Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήρα και εγώ το Ν8 είναι τέλειο θέλω να ρωτήσω για κάποιες εφαρμογές…

Για απομακρυσμένη διαχείριση του υπολογιστή μου χρησιμοποιώ το remote administrator ή αλλιώς radmin υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αξιόπιστο για να ελέγχω τον υπολογιστή μου?

Επίσης δεν μπορώ να δω σελίδες με video όπως παράδειγμα το site του αντ1 και του mega υπάρχει κάτι? Και μια ip camera που έχω στο μαγαζί και αυτή ενώ κατεβάζει δεδομένα δεν βλέπω εικόνα κάτι μου γράφει για java script αν θυμάμαι καλά..

το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν μπορώ να δω σελίδες με video όπως παράδειγμα το site του αντ1 και του mega υπάρχει κάτι?

Βασικα τα βιντεο απο mega δεν τα παιζει, στην σελιδα του αντ1 παιζει την live μεταδωση αλλα τα υπολοιπα βιντεο δεν τα παιζει ολα. Ειναι θεμα flash10, εχουν πει οτι θα το αναβαθμισουν. Παντως οπως ειπα παιζει το live tv απο τον αντ1.

 

edit: Τα βιντεο στον αντ1 παιζουν μια χαρα οπως και το live tv, απλα θελει λιγο υπομονη μεχρι να φορτωσει το βιντεο.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο εγινε και σε μενα φιλε.....τελικα δεν εφταιγε η εφαρμογη που ειπα πιο πανω...

οχι απλα εγινε μπαχαλο εγινε ο χαμος μιλαμε...

κολλούσαν οι αρχικες οθονες εβαζε οτι widget γουσταρε το κινητο απο μονο του κτλ κτλ κτλ...

σε μια φαση σταματησε να ανοιγει το κινητο εμπαινε μονο στο μενου και αυτο με το ζορι...:rolleyes:

μονο οταν εβγαλα την καρτα μνημης επανήλθε και ετσι καταφερα να βγαλω το social.....

μακριαααααα

τετοια updates να τα βρασω....

 

Και στο ένα από αυτά που το έβαλα τα ίδια έκανε, αλλά ευτυχώς μπορούσα να μπω στο μενού και να κάνω απεγκατάσταση. Δε μπορώ να καταλάβω με ποιό widget είχε πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,εχω βαλει το Ducto (wi-fi file transfer) και δουλευε μια χαρα σημερα πηγα να τ ανοιξω και λεει "Error The specified configuration cannot be used" συνεβη σε κανεναν? τι εγινε? απο εφαρμογες οχι δεν εχω βαλει κατι ουτε update το social net...

Eυχαριστω.

 

οκ το λυσα το προβλημα

Edited by bikos68
Λυση...
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να μου προτείνετε μια καλή μπλακ λιστ και αν υπάρχει κανένα πρόγραμμα σαν το track id που έχουν τα σονι
το πουλάω το σπίτι: http://gr.grepolis.com/invite-321828-gr10
Link to comment
Share on other sites

στο facebook μπαινω με τον οπερα.....και ειναι ολα σουπερ...:)

 

Με Opera Mobile ή Opera Mini; Σε ποια ιστοσελίδα; Την πλήρη, την mobile ή την touch μπαίνεις;

 

Εγώ προς το παρόν έχω γυρίσει στο Snaptu για Facebook. Αν και Java είναι χρήσιμο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με Opera Mobile ή Opera Mini; Σε ποια ιστοσελίδα; Την πλήρη, την mobile ή την touch μπαίνεις;

Εγώ προς το παρόν έχω γυρίσει στο Snaptu για Facebook. Αν και Java είναι χρήσιμο.

 

φιλε στην πλήρη.....με τον οπερα τον κανονικο......!!!!!

:)

εκτος τους φλας(βιντεο κτλ) εχει τα παντα......:)

μεχρι και τις ειδοποιήσεις βγαζει........:)τι αλλο να θελεις πιαααα:)

Link to comment
Share on other sites

φιλε στην πλήρη.....με τον οπερα τον κανονικο......!!!!!

:)

εκτος τους φλας(βιντεο κτλ) εχει τα παντα......:)

μεχρι και τις ειδοποιήσεις βγαζει........:)τι αλλο να θελεις πιαααα:)

 

Οκ, θα το δοκιμάσω, αν και έχω πότε-πότε αυτά τα εκνευριστικά μηνύματα πλήρους μνήμης στον Opera Mobile. :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οκ, θα το δοκιμάσω, αν και έχω πότε-πότε αυτά τα εκνευριστικά μηνύματα πλήρους μνήμης στον Opera Mobile. :wacko:

 

εγω παλι τετοιο μηνυμα δεν ειχα ποτε....

και μιλαμε σερφαρω ολη την ωρα με τον οπερα τον original browser δεν τον χρησιμοποιώ ποτε(με εκνευριζει απιστευτα..)...

τι να πω ρε παιδια.....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το swype, εβαλα yes sto swype input method, εκανα επανεκιννηση αλλα και παλι στα μηνυματα εχω το κλασσικο πληκτρολογιο ακομα και στο πλαι. πρεπει να κανω κατι αλλο για να ενεργοποιηθει?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχει δοκιμάσει κανεις το HTC CLock είναι καλο αξίζει και σχετικά με τον καιρό που βλέπω ότι έχει ανανεώνεται η απλά μένει έτσι με τον ήλιο?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχει δοκιμάσει κανεις το HTC CLock είναι καλο αξίζει και σχετικά με τον καιρό που βλέπω ότι έχει ανανεώνεται η απλά μένει έτσι με τον ήλιο?

 

Καλησπερα.Φιλε για μενα ειναι χαλια μην το βαλεις!!!!Δεν ξερω σε αλλους αλλα στο δικο μου n8 που το εβαλα το ρολοι μου κολλαγε σε ολες της οθονες ακομα και στο μενου....:wacko:Ο ηλιος αλλαζει σε συννεφια κλπ με ενα πατημα αν θυμαμαι καλα αλλα δεν δουλευει πραγματικα ειναι εικονικο συν οτι για να το κανω απεγκατασταση εκλεισα το κινητο αλλιως δεν γινοταν διαφορετικα!!! Μουφα γενικως!!!;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Φιλε για μενα ειναι χαλια μην το βαλεις!!!!Δεν ξερω σε αλλους αλλα στο δικο μου n8 που το εβαλα το ρολοι μου κολλαγε σε ολες της οθονες ακομα και στο μενου....:wacko:Ο ηλιος αλλαζει σε συννεφια κλπ με ενα πατημα αν θυμαμαι καλα αλλα δεν δουλευει πραγματικα ειναι εικονικο συν οτι για να το κανω απεγκατασταση εκλεισα το κινητο αλλιως δεν γινοταν διαφορετικα!!! Μουφα γενικως!!!;)

 

οπως ακριβως τα λες ειναι. μαπα το καρπουζι

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω κατι σημειωσεις .pwi απο το diamond2. αυτες πως μπορω να τις ανοιξω?τις στελνω με bt αλλα μου βγαζει μηνυμα οτι δεν μπορει να ανοιξει το αρχειο...

 

Με τον opera mobile οταν μπαινω σε forum δεν μπορω να επιλεξω το εικονιδιο της τελευταιας δημοσιευσης. οσο και οπου κι αν παταω δεν ανταποκρινεται...καμμια λυση?

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Με το Lock Screen και το Best ScreenLocker 2.01, υπάρχει τρόπος να παρακάμψει κανείς τον πλαινό κουμπί κλειδώματος? Αν όχι στην ουσία αυτά τα προγράμματα είναι άχρηστα γιατί απλά προσφέρουν δέυτερο κλείδωμα (?). Υπάρχει τρόπος ή με κάποια εφαρμογή να προσθέσουμε επιπλέον επιλογές στην προφύλαξη οθόνης? Στην ουσία δηλαδή να προσθέσουμε screen savers..
Link to comment
Share on other sites

Με το Lock Screen και το Best ScreenLocker 2.01, υπάρχει τρόπος να παρακάμψει κανείς τον πλαινό κουμπί κλειδώματος? Αν όχι στην ουσία αυτά τα προγράμματα είναι άχρηστα γιατί απλά προσφέρουν δέυτερο κλείδωμα (?). Υπάρχει τρόπος ή με κάποια εφαρμογή να προσθέσουμε επιπλέον επιλογές στην προφύλαξη οθόνης? Στην ουσία δηλαδή να προσθέσουμε screen savers..

 

Καλημερα σε ολους!!!Φιλε το Lock screen εμενα δεν μου δουλεψε σωστα και το εβγαλα!!!Με το Best ScreenLocker 2.01 ναι παρακαμπτεις το πλαινο κουμπι κλειδωματος και αφου το κινητο εχει κλειδωσει απο μονο του πατας το κουμπι του μενου και ξεκλειδωνεις στυλ μηλου..!!!Εγω εχτες εβαλα απο το ovi store το πολυ καλο app N-Desk keylocker plus (εκδοση 2.4.01.01) 2.46 ευρω κανει η οποια εκτος τον εικονιδιον εχει και δικο της slide lock και αν εχεις και αυτο ανοιχτο και το ScreenLocker εχεις διπλο ξεκλειδωμα slide το ενα πανω στο αλλο και αν βαλεις και απο της ρυθμισεις του κινητου κωδικο ξεκλειδωματος τριπλο...Νομιζω οτι μετα δεν χρειαζεσαι κατι αλλο...:D

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για bluetooth remote control δοκιμασε το mobile witch remote control. Δεν ειναι τιποτα φοβερο αλλα εμενα με εχει βολεψει.

 

Αποτελεσματικότατο το προγραμματάκι φίλε!!! Έχω μείνει άναυδος! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!!Φιλε το Lock screen εμενα δεν μου δουλεψε σωστα και το εβγαλα!!!Με το Best ScreenLocker 2.01 ναι παρακαμπτεις το πλαινο κουμπι κλειδωματος και αφου το κινητο εχει κλειδωσει απο μονο του πατας το κουμπι του μενου και ξεκλειδωνεις στυλ μηλου..!!!Εγω εχτες εβαλα απο το ovi store το πολυ καλο app N-Desk keylocker plus (εκδοση 2.4.01.01) 2.46 ευρω κανει η οποια εκτος τον εικονιδιον εχει και δικο της slide lock και αν εχεις και αυτο ανοιχτο και το ScreenLocker εχεις διπλο ξεκλειδωμα slide το ενα πανω στο αλλο και αν βαλεις και απο της ρυθμισεις του κινητου κωδικο ξεκλειδωματος τριπλο...Νομιζω οτι μετα δεν χρειαζεσαι κατι αλλο...:D

 

Μα δε θέλω ούτε διπλό ούτε τριπλό ξεκλείδωμα. Αυτό που θα ήθελα είναι κλείδωμα με όσα δείχνει το screensaver μουσική, απλά λίγο μεγαλύτερο ρολόι, κάποιες παραπάνω πληροφορίες για κλήσεις και μηνύματα κτλ. Με λίγα λόγια κάτι σαν screensaver αλλά μάλλον χρειάζεται εφαρμογή γιαυτό.

Link to comment
Share on other sites

το bubbles το κατέβασε κανείς? Εγώ προσπάθησα και από τα 2 site αλλά μου βγάζει αποτυχία λήψης, γιατί άραγε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το bubbles το κατέβασε κανείς? Εγώ προσπάθησα και από τα 2 site αλλά μου βγάζει αποτυχία λήψης, γιατί άραγε ?

 

το κατεβασα απο τα betalabs αλλα δεν καταλαβαινω πως το κανεις να λειτουργησει μετα το restart. ακυρο το βρηκα. δεν λεει και τιποτα π[αντως

Edited by kaivlorapanos
Link to comment
Share on other sites

το κατεβασα απο τα betalabs αλλα δεν καταλαβαινω πως το κανεις να λειτουργησει μετα το restart

πως το κατέβασες από το τηλ κατευθειαν ή από το pc και μετά το πέρασες στο τηλ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πως το κατέβασες από το τηλ κατευθειαν ή από το pc και μετά το πέρασες στο τηλ ?

 

pc - τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το κατέβασα τελικά, αλλά μετά δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή, ενώ την δείχνει στις εγκατεστημένες, μετά όταν πάω εφαρμογές δεν την εχει πουθενά!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δουλεύει μια χαρά το bubbles. Πιστεύω ότι όταν ολοκληρωθεί σαν προϊόν, όταν θα έχει και δυνατότητες παραμετροποίησης, θα είναι η απάντηση στον τρόπο ξεκλειδώματος του μήλου (βλέπε slide to unlock). Όταν η Nokia θέλει, ξέρει να πρωτοτυπεί. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δουλεύει μια χαρά το bubbles. Πιστεύω ότι όταν ολοκληρωθεί σαν προϊόν, όταν θα έχει και δυνατότητες παραμετροποίησης, θα είναι η απάντηση στον τρόπο ξεκλειδώματος του μήλου (βλέπε slide to unlock). Όταν η Nokia θέλει, ξέρει να πρωτοτυπεί. ;)

εμένα που δεν παίζει λές να έχει σχέση επειδή έχω εγκατεστημένη την εφαρμογή Lock screen ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...