Jump to content

Γενικά περί... PlayStation


tasos1971
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε πει 500 φορές ότι στο topic του PS3 δεν επιτρέπονται συγκρίσεις με άλλα μηχανήματα. Αν θέλετε να κάνετε κάτι τέτοιο, μπορείτε να γράψετε στο σχετικό vs.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 574
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

LOL, ακομα και αν βγει τετοιο τσιπακι ξερεις κανεναν με blueray αντιγραφικο; επισης εχεις καμια ιδεα ποσο θα κοστιζει οχι μονο το αντιγραφικο (κατα πολυ ακριβοτερο απο το ps3) αλλα και ενα απλο αδειο δισκακι. Με τετοιες τιμες το βλεπω να πατωνει στην Ελλαδα το ps3. Η μονη "λυση" ειναι να βρεθει καποιος τροπος να περνας ολο το παιχνιδι στο σκληρο.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Το να πληρωνετε το παιχνιδι σαν λυση δεν το εχετε σκεφτει;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Το να πληρωνετε το παιχνιδι σαν λυση δεν το εχετε σκεφτει;

 

Μην τους λες τέτοια, θα τρομάξουν.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

na plirwnw to paixnidi dn trelathika to ps3 tha zei gia alla 6xronia an plirwnwn ola ta paixnidia apo tin tsepoula mou ksereis oti tha agoraza to tsipaki me kamia 5000 games

 

 

me katalaves?

 

Οταν θες αυτοκινητο ή κατι απο το super market το κλεβεις;

Δουλευεις καπου;

Θα σου αρεσε να δουλευεις και μετα καποιος να κλεβει τη δουλεια σου και να μην πληρωνεσε;

 

Ειναι αναγκη να παρεις 100 παιχνιδια;

Τερματιζεις κανενα;

 

 

Εγω σε καταλαβα.

Εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει τιποτα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Οταν θες αυτοκινητο ή κατι απο το super market το κλεβεις;

Δουλευεις καπου;

Θα σου αρεσε να δουλευεις και μετα καποιος να κλεβει τη δουλεια σου και να μην πληρωνεσε;

 

Ειναι αναγκη να παρεις 100 παιχνιδια;

Τερματιζεις κανενα;

 

 

Εγω σε καταλαβα.

Εσυ μαλλον δεν εχεις καταλαβει τιποτα.

 

 

loipon apo oti katalaveneis exoume dio entelos diaforetikes apopseis se ena thema opote oti kai an lew oti kai an les tha epimenoume sto idio prama

 

o anthropos einai to pio poniro plasma tou kosmou kai thelei na kerdizei wpos kai oi etairies paixnidiwn exoun pan akriva ta paixnidia tous me skopo na kerdisoun perisotera xrimata logo monopoliou etsi kai emeis prospathoume me ton tropo mas na dosoume pio liga xrimata kai na imaste emeis kerdizmeni

 

oxi dn termatizw paixnidia enoeite giati ok pezeis mia dio meres ta variese kai dn exei simasia pleon posa paixnidia exeis termatisei alla posa paixniia exeis paiksei :cool:

Geo man
Link to comment
Share on other sites

oxi dn termatizw paixnidia enoeite giati ok pezeis mia dio meres ta variese kai dn exei simasia pleon posa paixnidia exeis termatisei alla posa paixniia exeis paiksei :cool:

 

Βασικά σημασία έχει, να παίζεις παιχνίδια που να θυμάσαι και να λες "ξόδεψα ώρες, αλλά άξιζε" και όχι να παίξεις εκατομμύρια ανούσια παιχνίδια. Και δυστυχώς, george, όταν παίρνεις μια παιχνιδομηχανή κάνεις "επένδυση". Δεν μπορείς να ελπίζεις πως αγοράζοντάς την τελείωσαν τα έξοδα σου. Είναι απλά λάθος τρόπος σκέψης.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

o anthropos einai to pio poniro plasma tou kosmou kai thelei na kerdizei wpos kai oi etairies paixnidiwn exoun pan akriva ta paixnidia tous me skopo na kerdisoun perisotera xrimata logo monopoliou etsi kai emeis prospathoume me ton tropo mas na dosoume pio liga xrimata kai na imaste emeis kerdizmeni

 

 

me tin idia logiki an klepseis ena amaksi tha doseis ligotera xrimata apoti an to agoraseis(mono tin venzini tha plirwneis)

 

dn einai logikh afth

 

to na paizeis adigramena games einai klepsia

klevei tis ateliwtes wres pou exei idrwsei o allos gia na saresei esena to game

 

 

tespa

ontopic

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει μονοπωλιο. Υπαρχουν(ακομα) πολλες εταιρειες που βγαζουν παιχνιδια.

 

Δε μου απαντησες στις υπολοιπες ερωτησεις.

Σημασια δεν εχει η ποσοτητα αλλα η ποιοτητα.

Εκει ξεχωριζει ο gamer απο αυτους που εχουν μια κονσολα απλα για να υπαρχει.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Ωραια αυτα που λετε παιδια αλλα ξεχνατε οτι ζουμε στην μπανανια. Υπαρχει κανεις αφελης που πιστευει οτι η επιτυχια μιας κονσολας στην ελλαδα δεν οφειλεται απο το ποσο ευκολα αντιγραφονται τα παιχνιδια της; Τα ps1/ps2 ειχαν τοσο τεραστια επιτυχια στην ελλαδα γιατι μεταξυ αλλων 1) η ιδια η κονσολα ηταν σχετικα φθηνη για τον μεσο ελληνα 2) ποσο ευκολα μπορουσε κανεις να προμηθευτει αντιγραμενα παιχνιδια.

Ποσους κατοχους playstation ξερετε που ΔΕΝ εχουν τσιπαρισμενη την κονσολα τους, παω στοιχημα οτι αυτοι που εχουν τσιπακι ειναι πολλοι περισοτεροι απο αυτους που δεν εχουν.

ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Ωραια αυτα που λετε παιδια αλλα ξεχνατε οτι ζουμε στην μπανανια. Υπαρχει κανεις αφελης που πιστευει οτι η επιτυχια μιας κονσολας στην ελλαδα δεν οφειλεται απο το ποσο ευκολα αντιγραφονται τα παιχνιδια της; Τα ps1/ps2 ειχαν τοσο τεραστια επιτυχια στην ελλαδα γιατι μεταξυ αλλων 1) η ιδια η κονσολα ηταν σχετικα φθηνη για τον μεσο ελληνα 2) ποσο ευκολα μπορουσε κανεις να προμηθευτει αντιγραμενα παιχνιδια.

Ποσους κατοχους playstation ξερετε που ΔΕΝ εχουν τσιπαρισμενη την κονσολα τους, παω στοιχημα οτι αυτοι που εχουν τσιπακι ειναι πολλοι περισοτεροι απο αυτους που δεν εχουν.

 

Εγω ΔΕΝ ειχα τσιπαρισμενο το ps2 και ξερεις γιατι; Γιατι μου αρεσε να παιρνω ενα παιχνιδι και να το απολαμβανω. Δεν ειναι αναγκη να παιρνεις ολα τα παιχνιδια που κυκλοφορουν ολα ΜΟΝΟ αυτα που σε ενδιαφερουν και πιστευεις οτι θα σε απασχολησουν. Θα μου πεις που θα ξερω να μου αρεσει αν δεν σκασω 70 ευρω; Να το νοικιασεις και αμα σου αρεσει να το αγορασεις.

Ακομα και για τον υπολογιστη παιρνω ακομα αυθεντικα παιχνιδια (οχι ολα να λεμε την αληθεια).

Αλλα οι περισσοτεροι απο εσας δεν θα νοιωσετε ποτε την χαρα που νοιωθεις οταν αγοραζεις ενα αυθεντικο παιχνιδι. Θυμαμαι ακομα πως ενοιωθα οταν πηρα το πρωτο μου παιχνιδι πριν 10 χρονια. Η αναμονη, η προσδοκια και τελικα η ευχαριστηση. Ολα αυτα τα συναισθηματα εχουν καταστραφει γιατι οι περισσοτεροι προτιμουν την ευκολη λυση και δεν νοιαζονται για τον κοπο των αλλων. Οταν παιρνεις ενα αντιγραμενο παιχνιδι οσο καλο και να ειναι δεν το εκτιμας. Και καλα κανουν 70 ευρω τα παιχνιδια γιατι αυτα που αξιζουν μπορει να κανουν να κατασκευαστουν πανω απο ενα χρονο! Για μενα αυτο ειναι ανεκτιμητο.

Και ναι δυστυχως εχεις δικιο οτι οι περισσοτεροι εχουν τσιπαρισμενες κονσολες γιατι προτιμουν την ευκολη λυση. Και δεν μπορουν να καταλαβουν οτι αυτο που κανουν ειναι εναντιων τους. Γιατι ποσες μεγαλες εταιριες εχουν κλεισει για αυτο το λογο; Οσο ομως ολοι αγοραζουν αντιγραμενα παιχνιδια αυτο θα συμβαινει.Ποσες εταιριες παραδοσιακες στο χωρο χρεωκοπησαν με συμπερασμα να εχουν μεινει δυο τρεις με συμπερασμα να υπαρχει μονοπωλειο;

Αλλα για να ειμαστε και on topic οταν αγορασω με το καλο το ps3 θα αγοραζω σιγουρα αυθεντικα παιχνιδια γιατι ξερω οτι εν τελει αυτο ειναι προς το συμφερον μου.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Dragonheart, εγω να δεις τι χαρα εκανα οταν πηρα προσφατα το FORGOTTEN REALMS DELUXE EDITION και το Battlechest της Blizzard. Θα μπορουσαμε να αναλυουμε για ωρες το τι ειναι ηθικο και σωστο, η πραγματικοτητα στην Ελλαδα ομως ειναι πολυ διαφορετικη. Πιστευεις εσυ οτι θα συγκινηθει ο Μπαμπης, ο Γιωργος η ο Θανασης και θα σταματησουν να παιρνουν αντεγραμενα; Σε καμια περιπτωση (και δεν βγαζω ουτε και τον εαυτο μου απ' εξω ετσι ;) ). Σορρυ αν ειμαι λιγο κυνικος αλλα ολα αυτα μου ακουγονται πολυ ουτοπικα.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Dragonheart, εγω να δεις τι χαρα εκανα οταν πηρα προσφατα το FORGOTTEN REALMS DELUXE EDITION και το Battlechest της Blizzard. Θα μπορουσαμε να αναλυουμε για ωρες το τι ειναι ηθικο και σωστο, η πραγματικοτητα στην Ελλαδα ομως ειναι πολυ διαφορετικη. Πιστευεις εσυ οτι θα συγκινηθει ο Μπαμπης, ο Γιωργος η ο Θανασης και θα σταματησουν να παιρνουν αντεγραμενα; Σε καμια περιπτωση (και δεν βγαζω ουτε και τον εαυτο μου απ' εξω ετσι ;) ). Σορρυ αν ειμαι λιγο κυνικος αλλα ολα αυτα μου ακουγονται πολυ ουτοπικα.

 

Δεν ξερω τι ειναι ηθικο και σωστο, ουτε με ενδιαφερει να συγκινησω κανεναν. Το οτι θεωρεις αυτο που σου ειπα ουτοπικο ειναι δικια σου αποψη (υποθετω την υποστηριζουν και αλλοι πολλοι) και δικαιωμα σου να εχεις οτι αποψη θελεις. Ουτοπικο για μενα θα ηταν να πω οτι η Ελλαδα χρειαζεται να εχει μια σωστη βαση και παιδεια σε αυτο το θεμα που θα καλλιεργονταν σε ολα τα παιδεια απο την ηλικια των 5 (οσο αφορα το θεμα των αντιγραμμενων μιλαω).

Ας κανει ο Μπαμπης, ο Γιωργος η ο Θανασης οτι θελουν επειδη ομως θελω να γινεται οσο το δυνατον καλυτερη δουλεια στον τομεα των παιχνιδιων και επειδη πιστευω πως ολοι μπορουμε να βοηθησουμε καλο θα ηταν να συνειδητοποιησουμε πως ο καθενας μπορει να κανει τη διαφορα.

Λοιπον επειδη ειμαστε πολυ off-topic και σε λιγο ο mcde θα μας "δειρει" και με το δικιο του ευχαριστως να το συζητησουμε οποτε θελεις αυτο αλλα οχι στο φορουμ του ps3!

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δε θα αρχισει να αγοραζει αυθεντικα επειδη το λεμε εμεις αλλα εγω προσωπικα στεναχωριεμαι οταν διαβαζω για ποιοτικες εταιρειες που κλεινουν λογω πειρατιας.

 

Θυμαμαι τοτε που ειχε πρωτοβγει το N64 και πηγα να το παρω κανεις αλλος δεν το αγοραζε γιατι δεν επαιζε αντιγραφες.

 

Συγγνωμη για τα off-topic. Τελος και απο εμενα.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Θυμαμαι τοτε που ειχε πρωτοβγει το N64 και πηγα να το παρω κανεις αλλος δεν το αγοραζε γιατι δεν επαιζε αντιγραφες.

 

Nαι, αλλά για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, αυτός ήταν και ο λόγος που απέτυχε να νικήσει τον μεγαλύτερο αντίπαλο της γενίας του, το PSX.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επειδη ειμαστε πολυ off-topic και σε λιγο ο mcde θα μας "δειρει" και με το δικιο του ευχαριστως να το συζητησουμε οποτε θελεις αυτο αλλα οχι στο φορουμ του ps3!
Αν ήταν μερικά μόνο posts, δεν θα υπήρχε πρόβλημα. Αλλά επειδή βλέπω ότι συνεχίζεται το θέμα, που δεν έχει σχέση (όχι τουλάχιστον άμεση) με το PS3, αναγκαστικά, πρέπει να μεταφερθούν αλλού τα posts.

 

Μην προσπαθείτε να βγάλετε άκρη γιατί αντιγράφονται παιχνίδια/software ή αν είναι σωστό ή να πείσετε κάποιον άλλο για το αντίθετο. Είναι ένα θέμα που σηκώνει μεγάλη συζήτηση και δεν θα την κάνουμε στο topic για το PS3.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για αυτό που θέλεις υπάρχει το Buy&Sell. Το topic για το PSP δεν είναι κατάλληλο.
Link to comment
Share on other sites

Tελικα ηταν αληθεια PS3 659,00 €

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=2&category=832&product=931047

Αντε και με τις υγειες μας :lol:

 

Η πραγματικοτητα ειναι σκληρη εδω στη Ελλαδα με τη Sony Hellas που εχουμε μπλεξει. Αλλα εχει υποθει η καινουργια τιμη εδω και πολυ καιρο, μου φαινεται πως ποσταρεις χωρις να διαβασεις τις προγουμενες σελιδες..

Link to comment
Share on other sites

Τις εχω διαβασει τις προηγουμενες σελιδες, απλα επαληθευω τις κακες φημες. H Sony φαινεται μας θεωρει ακομα πιο γαιδουρια απο τους υπολοιπους ευρωπαιους. γιαυτο μας φορτωνει και ενα καπελακι 60 ευρω. Τελικα ο Kutaragi ειχε δικιο πρεπει να πιασουμε και 2η δουλεια για να αγορασουμε ενα PS3 :wacko:.
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΜΑΕΤΖΙΜΑ!
Link to comment
Share on other sites

Τις εχω διαβασει τις προηγουμενες σελιδες, απλα επαληθευω τις κακες φημες. H Sony φαινεται μας θεωρει ακομα πιο γαιδουρια απο τους υπολοιπους ευρωπαιους. γιαυτο μας φορτωνει και ενα καπελακι 60 ευρω. Τελικα ο Kutaragi ειχε δικιο πρεπει να πιασουμε και 2η δουλεια για να αγορασουμε ενα PS3 :wacko:.

 

genika stin ellada..oti hi.tech erxete..panta einai parapanw..den einai mono i sony...des nokia..i phone..ktl...anyway mi treleneste orismenoi....den einai upoxrewtiko na agorasei kaneis ps3!!genika san timi pantos einai ok!!akrivw se sxesei me tis aples paixnidomixanes alla kanoniko gia oti sou deinei..idietera twra me tin epilogi HOME!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποια παιχνιδομηχανή θα διαλέγατε κ γιατι;
Success is just like being pregnant. Everybody congratulates you but nobody knows how many times you were f#*ked
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικά περί... PlayStation

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...