Jump to content

The L word (Showtime)


eLeKtriK EyE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Sorry guys :( Είχα ξεχάσει να ανοίξω τον προσωπικό μου φάκελο και έτσι δε μπορούσε να τα δει το DC++

Την Πέμπτη το βράδυ πάλι :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 330
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ασχολήθηκα να δώσω μια ευκαιρία στη σειρά λόγω της Jennifer Beals,πρότυπο για τα παιδικά μου χρόνια λόγω Flashdance :O

 

Και χαίρομαι που κάποιος (faithless) την ανέφερε !

 

Συμπαθητική σειρά κρίνοντας από τον πιλότο,καλή για να περνάει η ώρα.

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τους αγγλικούς υπότιτλους της πρώτης σαιζόν στο http://dvd.stuff.gr/

Τους μάζεψα με πολύ κόπο από όλα τα p2p δίκτυα και τους συγχρόνισα με τα releases που υπάρχουν στο emule, ελπίζω να σας φανούν χρήσιμα. Έπεται και η δεύτερη σαιζόν. :)

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα τους αγγλικούς υπότιτλους της πρώτης σαιζόν στο http://dvd.stuff.gr/

Τους μάζεψα με πολύ κόπο από όλα τα p2p δίκτυα και τους συγχρόνισα με τα releases που υπάρχουν στο emule, ελπίζω να σας φανούν χρήσιμα. Έπεται και η δεύτερη σαιζόν. :)

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/asymvivastos2005/31624/429075/0/respect1.gif

 

Σιγουρα θα μας φανουν χρησιμα. :wink:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα την πρώτη σαιζόν, εκπληκτικό φινάλε!

 

Υ.Γ.: Η πρώτη σαιζόν τελειώνει με το τραγούδι με το οποίο ξεκινάει το "Closer"!

Link to comment
Share on other sites

Τέλειωσα την πρώτη σαιζόν, εκπληκτικό φινάλε!

 

Υ.Γ.: Η πρώτη σαιζόν τελειώνει με το τραγούδι με το οποίο ξεκινάει το "Closer"!

 

 

Αυτό του Damien Rice έτσι; Άπεχτο κομμάτι.. καθώς και η ταινία.. μπράβο μπράβο... :O

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ.: Η πρώτη σαιζόν τελειώνει με το τραγούδι με το οποίο ξεκινάει το "Closer"!

 

The Blower's daughter,Damien Rice...

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Φτου σας !!! Τώρα με πορώσατε άγρια και άντε να ξετρυπώσω τα επεισόδια :p :p

 

Για όποιους ενδιαφέρονται υπάρχουν (αγγλικοί) υπότιτλοι για τη 2η season. Μπείτε εδώ, εγγραφείτε και στην ενότητα subtitles φαξτε για τη σειρά... hττp://www.forom.biz/indexf.php?flogin=&fpass=&gl=1 :D :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Επιτέλους μάζεψα και τους υπότιτλους της δεύτερης σαιζόν, τους ανέβασα και αυτούς στο http://dvd.stuff.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Την κατεβάζω κι εγώ...Το 1ο επεισόδιο είναι στο 67%

 

Πρέπει να είναι καλή σειρά ;)

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Πριν ένα μήνα τελείωσε και η... 3η σεζόν :blink:

Πήρε και το πράσινο φώς για τη 4η, που πρόκειται να αρχίσει να προβάλλεται αρχές του νέου έτους..

 

http://thefutoncritic.com/cgi/pr.cgi?id=20060202showtime01

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Πεσμένη πολύ η τρίτη σαιζόν σε σχέση με τις 2 προηγούμενες...

Για να δούμε τι θα λέει η τέταρτη.

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα για κατεβασμα τη σειρα...

 

Για να δουμε τι θα δουμε!

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καιρός να ξεσκονίσουμε αυτό το topic .. ξανά!! Από ότι διάβασα στις ελάχιστες σελίδες που έχουν γραφτεί ... η σειρά έχει άντρες φαν ... διότι τους ελκύει το περιεχόμενο ...

Ωστόσο κάπου από κάποιον διάβασα κάτι που "χτυπάει" άσχημα .. το διαφορετικό δεν είναι ταυτόχρονα και προκλητικό ... Προκλητικό το θεωρούν (το έκαναν να θεωρείται) κάποιοι "συμπλεγματικοί" άνθρωποι ... που δεν έχουν το επίπεδο να αποδεχτούν μια διαφορετική πραγματικότητα.. που στο κάτω κάτω της γραφής δεν ξεφύτρωσε δα και προχτές!!

Τέσπα.. δεν έχω σκοπό να θίξω την προσωπικότητα και τις απόψεις του καθενός .. απλά έκανα μια παρατήρηση-διαπίστωση και ήθελα να αναφερθώ!

 

Και για να επαναφερθούμε και στο θέμα ... η 4η σεζόν ξεκινάει στις 27 Ιανουαρίου 2007.. αργεί .. αλλά αντέχουμε ακόμα!!

 

Για όσους ενδιαφέρονται έχω όλα τα link για direct download των επεισοδίων(από rapidshare)!

 

Υ.Γ. SHANE ROCKS!!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Αργει,οντως αργει...καλα γιατι την ξεκινανε τοσο αργα?

mariel19 αμα η SHANE ROCKS η CARMEN τι κανει?

Link to comment
Share on other sites

Αλλου παπά ευαγγέλιο η Carmen... Σαν τύπος (προσωπικότητα, στυλάκι, και για πιο intimate λόγους,κτλ ) μου αρέσει η Shane... Αλλά όχι ότι η Carmen πάει πίσω... είναι θεά κι αυτή ...!!

 

IRONMAIDEN : Έχεις best σκηνές με "Sh-armen"?? Αν ναι, ποιες?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

εννοεις αν εχω βιντεακια οπως αυτα στο youtube?αν εννοεις τετοια δεν εχω κατεβασμενα.

αν παλι εννοεις τις σκηνες που μαρεσουν πιο πολυ...εχω,εχω...

με κορυφαια ολων εκεινη που χορευει η carmen οταν γυρνανε απο εκεινη την ''γιορτη''(ή οτι ηταν τελος παντων)...(κριμα που τις διεκοψανε...λολ)

κ ακομη μια πολυ καλη,οταν η Shane βαζει το χαζοφορεματακι που δικαιως δεν δεν θελει να φορεσει και carmen της λεει: Quiero lamer te hasta que te vengas en mi boca mil veces.

διαφωνεις?

Link to comment
Share on other sites

οχι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ..!! και όντως κρίμα που τις διέκοψε το τηλεφώνημα..

Ωστόσο έχω να προσθέσω τη σκηνή στην πισίνα με την ξανθιά πρώην της (Cherry αν δεν κάνω λάθος) και φυσικά το παιχνίδι που παίζουν Shane-Carmen .. όπου δεν αγγίζονται...!!!!!! χε χε χε !!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Εγώ αν και παρακολούθησα μόνο τον πρώτο κύκλο μπορώ να πω οτι μου αρεσε αρκετά.Αν και δεν είναι ακριβώς του γούστου μου έχει εκπληκτικό cast,ερμηνείες που δίνουν ρέστα και πολύ καλογραμμένους διαλόγους.Δεν κουράζει ούτε στο ελάχιστο και οι χαρακτήρες μου είναι αρκετά συμπαθείς.Από τις πρωταγωνίστριες έχω ξεχωρίσει την Alice η οποία προσθέτει χιούμορ στη σειρά...Ξέρει μήπως κανένας αν υπαρχει πουθενα ο 2ος κύκλος?
Link to comment
Share on other sites

Καιρό λέω να κάτσω να τη δω. Πριν λίγες μέρες είδα και τις πρωταγωνίστριες! Και αποφάσισα να ΚΑΤΣΩ να τη δω ΟΠ-ΩΣ-ΔΗ-ΠΟ-ΤΕ!!

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σήμερα το πήρα χαμπάρι το topic εγώ!

 

Η σειρά απλά γ@μ@ει! Είναι καλύτερη κατα τη γνώμη μου ακόμα και απο το Queer as Folk [το αγγλικό και πρωτότυπο, εννοείται! Το αμερικάνικο είναι σκέτη σαπουνόπερα για να κάνεις οφθαλμόλουτρο με τον Gale Harold που, στο κάτω κάτω, δεν είναι και τόσο ωραίος :rolleyes:]... Φανταστείτε για να προτιμάω το The L Word απο το Queer as Folk... Θα μου πείς, και το L αμερικάνικο και σαπουνόπερα είναι... Αλλά κάνετε λάθος! Εκεί είναι το τρίκ! Ότι μοιάζει με σαπουνόπερα αλλά δεν είναι ουσιαστικά... Έχει κάτι [δεν ξέρω ακόμα τί!] που την κάνει να μην πέφτει στη φτήνια της σαπουνόπερας. Είναι μία σειρά

 

Εγώ προσωπικά είμαι ακόμα στα μισά της δεύτερης season και, ομολογουμένως, μέχρι στιγμής μου άρεσε περισότερο η πρώτη και φοβάμαι μήπως χαλάσει άν και άκουσα ότι γίνεται ακόμα καλύτερη... Θα παρακαλούσα να μην δώ κανένα spoiler εκτός πλαισίου spoiler γιατί θα γίνω Τούρκος! :rolleyes: Ευχαριστώ!

 

Απο χαρακτήρες μου αρέσει τρρρομερά η Marina.

Πολύ κρίμα που εξαφανίστηκε... :( Άν και κάτι πήρε το αυτάκι μου ότι θα ξαναγυρίσει! :wink: Αμήν λέω εγώ γιατί ίσως τελικά αυτός να είναι ο λόγος που έχω ξενερώσει λίγο στη 2η season... Η Marina πιστεύω ότι έδινε άλλο ύφος στη σειρά...

 

 

Πάντως ρε παιδιά εγώ περίμενα άλλα πράγματα στο topic...Περίμενα να δώ Girl Power και τρόμαξε το μάτι μου να εντοπίσω 3 κορίτσια εδώ μέσα! :blink:

http://img226.imageshack.us/img226/7379/ls035gm.gif

Τί ακριβώς είπαμε ότι έγινε την 11η Σεπτεμβρίου;..

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικά δεδομένα η σειρά απευθύνεται κυρίως σε άντρες.Αν και εγώ πιστεύω οτι αγγιζει περισσότερο τις γυναίκες.Στο κάτω κάτω τα προβλήματα των συγκεκριμένων ζευγαριών(εγκυμοσύνες,ζήλειες,χωρισμοί) έχουν απασχολήσει τις περισσότερες γυναίκες,κατά τη γνώμη μου.Εμένα μου αρέσει κυρίως για το εκπληκτικό cast και την πλοκή του...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...