Jump to content

Huawei P Smart


loyros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας στις Ρυθμίσεις, από εκεί επιλέγεις την "Έξυπνη Βοήθεια" (τρίτη επιλογή από το τέλος), μετά "Έλεγχος κίνησης" και μετά "Διπλό πάτημα".
Για κάποιο λόγο δεν λειτουργεί

 

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 173
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μένα λειτουργεί το διπλό πάτημα για ξεκλείδωμα της οθόνης, για το κλείδωμα όχι (αλλά αυτό δεν με πειράζει, ίσα ίσα που με βολεύει γιατί τυχαίνει κάποιες φορές να κάνω διπλό κλικ όταν είμαι στον browser, οπότε θα μου κακοφαινόταν να κλείνει η οθόνη κάθε φορά που θα πατούσα διπλό κλικ στην οθόνη).
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα Nova prime και τέλος

 

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει καμία ρύθμιση για να μην σβήνει τόσο γρήγορα η οθόνη;

 

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, μετά στην "Προβολή" και από εκεί στην "Απουσία δραστηριότητας" για να ορίσεις τον χρόνο που θα παραμένει ενεργή η οθόνη.

Νομίζω όμως ότι αν παραμείνει ανενεργή η οθόνη για 1 λεπτό, τότε σκοτεινιάζει πολύ (προφανώς για εξοικονόμηση ενέργειας) χωρίς να κλείσει η ωστόσο η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις, μετά στην "Προβολή" και από εκεί στην "Απουσία δραστηριότητας" για να ορίσεις τον χρόνο που θα παραμένει ενεργή η οθόνη.

Νομίζω όμως ότι αν παραμείνει ανενεργή η οθόνη για 1 λεπτό, τότε σκοτεινιάζει πολύ (προφανώς για εξοικονόμηση ενέργειας) χωρίς να κλείσει η ωστόσο η οθόνη.

Μου το είχε σβηστό και δεν μπορούσα να το ρυθμίσω, έφταιγε μια άλλη ρύθμιση, ευχαριστω!!!

 

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα παιδια μολις το πηρα με επιδοτηση,εχω καποιες αποριες και θελω τα φωτα σας,στο θεμα βολτε(το ενεργοποιησα) το εμφανιζει διπλα στο κοσμοτε στην οθονη ψηλα ενω το εχω απενεργοποιησει ειναι λογικο? εφαρμογες γινεται να μεταφερω στην εξωτερικη μνημη? κλειδωμα με το δαχτυλικο γινεται? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά απο κάμερες τι λεει;φαντάζομαι θα έιναι μια χαρα. Ενταξει δεν έχουμε απαίτηση απο τα κινητά μας να τραβανε σαν φωτογραφικές.αν το θέλαμε άλοστε θα παίρνανε μια τέτοια.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά απο κάμερες τι λεει;φαντάζομαι θα έιναι μια χαρα. Ενταξει δεν έχουμε απαίτηση απο τα κινητά μας να τραβανε σαν φωτογραφικές.αν το θέλαμε άλοστε θα παίρνανε μια τέτοια.
Για εμένα είναι μια χαρά οι κάμερες... Έχω βγάλει πολύ ωραίες φωτογραφίες...

 

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας το Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Και για μένα, που δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις για φωτογραφίες και δεν το ψάχνω ιδιαίτερα με ρυθμίσεις, φωτισμούς, φίλτρα, κλπ, μια χαρά με καλύπτουν οι κάμερες που έχει.

Γενικά, είμαι πολύ ικανοποιημένος από τη συσκευή, με βάση πάντα τις δικές μου ανάγκες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ένα ακόμα καλό της συσκευής είναι για κάποιους ότι δεν έχει notch.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber. Λαμβάνω τα μηνύματα αφού ανοίξω την εφαρμογή και όχι αυτόματα με αποτέλεσμα να μου έχουν στείλει μήνυμα πριν 2 ώρες και να το βλέπω τώρα. Τι μπορώ να κάνω ;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber. Λαμβάνω τα μηνύματα αφού ανοίξω την εφαρμογή και όχι αυτόματα με αποτέλεσμα να μου έχουν στείλει μήνυμα πριν 2 ώρες και να το βλέπω τώρα. Τι μπορώ να κάνω ;

Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - viber και στο μενού "μπαταρία" πρέπει να είναι ανοικτός ο διακόπτης "υψηλή κατανάλωση ενέργειας"

Και στο από κάτω μενού "εκκίνηση" κλείσε τον πρώτο διακόπτη και άνοιξε τους επόμενους 3.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη βοήθεια σας.

Στο συγκεκριμένο τηλέφωνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το viber. Λαμβάνω τα μηνύματα αφού ανοίξω την εφαρμογή και όχι αυτόματα με αποτέλεσμα να μου έχουν στείλει μήνυμα πριν 2 ώρες και να το βλέπω τώρα. Τι μπορώ να κάνω ;

Ευχαριστώ

Ρυθμίσεις - εφαρμογές - viber και στο μενού "μπαταρία" πρέπει να είναι ανοικτός ο διακόπτης "υψηλή κατανάλωση ενέργειας"

Και στο από κάτω μενού "εκκίνηση" κλείσε τον πρώτο διακόπτη και άνοιξε τους επόμενους 3.

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης από τις ρυθμίσεις - >εφαρμογές, πας κάτω αριστερά στο γρανάζι - > ειδική πρόσβαση - > παράβλεψη βελτιστοποιήσεων και επιλέγεις το viber να μένει ανοικτό

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά δοκίμασα αυτές τις επιλογές και ορισμένες φορές δούλευε και άλλες πάλι έκανε τα δικά του. Τυχαία επειδή μου έβγαζε μήνυμα μετά πως το viber δεν είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ ενώ είχα κανονικά ίντερνετ στις άλλες εφαρμογές με παρεξενεψε και υποψιαστηκα το adguard το απενεργοποίησα και αυτό ήταν δούλεψε κανονικά!

Όμως το adguard μου ήταν πολύ χρήσιμο σίγουρα κάποιες ρυθμίσεις θα έχει που θα λύνει το πρόβλημα. Με Android 6 δεν είχα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, ήθελα να ρωτήσω αν το Huawei P smart (2019) διαθέτει FM ράδιο. Ευχαριστώ

Διαθέτει δέκτη fm

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει τρόπος να γίνει dual sim το συγκεκριμένο? Το πήρα από vodafone ως one sim αλλά διαβάζω ότι κάπως γίνεται dual μιας και από hardware δεν διαφέρουν τα μοντέλα μεταξύ τους.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εχει ακουσει κανεις εαν το p smart 2017 θα παρει android 9.0 pie;
δεν θα πάρει.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Μόλις πήρε το δικό μου Android P
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο φίλος μιλάει για το p smart 2019 .

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

P SMART είναι το νήμα.

 

Και συγκεκριμένα FIG-LX1. c1594fcc3d6ef97077259285632078f5.jpg

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P Smart

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...