Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson


gbil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι'εγω μπηκα στον κοπο να το δοκιμασω.οντως παρα πολυ καλο tip ;) :yahoo:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμένα μ λέει όνομα αρχείου υπάρχει ήδη...

Κατι κανεις λαθος.ξανα προσπαθησε'το.το εκανα και σε αλλο κινητο και παλι το κολπo πετυχε.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κι'εγω μπηκα στον κοπο να το δοκιμασω.οντως παρα πολυ καλο tip ;) :yahoo:

 

κανεις μετονομασια το Διαφορα και οχι το Διαφορα! γιαυτο μαλλον

Link to comment
Share on other sites

κανεις μετονομασια το Διαφορα και οχι το Διαφορα! γιαυτο μαλλον

μα εγω τα καταφερα με το κολπακι σου!! αλλος δεν μπορεσε να βγαλει ακρη :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το κόλπο, δουλεύει σε w810.

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

εμένα μ λέει όνομα αρχείου υπάρχει ήδη...

 

Κατι κανεις λαθος.ξανα προσπαθησε'το.το εκανα και σε αλλο κινητο και παλι το κολπo πετυχε.:)

 

στο κ800 το ξαναέκαν και πάλι το ίδιο

στο v600 τώρα μου τους βγάζει ως δύο ξεχωριστούς φακέλους....:(

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

στο κ800 το ξαναέκαν και πάλι το ίδιο

στο v600 τώρα μου τους βγάζει ως δύο ξεχωριστούς φακέλους....:(

Τι να σου πω..εισαι ο μοναδικος που δεν το καταφερε.εγω το εκανα και σε κ800ι και δουλεψε.κατι κανεις λαθος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω..εισαι ο μοναδικος που δεν το καταφερε.

 

Κι όμως, δεν είναι ο μοναδικός! :p

 

Εγώ σε w960 δεν το κατάφερα, και ακολούθησα τις οδηγίες κατά γράμμα, ίσως απλά δεν ισχύει για αυτό το κινητό?

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το κολπο παιδια. Και που μπορω να δω εγω τα αρχεια και να τα επαναφερω αν θελω?

 

Πάνε τα αρχεία σου, ξέχνα τα, είδες τι παθαίνεις για να ακούς τον καθένα στο internet!? ΣΒΗΣΤΗΚΑΝ ΟΛΑ!! :p

 

 

Χα, sorry, πλακίτσα...

 

 

p.s ean theloume na epanaferoume tis eikones mas apla metonomasia se ena tixeo onoma oste na xwristoun oi 2 fakeloi pou exoun ginei ena

And now all I do is sit in my darkened room

And on occasion break my silence to howl at the moon

To curse every nerve and neuron in my brain

That won't stop the pain I'm feeling

And let me stop thinking...

Link to comment
Share on other sites

στο W850i μου πάντως δε γίνεται...

 

Και σε 'μένα γιατί γίνεται;

 

Παράδειγμα: Αν θέλετε να "κρύψετε" έναν φάκελο με εικόνες:

 

Μέσα στον φάκελο <Εικόνες> φτιάχνετε έναν φάκελο με κεφαλαία π.χ. <ΔΙΆΦΟΡΑ> και βάζετε μέσα σε αυτόν τις εικόνες που θέλετε να "κρύψετε".

Μετά, φτιάχνετε έναν άλλο φάκελο και τον ονομάζετε <Διάφορα> (ή όπως αλλιώς ονομάσατε τον πρώτο φάκελο)

 

Αυτό που πρέπει να προσέξετε είναι οι τόνοι, αν και μπορείτε να μη βάλετε καθόλου τόνους (<ΔΙΑΦΟΡΑ> <Διαφορα>)

 

Απ' ότι διαπίστωσα δεν δουλεύει πάντα και πρέπει να οφείλετε στην ομοιότητα κάποιον ελληνικών χαρακτήρων με τους αγγλικούς, δεν βρίσκω άλλο λόγο. :wacko:

 

Δοκιμάστε διάφορες ονομασίες :p

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

σε μενα δουλευει πολυ καλα ευχαριστουμε πολυ για το κολπακι
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kalimera

 

Onomazomai Eirini kai exw to sony ericsson k800i edw kai kati mines...Genika eimai fun twn kinitwn twn sony ericsson mias kai arketo kairo xrisimopoiw ti sugkekrimeni marka...Prin bgoun ta sony omws eixa Panasonic...Oi apories mou einai i ekseis.....

1)Ithela na kserw an uparxei kapoia efarmogi pou na kleidwnei to tilefwno sti katastasi anamonis alla na kseksleidwnei me kwdiko gia perissoteri asfaleia kai oxi patwntas ta pliktra "*" kai ksekleidwma... kai

2)An uparxei efarmogi pou na epitrepei sto tilefwno na anoigei kai na kleinei mono tou bazontas tou esu sugkekrimeni wra...px 12 to bradu na kleinei kai na anoigei to prwi 8....

Oi sugkekrimenes efarmoges apoti thumamai itan proegkatestimenes sta Panasonic.....

An kapoios kserei kati pls as me enimerwsei...Euxaristw polu ek twn proterwn

:):):)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ειρήνη,

δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει το μενού του τηλεφώνου.

Για τα K750, W800, W850, κυκλοφορούν κάποια patch που μπορείς να περάσεις στο firmware και μετά να φλασάρεις με αυτό το κινητό και δίνουν τη δυνατότητα για προσθήκη κωδικού έως 6 ψηφίων κατά το κλείδωμα των πλήκτρων. Ο κωδικός καθορίζεται πριν το φλασάρισμα, πειράζοντας το ίδιο το αρχείο του patch και δεν είναι δυνατόν ν' αλλάξει μετά. Βέβαια εκτός αυτού, εάν δε γνωρίζεις από τέτοιες διαδικασίες, χρειάζεται πολύ ψάξιμο, αλλά και προσοχή γιατί μπορεί να βγεί το κινητό άχρηστο. Εννοείται ότι ακυρώνεται η εγγύηση... Βέβαια ακόμα κι αν ήθελες να δοκιμάσεις μια τέτοια λύση, δεν είναι εφικτή για το κινητό σου, καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα keylock patch για το K800.

 

Στο δεύτερο ερώτημά σου, πάλι η απάντησή μου είναι αρνητική...

 

Εξωτερικές εφαρμογές (όχι λειτουργίες του firmware) που να κάνουν αυτά που ζητάς υπάρχουν για τα κινητά που έχουν λειτουργικό σύστημα. Στην περίπτωση της SE μιλάμε για τις UIQ συσκευές. ;)

 

Τέλος θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείς greekglish, εκτός και αν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος που δεν σου επιτρέπει τη χρήση ελληνικών. Αυτό διότι τα μηνύματα με greekglish είναι δυσανάγνωστα και κουράζουν τον αναγνώστη τους. Ενώ επιπλέον βγάζουν άχρηστο και το χρησιμότατο εργαλείο της μηχανής αναζήτησης.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Ειρήνη,

δυστυχώς δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλειδώνει το μενού του τηλεφώνου.

Για τα K750, W800, W850, κυκλοφορούν κάποια patch που μπορείς να περάσεις στο firmware και μετά να φλασάρεις με αυτό το κινητό και δίνουν τη δυνατότητα για προσθήκη κωδικού έως 6 ψηφίων κατά το κλείδωμα των πλήκτρων. Ο κωδικός καθορίζεται πριν το φλασάρισμα, πειράζοντας το ίδιο το αρχείο του patch και δεν είναι δυνατόν ν' αλλάξει μετά. Βέβαια εκτός αυτού, εάν δε γνωρίζεις από τέτοιες διαδικασίες, χρειάζεται πολύ ψάξιμο, αλλά και προσοχή γιατί μπορεί να βγεί το κινητό άχρηστο. Εννοείται ότι ακυρώνεται η εγγύηση... Βέβαια ακόμα κι αν ήθελες να δοκιμάσεις μια τέτοια λύση, δεν είναι εφικτή για το κινητό σου, καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα keylock patch για το K800.

 

Στο δεύτερο ερώτημά σου, πάλι η απάντησή μου είναι αρνητική...

 

Εξωτερικές εφαρμογές (όχι λειτουργίες του firmware) που να κάνουν αυτά που ζητάς υπάρχουν για τα κινητά που έχουν λειτουργικό σύστημα. Στην περίπτωση της SE μιλάμε για τις UIQ συσκευές. ;)

 

Τέλος θα ήθελα να σε παρακαλέσω να μην χρησιμοποιείς greekglish, εκτός και αν υπάρχει κάποιος ειδικός λόγος που δεν σου επιτρέπει τη χρήση ελληνικών. Αυτό διότι τα μηνύματα με greekglish είναι δυσανάγνωστα και κουράζουν τον αναγνώστη τους. Ενώ επιπλέον βγάζουν άχρηστο και το χρησιμότατο εργαλείο της μηχανής αναζήτησης.

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου MultiPetros να'σαι καλά......

Για να είμαι ειλικρινής έψαξα και άλλο στο forum σας μετά την ερωτηση μου και βρήκα ένα site που παραθέτει κάποιος...Εκεί λοιπόν βρήκα μία java application η οποία κλειδώνει το τηλ.δε ξέρω αν είναι εντάξει βάζω τη σελίδα να δεις και μόνος σου

http://www.getjar.com/products/10218/Celllock

Και πάλι σ'ευχαριστώ

 

ΥΓ.Σορρυ για τα greekglish

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή αυτή ουσιαστικά έχει την εξής λειτουργία:

Κάθε φορά που θέλεις να "κλειδώσεις" το κινητό, την ενεργοποιείς.

Για να "ξεκλειδώσει" σου ζητάει κωδικό. Εάν ο κωδικός είναι λάθος συνεχίζει τη λειτουργία της. Εάν είναι σωστός τερματίζεται και συνεχίζεις να χρησιμοποιείς κανονικά το κινητό. Το θέμα είναι ότι εάν κάποιος πατήσει παρατεταμένα το back ή το κόκκινο κουμπί μπορεί να τερματίσει την εφαρμογή χωρίς την ανάγκη κωδικού. Δηλαδή σαν πρώτο μέτρο για τα αδιάκριτα βλέματα καλή είναι, αλλά δεν θα αποτρέψει κάποιον που θέλει να μπει στο μενού του κινητού σου και γνωρίζει τον τρόπο τερματισμού των java εφαρμογών...

 

Φυσικά μπορείς να το δοκιμάσεις και δε χάνεις τίποτα, ίσως τελικά για την δουλειά που το θέλεις να σε καλύπτει :)

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και πάλι multipetros

 

Τελικά είχες απόλυτο δίκιο...Δυστυχώς η εφαρμογή δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο και κολλάει και το κινητό..Ας ελπίσουμε ότι σε επόμενα μοντέλα της η sony θα βγάλει τηλέφωνα με περισσότερη ασφάλεια....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το δοκίμασα καμιά δεκαριά φορές...

 

Φτιάχνω έναν φάκελο που θέλω να κρύψω κάποιες εικόνες φερ'ειπείν. Βάζω μέσα 3 εικόνες, και ονομάζω τον φάκελο "ΔΙΑΦΟΡΑ".

 

Μετά, στον ίδιο φάκελο (Εικόνες), δημιουργώ έναν ακόμα φάκελο και τον ονομάζω "Διαφορα".

 

Οπότε τι συμβαίνει; Στις Εικόνες μου, ανάμεσα στους υπόλοιπους φακέλους, βλέπω μόνο τον ΔΙΑΦΟΡΑ (μέχρι εδώ καλά), αλλά όταν πάω και τον ανοίγω, φάντης μπαστούνης είναι οι εικόνες που έκρυψα και καλά :p

 

 

Τι κάνω λάθος;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα καμιά δεκαριά φορές...

 

Φτιάχνω έναν φάκελο που θέλω να κρύψω κάποιες εικόνες φερ'ειπείν. Βάζω μέσα 3 εικόνες, και ονομάζω τον φάκελο "ΔΙΑΦΟΡΑ".

 

Μετά, στον ίδιο φάκελο (Εικόνες), δημιουργώ έναν ακόμα φάκελο και τον ονομάζω "Διαφορα".

 

Οπότε τι συμβαίνει; Στις Εικόνες μου, ανάμεσα στους υπόλοιπους φακέλους, βλέπω μόνο τον ΔΙΑΦΟΡΑ (μέχρι εδώ καλά), αλλά όταν πάω και τον ανοίγω, φάντης μπαστούνης είναι οι εικόνες που έκρυψα και καλά :p

 

 

Τι κάνω λάθος;

 

Δοκίαμασε να βαλεις τις εικόνες στον φάκελο "Διαφορα"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίαμασε να βαλεις τις εικόνες στον φάκελο "Διαφορα"

 

Το δοκίμασα κι αυτό... Στο φάκελο που θέλω να κρύψω έχω βάλει 2 φωτογραφίες και στον άλλο φάκελο υπάρχει μόνο μία. Όποιον φάκελο και να μετονομάσω, μόλις ανοίξω τον φάκελο με τα κεφαλαία γράμματα εμφανίζονται οι δύο φωτογραφίες :confused:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ένα θέμα για συζητήσεις, απορίες, νέα κλπ. για java 2ME εφαρμογές και παιχνίδια, που κυκλοφορούν για τα κινητά μας!

 

Επιπλέον, όσοι έχετε ανακαλύψει κάποιο πρόγραμμα ή παιχνίδι, το οποίο επιθυμείτε να προτείνετε στα υπόλοιπα μέλη του forum, μπορείτε να το κάνετε, απαριθμώντας τις ικανότητές του, παρουσιάζοντας τα σημαντικότερα προτερήματά του και παραθέτοντας τυχόν συνοδευτικά screenshots του (φωτογραφίες). Φυσικά, έχετε τη δυνατότητα να παραθέτετε τα απαραίτητα links προς την επίσημη ιστοσελίδα του ή προς κάποια άλλη ιστοσελίδα που το παρουσιάζει.

 

Στην περίπτωση όμως που επιθυμείτε να βοηθήσετε περαιτέρω τους υπόλοιπους χρήστες, εκφράστε καλοπροαίρετα την πρόθεσή σας και όσοι ενδιαφέρονται για περισσότερες πληροφορίες ας επικοινωνήσουν μαζί σας με προσωπικό μήνυμα (PM). Φυσικά, μπορείτε να έχετε στην υπογραφή σας κάποιο link προς προσωπική σας ιστοσελίδα ή «φάκελο» (briefcase), όπου θα παράθετε όλες τις απαραίτητες πληροφορίες κατά την προσωπική σας βούληση.

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για συσκευές Sony Ericsson
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was unpinned and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...