Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στις ρυθμίσεις του hotmail,βρες και άλλαξε την κωδικοποίηση σε utf-8 πχ

 

Που την βρισκεις την ρυθμιση για την κωδικοποιηση? το παρατηρησα κ εγω το ιδιο προβλημα με τον hotmail λογαριασμο μου!

εψαξα αλλα δεν την βρηκα καπου!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να χρησιμοποιεί το φλας της κάμερας για φακό; Εύκολη και γρήγορη εφαρμογή, χωρίς επιπλέον λειτουργίες, π.χ.κώδικες μορς κλπ. Να βάλω μια συντόμευση στην οθόνη αναμονής και κατευθείαν να ανάβει το φλας. Εννοείται για χρήση με συσκευή με LED φλας στην κάμερα (Nokia 701). Ξέρω ότι αυτό γίνεται με το πλήκτρο κλειδώματος, αλλά δεν θέλω να το καταπονήσω. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να χρησιμοποιεί το φλας της κάμερας για φακό; Εύκολη και γρήγορη εφαρμογή, χωρίς επιπλέον λειτουργίες, π.χ.κώδικες μορς κλπ. Να βάλω μια συντόμευση στην οθόνη αναμονής και κατευθείαν να ανάβει το φλας. Εννοείται για χρήση με συσκευή με LED φλας στην κάμερα (Nokia 701). Ξέρω ότι αυτό γίνεται με το πλήκτρο κλειδώματος, αλλά δεν θέλω να το καταπονήσω. ;)

τέτοια άμεση επιλογή έχει ο jbaktaskmanager,αν δεν θελεις να τον χρησιμοποιείς, υπάρχει το magiclight

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να χρησιμοποιεί το φλας της κάμερας για φακό; Εύκολη και γρήγορη εφαρμογή, χωρίς επιπλέον λειτουργίες, π.χ.κώδικες μορς κλπ. Να βάλω μια συντόμευση στην οθόνη αναμονής και κατευθείαν να ανάβει το φλας. Εννοείται για χρήση με συσκευή με LED φλας στην κάμερα (Nokia 701). Ξέρω ότι αυτό γίνεται με το πλήκτρο κλειδώματος, αλλά δεν θέλω να το καταπονήσω. ;)

qtorch φυσικά

Link to comment
Share on other sites

qtorch φυσικά

 

Αυτό δε χρησιμοποιεί την οθόνη για φακό; Εγώ θέλω να ανάβει το φλας της κάμερας. :what:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

το xenon flash μπορει να δωσει φωτισμο στιγμιαια

ειδαλλως καιγεται

 

Update

τωρα ειδα οτι μιλας για 701

 

Πανο αν εχεις το κινητο διπλα σου προσπαθησε να κανεις το εξης

Ξεκλειδωσε το κινητο απο το διακοπτη(στο πλαι) αλλα μην τον αφησεις

(δηλαδη κρατησε το κατω παρατεταμενα)

Edited by abcdefg

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε χρησιμοποιεί την οθόνη για φακό; Εγώ θέλω να ανάβει το φλας της κάμερας. :what:

Μηπως κανει αυτο? http://store.ovi.com/content/36102?clickSource=search&pos=3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε χρησιμοποιεί την οθόνη για φακό; Εγώ θέλω να ανάβει το φλας της κάμερας. :what:

βάλε αυτό που σου πα να τελειωνεις

http://store.ovi.com/content/169609

Link to comment
Share on other sites

Πανο αν εχεις το κινητο διπλα σου προσπαθησε να κανεις το εξης

Ξεκλειδωσε το κινητο απο το διακοπτη(στο πλαι) αλλα μην τον αφησεις

(δηλαδη κρατησε το κατω παρατεταμενα)

 

Θενξ, αλλά είχα γράψει στο πρώτο μου ποστ ότι:

Ξέρω ότι αυτό γίνεται με το πλήκτρο κλειδώματος, αλλά δεν θέλω να το καταπονήσω. ;)

 

Θέλω απλά μια συντόμευση πάνω στην αρχική οθόνη, τίποτα ιδιαίτερο από δυνατότητες. Μάλλον το Harald Meyer Phone Torch κάνει. Θα το δοκιμάσω.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε χρησιμοποιεί την οθόνη για φακό; Εγώ θέλω να ανάβει το φλας της κάμερας. :what:

 

Αν έχεις xenon ναι. Αν όχι νομίζω χρησιμοποιεί το led.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα αυτό:

http://store.ovi.com/content/36102

Δουλεύει άψογα στο 701. :)

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Άσχετο:

Ρε παιδιά, υπάρχει τρόπος να βάλω συντόμευση αρχείου στην οθόνη αναμονής, π.χ. έναν ήχο κλπ; Υπάρχει εφαρμογή για κάτι τέτοιο; :what:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανενα καλο εορτολογιο Ελληνικο υπαρχει για Ν8??

http://store.ovi.com/content/179733

Link to comment
Share on other sites

Κανενα καλο εορτολογιο Ελληνικο υπαρχει για Ν8??

 

 

Δεν δουλεύει καλά αυτό, το λέει και στα σχόλια. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει καλά αυτό, το λέει και στα σχόλια. ;)

τι λέει? μονο το πάσχα δείχνει λάθος, κατα τ άλλα δουλεύει άψογα, το χρησιμοποιώ ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

τι λέει? μονο το πάσχα δείχνει λάθος, κατα τ άλλα δουλεύει άψογα, το χρησιμοποιώ ο ίδιος.

 

Επίσης δεν υπάρχει πλήκτρο εξόδου, που δείχνει καθαρά ότι είναι μια πρόχειρη μεταφορά από την πλατφόρμα iOS. Τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι kill από τον task manager. Όταν προκύψει καλύτερη υλοποίηση, βλέπουμε. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν υπάρχει πλήκτρο εξόδου, που δείχνει καθαρά ότι είναι μια πρόχειρη μεταφορά από την πλατφόρμα iOS. Τώρα το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι kill από τον task manager. Όταν προκύψει καλύτερη υλοποίηση, βλέπουμε. ;)

LOL. υπάρχει και το κόκκινο πλήκτρο στο κινητό σου:X και μια χαρά είναι η εφαρμογή και κάνει τη δουλειά της. από κει και πέρα υπάρχουν κι άλλες, σε java κυρίως

Link to comment
Share on other sites

LOL. υπάρχει και το κόκκινο πλήκτρο στο κινητό σου:X και μια χαρά είναι η εφαρμογή και κάνει τη δουλειά της. από κει και πέρα υπάρχουν κι άλλες, σε java κυρίως

Όχι βέβαια. Το C6-01 σου έχει κόκκινο/πράσινο, το Ν8 μου όχι. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Το C6-01 σου έχει κόκκινο/πράσινο, το Ν8 μου όχι. ;)

ουπς:lol: και πάλι, δεν είναι δύσκολο να πατήσεις πατημένο το κουμπί για να ανοιξει ο task manager και να πατήσεις το X. και σιγά τα resources που τρώει το ερτολογιο. τέλος πάντων, η εφαρμογή είναι μια χαρά για τον nikaki71 που ζήτησε ενα καλό εορτολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις που μπορω να βρω την Ελληνικη γλωσσα για το swype v2.1.4435?

 

Καλημέρα. Δες εδώ:

http://betalabs.nokia.com/node/11496/download_and_installation

 

Κατέβα κάτω που έχει τις γλώσσες, έχει και τα ελληνικά. Εγκαθιστάς πρώτα την κυρίως εφαρμογή και μετά το πακέτο των ελληνικών.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να εγκαταστήσω το instagram στο Nokia E6-00??
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν τα εμφανίζει στην αρχική οθόνη.(widget)

Τι να το κάνω έαν πρέπει να το ανοίγω κάθε μέρα.Πάντως στο φορουμ κάπου κυκλοφορεί μία υλοποίηση με excel και συγχρονισμό μέσω outlook.Το έχει εφαρμόσει κανείς σε symbian belle;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα! Μήπως ξέρει κανένας αν μπορώ να εγκαταστήσω το instagram στο Nokia E6-00??

 

καλημερα και καλη εβδομαδα επισης.

αποσο κοιταξα το instagram δεν κυκλοφορει για symbian.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Μου βγαζει σφαλμα, μαλλον θελει εγγραφη ετσι? Το εχει δοκιμασει κανεις επιτυχως? Γιατι η προηγουμενες εκδοσεις κρασαρανε οταν επελεγες Ελληνικα...

 

Edit: ηθελε εγγραφη τελικα, το κατεβασα, ελπιζω να δουλευει.

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...