Jump to content

Nokia 8110 4G (2018)


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σχετικά γρήγορα. ουσιαστικά κάνει μια πρόεπισκόπηση

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με 60’ ομιλία μόνο χτες πήγε στο 48%, άρα μιλάμε για 3-4 μέρες μπαταρία, αλλά με πλην χρήση!

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι για να γελάμε το 8110 with COSMOTE έχει φτάσει σε σημείο να δίνει internet by hotspot στο Χ ( εδώ η Vodafon έχει ένα ζόρι) και όλοι κοιτάνε καλά καλά το μικρό θαυματουργό κόσμημα!!!
Link to comment
Share on other sites

Σ' ωραίοςςςςςς...Οταν είχα ξεμείνει από mb στο 8άρι, του έδινα ίντερνετ μέσω bluetooth από το 5310 μου.... γλέντιααα..
Link to comment
Share on other sites

Ναι... Άλλωστε ξέρω άτομα με δυο νούμερα - σε smart κι απλό κινητό - που χάνουν ΜΒ, σου λέει που να βγάζω την κάρτα να την βάλω στο άλλο κ.ο.κ....

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Έχει Viber ή messenger Facebook?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Τίποτε από τα δύο.!

 

 

Αν είχε και κάποιο από αυτά θα ήταν Τέλειο ...

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δηλώσεις ότι θα υποστηριχθεί το WhatsApp

https://www.phonearena.com/news/Nokia-8110-4G-WhatsApp-support_id106436

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι το 8110 θα λάβει στο μέλλον, μέσω αναβάθμισης, τόσο VoLTE όσο και VoWiFi. Ειδικά το VoWiFi το θεωρώ πολύ σημαντικό. Φέτος με το 6.1 που υποστηρίζει VoWiFi έχω σωθεί στο χωριό που δεν έχουμε σχεδόν καθόλου σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες όσοι το πήρατε πείτε εντυπώσεις .... θέλω να το πάρω για δεύτερο να ξεφύγω λίγο από το λιώσιμο που κάνω με τα παιχνίδια και στο σερφάρισμα....
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφερθεί εκτενώς σε προηγούμενες σελίδες.

 

Το τηλεφωνικό έφυγε από εμένα παιδιά.

 

Απλώς να αναφέρω ότι μετά από επαναφορά υπήρχε το VoLTE στις ρυθμίσεις.

 

Κι ένα τελευταίο με εξαγωγή επαφών μέσω ΒΤ στέλνει το vcf αρχείο στο άλλο τηλέφωνο.

 

Αυτά από εμένα καλή συνέχεια στην σειρά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Review όπου αναφέρει για τον καταπληκτικό σε ένταση ηχο γενικα που είχα αναφερθεί.

https://m.gsmarena.com/nokia_8110_4g-review-1799.php

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

βρηκε καποιος, μηπως, πως μεγαλωνει η γραμματοσειρα ''ψειρα'' που εχει?

(και απευθυνεται, υποτιθεται, και στους 40σαμθινγκ τρομαρα τους..) :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Να ενημερώσω ότι το 8110 θα λάβει στο μέλλον, μέσω αναβάθμισης, τόσο VoLTE όσο και VoWiFi. Ειδικά το VoWiFi το θεωρώ πολύ σημαντικό. Φέτος με το 6.1 που υποστηρίζει VoWiFi έχω σωθεί στο χωριό που δεν έχουμε σχεδόν καθόλου σήμα. Το VoLte λειτουργεί ήδη σε εμένα εδώ και μερικές μέρες μέσω αναβάθμισης που ήρθε Όσο για το wi-fi calling Δυστυχώς η συσκευή δεν το υποστηρίζει οπότε δεν μπορεί να γίνει ούτε με αναβάθμιση ( Το VoLte λειτουργεί ακόμα και με κλειστά τα δεδομένα ) Edited by GREG75
GREG 75
Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα.

Το αγόρασα με την πρώτη και μάλιστα το είχε προσφορά το E-SHOP με 63,90.

1) Θέμα γραμματοσειράς όντως δεν βλέπω αν υπάρχει κάπου που μπορείς να την μεγαλώσεις κτλ

2)Θέμα με τους ήχους συστήματος...

ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΣΗ - ΗΧΟΣ -ΗΧΟΙ-Ειδοποιήσεις... εδώ για τα μηνύματα δεν μπορώ να βάλω κάποιον άλλο ήχο πέρα από αυτούς τους 7 που έχει. Να προσθέσω εγώ δηλαδή .Εχει μόνο τους δικούς του και είναι όλοι ποοοολυ χαμηλοί.

3) διαχείρηση τόνων . Ειδοποιήσεις. Γιατί ακριβώς το έχει αυτό εδώ??? απλά για να κάνω αναπαραγωγή και κοινοποίηση

τους 8 ήχους που έχει ?

4)Αλλαγή των δύο πάνω πλήκτρων. Δεν γίνετε . το αριστερό για Ειδοποιήσεις και το Δεξί για Συντομεύσεις.

Ούτε τα πλήκτρα στο κεντρικό κουμπί αλλάζουν. Πχ στα προηγούμενα με δεξί κλικ ειχε τις επαφές ,αριστερό την κάμερα , πάνω τα sms κάτω τις επαφες κτλ . Τα όριζες εσύ όπως ήθελες. Τώρα ΟΧΙ.

5) Μηνύματα. Έχει μέχρι 60 χαρακτήρες και μετά σε πάει σε 2ο μήνυμα κτλ...Που τα προηγούμενα που είχε 160 χαρακτήρες???Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό?

6) Store ??? Xaxaxa 16 παιχνιδια , 5 βοηθητικά προγράμματα , και το TWITTER ... ...

Όποιος γνωρίζει κάτι σχετικά με τα παραπάνω, ρύθμιση ήχου sms ,μέγεθος χαρακτήρων SMS, μέγεθος γραμματοσειράς κτλ... τα φώτα του θα μας είναι πολύτιμα.

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να απαντήσεις σε μία κλήση χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι; Να μιλάς δηλαδή με κλειστό το πορτάκι;
Link to comment
Share on other sites

OXI. Αν δεν ανοίξει το πορτάκι ,δεν απαντάς. Εκτός αν έχεις bluetooth συνδεδεμένο και απαντήσεις από εκεί.

 

Κατάλαβα ευχαριστώ. Οι επαφές από τον λογαριασμό Google συγχρονίζονται καλά ή έχουν θέματα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή τις είχα στο προηγούμενο Νοκια που έιχα , έκανα αντίγραφο ασφαλείας πιστεύοντας πως θα το δεί και τα μεταφέρει...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έτσι νόμιζα... Αλλά πού.

Τελικά τις έκανα ¨κάρτες¨και τις πέρασε σαν εισαγωγή από τις επαφές..

Θέλει να το συνιθήσεις λίγο. Καμία σχέση με τα υπόλοιπα. Και το μενού του είναι τελείως διαφορετικό.

Το επιπλέον καλό είναι πως γίνετε με ρύθμιση WIFI HOT SPOT και δίνει internet παντού....

Η μπαταρία δε όταν το κάνεις έτσι , εξανεμίζετε σε λίγη ώρα. Από 100% φόρτιση που το είχα , για 3 ώρες χρήση ώς WIFI HOTSPOT

πήγε στο 32%....Θα δείξει... όσο για το σήμα??? Η μία κάρτα είναι Wind F2G που είχα πάντα και έπιανε 5στα5 σήμα στα προηγούμενα ΝΟΚΙΑ , σε αυτό είναι διαρκώς στο 1στα5 στον ίδιο χώρο και στην 2η κάρτα που είναι VODAFON CU είναι μία 5στα5 ,μία 1στα5 στο ίδιο πάντα σημείο......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή τις είχα στο προηγούμενο Νοκια που έιχα , έκανα αντίγραφο ασφαλείας πιστεύοντας πως θα το δεί και τα μεταφέρει...

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Έτσι νόμιζα... Αλλά πού.

Τελικά τις έκανα ¨κάρτες¨και τις πέρασε σαν εισαγωγή από τις επαφές..

Θέλει να το συνιθήσεις λίγο. Καμία σχέση με τα υπόλοιπα. Και το μενού του είναι τελείως διαφορετικό.

Το επιπλέον καλό είναι πως γίνετε με ρύθμιση WIFI HOT SPOT και δίνει internet παντού....

Η μπαταρία δε όταν το κάνεις έτσι , εξανεμίζετε σε λίγη ώρα. Από 100% φόρτιση που το είχα , για 3 ώρες χρήση ώς WIFI HOTSPOT

πήγε στο 32%....Θα δείξει... όσο για το σήμα??? Η μία κάρτα είναι Wind F2G που είχα πάντα και έπιανε 5στα5 σήμα στα προηγούμενα ΝΟΚΙΑ , σε αυτό είναι διαρκώς στο 1στα5 στον ίδιο χώρο και στην 2η κάρτα που είναι VODAFON CU είναι μία 5στα5 ,μία 1στα5 στο ίδιο πάντα σημείο......

 

μην πως χρειάζεται να γυρίσεις το σήμα στο 2g ?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημερα, εχω το εξης προβλημα, εχω περασει τις επαφες μου απο το gmail αλλα οταν με παιρνουν τηλεφωνο δεν αναγνωριζει τον αριθμο.

Σαν να μην εχει περαστει η επαφη. Εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω πάρει το μαύρο από την Τετάρτη οπότε σαν πρώτη εντύπωση μπορώ να πω ότι

Βασικό ότι στις επαφές με το Gmail άψογη συνεργασία μου κατέβασε 1800 επαφές σε χρόνο dt

.

 

Καλησπέρα

οι 1800 επαφές έχουν αποθηκευμένο 1 νούμερο η κάθε μία ή έχουν και διπλές τριπλές εγγραφές?

και αν δείχνει πόσες ακόμα επαφές χωράνε?

Ευχαριστώ

Always have your stuff when you need it with @Dropbox. Sign up for free! http://db.tt/SUJgwURV
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ακόμα όχι..

Αυτό περιμένω κι εγώ όπως και πολύ άλλοι αν δεις στα σχόλια: https://www.kaiostech.com/meet-the-apps-available-on-kaios/

Αριθμός δωρεάν εξυπηρέτησης Wind: 13700

Καταγγελία σύμβασης κι επιστροφή εναπομείναντος υπολοίπου καρτοκινητού: https://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/about_Regulation.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...