Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν και η εταιρεία που προωθεί το πρόγραμμα αναφέρει ότι υποστηρίζει Symbian Belle...

 

Εκτός από το symbian belle, υπάρχουν και οι αναβαθμίσεις του belle refresh (για τις αρχικές S^3 συσκευές), και τα FP1 & FP2 (για τις υπόλοιπες).

Ίσως το πρόγραμμα να έτρεχε μέχρι και το symbian belle. Μετά το έχασε το παιχνίδι.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα παρα πολλα

μικρα μεγαλα κανενα δεν εκανε EDIT

 

Εβαλα το

NSR rEADER

αλλα παλι κι αυτο μονο τα δειχνει.

 

τελικα εβαλα το

notepad editor

δουλευει ΟΚ

απλως τα ελληνικα βγαινουν ερωτηματικά.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

το widget του καιρου

απο που παίρνει δεδομενα;

 

το widget του accuweather

ειναι πουθενα διαθεσιμο;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

τελικα εβαλα το

notepad editor

δουλευει ΟΚ

απλως τα ελληνικα βγαινουν ερωτηματικά.

 

δυστυχώς το notepad editor

απαιτει συνδεση δικτυου

άλλιως δεν δουλεύει..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το notepad editor

απαιτει συνδεση δικτυου

άλλιως δεν δουλεύει..

 

Δημιούργησε ένα αρχείο στο τηλέφωνο και αποθήκευέ το. Στη συνέχεια δες αν μπορείς να κάνεις αλλαγές σ' αυτό (σίγουρα θα μπορείς). Μετά μετάφερέ το στο pc σου και όποιο αρχείο χρειάζεσαι κάνε το αντιγραφή στο αρχείο που έφτιαξες στο κινητό. Αυτο να μεταφέρεις στη συσκευή σου και θα μπορείς να το επεξεργάζεσαι. Ίσως σε μπέρδεψα λίγο αλλα έτσι αντιμετώπισα εγώ παρόμοιο πρόβλημα...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησε ένα αρχείο στο τηλέφωνο και αποθήκευέ το. Στη συνέχεια δες αν μπορείς να κάνεις αλλαγές σ' αυτό (σίγουρα θα μπορείς).

 

πως να το δημιουργήσω;

στα αρχεια δεν εχω δυνατοτητα.

 

Γενικα δεν μπορω να κανω αλλαγες.

 

 

Αν το κανω σημειωση

μπορω να κανω αλλαγες΄

αλλα πλεον δεν ειναι .τχτ

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

πως να το δημιουργήσω;

στα αρχεια δεν εχω δυνατοτητα.

 

Γενικα δεν μπορω να κανω αλλαγες.

 

 

Αν το κανω σημειωση

μπορω να κανω αλλαγες΄

αλλα πλεον δεν ειναι .τχτ

 

Όταν κανεις νέα σημείωση, τι αρχείο δημιουργεί?

Κάνε μια νέα σημείωση (μια τελεία για παράδειγμα) και περασέ τη στο pc

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω pc ..

 

Εκτος αν μπορω να δω το αρχειο με

x-plore η αλλο

αν ξερουμε που ειναι..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω pc ..

 

Εκτος αν μπορω να δω το αρχειο με

x-plore η αλλο

αν ξερουμε που ειναι..

 

Με x-plore μπορείς σίγουρα. Το που βρίσκονται δεν θυμάμαι μιας και έχω φύγει απο το Symbian εδώ κι ένα 5μηνο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βάζω το πρωί το viber στον υπολογιστή , έρχεται ο κωδικός όλα καλά. Δοκιμάζω το πρόγραμμα με ένα φίλο και τα μηνύματα πάνε και στον υπολογιστή και στο κινητό. Κλείνω το κινητό και όταν το ανοίγω δεν λειτουργεί πια το viber. Επιτρέπει 1-2 κινήσεις και μετά κολλάει και με πετάει έξω.

Απεγκατάσταση - Εγκατάσταση και δεν εμφανίζει καμιά από τις επαφές μου. Κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και τις εμφανίζει. Αλλά , δε λειτουργεί μέσα από wifi , μονο με data ...Όταν το συνδέω με wifi η εφαρμογή κρασάρει.

 

Έχει συμβεί σε κανένα άλλο? Λύση?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμιά καλή εφαρμογή για remote desktop (κυρίως για τα αρχεία στο pc) μέσω internet? Στο n95 έχω το rdm+ αλλά δεν δουλεύει καλά στο 808 + δεν είναι native windows (είναι μέσω server rdm+)

για μέσω wifi (shared folders) έχω το myexplorer

Link to comment
Share on other sites

Θες

να βλέπεις τη οθόνη του υπολογιστή στο κινητό και το χειρίζεσαι από μακριά

να χειρίζεσαι κάποια εφαρμογή από απόσταση ή

να χειρίζεσαι τον υπολογιστή από απόσταση αλλά να χρησιμοποιείς την οθόνη του υπολογιστή (όπως πχ σε μια παρουσίαση);

Link to comment
Share on other sites

πιο πολύ να χειρίζομαι αρχεία που έχω στο pc (να τα κατεβάζω στο κινητό) μέσω internet (βασικά 3g αλλά κυρίως εκτός σπιτιού). Κυρίως αυτό. Να βλέπω το desktop δε μ' ενδιαφέρει και τόσο
Link to comment
Share on other sites

πιο πολύ να χειρίζομαι αρχεία που έχω στο pc (να τα κατεβάζω στο κινητό) μέσω internet (βασικά 3g αλλά κυρίως εκτός σπιτιού). Κυρίως αυτό. Να βλέπω το desktop δε μ' ενδιαφέρει και τόσο

 

Τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το myexplorer μέσω 3g και για να μην χρειάζεται να ξέρεις την ip του υπολογιστή σου όταν είσαι σπίτι να χρησιμοποιήσεις κάποια δωρεάν υπηρεσία για αυτό το σκοπό (πχ no-ip, ddns)

 

Μια φορά το σετάρεις και τελείωσες.

Link to comment
Share on other sites

Τότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις το myexplorer μέσω 3g και για να μην χρειάζεται να ξέρεις την ip του υπολογιστή σου όταν είσαι σπίτι να χρησιμοποιήσεις κάποια δωρεάν υπηρεσία για αυτό το σκοπό (πχ no-ip, ddns)

 

Μια φορά το σετάρεις και τελείωσες.

 

Το έχω δεί. Δυστυχώς δεν δουλεύει. Δεν δέχεται γράμματα στο πεδίο "computer ip address"

 

Γι'αυτό ρώτησα για άλλο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δεί. Δυστυχώς δεν δουλεύει. Δεν δέχεται γράμματα στο πεδίο "computer ip address"

 

Γι'αυτό ρώτησα για άλλο πρόγραμμα

 

Θα το βάλεις στο Remote access settings, στο Computer DNS name

Link to comment
Share on other sites

τελικά επειδή δεν έβγαλα άκρη ξανάβαλα το rdm+ που είχα και στο N95. Δουλεύει ικανοποιητικά γι'αυτό που το θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Βάζω το πρωί το viber στον υπολογιστή , έρχεται ο κωδικός όλα καλά. Δοκιμάζω το πρόγραμμα με ένα φίλο και τα μηνύματα πάνε και στον υπολογιστή και στο κινητό. Κλείνω το κινητό και όταν το ανοίγω δεν λειτουργεί πια το viber. Επιτρέπει 1-2 κινήσεις και μετά κολλάει και με πετάει έξω.

Απεγκατάσταση - Εγκατάσταση και δεν εμφανίζει καμιά από τις επαφές μου. Κάνω επαναφορά ρυθμίσεων και τις εμφανίζει. Αλλά , δε λειτουργεί μέσα από wifi , μονο με data ...Όταν το συνδέω με wifi η εφαρμογή κρασάρει.

 

Έχει συμβεί σε κανένα άλλο? Λύση?

 

Το πρόβλημα το έλυσα με το να απεγκαταστήσω το viber στο τηλέφωνο μου ( υποθέτω έσβησε τα δεδομένα ). Το εγκατέστησα ξανά , δούλεψε για μερικές μέρες και πάλι δημιούργησε πρόβλημα όταν χρησιμοποιώ και τη desktop έκδοση. Άρχισε να μου βγάζει και μήνυμα για full memory. Παραξενεμένος κοίταξα και στη c: έχω 185mb ελεύθερα που μου φάνηκαν λίγα. Με το x-plore ανακάλυψα στη c: ένα αρχείο με το όνομα viberlog.txt κοντά στα 50mb. Υποθέτω το μέγεθος του δημιουργεί το πρόβλημα , αλλά δε μπορώ να καταλάβω γιατί κράτησε όλα τα Log από τη στιγμή που το έκανα εγκατάσταση από την αρχή. Συμβαίνει και σε κανένα άλλο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ξερετε το προγραμμα Guardian το οποιο Ειναι Advanced Antitheft Software for Mobile devices, it provides unique.Θα ηθελα μερικες πληροφοριες εαν ειναι καλο για να το βαλω στο κινητο μου Nokia 808 pureview γιατι απο οτι ειδα ειναι πολυ καλο αλλα Θελω και την γνωμη σας.Αυτη την στιγμη το προγραμμα αυτο ειναι currently compatible GUARDIAN Λιγο η τιμη τσουζει αλλα ειναι για μια φορα εαν παω να αγορασω την Iridium εκδοση

Ευχαριστω.

Edited by GcLoupo

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας θα ηθελα να σας ρωτησω εαν ξερετε το προγραμμα Guardian το οποιο Ειναι Advanced Antitheft Software for Mobile devices, it provides unique.Θα ηθελα μερικες πληροφοριες εαν ειναι καλο για να το βαλω στο κινητο μου Nokia 808 pureview γιατι απο οτι ειδα ειναι πολυ καλο αλλα Θελω και την γνωμη σας.Αυτη την στιγμη το προγραμμα αυτο ειναι currently compatible GUARDIAN Λιγο η τιμη τσουζει αλλα ειναι για μια φορα εαν παω να αγορασω την Iridium εκδοση

Ευχαριστω.

 

Όχι να μην το βάλεις, δεν υπάρχει λόγος να βάζουμε τέτοια προγράμματα. Απλά τρώνε πόρους από το κινητό και τρέχουν τζάμπα γιατί? Για να σου βγάζει ήχο όταν το ακουμπάει άλλος, ή για να σε προστατέυει από ανύπαρκτους ιούς? Γνώμη μου έτσι? Ότι θες κάνεις εννοείται.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το facinate. Όταν πάω να κάνω post και αλλουνού wall μου βγάζει ένα "you don't have permission for this action" Το κάνει και σε σας αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με το facinate. Όταν πάω να κάνω post και αλλουνού wall μου βγάζει ένα "you don't have permission for this action" Το κάνει και σε σας αυτό?

Όταν το σετάρεις στην αρχή σε ρωτάει μέσω του browser το facebook τι δυνατότητες εξουσιοδοτείς να έχει το πρόγραμμα που θες να χρησιμοποιήσεις, τις έδωσες όλες?

Link to comment
Share on other sites

Όχι να μην το βάλεις, δεν υπάρχει λόγος να βάζουμε τέτοια προγράμματα. Απλά τρώνε πόρους από το κινητό και τρέχουν τζάμπα γιατί? Για να σου βγάζει ήχο όταν το ακουμπάει άλλος, ή για να σε προστατέυει από ανύπαρκτους ιούς? Γνώμη μου έτσι? Ότι θες κάνεις εννοείται.

 

Χμμμ σωστο αυτο που λες αλλα δεν κανει για ιους αυτο.Απλα σε ενημερωνει εαν γινει η κλοπη που ακριβως βρισκεται το κινητο σου μεσω gps δεν ξερω εαν ειναι αλληθεια αυτο αλλα για να το λεει κατι θα κανει.

Specs

[Guardian is an Advanced Antitheft Software for Mobile devices, it provides unique and powerful features:

- Sim Changed notification through Invisible sms

- Password Protection of messaging, gallery, contacts or every other application

- GPS Localization and Tracking through GoogleMaps

- optimized for Low Memory and Battery consumption

- and MUCH more...]

Edited by GcLoupo

NOKIA N86(Καταστραφηκε το εδωσα στην μανα μου μεσα σε 2 μηνες του πεταξε τα ματια εξω)

ΝΟΚΙΑ 808 PV WHITE

NOKIA EOS 64gb Germany 320 euro

Link to comment
Share on other sites

Όταν το σετάρεις στην αρχή σε ρωτάει μέσω του browser το facebook τι δυνατότητες εξουσιοδοτείς να έχει το πρόγραμμα που θες να χρησιμοποιήσεις, τις έδωσες όλες?

 

ναι τις έδωσα όλες. Αφού διέγραψα το facinate app από το facebook και ξαναδωσα απο το facinate τις permissions αλλά πάλι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά, ποια είναι η τελευταία έκδοση του Opera Mobile; Αυτή που μπόρεσα να βρω ήταν η 12.00.2258. Αυτή είναι;

Διακρίνω μια διαφορά στο UI με τον Mini, στον Mini όταν κατεβάζω ένα αρχείο, μου δίνει τη δυνατότητα μα επιλέξω και όνομα αρχείου εκτός από drive και φάκελο. Έχει βγει έκδοση του Mobile με αυτή τη δυνατότητα ή τσάμπα ψάχνω;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...