτέλι αλλά μάλλον έχω καλομάθει σε άλλες συσκευές.

Γενικά απ το νότε8 αν δεν έχεις λίγο τρέλα αλλαγής δε στο πολύ προτείνω.

Απ το S8 plus είναι πιο μεγάλο το άνοιγμα και με το δίκαρτο bonus και με τη διπλή κάμερα και με τα διπλά ηχεία αξίζει αν είσαι φαν της τεχνολογίας και θέλεις να δώσεις τώρα τη διαφορά σε χρήμα αλλιώς υπομονή λίγους μήνες.

Εμένα μου τη σπάει μόνο η μη δυνατότητα call recording και η μέτρια μπαταρία (ελαφρώς καλύτερη απ του νότε8 όμως)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εμένα μου τη σπάει μόνο η μη δυνατότητα call recording και η μέτρια μπαταρία (ελαφρώς καλύτερη απ του νότε8 όμως)

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

κατα εμε το call recording ειναι σοβαρος αποτρεπτικος λογος διοτι ηταν ενας απο τους πολλους λογους που εφυγα απο το οικοσυστημα της apple ,βεβαια ειμαι σιγουρος οτι θα διορθωθει με ubtade

Link to comment
Share on other sites

κατα εμε το call recording ειναι σοβαρος αποτρεπτικος λογος διοτι ηταν ενας απο τους πολλους λογους που εφυγα απο το οικοσυστημα της apple ,βεβαια ειμαι σιγουρος οτι θα διορθωθει με ubtade

Βέβαια και είναι γιατί πάνω απ όλα είναι τηλέφωνο και μέσω αυτού κρατάω σημαντικές σημειώσεις.

Θα το φτιάξουν έτσι πιστεύω κι εγώ, το θέμα είναι πότε όμως.

Θυμάμαι το ίδιο είχε γίνει πριν 2 χρόνια πάλι, το έφτιαξαν, έτσι πιστεύω κι εγώ για τώρα αλλά το πότε άγνωστο.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. το app winbank wallet δουλεύει στο s9+ ?

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φυσικά, γιατί να μη δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επικοινώνησα με live service της Samsung (άψογοι οι άνθρωποι) αλλά αυτό που μου είπαν είναι ότι επειδή το acr δεν είναι πρόγραμμα δικό τους, μου είπαν να απευθυνθώ στην εταιρεία acr αλλά και ότι θα το προωθήσει. Τελικά υπάρχει call recorder που να δουλεύει με το s9+? Βρήκε κανείς κάτι? Το call recorder δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τελικά μετράνε πίεση?Ειναι αξιόπιστο?

 

Αυτό δεν το είδα να υπάρχει στο Samsung health... δεν μετρά μάλλον σκέτο το τηλ θέλει πιεσόμετρο Omron

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επικοινώνησα με live service της Samsung (άψογοι οι άνθρωποι) αλλά αυτό που μου είπαν είναι ότι επειδή το acr δεν είναι πρόγραμμα δικό τους, μου είπαν να απευθυνθώ στην εταιρεία acr αλλά και ότι θα το προωθήσει. Τελικά υπάρχει call recorder που να δουλεύει με το s9+? Βρήκε κανείς κάτι? Το call recorder δουλεύει?
Η απάντηση του δημιουργού του ACR σε εμένα πριν λίγες μέρες.

Δυστυχώς δεν υπάρχει πρόγραμμα γνωστό που να δουλεύει στο S9 plus

Και εμένα μου είπαν να κάνω παράπονα στην τοπική μου Samsung και θα το κάνω σήμερα.

Ίδωμεν.. 1bec5b054fa5f37aaeb67d181a9d4dbb.jpg26629ea5b2f883ad734a145d507e0b54.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά, γιατί να μη δουλεύει;
Συγνώμη που ξανά ρωτάω. Αλλά το έχεις και δουλεύει? Η το υποθέτεις? Δεν έχουν κάνει update εδώ και πολύ καιρό και δεν έπαιζε σε Android 8. Πχ στο mate 10 pro και στο pixel. Εδώ δουλεύει? Μιλάμε πάντα για το winbank wallet..

 

Στάλθηκε από το NX551J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να προτείνει tempered glass το οποίο να ταιριάζει με τη θήκη σιλικόνης της Samsung;

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το μπλε. Ακόμη δεν ειχα χρόνο να το τεστάρω πολύ. Πάντως στον ήχο απο τα ηχεία σε σύγκριση με ενα zte axon που έχω είναι κατώτερο. Θα το τεστάρω και με το mate 10 pro .
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το dolby atmos

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το dolby atmos

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως. Πιο καθαρός και +20% ένταση περίπου...

Link to comment
Share on other sites

Ενεργοποίησε το dolby atmos

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως. Πιο καθαρός και +20% ένταση περίπου...

 

Έχετε δίκιο. Eπειδη δεν ειχα προλάβει να το ψάξω νόμιζα ότι ήταn ενεργοποιημένο by default. Και μπάσο και μεγαλύτερη ενταση. Και απο το mate.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει η ασύρματη φόρτιση μέσα από τη θήκη; με διάφορες θήκες που δοκίμασα της spigen δεν λειτουργεί.

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει η ασύρματη φόρτιση μέσα από τη θήκη; με διάφορες θήκες που δοκίμασα της spigen δεν λειτουργεί.
Από την εποχή του S6 Edge+ η ασύρματη φόρτιση δουλεύει υποδειγματικά. Μέσα σε σχεδόν 4 χρόνια ζήτημα να έχω χρησιμοποιήσει φορτιστή τοίχου 10 φορές.

Πάντα μιλώντας βέβαια για κανονικές καθημερινές θήκες. Με κάτι που κυκλοφορούν που έχουν 10 εκατοστά πάχος δε χρειάζεται ερώτηση.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι;; Όταν βάζετε στην κάμερα την επιλογή πολύ αργή ταχύτητα, σας κάνει flickering (τρεμόπαιγμα);;; Εμένα συνέχεια!!! Δηλ και να τραβηξω κατι το παιζει με τρεμόπαιγμα. Γιατί ? Έχει πρόβλημα μήπως ? Αλλά μόνο σε αυτην την επιλογή είναι δυνατόν ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αν και έχω ασύρματο φορτιστή, δεν τον έχω χρησιμοποιήσει στο s9+ γιατί όταν τον χρησιμοποιούσα στο nexus η συσκευή ζεματαγε. Δεν ξέρω αν με τους πιο σύγχρονους αλλάζει κάτι.

Κατά τ'άλλα οι θήκες τις Samsung διαφημίζουν ότι υποστηρίζουν ασύρματη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό μπορεί να το κάνει κανείς; σε εμένα δεν υπάρχει

Ναι δεν υποστηρίζετε ακόμα στην χώρα μας όπως και αυτό με τα μακιγιάζ για τις γυναίκες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω κάτι;; Όταν βάζετε στην κάμερα την επιλογή πολύ αργή ταχύτητα, σας κάνει flickering (τρεμόπαιγμα);;; Εμένα συνέχεια!!! Δηλ και να τραβηξω κατι το παιζει με τρεμόπαιγμα. Γιατί ? Έχει πρόβλημα μήπως ? Αλλά μόνο σε αυτην την επιλογή είναι δυνατόν ??

 

Εμένα το έκανε αυτό σε χαμηλό φωτισμό σε s7 edge όταν πατούσα αργή κίνηση μου είχαν πει τα παιδιά στο νήμα σε όλους έτσι έκανε τότε..

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στο εντελώς αυτόματο.

Τελείως σκοτάδι μόνο με μία λάμπα στο δρόμο.

Του S8 plus είναι η wide

Του Mi note 3 το γράφει ποια είναι.

Και η άλλη είναι του S9 plus.

Εννοείται η πιο σκοτεινή είναι του Samsung A5 2017 την έβαλα να πάρετε μια ιδέα πως βγάζει ένα μέτριο (τη νύχτα) κινητό Samsung (350 ευρώ ακόμα στις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων μη το ξεχνάμε).

 

 

 

https://drive.google.com/folderview?id=1sM2hVVWK-triCszFz3X3_O40Sg3ADpe8

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S9+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...