Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γινεται με το ανοιγμα του browser να εμφανιζονται οι σελιδοδεικτες ως αρχικη σελιδα και να μην φορτωνει καποιο site?

 

Δεν έχω το καταφέρει αυτό, αλλά τουλάχιστον έχω ρυθμίσει να ανοίγει με κενή σελίδα, ώστε να μη μου ζητάει σύνδεση. Απλά ρύθμισε να ανοίγει την about:blank. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το καταφέρει αυτό, αλλά τουλάχιστον έχω ρυθμίσει να ανοίγει με κενή σελίδα, ώστε να μη μου ζητάει σύνδεση. Απλά ρύθμισε να ανοίγει την about:blank. ;)

ή μπορείς να βάλεις να δείχνει τις Most visited ;) που είναι σα σελιδοδείκτες και με μικρογραφίες

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

έτσι κι αλλιώς οι σελιδοδείκτες πλέον είναι ενα κλικ πέρα
Link to comment
Share on other sites

Nokia Battery Monitor 3.0

http://store.ovi.com/content/132519

 

Ναί... Γιατί στο Battery Monitor χρειάζεται να είναι το Facebook ενσωματωμένο...... :rolleyes:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναί... Γιατί στο Battery Monitor χρειάζεται να είναι το Facebook ενσωματωμένο...... :rolleyes:
«Version 3.0 introduces an optional Facebook app enabling battery usage comparison with your friends» τώρα θα κάνω κόντρες με τους φίλους μου σε ποιον κρατάει περισσότερο η μπαταρία:lol::lol::lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε τα γραμματα ή να αλαξουμε την εμφανιση στις καταχωρισης του ημερολογιου Ν8 Βελλε ,ωστε να τα βλεπω καλυτερα , χωρις να φοραω τα γιαλια μου ( αρχη πρεσβιωπειας ).Αν θυμαμε καλα στην Αννα ηταν καλυτερα ?? μηπως υπαρχει καποιο αλλο ημερολογιο να βαλω?

 

Δεν ξέρω αν μπορεί να εφαρμοστεί μόνο στο ημερολόγιο αλλά όλα τα Nokia έχουν

επιλογή για το μέγεθος της γραμματοσειράς από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου.

 

Μενού>Ρυθμίσεις>Τηλέφωνο>Προβολή>Μέγεθος γραμματοσειράς.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορεί να εφαρμοστεί μόνο στο ημερολόγιο αλλά όλα τα Nokia έχουν

επιλογή για το μέγεθος της γραμματοσειράς από τις ρυθμίσεις τηλεφώνου.

 

Μενού>Ρυθμίσεις>Τηλέφωνο>Προβολή>Μέγεθος γραμματοσειράς.

καλήτερη λύση είναι το psiloc font magnifier που είναι προεγκαστημένο

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ξαναρωτησω που μπορει να οφειλεται το προβλημα οτι το opera mini και mobile σερνονται οταν προσπαθω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα (κολλαν δηλαδη) και φορτωνουν και πολυ αργα οι σελιδες!! Αυτο το προβλημα δεν το ειχα με την αννα :(

και κατι ακομα...υπαρχει καποιο mod που να βελτιωνει την εστιαση?

και την καλυτερη εφαρμογη για να παρακολουθω την ραμ ?? :P

Edited by alexpapad
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα που έχω στις φωτο;

Το εμφανίζει μόνο με το πληκτρολόγιο swype.

 

Όχι μόνο εμφανίζεται το προηγούμενο μενού της οθόνης άλλα αν πατήσω εκεί πάνω μπορώ να κάνω και κύληση το πίσω μενού!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος το πρόβλημα που έχω στις φωτο;

Το εμφανίζει μόνο με το πληκτρολόγιο swype.

 

Όχι μόνο εμφανίζεται το προηγούμενο μενού της οθόνης άλλα αν πατήσω εκεί πάνω μπορώ να κάνω και κύληση το πίσω μενού!

 

Και σε 'μένα ακριβώς έτσι λειτουργεί το Swype. Αλλά το να πατάς σε εκείνη τη γραμμή και να λειτουργεί το μενού, δεν το ήξερα. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι κάνει, από τη στιγμή που έβαλα τη Belle, πριν κάποιους μήνες. Πιθανολογώ ότι είναι θέμα συμβατότητας.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα συμβαίνει στην belle,αλλά δεν μου ναι πρόβλημα μιας κι ειναι απίθανο να πατήσω στο κενο:p
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ξαναρωτησω που μπορει να οφειλεται το προβλημα οτι το opera mini και mobile σερνονται οταν προσπαθω να μπω σε οποιαδηποτε σελιδα (κολλαν δηλαδη) και φορτωνουν και πολυ αργα οι σελιδες!! Αυτο το προβλημα δεν το ειχα με την αννα :(

και κατι ακομα...υπαρχει καποιο mod που να βελτιωνει την εστιαση?

και την καλυτερη εφαρμογη για να παρακολουθω την ραμ ?? :P

 

εβαλα τους καινουριους και το παρατηρησα και εγω,μολις ανοιξει μια σελιδα,αργει πολυ να ρολαρει και δεν κατεβαινει με τιποτα.αν το αφησεις λιγο (και φορτωσει προφανως) ειναι οκ.ομως δεν τα εκανε αυτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι σε εμένα ο opera mobile πάει μια χαρά και καλύτερα από τον προηγούμενο. Κάντε μια επανεγκατάσταση μήπως και..
Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι σε εμένα ο opera mobile πάει μια χαρά και καλύτερα από τον προηγούμενο. Κάντε μια επανεγκατάσταση μήπως και..

 

Θα το προσπαθησω αλλα αμα δεν γινεται και παλι???να περασω παλιοτερη εκδοση?

θελω μια εφαρμογη για να δω και τη ραμ η δεν παιζει κανενα ρολο??εχω 127 ΜΒ ελευθερα στην C

Edited by alexpapad
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να μεγαλωσουμε τα γραμματα ή να αλαξουμε την εμφανιση στις καταχωρισης του ημερολογιου Ν8 Βελλε ,ωστε να τα βλεπω καλυτερα , χωρις να φοραω τα γιαλια μου ( αρχη πρεσβιωπειας ).Αν θυμαμε καλα στην Αννα ηταν καλυτερα ?? μηπως υπαρχει καποιο αλλο ημερολογιο να βαλω?

 

απο τις ρυθμισεις τηλ. δεν αλλαζουν τα γραματα στο ημερολογιο, βρηκα και εβαλα το handy calendar αυτο εχει ωραιο ζοομ αλλα δεν δουλευει πολυ καλα το προγραμα και το Bysiness calendar αυτο ειναι καλυτερο απο το υπαρχων.Θα ψαξω μηπως υπαρχει καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω ότι σε εμένα ο opera mobile πάει μια χαρά και καλύτερα από τον προηγούμενο. Κάντε μια επανεγκατάσταση μήπως και..

 

πως γίνεται να σώσουμε τις αποθηκευμένες σελίδες και τις ταχείες κλήσεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται να σώσουμε τις αποθηκευμένες σελίδες και τις ταχείες κλήσεις?

 

αν θες ν κανεις φρεσκια εγκατάσταση, αντεγραψε καπου τον φακελο του opera απ το C:

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα έτσι κάνει, από τη στιγμή που έβαλα τη Belle, πριν κάποιους μήνες. Πιθανολογώ ότι είναι θέμα συμβατότητας.

 

ε για αυτό είναι στο Beta Labs .. είναι beta edition ακόμα ...

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Θα το προσπαθησω αλλα αμα δεν γινεται και παλι???να περασω παλιοτερη εκδοση?

θελω μια εφαρμογη για να δω και τη ραμ η δεν παιζει κανενα ρολο??εχω 127 ΜΒ ελευθερα στην C

 

Μπορείς να βάλεις το RamInfo που είναι και δωρεάν.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kριμα να μην υπαρχει η καινουργια εφαρμογη της Vodafone (Eλεγχος χρησης) κ για symbian.Oλα για android!!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kριμα να μην υπαρχει η καινουργια εφαρμογη της Vodafone (Eλεγχος χρησης) κ για symbian.Oλα για android!!!

 

Καλησπέρα! :) Καλά, χρειάζονται αυτές οι εφαρμογές; :rolleyes: Αφού μπορούμε να μάθουμε το υπόλοιπό μας σε ό,τι θέλουμε ή μ' ένα τηλέφωνο ή μ' ένα δωρεάν μήνυμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! :) Καλά, χρειάζονται αυτές οι εφαρμογές; :rolleyes: Αφού μπορούμε να μάθουμε το υπόλοιπό μας σε ό,τι θέλουμε ή μ' ένα τηλέφωνο ή μ' ένα δωρεάν μήνυμα.

Eχει αλλη αξια.Δηλαδη νομιζω οτι ειναι ποιο ευκολο να τα βλεπεις με ενα αγγιγμα στην οθονη!!Ενω παρε τηλ.......στειλε μηνυμα.....:confused:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στο 701 έχω το Nokia battery monitor 2.2.Μπαίνω στο nokia store μου εμφανίζει την έκδοση 3 αλλά δεν έχει επιλογή για εγκατάσταση , μόνο για εκκίνηση της 2.2....Οπότε? Να απεγκαταστήσω την 2.2 για να μπορέσω να βάλω την 3?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...