Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα 2 φακέλους με μουσική στην έξτρα κάρτα. Όταν άνοιξα όμως τον Player στο κινητό είδα ότι αναγνώριζε τον κάθε καλλιτέχνη σαν ξεχωριστό άλμπουμ. Οπότε το να κάνω Playlist αν αρχίζω και το φουλάρω θα είναι κάτι αδύνατο. Γίνεται να βλέπει σαν άλμπουμ τον κάθε φάκελλο που του βάζω? Αλλιώς τι πρέπει να κάνω? Μέσω Nokia suite?

 

Δεύτερη απορία : Έστω ότι έχω 10 βίντεο και θέλω να τα βάλω να παίξουν συνεχόμενα με μια ορισμένη σειρά ή έστω όλα μαζί το ένα μετά το άλλο γίνεται αυτό με τον ενσωματωμένο Player? Υπάρχει κάτι άλλο στο store?

 

Ευχαριστώ.

 

Να υποθέσω ότι δεν υπάρχει λύση για τα παραπάνω ?

 

Μια άλλη απορία. Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το viewranger?

http://www.viewranger.com/en-us

 

Με ενδιαφέρει αν μπορεί κάποιος να κατεβάσει off-line χάρτες για να τους χρησιμοποιεί μαζί με gpx αρχεία από άλλους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 2 φακέλους με μουσική στην έξτρα κάρτα. Όταν άνοιξα όμως τον Player στο κινητό είδα ότι αναγνώριζε τον κάθε καλλιτέχνη σαν ξεχωριστό άλμπουμ. Οπότε το να κάνω Playlist αν αρχίζω και το φουλάρω θα είναι κάτι αδύνατο. Γίνεται να βλέπει σαν άλμπουμ τον κάθε φάκελλο που του βάζω? Αλλιώς τι πρέπει να κάνω? Μέσω Nokia suite?

 

Δεύτερη απορία : Έστω ότι έχω 10 βίντεο και θέλω να τα βάλω να παίξουν συνεχόμενα με μια ορισμένη σειρά ή έστω όλα μαζί το ένα μετά το άλλο γίνεται αυτό με τον ενσωματωμένο Player? Υπάρχει κάτι άλλο στο store?

 

Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου θα σου απαντήσω για την Μπέλα.

 

Για την πρώτη ερώτηση, πατάς κάτω δεξιά τις επιλογές, επιλέγεις "τραγούδια", ξαναπατάς επιλογές και επιλέγεις "άλμπουμ". Έτσι σου εμφανίζει κάτω απο κάθε τραγουδιστή ξεχωριστά το άλμπουμ.

 

Για τη δεύτερη ερώτηση δεν έχω απάντηση μιας και δε μου έτυχε κάτι παρόμοιο. Δοκίμασε όμως το CorePlayer. Είναι πολύ καλό και ίσως να σε καλύψει. Δεν υπάρχει στο κατάστημα, γι'αυτό ρίξε μια ματιά στον κατασκευαστή του.

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το πρώτο το έχω δει , αλλά δεν είναι λειτουργικό. Πρέπει κάθε φορά που βάζω ένα φάκελο με μουσική να κάνω και την αντίστοιχη Player list. Απορώ γιατί δεν έχουν μια απλή επιλογή να βλέπει σαν alboum τον κάθε φάκελο.

 

Θα δοκιμάσω τον coreplayer να δω αν μου κάνε

 

Ευχαριστώ!

 

Για το θέμα των χαρτών. Δοκίμασα και το Google Maps , αλλά δε λειτουργεί. Έχει αναφερθεί το θέμα και εδώ :

http://discussions.europe.nokia.com/t5/Nseries-and-Symbian-Smartphones/Google-Maps-on-Nokia-Belle/m-p/1304625/highlight/true#M285952

 

Σε μένα πάντως δεν λύθηκε το πρόβλημα με το να έχω το wifi ανοικτό πριν τρέξω την εφαρμογή.

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το πρώτο το έχω δει , αλλά δεν είναι λειτουργικό. Πρέπει κάθε φορά που βάζω ένα φάκελο με μουσική να κάνω και την αντίστοιχη Player list. Απορώ γιατί δεν έχουν μια απλή επιλογή να βλέπει σαν alboum τον κάθε φάκελο.

 

Θα δοκιμάσω τον coreplayer να δω αν μου κάνε

δες το TTpod. ψαξε για την αγγλικη του εκδοση ομως

Link to comment
Share on other sites

Το Nokia store δεν το έχει συμβατό με το 701. Την τελευταία έκδοση την βρίσκω unsigned ,οι παλιότερες εκδόσεις λένε τίποτα?
δεν ήξερα ότι το χει κ το nokia store:p εγω δεν το χρησιμοποιώ πλέον, προτιμώ το quasarMX, δες το κι αυτο. http://store.ovi.com/content/241788 Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, υπαρχει προβλημα με το foursquare?? μου εβγαλε αναβαθμιση και οταν πηγα να την κανω εκανε error.. την διεγραψα για να την βαλω ξανα σωστα διοτι δεν ηξερα αν ειχε αναβαθμιστει και δεν την εγκαθιστα..εχω το Ν8 με belle. εχεις κανεις καμια ιδεα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 2 φακέλους με μουσική στην έξτρα κάρτα. Όταν άνοιξα όμως τον Player στο κινητό είδα ότι αναγνώριζε τον κάθε καλλιτέχνη σαν ξεχωριστό άλμπουμ. Οπότε το να κάνω Playlist αν αρχίζω και το φουλάρω θα είναι κάτι αδύνατο. Γίνεται να βλέπει σαν άλμπουμ τον κάθε φάκελλο που του βάζω? Αλλιώς τι πρέπει να κάνω? Μέσω Nokia suite?

 

Δεύτερη απορία : Έστω ότι έχω 10 βίντεο και θέλω να τα βάλω να παίξουν συνεχόμενα με μια ορισμένη σειρά ή έστω όλα μαζί το ένα μετά το άλλο γίνεται αυτό με τον ενσωματωμένο Player? Υπάρχει κάτι άλλο στο store?

 

Ευχαριστώ.

 

για την δευτερη απορια σου ,

δοκιμασε το Video Player List

Version 1.1.0

το εχω κατεβασει και πιστευω οτι θα σου κανει

ψαχτω στο google

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, υπαρχει κατι αλλο εκτος απο spb tv να βλεπω stream (oυτε σελιδα του σκαι δεν μπορω να δω) ευχαριστω.

Nokia user since 1997... nokia 3110 gsm 900

we forgive you for the loudspeaker.

Link to comment
Share on other sites

(oυτε σελιδα του σκαι δεν μπορω να δω) .

Ο σκαι παντα παιζει, ο αντ1 δυσκολευεται.

Καποιο προγραμμα δεν ξερω ομως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!!!Σκεφτομαι να αγορασω για το n8 μου την φουλ εκδοση της εφαρμογης shazam γιατι τωρα εχει τον περιορισμο τον 5 αναζητησεων και θελω να την εχω φουλ!!!Εψαξα στο ιντερνετ για την εκδοση shazam encore αλλα δεν μπορω να την βρω πουθενα!!!Θελω να ρωτησω την εχει αγορασει κανεις απο σας εδω μεσα και αν ναι αξιζει τα λαφτα της ειναι η αναγνωρισεις απεριοριστες κλπ??Επισης τα 4 ευρο που θελει με παραπεμπει η ιδια η εφαρμογη σε ενα σαιτ για να βαλω τα στοιχεια της καρτας μου αλλα δεν ειναι αυτο του ovi store εκει ειναι αξιοπιστο για να βαλω τα στοιχεια μου??Οποια βοηθεια απο καποιον που την εχει αγορασει να μου πει τι παιζει!!!

Ευχαριστω!!! ;) :p ;)

Edited by gianpithio

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν την ειχε μεσα παντως!!!Καμια βοηθεια απο καποιον που ξερει η την εχει αγορασει αξιζει να την αγορασω ειναι αξιοπιστα η οχι??? ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, υπαρχει προβλημα με το foursquare?? μου εβγαλε αναβαθμιση και οταν πηγα να την κανω εκανε error.. την διεγραψα για να την βαλω ξανα σωστα διοτι δεν ηξερα αν ειχε αναβαθμιστει και δεν την εγκαθιστα..εχω το Ν8 με belle. εχεις κανεις καμια ιδεα?

 

Εμενα κανονικα μου εκανε την αναβαθμιση παντως!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

@vega2003: ψάξε στο Νοκια κατάστημα για την εφαρμογή Videos Player List 1.4.0(1.25 euro κάνει απ'όσο θυμάμαι)

Για όσους θέλουν να επεξεργάζονται τα στοιχεία τραγουδιών και εντός κινητού:

Για την επεξεργασία κομματιών μέσω κινητού έχει βγεί σχετικό mod (metadata editor) στο καθημερινό φόρουμ. Επίσης μπορείτε να βάλετε τον νέο music player (17.1) με τα mods: Folder search+metadata editor που ο φίλος μας Freaxr προσφέρει στην αγγλική έκδοση(μεταφράζει για όλες τις γλώσσες αυτές τις μέρες). Για τους φίλους της Delight Βelle: Απ'το ποσο γρήγορα θα τελειώσει την μετάφραση του νέου music player θα εξαρτηθεί (σε μεγάλο βαθμό) και η δημοσίευση της νέας Delight 5.3 από τον Nicesoni.

Για όσους δεν ξέρουν, η Νοκια εκτός από την Νοκια Σουϊτα 3.4.35 που έχει ένα υποτυπώδη τομέα μουσικής έχει βγάλει και τον Νοκια Μusic Player για PC όπου μπορείς να κάνεις λεπτομερή ταξινόμηση των κομματιών σου με εξώφυλλα, πέρασμα των lyrics στο κομμάτι όπως επίσης και δημιουργία playlists για να τις περάσετε απ'ευθείας στο κινητό.Το μόνο ελάττωμα που βρήκα είναι η προβληματική βάση δεδομένων για την ενημέρωση των άλμπουμ που συνήθως δεν μπορεί να συνδεθει με τον σερβερ(η αντίστοιχη του Windows MPlayer 12 είναι έτη φωτός καλύτερη) με αποτέλεσμα να προτιμάς να κάνεις την ενημέρωση χειροκίνητα(εύρεση φωτο άλμπουμ μέσω google images, χρήση wiki για πληροφορίες καλλιτέχνη, ημερ.έκδοσης, συνθέτες).

Πάλι όμως από τον απλό τομέα της Σουίτας είναι προτιμότερος ο Nokia music player(που διαθέτει και Νοκια Music store για όλες τις άλλες χώρες πλην Ελλάδας).Επίσης σε αντίθεση με την σουίτα έχει και ελλην.μετάφραση(οξύμωρο αν σκεφτείς ότι ταμά τους έχω κάνει να μεταφράσουν την σουϊτα και σου απαντάνε οτι δεν έχετε αρκετες πωλήσεις όπως η Ινδία και η Ταίλανδη...!!!)

Edited by spiros2021

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το Nokia FaceLock v1.0 anna belle ξερει κανεις πως δουλευει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο το Nokia FaceLock v1.0 anna belle ξερει κανεις πως δουλευει;

 

Βγαζει φωτο την φατσα σου και μετα υποτιθεται οτι σκαναρει με την μπροστα καμερα το προσωπο σου και ξεκλειδωνει το τηλεφωνο!!!Αλλα στην πραξη ειναι πολυ δυσκολο εγω το δοκιμασα 7-8 φορες και δεν μπορεσε να ανοιξει το κινητο με το σκαναρισμα!!!Ευτυχως εχει και κωδικο οπου απο εκει μπορεις να το ανοιξεις...!!!Γενικα δεν λεει..!!! ;)

Επι την ευκαιρια μηπως εχεις το full shazam να μου πεις τι παιζει???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

qtcamerapro 3.0.7 αυτή την εφαρμογή δεν υπάρχει κάποια ρύθμηση για να μπει προεπιλεγμένη εφαρμογή όταν πατάω το κουμπί της κάμερας?

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

qtcamerapro 3.0.7 αυτή την εφαρμογή δεν υπάρχει κάποια ρύθμηση για να μπει προεπιλεγμένη εφαρμογή όταν πατάω το κουμπί της κάμερας?

 

Φυσικά και υπάρχει, τσέκαρε τις ρυθμίσεις της.

Link to comment
Share on other sites

qtcamerapro 3.0.7 αυτή την εφαρμογή δεν υπάρχει κάποια ρύθμηση για να μπει προεπιλεγμένη εφαρμογή όταν πατάω το κουμπί της κάμερας?

πρώτη πρώτη ρύθμιση είναι

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάπου settings.μονο πως θες να τραβας τις ψωτογραφίες.Παλιές εκδόσεις είχανε settings σε αυτή δεν βρισκω

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχει κάπου settings.μονο πως θες να τραβας τις ψωτογραφίες.Παλιές εκδόσεις είχανε settings σε αυτή δεν βρισκω

 

Το γρανάζι κάτω δεξιά. ξαναπατάς μετά settings και είναι 1η επιλογή.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.conversations.nokia.com.s3.amazonaws.com/wp-content/uploads/2011/08/camerapro2-540x405.jpg

εμένα δεν έχει καν το γρανάζι κάτω δεξιά.Εχει 2 φορές το stil image πάνω και κάτω έλεος:lol:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...