Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμια εφαρμογη που να αποθηκευει που παρκαραμε και να μας δειχνει μετα το σημειο??

 

Κατι σαν αυτη:

http://store.ovi.com/content/18742?clickSource=search

(διαθεσιμη για το ν8?)

 

υπάρχει στα γνωστά τα μέρη, αλλά σε τι μπορεί να σου χρησιμεύεσει ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Να μην ψαχνω το αμαξι μου οταν παρκαρω μακρια απο εκει που παω? :)

 

Πως την λενε την εφαρμογη?

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Να μην ψαχνω το αμαξι μου οταν παρκαρω μακρια απο εκει που παω? :)

 

Πως την λενε την εφαρμογη?

 

i parked here, ψάξε το

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

i parked here, ψάξε το

 

Δε χρειάζεται, ανοίγεις το Ovi Maps, πάτας στην κόκκινη κουκίδα του χάρτη που είναι η θέση σου και μετά αποθήκευση.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες.

Η μπαταρια του χωρίς χρήση, κρατάει ελάχιστα.

Μετά από αρκετό ψάξιμο εντόπισα στο μητρώο ότι κάτι προσπαθεί να συνδεθεί

ανα 30" στο Vf GPRS Prepay.

Η διάρκεια είναι 1" και δεν έχει καθόλου σταλμένα kB ούτε και ληφθέντα όμως.

Πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή είναι και να την ξαποστείλω;

Το τελευταίο που έτυχε να χρησιμοποιήσω ήταν το quickoffice,

μήπως η εγραφή του μου την έκανε την ζημιά;

πως μπορώ να το ξηλώσω; το ψάχνω στις εφαρμογές για απεγκατάσταση αλλά δεν το βλέπω

Βοηθήστε βρε παιδιά γιατί ψάχνω μπαταρία συνεχώς...

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

i parked here, ψάξε το

 

καλα, αυτο εχω ποσταρει απο πανω και δεν παιζει στο n8....

filetype not supported ου βγαζει :blink::blink::blink::blink:

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

καλα, αυτο εχω ποσταρει απο πανω και δεν παιζει στο n8....

filetype not supported ου βγαζει :blink::blink::blink::blink:

 

γκουγλαρισέ το και δίπλα + symbian^3

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

http://lmgtfy.com/?q=%22i+parked+here%22+symbian%5E3

 

δεν βλεπω κατι σε symbian ^3 ουτε μπορω να βρω καπου το official site!

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, έχω ένα πρόβλημα τις τελευταίες ημέρες.

Η μπαταρια του χωρίς χρήση, κρατάει ελάχιστα.

Μετά από αρκετό ψάξιμο εντόπισα στο μητρώο ότι κάτι προσπαθεί να συνδεθεί

ανα 30" στο Vf GPRS Prepay.

Η διάρκεια είναι 1" και δεν έχει καθόλου σταλμένα kB ούτε και ληφθέντα όμως.

Πως μπορώ να δω ποια εφαρμογή είναι και να την ξαποστείλω;

Το τελευταίο που έτυχε να χρησιμοποιήσω ήταν το quickoffice,

μήπως η εγραφή του μου την έκανε την ζημιά;

πως μπορώ να το ξηλώσω; το ψάχνω στις εφαρμογές για απεγκατάσταση αλλά δεν το βλέπω

Βοηθήστε βρε παιδιά γιατί ψάχνω μπαταρία συνεχώς...

 

Καμιά ιδέα, κανείς;:rolleyes:

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα, κανείς;:rolleyes:

 

δοκιμασε να κανεις οργανωση τον φακελο που εχει το quickoffice το οποιο δεν ειναι πληρες και πατα παρατεταμενα να σου βγαλει αφαιρεση. ψαξε επισης στο email να δεις καθε ποτε συγχρονιζεται.

Link to comment
Share on other sites

FolderPlay v1.8 – Alternative music player for Nokia N8 / C7

http://dailymobile.se/2011/01/20/folderplay-v1-8-alternative-music-player-for-nokia-n8-c7-5800-n97/

FolderPlay (Open Source) is an audio application for Symbian OS, that gapplessly plays back a subset of the directory structure with orientation on lossless formats and supports the following audio file types: WAV, LPCM, FLAC, APE/MAC, AC3, MP3.

 

The app supports and shows WAV, LPCM (MPEG PS), FLAC, APE/MAC, AC3 (MPEG PS), MP3 (built in codec). Gaplessly plays back a chosen subset of the natural directory structure, with subfolders, ordered alphabeticaly.

 

την εφαρμογη αυτη την ειχα αναφερει απο τις αρχες δεκεμβριου. ο λογος ηταν η πολυ δυνατη ενταση (μεχρι παραμορφωσεως) που δινει στα flac.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

το F-Secure anti theft πρεπει να τρεχει συνεχεια?

ειναι που ειναι αχρηστο , τρεχε το χειροκινητα καπου-καπου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κανεις οργανωση τον φακελο που εχει το quickoffice το οποιο δεν ειναι πληρες και πατα παρατεταμενα να σου βγαλει αφαιρεση. ψαξε επισης στο email να δεις καθε ποτε συγχρονιζεται.

 

Το δοκιμάζω φίλε, αλλά το μόνο που μου βγάζει είναι "Μετακίνηση σε φάκελο"

στο mail το έχω βάλει να κάνει συγχρονισμό κάθε 12 ώρες, αλλά το διέγραψα κιόλλας

αλλά το πρόβλημα συνέχιζε να υφίσταται.

 

edit: Τελικά στην συνδεσιμότητα>επιλογές>μόνο Wlan και μέχρι στιγμής δείχνει να λειτουργεί.

Σε ευχαριστώ πολύ για τον κόπο σου, φίλε μου.

Αν και η απορία μου για το πως σβήνεις αυτές τις εφαρμογές συνεχίζει να υφίσταται.

Edited by gel7
Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμάζω φίλε, αλλά το μόνο που μου βγάζει είναι "Μετακίνηση σε φάκελο"

στο mail το έχω βάλει να κάνει συγχρονισμό κάθε 12 ώρες, αλλά το διέγραψα κιόλλας

αλλά το πρόβλημα συνέχιζε να υφίσταται.

 

ψαξε καυτερα στη διαχειριση εφαρμογων (μενου-ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-εγκατ εφαρμ) ειναι καπου στη μεση Quickoffice AM λεγεται και πατας παρατεταμενα επανω και του κανιες αφαιρεση

Link to comment
Share on other sites

ψαξε καυτερα στη διαχειριση εφαρμογων (μενου-ρυθμισεις-διαχειριση εφαρμογων-εγκατ εφαρμ) ειναι καπου στη μεση Quickoffice AM λεγεται και πατας παρατεταμενα επανω και του κανιες αφαιρεση

 

Η μόνη εφαρμογή που υπάρχει εκεί είναι η QTorch,

δυστυχώς όπου και αν έχω ψάξει, δεν μπορώ να την εντοπίσω.:O

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη εφαρμογή που υπάρχει εκεί είναι η QTorch,

δυστυχώς όπου και αν έχω ψάξει, δεν μπορώ να την εντοπίσω.:O

 

ψαξε σε ολη τη λιστα μηπως λεγετε nokia quickoffice κλπ δεν μπορει καπου εκει θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

ψαξε σε ολη τη λιστα μηπως λεγετε nokia quickoffice κλπ δεν μπορει καπου εκει θα ειναι

 

Και εγώ ακριβώς το ίδιο λέω, αλλά δυστυχώς δεν...

Ούτε έχει κάποια συντομία, που να με βοηθάει.

Είναι όλα διαφορετικά προγράμματα.

Παρεμπιπτόντως, μόλις έκανα την αναβάθμιση στα Κοινωνικά Δίκτυα της Νόκια,

παρατήρησε κανείς καμία διαφορά;

Εγώ όχι.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς το ίδιο λέω, αλλά δυστυχώς δεν...

Ούτε έχει κάποια συντομία, που να με βοηθάει.

Είναι όλα διαφορετικά προγράμματα.

Παρεμπιπτόντως, μόλις έκανα την αναβάθμιση στα Κοινωνικά Δίκτυα της Νόκια,

παρατήρησε κανείς καμία διαφορά;

Εγώ όχι.

 

Παιδιά δεν την κάνει τη ζημιά το quickoffice. Το θέμα απότομη μείωση αυτονομίας είναι πολύ περίεργο κι εμφανίζεται σε πολλούς από εδώ μέσα. Ψάχνουμε λύση και κάνουμε τεστ να δούμε τι φταίει αλλά μέχρι τώρα μάταια.

Αν θες να δεις τι δουλεύει από πίσω στο κινητό σου και τι όχι βάλε τον best taskman όπου σου βγάζει και τις διεργασίες (φάση ctrl alt del, στο pc). Εκεί θα δεις αν τρέχει κάτι περίεργο. Εμένα που δεν τρέχει κάτι περίεργο αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα! Άστα

 

και μια δική μου απορία: στο facebook μέσω της μαμίσιας εφαρμογής δεν μου ανοίγει τα σχόλια (comments) όταν πατάω πάνω τους. Παει μεν σε επόμενη σελίδα, εμφανίζει το αρχικό ποστ αλλά από κάτω δεν έχει σχόλια!

 

Υπάρχει το quickNet. Δεν είναι δωρεάν, αλλά δεν το λες και ακριβό. Το κατέβασα. καλό είναι.

 

Μαγειρεμένο κυκλοφορεί και το networkswitcher και δουλεύει παραπάνω από τέλεια!!

Edited by stendor
Συνεχόμενα μηνύματα - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει σε κανέναν το Office Suite; Όποια έκδοση κι αν δοκίμασα, εγκαθίσταται αλλά δεν δουλεύει. :wacko: :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δουλέψει σε κανέναν το Office Suite; Όποια έκδοση κι αν δοκίμασα, εγκαθίσταται αλλά δεν δουλεύει. :wacko: :what:

 

Και γω το ειχα δοκιμασει και δε μου δουλευε μεχρι που βρηκα το QuikOffice premier σε ενα site και δουλευει μια χαρα.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ειχα δοκιμασει και δε μου δουλευε μεχρι που βρηκα το QuikOffice premier σε ενα site και δουλευει μια χαρα.

 

Το Quick Office Premier το έχω κι εγώ, το ξέρω και δουλεύει μια χαρά. Αλλά παραξενεύομαι που έχουμε μία επιλογή λιγότερη απ' ό,τι σε προηγούμενες εκδόσεις του Symbian. :worry:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το Quick Office Premier το έχω κι εγώ, το ξέρω και δουλεύει μια χαρά. Αλλά παραξενεύομαι που έχουμε μία επιλογή λιγότερη απ' ό,τι σε προηγούμενες εκδόσεις του Symbian. :worry:

 

Δυτυχως δεν ειναι η μονη εφαρμογη που δεν εχει συμβατοτητα με το symbian^3. Κακα τα ψεματα αυτο περι απολυτης συμβατοτητας των εφαρφογων/παιχνιδιων για s60v5 με το symbian^3 δεν ισχυει σε αρκετες περιπτωσεις. Μικρο το κακο για μενα αλλα οταν καποια πραγματα γραφονται και επισημα καλο θα ειναι να τηρουνται.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Πάντως την αναβάθμιση των Κοινωνικών Δικτύων δεν κατάφερα να την κάνω μέσα από την εφαρμογή, αλλά κατέβασα το sisx από το μαγαζάκι. Πάντως και έτσι είναι ελλιπής η εφαρμογή. Μπορεί κάποιος να μου πει αν γίνεται να κάνω αναζήτηση ενός νέου facebook group που δεν παρακολουθώ και να γίνω μέλος, γιατί εγώ δεν το έχω βρει με τίποτα;... :wacko:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...